Skocz do zawartości

Washington Wizards 2020/2021


Rek'Sai

Rekomendowane odpowiedzi

No elko, tam gdzie Russell, tam i ja.

Sam tweet Wojnarowskiego, gdzie podał, że Wall i 1st pick leci za Russa, to trochę niedopowiedzenie.

W DC mają dwa sezony all-in, gdzie wszystko powinny być rzucone na jedną szalę. Tegoroczny sezon to także ostatni, w którym Scott Brooks jest pod kontraktem. Przypominam, że czeka nas jego reunion z Westbrookiem, to właśnie pod jego skrzydłami Thunder doszli do finałów. Obecnie nie ma wymówek i Wizards muszą zrobić play-offy w najbliższych dwóch sezonach. Russ dalej jest atletycznym freakiem, a w ostatnim sezonie ze statystyk spadły mu tak naprawdę asysty i defensywne zbiórki, co w sumie było do przewidzenia, za to samo true shooting znacznie poprawił względem ostatnich dwóch sezonów w barwach Thunder.

Beal wyraźnie nie chciał grać z Wallem i taki ruch może go przekonać od pozostania w stolicy long-term. To, jak będzie się uzupełniał z Westbrookiem, możemy co najwyżej gdybać. Wizards z Rockets wymienili się niemal identycznymi kontraktami, ale Russ to dużo większy talent i nie jest po niszczącej kontuzji jak Wall.

Piątka Wizards wygląda obecnie chyba tak:

PG - Westbrook

SG - Beal

SF - Bonga

PF -  Hachimura

C - Lopez

Na C w teorii jeszcze może startować Bryant, a zamiast Bongi Bertans, ale powyższa piątka jest najbardziej optymalna. W dodatku z Lopezem i Russem Wizards będą dużo lepiej zbierać, tego jestem pewny. No i bądźmy szczerzy - to jest skład na zrobienie TOP6-8 seedu Wschodu.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rek'Sai napisał:

No elko, tam gdzie Russell, tam i ja.

Sam tweet Wojnarowskiego, gdzie podał, że Wall i 1st pick leci za Russa, to trochę niedopowiedzenie.

W DC mają dwa sezony all-in, gdzie wszystko powinny być rzucone na jedną szalę. Tegoroczny sezon to także ostatni, w którym Scott Brooks jest pod kontraktem. Przypominam, że czeka nas jego reunion z Westbrookiem, to właśnie pod jego skrzydłami Thunder doszli do finałów. Obecnie nie ma wymówek i Wizards muszą zrobić play-offy w najbliższych dwóch sezonach. Russ dalej jest atletycznym freakiem, a w ostatnim sezonie ze statystyk spadły mu tak naprawdę asysty i defensywne zbiórki, co w sumie było do przewidzenia, za to samo true shooting znacznie poprawił względem ostatnich dwóch sezonów w barwach Thunder.

Beal wyraźnie nie chciał grać z Wallem i taki ruch może go przekonać od pozostania w stolicy long-term. To, jak będzie się uzupełniał z Westbrookiem, możemy co najwyżej gdybać. Wizards z Rockets wymienili się niemal identycznymi kontraktami, ale Russ to dużo większy talent i nie jest po niszczącej kontuzji jak Wall.

Piątka Wizards wygląda obecnie chyba tak:

PG - Westbrook

SG - Beal

SF - Bonga

PF -  Hachimura

C - Lopez

Na C w teorii jeszcze może startować Bryant, a zamiast Bongi Bertans, ale powyższa piątka jest najbardziej optymalna. W dodatku z Lopezem i Russem Wizards będą dużo lepiej zbierać, tego jestem pewny. No i bądźmy szczerzy - to jest skład na zrobienie TOP6-8 seedu Wschodu.

A wiesz co?

Wydzielę to jako osobny temat o Wizzards bo i tak nikt się nie pali aby to zrobić, a Twoje brzmi jako w miarę spoko początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RW wprawdzie młodszy ale po odejściu Duranta pociagnał do PO zespół Thunder gdzie nie miał kompletnie nikogo z rzutem za 3. Nie miał nikogo kto mógłby przejac rzucanie a Oladipo był większość sezonu kontuzjowany. Teraz mając Beala i Bertransa u boku powinien spokojnie wciągnać Wizards do PO i przy okazji dać im TOP 10 ofensywe a może i TOP6. Ten zespół może mieć problemy z obroną ale tu również nie jest aż tak źle

Wizards zrobili dobry ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Wizards zrobili dobry ruch

W sumie to w ciągu ostatniego roku udało im się zrobić trzy dobre ruchy i jeden totalnie beznadziejny. 1. Wymiana Walla na RW. 2. Przygarnięcie Bertansa, 3. To, że nie sprzedali Beala.

A ten jeden totalnie beznadziejny to kasa jaką dali Bertansowi.

Ale w sumie całościowo całkiem fajnie to wygląda. Należy pamiętać, że oni w drafcie wyciągnęli jeszcze bardzo fajnego zawodnika którego miałem wysoko na swojej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do teraz nie rozumiem tej kwoty dla Bertansa. Jeszcze jakby KP był FA to może bym zrozumiał. A tak?

Niepokojony przez konkurencje siedział sobie Łotysz czekając na ofertę a tu taki bonus. 
Rok wcześniej w spurs były dyskusje pomiędzy 8.000.000-12.000.000 i większość głosów była ze seria z Denver wykazała ze wszystko ponad MLE to kaprys. Jak zobaczyłem 80.000.000 to myślałem ze oślepłem. 

Nawet tu nie ma miłości bo go na lawke pierwszy wpis zrzuca za RUI. On na SF się nie nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Bertans został przepłacony, ale podpisywano go, gdy jeszcze Wall nie chciał uciekać z Washingtonu (a przynajmniej przed ogłoszeniem tego przez media, bo kiedy on powiedział front office'owi, że chce uciekać, tego nie wiemy). Prawdziwy problem jest taki, że chyba nikt nie będzie chciał po niego teraz trade'ować, a szkoda, bo będzie zabierał miejsce w piątce Bondze, który ma chyba największy potencjał ze wszystkich młodych w obecnym rosterze. Choć trzeba przyznać, że nowy GM Wizards póki co prezentuje się bardzo dobrze, może w trakcie sezonu coś wymyśli.

Wizards ofensywnie pewnie będą wyglądać kozacko, ale z drugiej stronie parkietu będzie słabo.

Plus jest taki, że ławka wydaje się naprawdę w porządku, więc będzie można sporo rotować i może nawet odpowiedzialniej manewrować minutami niemal każdego startera, jeśli będzie potrzeba. Oby odbyło się bez dużej liczby kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być fun-to-watch, a już całkiem w te dni jak Brody'emu będzie siedziało. Niestety, warunki ku temu będą trochę trudniejsze niż w Rockets - to że tam miał wysoki procent to fakt, ale częściowo dlatego, że przez swój najefektywniejszy okres był najbardziej odpuszczanym na obwodzie graczem Rockets, nie wspominając o sytuachach gdy Harden był podwajany. 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Brooks póki co z Bertansa chce zrobić chyba shootera z ławki, ale nie chce mi się osobiście wierzyć, że tak będzie, nie z takim kontraktem.

Mam nadzieję, że na SF na początku będzie grał Bonga właśnie, który jest defensywnym studem. Jak ktoś lubi statystyki. :)

https://www.nba.com/stats/lineups/advanced/?Season=2019-20&SeasonType=Regular Season&GroupQuantity=2&sort=DEF_RATING&dir=-1&CF=TEAM_ABBREVIATION*E*WAS:MIN*GE*50&DateFrom=02%2F07%2F20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry deal Wizards. Udało się pozbyć Walla (mimo wszystko trzeba mu podziękować, bo wchodził do zespołu, który był pośmiewiskiem NBA, a w jego prime Wizards to była naprawdę fajna ekipka, w największym stopniu dzięki niemu i aż szkoda, że trochę więcej nie ugrali, symbol Wizards przez lata), oddając tylko mocno chroniony 1st rounder, a dostając w zamian gracza, może z dużymi wadami, ale na ten moment po prostu lepszego. Z drugiej strony, przykre to jest jak Liga wyceniła RW0, bądź co bądź, na poziomie RS dalej mocnego gracza. 

Westbrook w DC doda trochę kolorytu. Szkoda, że nie ma kibiców, ale koszulek pewnie sporo pójdzie w najbliższych tygodniach. A i zespół wydaje się fajnie pasować pod jego profil. I do tego dobry znajomy, Scott Brooks na ławce trenerskiej. Dobre otoczenie dla niego. Tylko niech gra pod zespół, a nie pod siebie. Wizards dali jasny sygnał wokół kogo chcą budować tę drużynę i niech Russ na siłę nie próbuje tego zmieniać (tylko czy będzie potrafił?), a niech będzie świetnym uzupełnieniem dla Beala. 

S5: Russ-Beal-Bertans-Rui-Bryant to jest potencjał na... najgorszą defensywę w lidze XD

Dlatego uważam, że może to wyglądać nieco inaczej, aby to s5 było lepiej zbalansowane:

Russ-Beal-Bonga-Rui/Bertans-Lopez, żeby jakoś trzymać ten zespół w obronie. 

Bertans ze swoją trójką będzie zdecydowanie lepszy pod Russa niż Rui. Ale z drugiej strony, w zeszlym sezonie dawał wielką jakość z ławki, więc może zostać tak jak było. 

Na ławce trochę ciekawej młodzieży (+ ewentualnie Bertans) + doświadczony Ish, który będzie fajnie ich prowadził, tak że powinno być dosyć fajnie, oczywiście w ataku :)

@Rek'Sai dzięki za miłe słowa na temat Bongi i oczywiście, jeśli chodzi o obronę to masz rację, bo to zdecydowanie najlepszy ich obrońca. Do tego ma fajne inklinacje do grania trochę w roli point w jakiś rezerwowych unitach, ale ogólnie patrząc, jego ofensywa to jest kicha i potrzeba sporego rozwoju u niego po tej stronie. 

Celem na pewno będą PO, a z dwójką Russ-Beal jest to możliwe. Ja na pewno będę zerkał na ten zespół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Dobry deal Wizards. Udało się pozbyć Walla... 

Westbrook w DC doda kolorytu... Dobre otoczenie dla niego. Tylko niech gra pod zespół, a nie pod siebie.

Bardzo dużo racji. Potężne „ale” zaznaczone powyżej.

80.000.000 mln Bertans raczej dostanie 32 minuty i S5 z przydziału. To może zaszkodzić rotacja defensywnym najbardziej. Chyba ze ma być grane Denver lub Dallas 1987. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ignazz napisał:

80.000.000 mln Bertans raczej dostanie 32 minuty i S5 z przydziału. To może zaszkodzić rotacja defensywnym najbardziej. Chyba ze ma być grane Denver lub Dallas 1987. 

Dlatego Bonga i Lopez przez dosyć sporą część czasu obok to będzie prawdopodobnie obowiązek. Przynajmniej tego się spodziewam. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Dlatego Bonga i Lopez obok to będzie prawdopodobnie obowiązek. Przynajmniej tego się spodziewam. 

Boje się o sytuacje szybkich ale dobrze zbudowanych PF przeciwnika. Którym Bertans jak w serii z Millsapem może nie dać rady. Bonga ważył niedawno 80kg i nie wiem ile dopakowal ale to 10kg mniej niż...

Bryn Forbes. 
 

ktos go widział ostatnio na pomiarach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsza wymiana jaką pamiętam. Nie wiem co chcę osiągnąć Houston. Przecież Wall nawet przed kontuzją to był zawodnik gorszy niż Westbrook, a ostatnie dwa lata nie oszczędzały Walla.  

Chyba, że nagle się okaże, że Wall jest okazem zdrowia i w wieku 30 lat wreszcie zmądrzał....w co nie bardzo wierze. 

Wizards, jeżeli zdrowie dopiszę, to mają spore szanse na play offs kosztem np. Orlando. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.