Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2020/21


january

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, karpik napisał:

No tak to wygląda teraz, w czerwcu, ale 3 miechy temu gra Hawks wyglądała podobnie i każdy zawodnik, który łapał piłkę i nagle miał coś z nią zrobić (i akurat nie nazywał się Trae Young) był zaskoczony i zdezorientowany. Porzingis jest chyba trochę dzbanem, ale umi grać w kosza, Hawks nie mają w składzie kogoś takiego. To, że nie potrafił powieźć Nicolasa Batuma to jest jego wina, ale moim zdaniem nie całkiem jego, bo nie zaszkodziłoby mu dać trochę więcej touches na high post, dać więcej pokreować Brunsonowi czy nawet THJ. Czasem jest też tak, że jak jesteś bardziej wykorzystywany w ataku, to łapiesz rytm i lepiej też bronisz. To jest takie gdybanie z mojej strony, ale Łotysz w większej roli w ataku jest chyba też lepszym obrońcą, może on po prostu potrzebuje trochę piłki i mu niezbyt pasuje stanie w rogu i czekanie aż król Luka poda? 

Ale nie wiem myślisz ,że Carlise to jest debil czy co? Ty myślisz ,że tego nie próbowali ,że KP na większej ilości posiadań nagle jest plusowym zawodnikiem? Carlise mu stopniowo od początki RS obcinał  posiadania bo zamiast być lepszy to był coraz gorszy. Tam oprócz Brunson i THJ(który nie jest kreatorem tak przypominam bo możesz nie wiedzieć patrząc na twój post) nikt nie potrafi zrobić sam pół asysty ,a Richardson który miał być odciążeniem dla Luki wypada z rotacji bo traci piłkę co posiadanie i ma nawet problemy z kozłowaniem ,a Brunson po dobrym RS nie może nic zrobić w playoffach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, iglo13 napisał:

Tego można sie było spodziewać, wiec zaskoczeniem to nie jest. Ja ostatnio myślałem o czymś innym. Na jakieś wielkie analizy jest za wcześnie, ale czy przypadkiem najważniejszą zmianą w Mavs w przyszłości nie powinno być znalezienie nowego GMa? Nelson ściąga nudno, bezpiecznie, bez polotu. Jak raz sie odważył to trafił w Porzingisa. A jest obecnie najdłużej pracującym GM w lidze. Nie wiem czy sie dobrze wyraziłem, ale Nelson daje gwarancje ze rewolucji nie będzie, a ona by sie przydała. Skład Mavs już chyba za długo ma za duzo średnich graczy. Bo niby kazdy jest przydatny, ale w chwili próby nie ma kto pomóc Luce

Mavs próbuje odszukac swoją tożsamość. Rok temu przegrali przez brak obrony to poszli w wymiany typu- Richerson za Currego. Oddali Wrighta. Tylko ,że tu nie można robić półśrodków jak pozyskać kogoś do bronienia to trzeba było iść w Crowdera bo jednak on daje więcej. Albo w Gordona z Magic. Mavs utraciło ofensywę a nie zyskało obrony... To jest skład Luka TOP5 ligi a  potem długo długo nic i chyba nikogo w TOP50. Jak tylko Luka schodził to się robił dramat.....Sęk w tym ,że w to lato nie ma żadnych szans na pozyskanie gwiazdy 

8 minut temu, Raven2156 napisał:

Która organizacja w tym czasie (zakładając, że nie będzie żadnych innych ruchów) miałaby możliwość rzucenia mu na stół podobnej oferty?

Nie ma znaczenia. Ktoś mu maxa da. Mavs mają opcje dać supermax i Luka szczęsliwy. Wkurzyć gracza TOP5 ligi mówiąc.Hej nikt inny ci nie da wiecej niż 33 mln na starcie więc zamiast 200 /5 damy ci 150 /4 co Ty na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas to taki ciepły ku***dołek, wszystko jest fajnie, lubiani zawodnicy dostają długie kontrakty, zarząd i trener mają posadę od lat. Mam nadzieję że w ten offseason trochę się zmieni (ale w to wątpię).

- jeśli nie będzie widocznych postępów to Rick i Donnie powinni poszukać innej pracy. Nie można tyle uzależniać tylko od Doncicia, to nie lata 90.

- dodatkowy ball handling, nie może być tak że bez Doncicia Dallas nie umie rozegrać żadnej akcji ( wina trenera)

- KP jest niezadowolony ze swojej roli, taki Collins czy Turner to byłby skarb za niego. Może trzeba dorzucić wybory lub innych zawodników, nie obchodzi mnie to. Nie ufam już Łotyszowi. Wymarzona transakcja to Turner/ Brogdon za KP/Brunson + wybory. Hajs by się zgadzał a Ci zawodnicy i draft wbili by się w timeline Indiany. Zaznaczę tylko że to bardzo mało prawdopodobne i tylko fantazjuje.

- ponoć Smart jest dostępny, a Boston szuka wysokich z jakąś oborną i rzutem. Maxi jak znalazł (wiadomo fantazja)

- Doncic musi trochę popracować nad ciałem. Pewnie dostanie supermaxa, więc chciałbym by popracował nad tym by utrzymać swoje tempo i rzut też w końcowych kwartach. No i te rzuty wolne.

- trzeba zbudować jakąś defensywę. Luka nie jest taką dziurą jak Young czy Dame, więc teoretycznie powinno być łatwiej. Chyba że chcemy grać strefą przeciw najlepiej rzucającej ekipie regularna.

To tak na szybko. Podejrzewam jednak że nic się nie zmieni. Rozwój Doncicia w zarządzie będzie utożsamiany z rozwojem drużyny, wszyscy poklepią się po plecach że wszystko idzie w dobrą stronę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kndz_ napisał:

Ale nie wiem myślisz ,że Carlise to jest debil czy co? Ty myślisz ,że tego nie próbowali ,że KP na większej ilości posiadań nagle jest plusowym zawodnikiem? Carlise mu stopniowo od początki RS obcinał  posiadania bo zamiast być lepszy to był coraz gorszy. Tam oprócz Brunson i THJ(który nie jest kreatorem tak przypominam bo możesz nie wiedzieć patrząc na twój post) nikt nie potrafi zrobić sam pół asysty ,a Richardson który miał być odciążeniem dla Luki wypada z rotacji bo traci piłkę co posiadanie i ma nawet problemy z kozłowaniem ,a Brunson po dobrym RS nie może nic zrobić w playoffach.

Dzięki za Twój post, sporo się dowiedziałem. Pragnę jednak zwrócić uwagę, że trener Mavs się nieco inaczej nazywa, z tymi obcinanymi posiadaniami KP to też nieprawda, ale poza tym to masz rację.

Carlisle to generalnie mocny, trudny charakter, mi ta sytuacja z KP trochę przypomina tę z Rondo. Jak pisałem wyżej, Porzingis to ogólnie trochę dzban, ale dzban za maxa, może Rick go nie lubi, tak jak nie lubił Rondo i z tego powodu stawia go w niekomfortowej roli, żeby mu pokazać, że on ma rację i KP nie pasuje do jego zespołu, tak jak kazał swego czasu Rondo kreować z high post. Problem tylko jest taki, że ta seria spowodowała, że teraz Mavs są w niekomfortowej sytuacji, bo wartość KP jest najniższa w historii i handel nim teraz jest bez sensu, bo nic sensownego raczej za niego nie dostaną. Biorąc pod uwagę, że KP ma jeszcze 3 lata umowy, to może lepiej byłoby poszukać trenera, który byłby w stanie lepiej wykorzystać KP i podbić jego wartość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, agresywnychomik napisał:

Ty, czekaj to Knicks wygrali KP trade?

Są sytuacje win-win, tu mamy sytuację odwrotną. Dallas spaliło dwa wybory, NYK wykorzystało okazję by się ośmieszyć w okienku transferowym, później zgarnęli wszystkich wysokich świata. Obie drużyny praktycznie nic nie zyskały, trochę straciły (NY i tak mógł podpisać wtedy Rondla bez pozbywania się tanio swojego Tingispingisa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Porzingis grał dobrze w tej serii. Nie jako 2 opcja, ale wydaje mi się że po tylu kontuzjach Dallas KP po prostu oszczędza zeby sie nie polamal jak w poprzednim sezonie. Pytanie teraz czy to decyzja trenera, gracza, czy doszli do porozumienia. No i na ile mozna liczyc ze przestanie byc taki szklany w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2021 o 01:15, WD_czterdzieści napisał:

Może jakby połączyć tak Lukę i Lillarda to przełamaliby klątwę 1 rundy?

Odpada. Obaj potrzebują za dużo piłki w rękach. Tu są potrzebni dobrzy zadaniowcy + oczywiście jedna gwiazda za tego posrajrzingisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten offseason będzie naprawdę dużo ciekawszy niż się wydawało?

Are Luka Doncic's days with the Dallas Mavericks numbered?

According to Tim Cato and Sam Amick of The Athletic, "multiple team sources" are concerned about Doncic's long-term future in Dallas, though he "has a healthy relationship with the Mavericks organization at large."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebym to dobrze zrozumiał. Plotka polega na tym ze Doncić ma dobre relacje z Mavs, ale nie wiadomo z jakiego powodu są obawy ze w długim okresie odejdzie? 

Doncić na 100% podpisze 5 letniego maxa, jak za 3-4 lata nie bedzie wyników to zacznie sie gadanie jak przy Davisie czy Antku. Ale na obecną chwile to nic nie znaczy 

Edytowane przez iglo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, iglo13 napisał:

Zebym to dobrze zrozumiał. Plotka polega na tym ze Doncić ma dobre relacje z Mavs, ale nie wiadomo z jakiego powodu są obawy ze w długim okresie odejdzie? 

Doncić na 100% podpisze 5 letniego maxa, jak za 3-4 lata nie bedzie wyników to zacznie sie gadanie jak przy Davisie czy Antku. Ale na obecną chwile to nic nie znaczy 

Teraz zauwazylem, ze linka do artykulu nie wstawilem. Chyba ten sam.

https://bleacherreport.com/articles/10005662-report-luka-doncic-snapped-at-mavs-exec-team-concerned-over-stars-future-in-dal

 

Watpie ze Luka odejdzie, ale takie wycieki do prasy, to tez raczej nic nadzwyczajnego, bo chodza glosy, ze Doncic chce po prostu lepszego sidekicka/drugiej gwiazdy/pomocy i chce wywrzec presje na Mavs i Cubana poki ma leverage. Jak juz podpisze to po herbacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2021 o 19:53, iglo13 napisał:

 Na jakieś wielkie analizy jest za wcześnie, ale czy przypadkiem najważniejszą zmianą w Mavs w przyszłości nie powinno być znalezienie nowego GMa? Nelson ściąga nudno, bezpiecznie, bez polotu. 

Brad Townsend na Twitterze: „Mavericks confirm the news that Donnie Nelson and the franchise "have mutually agreed to part ways."” / Twitter

 

A wiec ktoś tam myśli podobnie do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, shevcu napisał:

Ty się nic nie wydarzy. Luca ma spine z jakimś typem plus wkurza go KP ale nikt o zdrowych zmysłach nie zostawi takiej kasy na stole. W najgorszym wypadku za 4 lata będzie transfer. W najgorszym…

Chyba ze jakies Riche Paule zaczna sie z Doncicami po cichu spotykac ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael finely has emerged as a candidate to run the front office of the Dallas Mavericks following the departure of Donnie Nelson.

Finley is currently vice president of basketball operations for the Mavericks.

In addition to Finley, the Mavericks will also interview external candidates as they retained a search firm called Sportsology. 

MARC STEIN/NEW YORK TIMES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.