Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2020/2021


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Braveheart22 napisał:

W Memphis powstał kolejny wyjątkowy zespół pod względem chemii, charakteru, ale wydaje mi się, że oprócz zdrowia i stałego rozwoju chłopaków, potrzeba tej drużynie jeszcze jakiejś poważnej opcji ofensywnej, żeby wskoczyć do czołówki. Dla mnie Kleiman powinien ruszyć po jakieś mocne nazwisko latem. Assety są. 

Ogólnie Memphis nie radzą sobie w zacietych końcówkach. Morant jaki by nie był świetny tak w zacietych końcówkach sie gubi. On chyba ani jednej trójki nie trafił w clutch w tym sezonie. Robi wjazdy ale o ile normalnie szuka najlepszej opcji tak w meczu na styku po prostu robi to na pałe nie szukając lepszej opcji. I zespół staje i czeka co zrobi lider. Trochę tych zaciętych meczów choćby z Jazz mieli i powtarza sie podobny schemat jak z Knicks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam spory niedosyt po tych dwóch porażkach (z Knicks i z Mavs), które nie powinny się wydarzyć. Tym bardziej, jak patrzę na terminarz i serię najbliższych siedmiu spotkań. Pięknie byłoby podchodzić do tego z bilansem na poziomie 30-24 zamiast 28-26, bo przy dobrych wiatrach byłaby nawet szansa dogonić 6 seed, czyli Blazers, a tak jest ryzyko, że trafią się 3-4 porażki i będzie poniżej 0.500 i niestety nerwówka, żeby nie wypaść z top8, a potem jeszcze ten play-in...

Statystyki przemawiają za nimi. Na ten moment 8 obrona ligi, 13 NetRtg, 12 SRS, czyli miejsce, w którym obecnie są nie jest przypadkiem. Ale trzeba ograniczyć takie głupie porażki jak te z ostatnich dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo dobrze grają Valanciunas Brooks i Allen. Dziś jeszcze niezły mecz dołożył Bane. Bane w ogóle podciągnął sie jako obrońca. Broni coraz lepiej. Memphis będzie mieć za chwilę problem jak ich wszystkich przedłużyć. Ogólnie Memphis grają bardzo dobrą obronę. Coraz więcej generują sobie czystych rzutów za 3. Rzeczywiście powrót Winslowa czy JJJ może zaburzyć ustaloną rotację. W ogóle ten Winslow choć dobrze broni to ogólnie jednak nie jest obecnie niezbędny i Grizzlies powinni spróbować nim handlować. Tak samo JJJ pewnie zaraz będzie chciał maxa.  Grizllies są na fali. Grayson ostatnio rzuca za 3 z 43%.. Bane ok 50%. Brooks też ponad 40%. . Nie wiem jak długo to się utrzyma ale Grizzlies mogą być ciężkim rywalem zaróno w play-in i pierwszej rundzie PO ( o ile nie wpadną na jazz czy Lakers) . A jak Dallas będzie dalej tak nijako grało to mogą ich przeskoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 22:14, ely3 napisał:

 

Pomijam kroki to Memphis jest w gazie .. Bawią się grą. A to co zrobił Grayson w 3 kwarcie było niesamowite. Trafiał trójki na zawołanie. Juz w Jazz lubiłem jego zadziorność i  od czasu do czasu w Memphis też odpala swoje szaleństwo. Wielu było pewne ,że sobie nie poradzi w NBA ..

 

Ely przecież Ty hejtowales ten pick Jazz wówczas, to ja się cieszyłem z tego wyboru ^^ 

W dniu 22.06.2018 o 12:02, ely3 napisał:

Grayson Allen - mój najgorszy możliwy wybór zwłaszcza, że na stole wciąż był mój faworyt Okobo

 

Nie wiem po co Jazz Allen , który starterem nie będzie, Moze być od początku tylko kimś z ławki. I to w sytuacji kiedy jazz ma braki na rozegraniu ( Dante raczej rozgrywającym nie będzie) i ma braki potencjalne na stretch four.

Czy to

W dniu 6.07.2018 o 12:02, ely3 napisał:

Grayson Allen pozostanie Graysonem

 

 

Nadal uważam go za stracony wybór.. Nawet jeśli widziałem wywiad jego z Benem Dowsettem gdzie wygrał by nasze głosowanie na Mam statystykę i nie boję się jej użyć..

 

 

 

16a17bf0-a517-4587-bb9e-1446ee9f1b8f.png

 

Także ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis musi przemyśleć te zaciete końcówki bo kolejny raz przegrali na własne życzenie. Niektóre ich straty były dziwaczne . Grayson Allen pomyślał ,że Dr. J i próbował wsadu awykonalnego. A to co zrobił Morant na końcu dogrywki to ja nie wiem czy to było tak koszmarne pudło czy on próbował sam sobie podać o tablice i dokonać wsadu nad całym Denver. Morant w ogóle to na ostatnie 2 minuty powinien siadać bo jest szkodnikiem niestety

OGólnie szkoda tego meczu jak i tego Knicks i tego Mavs bo we wszystkich Memphis miało mecz pod kontrolą aż do ostatnich minut. Tillman grał dziś dobrą obronę. Melton był mega skuteczny ( poza tym bezsensownym podaniem w drugiej dogrywce kiedy Grizzlies było +3 i nie musiał próbować podawać przez cały parkiet. A jak już musiał to na pewno nie tak płasko). Morant w sumie też nie licząć końcówek. Szkoda ale Memphis potrzebuje weterana , który by ich chłodził bo ewidentnie się podpalają i potem mają takie głupie porażki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lucas napisał:

To można o całym meczu Nuggets powiedzieć :P 

No ale straty Jokica w końcówce wynikały z dobrej obrony na nim a to co Morant robił ( choćby ten ofens na Facu czy to podanie Meltona nie wiem po co jak prowadzili +3) nie miało żadnego sensu. Wynikało z niepewności co mają robić. Facu w ogóle cichy bohater mino fatalnych rzutów to jednak w końcówce kilka razy sprytnie zagrał co trzymało Denver w grze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

No ale straty Jokica w końcówce wynikały z dobrej obrony na nim a to co Morant robił ( choćby ten ofens na Facu czy to podanie Meltona nie wiem po co jak prowadzili +3) nie miało żadnego sensu. Wynikało z niepewności co mają robić. Facu w ogóle cichy bohater mino fatalnych rzutów to jednak w końcówce kilka razy sprytnie zagrał co trzymało Denver w grze

Bardziej miałem na myśli choćby 15 strat do przerwy :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ok -- no ja się stricte odnosiłem do 4 kwarty i dogrywek

Z całym szacunkiem dla Denver to jednak Grizzlies 3 krotnie wypuścili ten mecz z rąk bo zgłupieli. Zarówno w końcówce 4 kwarty , jak i obu dogrywkach oni prowadzili , kontrolowali i nagle tracili rozum. Nawet ta kontra gdzie Grayson poszedł na wsad ,który historycznie może by się udał z trzem graczom. I to nie jest pierwszy taki mecz ostatnio. Z Mavs to tylko oni wiedzą jak przegrali a z Knicks to w 4 kwarcie roztrwonili jeszcze większą przewagę. Grizzlies za rok-dwa mogą być niewiarygodnie groźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 06:39, ely3 napisał:

Morant w ogóle to na ostatnie 2 minuty powinien siadać bo jest szkodnikiem niestety

Serio? I pisze to fan Jazz i obrońca Mitchella? :)

Morant to jedyny gracz w tej drużynie co potrafi w pojedynkę złamać linię obrony rywala (no jeszcze Dillon w sumie, którego akurat nie było w tym meczu) i zawsze będą ciężkie momenty grać na niego. 

W dniu 18.04.2021 o 18:19, JarenGOAT napisał:

Winslow ma team option

Patrząc na to, co mówił Jenkins o nim to widzi go w planach na dłużej, więc nie sądzę, by odrzucali opcję zespołu w jego umowie, tym bardziej, że rynek FA nie powala. Poza tym, taki skrzydłowy, dobry, wielopozycyjny (spokojnie 1-4 go można wrzucać) obrońca to towar deficytowy, przy tym zawsze dodatkowy ballhandler w zespole. 

Ostatnio widać, że rola Tyusa spada i nie zdziwię się jak tak to będzie wyglądać w dłuższej perspektywie. 

A co do dyspozycji ostatnio Allena, meczów Dillona itd., niech chłopaki grają i budują wartość, w odpowiednim momencie przecież można to wykorzystać na rynku i uderzyć po jakiegoś mocnego gracza. Winslow zresztą też ma wygodny pod jakiś większy handel kontrakt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Braveheart22 napisał:

Ostatnio widać, że rola Tyusa spada i nie zdziwię się jak tak to będzie wyglądać w dłuższej perspektywie. 

No ja się zdziwiłem jak nie zagrał w drugiej połowie. Straszna szkoda tego meczu z Denver :(

Dzisiaj prawdopodobnie wraca Jaren, przydało by się ograć Clippersów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przede wszystkim dziwi robienie z niego point guarda, głównego ballhandlera w rezerwowym lineupie, kreatora w HCO... 

On ma być skupiony głównie na obronie jako ten stoper na groźnych graczy rywala. Przy takiej indolencji rzutowej granie akcji tylko do kosza, z piłką jeszcze napędzanie transition po zbiórce, dodatkowy ball handling w lineupie, tyle. 

Nie wiem co Jenkins kombinuje (może sprawdzają różne warianty pod kątem tego TO Winslowa? 🤔). Na pewno Winslow daje większe możliwości i większą wszechstronność w obronie od Tyusa, ale no nie może grać w jego roli. Jak ma grać to niech wraca na skrzydło, a Tyus musi wrócić na backup PG. 

Martwi też słaba postawa BC. 

Jaren niestety zardzewiały, trójka w ogóle mu nie siedzi. 

Mimo wszystko 2-1 w tych trzech meczach przeciwko Blazers trzeba docenić. Teraz dwa mecze z Magic, które z obowiązku trzeba wygrać i podbudować morale po tych dwóch ostatnich, bolesnych porażkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Przede wszystkim dziwi robienie z niego point guarda, głównego ballhandlera w rezerwowym lineupie, kreatora w HCO... 

To chyba mało go w przeszłości oglądałeś.

Gość, gdy dawano mu piłkę do rąk to w tejże roli rozkwitał.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.