Skocz do zawartości

Detroit Pistons 2020/2021


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Detroit Pistons

W sumie po pierwszych 3 dniach wymian to ja nie wiem czy nowy GM Tłoków gra w jakieś szachy albo grę strategiczną ale tak dziwnej logiki ruchów to ja jeszcze nie widziałem

Ale po kolei

Najpierw wchodzą w wymianie z Nets i oddają dobrego Browna za Muse

Potem wchodzą w wymianie z Clippers i oddają Kennarda , który robił 16 pkt na dobrej skuteczności. Bardzo dobra trójka..... I po co? By brać Mc Grudera którego chcą zestrzechować

To samo oddanie Snella za Dedmona tylko po to by stretchować

W międzyczasie pozyskali Arize, którego natychmiast oddali do Thunder za Wrighta z Mavs

W dniu draftu pozyskali Bradleya z Jazz oraz Oturu z Knicks.

Oddali Wooda do Houston i dali większą kasę gorszemu mimo wszystko Grantowi. Brali Masona Plumlee ale by to zrobić muszą zwolnić Dedmona i Mc Grudera.

W międzyczasie jakby meili mało centrów to podpisali Okafora i jakby mało mieli  forwardów to jeszcze wzięli Josha JAcksona

Jak obecnie wygląda skład Detroit?

Pg- Hayes ( świetny Francuz dopiero co wybrany z draftu) Delon Wright i D.Rose

sg --- ???? Musa ( choć on to chyba raczej sf), Michaliuk

sf - Sekou ( i to jest ich przyszłość) Josh i Bey ( z draftu)

pf - i tu się robi dziwnie bo jest Blake a przecież nowo pozyskany Grant ma grać duże minuty

Center - Bradley, Plumlee, Okafor, Stewart ( z draftu)

A teraz najważniejsze

Jakbym miał miesiąc temu wskazać na kim Detroit powinno budować skład to

Sekou, Wood, Kennard..

Kennarda oddali za......19 draftu tj Bey

Wooda oddali by podpisać starszego droższego i gorszego Granta

Jakbym miesiąc temu miał wskazać główne potrzeby Pistons to byłoby to

rozegranie - tu plus bo pozyskali naprawdę dobrego gracza z draftu a potem jednego z lepszych rezerwowych ligi tj Delona

obwód- tu nie dość ,że nie pozyskali nikogo sensownego to jeszcze oddali Browna i Kennards

Rezerwowy center - no tu pozyskali ich całkiem sporo Sęk w tym ,że poza Masonem każdy bardzo słaby

Nie wiem jaki jest plan Pistons. Kto ma tam grać na obwodzie. Kto ma podstawowym PF. Grant czy Blake. O ile Mason może od biedy grać jako startowy center ( choć w tej roli będzie jednym ze słabszych w lidze) to nie wiem kim oni chcą grać z ławki.

Jeszcze nie widziałem takiej przebudowy ,że oddaje sie młodych by zrobić miejsce dla 30 latków. To może być cięzki sezon dla fanów Detroit

 

Mam nadzieje ,że fani Pistons dorzucą tutaj swoje przemyślenia bo może oni to widzą inaczej niż ja

Zapraszam do dyskusji

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tu nawet nie chodzi o to czy sam ruch jest ok, bo wybór w drafcie, wzięcie Granta (choć za drogo moim zdaniem) czy Wrighta to spoko decyzję, szkoda że tak jak napisałeś one nie korelują z niczym w składzie, ani to tank, ani wzmocnienie, ani ogrywanie młodych...

Główne pytanie jest takie, czy nowy GM robi to samemu, czy pod dyktando Caseya. Jak to drugie, to może jest w tym większy plan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Rose zostanie to czwórka Hayes-Rose-Svi-Wright spokojnie obsadzi te 2 pozycje. SF Sekou, Musa, Josh, Bey. Szczerze to nie ogarniam co tu się stało ale Sekou/Bey powinni grać większość tego czasu. No i strefa podkoszowa, gdzie powinni od początku hypować Griffina a gdy uda się dograć jakiś fajny deal to Grant zyskuje minuty. Choć podobno to on ma obiecane większe minuty i ważniejszą rolę niż w Denver gdzie na stole był podobny hajs. Kwestia C dla mnie nonsens. Mason jeszcze ok, pozostali? Steward do g-league, pozostałe minuty spróbować grać Grant-Blake? 

Tak, też nie ogarniam tego co tu się stało. Próbuję zrozumieć ale nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest imo po prostu sprytna taktyka. Zrobili kilka wymian z dupy, które są w zasadzie neutralne, ew. nie tracą zbyt dużo. Mówią tym : patrzcie, warto z nami robić trejdy, interes z Detroit to dobry interes... A potem BAM! Budzisz się z blejkiem w rosterze i bez pickow. Niebezpieczny ten nowy GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

Potem wchodzą w wymianie z Clippers i oddają Kennarda , który robił 16 pkt na dobrej skuteczności. Bardzo dobra trójka..... I po co? By brać Mc Grudera którego chcą zestrzechować

Nie chodziło o McGrudera tylko #19 pick. No, ale i tak to dziwi, bo przed TD mieli ofertę od Phoenix, typu first rounder '20 (ostatecznie był to #10 pick) + zapychacze typu Jerome, Okobo itd. Być może jest coś z Kennardem o czym nie wiemy (zdrowie??), no ale jednak dziwny ruch. 

4 godziny temu, ely3 napisał:

Oddali Wooda do Houston i dali większą kasę gorszemu mimo wszystko Grantowi. 

Wood był UFA. Mógł powiedzieć, że nie ma szans, bym podpisał z wami czy coś w ten deseń. Szkoda bardzo, bo liczyłem, że zostanie (dla duetu Hayes-Wood to nawet częściej bym sobie zarzucił mecze Tłoków), ale pisałem niedawno o tym, że jak ma już odchodzić to chociaż jakieś s&t. Ten #16 pick udało się wziąć, ale już wybór Stewarta średni mega (nie chcę mówić, że słaby, bo nie chcę na starcie skreślać chłopaka). 

4 godziny temu, ely3 napisał:

Brali Masona Plumlee ale by to zrobić muszą zwolnić Dedmona i Mc Grudera.

W międzyczasie jakby mieli mało centrów to podpisali jeszcze Okafora

Szkoda w ogóle to komentować 🤦‍♂️

4 godziny temu, ely3 napisał:

jakby mało mieli  forwardów to jeszcze wzięli Josha JAcksona

Tu akurat nic nie ryzykują. Ok ruch. Josh Jackson wraca do Detroit (sporą część młodości tam mieszkał). W poprzednim sezonie chyba już nikt nie wierzył, że zobaczymy go jeszcze w NBA, ale chłopak zapracował i dostał szansę od Jenkinsa. Fajnie wtedy wyglądał i ławka Grizzlies wtedy ładnie cisnęła. Szczerze to byłem zdziwiony, że w bańce nagle nic nie pograł, bo luty/marzec jego występy naprawdę na plus. Btw, Casey to powinien być dobry człowiek do pracy z nim. 

4 godziny temu, ely3 napisał:

rozegranie - tu plus bo pozyskali naprawdę dobrego gracza z draftu a potem jednego z lepszych rezerwowych ligi tj Delona

Racja. Tu akurat bardzo fajne ruchy. Hayes z draftu i Delon. 

2 godziny temu, eMeS napisał:

To jest imo po prostu sprytna taktyka. Zrobili kilka wymian z dupy, które są w zasadzie neutralne, ew. nie tracą zbyt dużo. Mówią tym : patrzcie, warto z nami robić trejdy, interes z Detroit to dobry interes... A potem BAM! Budzisz się z blejkiem w rosterze i bez pickow. Niebezpieczny ten nowy GM

Haha, oby;) 

4 godziny temu, ely3 napisał:

Jeszcze nie widziałem takiej przebudowy ,że oddaje sie młodych by zrobić miejsce dla 30 latków. To może być cięzki sezon dla fanów Detroit

 

Mam nadzieje ,że fani Pistons dorzucą tutaj swoje przemyślenia bo może oni to widzą inaczej niż ja

Fanem Tłoków nie jestem, choć sympatia do tego zespołu leciutka jest, ale jakbym miał coś powiedzieć to chyba ziści się to, co january kiedyś tam mówił, czyli Pistons powinni z 2-3 lata przytankować. Dostali Hayesa, fajnie, ale teraz dopiero, w dwóch najbliższych sezonach warto przytankować pod kątem draftu i wtedy może się zrobić ciekawie w Detroit. 

Weaver na razie dziwnie tym zarządza, ale ocenimy po jakimś czasie do czego to zaprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 Dzięki za otwarcie tematu  

 

2 godziny temu, dannygd napisał:

Główne pytanie jest takie, czy nowy GM robi to samemu, czy pod dyktando Caseya. Jak to drugie, to może jest w tym większy plan...

 

Ten plan jeżeli jest to tak głęboko ukryty, że póki co nikt nawet nie spekuluje, o co może chodzić 🙄

Taki Plumlee, dosyć długi i przepłacony kontrakt ale przede wszystkim pytanie, po co on w składzie... jak jest trzech innych młodych na tej pozycji, a Blake i Grant też trochę mogliby na środku pograć. I po co było podpisywać ten kontrakt, żeby przez to stretchować payroll z dwóch wywalonych typów na 5 lat?? (jeżeli to prawda z tymi rozliczeniami). Do tego ta wymiana Snella i Thomasa na Dedmona, WTF? Jakby nie można było wywalić Snella a Thomasa jeszcze na rok zostawić, miał groszowy kontrakt. Historia z Joshem Smithem nikogo nic nie nauczyła jak widać   

W tym składzie to jest i tak zespół na loterię, brakuje SG (Michajluk to się najwyżej na rezerwowego nadaje) i SF (Sekou i Bey z których nie wiadomo co w ogóle wyjdzie), Blake i Rose to potencjalnie chodzące kontuzje. Chyba że będą kolejne ruchy i przynajmniej jakiś zarys planu ale czy uda się coś zrobić w tym okienku? 

Szkoda Wooda, młody zdolny z potencjałem do rozwoju a zastąpiony dużo droższym Grantem   

Mając już kilku młodych z jakimś tam potencjałem (Sekou + trzech z aktualnego draftu, bo ten kolo z drugiej rundy to kolejny niewytłumaczalny wybryk naszego GM-a) najsensowniejsza wydawała się polityka ich spokojnego ogrywania, zatrzymania Wooda, czekania na okazje do wykorzystania cap space no i mocny pick w 2021, do tego potencjalne ruchy z Rose czy Blakiem jak by się udało. Przy odrobinie szczęścia za 2 lata mogło by być nieźle a teraz to h... wie co z tego wyjdzie 

Na plus obecnej sytuacji, dzieje się jak nigdy, nie można się było nudzić ostatnio 😉   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzechu napisał:

@ely3 Dzięki za otwarcie tematu  

 

 

Ten plan jeżeli jest to tak głęboko ukryty, że póki co nikt nawet nie spekuluje, o co może chodzić 🙄

Taki Plumlee, dosyć długi i przepłacony kontrakt ale przede wszystkim pytanie, po co on w składzie... jak jest trzech innych młodych na tej pozycji, a Blake i Grant też trochę mogliby na środku pograć. I po co było podpisywać ten kontrakt, żeby przez to stretchować payroll z dwóch wywalonych typów na 5 lat?? (jeżeli to prawda z tymi rozliczeniami). Do tego ta wymiana Snella i Thomasa na Dedmona, WTF? Jakby nie można było wywalić Snella a Thomasa jeszcze na rok zostawić, miał groszowy kontrakt. Historia z Joshem Smithem nikogo nic nie nauczyła jak widać   

W tym składzie to jest i tak zespół na loterię, brakuje SG (Michajluk to się najwyżej na rezerwowego nadaje) i SF (Sekou i Bey z których nie wiadomo co w ogóle wyjdzie), Blake i Rose to potencjalnie chodzące kontuzje. Chyba że będą kolejne ruchy i przynajmniej jakiś zarys planu ale czy uda się coś zrobić w tym okienku? 

Szkoda Wooda, młody zdolny z potencjałem do rozwoju a zastąpiony dużo droższym Grantem   

Mając już kilku młodych z jakimś tam potencjałem (Sekou + trzech z aktualnego draftu, bo ten kolo z drugiej rundy to kolejny niewytłumaczalny wybryk naszego GM-a) najsensowniejsza wydawała się polityka ich spokojnego ogrywania, zatrzymania Wooda, czekania na okazje do wykorzystania cap space no i mocny pick w 2021, do tego potencjalne ruchy z Rose czy Blakiem jak by się udało. Przy odrobinie szczęścia za 2 lata mogło by być nieźle a teraz to h... wie co z tego wyjdzie 

Na plus obecnej sytuacji, dzieje się jak nigdy, nie można się było nudzić ostatnio 😉   

3 lata dla plumlee to 'dlugi kontrakt'? serio?!; masona podpisali, bo nie chcieli dluzej czekac na decyzje krystiana, ktory nie palil sie do gry u nas, a i jego oczekiwania finansowe byly rozbiezne z nasza propozycja (sadze, ze poszlo o 2-3 miliony)...

nie mozna bylo 'wywalic' snella, bo to byl grajek z wazna umowa, grzechu, a nie szafa. ten kontrakt i tak musialby zostac wykupiony. to raz. dwa, ze dzieki tej wymianie weaver zaoszczedzil pol miliona na to 'okienko'. dokladnie po to byla ta wymiana! weaver do ostatniego momentu szukal pieniedzy dla wooda...

zapewniam cie, grzechu, ze wszystkie wybory weavera w drafcie byly mocno przemyslane (w osobnym poscie o tym napisze)...

svi juz od pewnego czasu gra na poziomie solidnego grajka podstawowej piatki...  

 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kcp78 napisał:

3 lata dla plumlee to 'dlugi kontrakt'? serio?!; masona podpisali, bo nie chcieli dluzej czekac na decyzje krystiana, ktory nie palil sie do gry u nas, a i jego oczekiwania finansowe byly rozbiezne z nasza propozycja (sadze, ze poszlo o 2-3 miliony)...

nie mozna bylo 'wywalic' snella, bo to byl grajek z wazna umowa, grzechu, a nie szafa. ten kontrakt i tak musialby zostac wykupiony. to raz. dwa, ze dzieki tej wymianie weaver zaoszczedzil pol miliona na to 'okienko'. dokladnie po to byla ta wymiana! weaver do ostatniego momentu szukal pieniedzy dla wooda...

zapewniam cie, grzechu, ze wszystkie wybory weavera w drafcie byly mocno przemyslane (w osobnym poscie o tym napisze)...

svi juz od pewnego czasu gra na poziomie solidnego grajka podstawowej piatki...  

Plumlee jak napisałem w ogóle jest zbędny, a jak już, to można było max 2 lata zrobić 

Chodziło mi o to, że Snella można było przecież wywalić tak samo jak Dedmona... Oszczędność 0,5 miliona jest trochę śmieszna jak uwzględnisz że poszło 28 baniek na Plumlee + Grant. No i to dotyczy też sytuacji Wooda - za tych dwóch dali 28 baniek a nie chcieli jemu dać 14, jakie dostał w Houston? Mi się to nie klei, może były jakieś kwestie niefinansowe 

Svi jako gracz S5? Bardzo optymistyczne podejście 😉

Co do draftu się zgadzam, nie był zły, Hayes mi się bardzo podoba, Bey był typowany wyżej więc z 19 wydaje się git, trochę ten Stewart za wysoko ale skoro ma ukryty potencjał no i byli wszyscy trzej brani jak 'high character guys' to OK. Ten koleś z drugiej rundy to jakaś zagwostka, pewnie można było wziąć go na 2-way bez draftu, ale druga runda to i tak przeważnie niewypały więc nie ma co płakać

Jak widzisz jakąś strategię w podpisaniu Plumlee i Granta i zepsuciu capu to podziel się opinią 😉   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Braveheart22 napisał:

Nie chodziło o McGrudera tylko #19 pick. No, ale i tak to dziwi, bo przed TD mieli ofertę od Phoenix, typu first rounder '20 (ostatecznie był to #10 pick) + zapychacze typu Jerome, Okobo itd. Być może jest coś z Kennardem o czym nie wiemy (zdrowie??), no ale jednak dziwny ruch. 

Wood był UFA. Mógł powiedzieć, że nie ma szans, bym podpisał z wami czy coś w ten deseń. Szkoda bardzo, bo liczyłem, że zostanie (dla duetu Hayes-Wood to nawet częściej bym sobie zarzucił mecze Tłoków), ale pisałem niedawno o tym, że jak ma już odchodzić to chociaż jakieś s&t. Ten #16 pick udało się wziąć, ale już wybór Stewarta średni mega (nie chcę mówić, że słaby, bo nie chcę na starcie skreślać chłopaka). 

Szkoda w ogóle to komentować 🤦‍♂️

Tu akurat nic nie ryzykują. Ok ruch. Josh Jackson wraca do Detroit (sporą część młodości tam mieszkał). W poprzednim sezonie chyba już nikt nie wierzył, że zobaczymy go jeszcze w NBA, ale chłopak zapracował i dostał szansę od Jenkinsa. Fajnie wtedy wyglądał i ławka Grizzlies wtedy ładnie cisnęła. Szczerze to byłem zdziwiony, że w bańce nagle nic nie pograł, bo luty/marzec jego występy naprawdę na plus. Btw, Casey to powinien być dobry człowiek do pracy z nim. 

Racja. Tu akurat bardzo fajne ruchy. Hayes z draftu i Delon. 

Haha, oby;) 

Fanem Tłoków nie jestem, choć sympatia do tego zespołu leciutka jest, ale jakbym miał coś powiedzieć to chyba ziści się to, co january kiedyś tam mówił, czyli Pistons powinni z 2-3 lata przytankować. Dostali Hayesa, fajnie, ale teraz dopiero, w dwóch najbliższych sezonach warto przytankować pod kątem draftu i wtedy może się zrobić ciekawie w Detroit. 

Weaver na razie dziwnie tym zarządza, ale ocenimy po jakimś czasie do czego to zaprowadzi.

 mysle, ze ani brown, ani kennard nie pasowali do 'wzoru'. u weavera zaden grajek, ktory jest 'undersized' (brown) czy ze slabsza budowa grac nie bedzie. wielokrotnie podkreslal w wywiadach, ze szuka grajkow zdolnych do switchowania pozycji. ponadto, luke ma problemy ze sciegnami (to samo gowno od paru lat ma jax i, niestety, jakos medykom nie udalo sie definitywnie tego wyleczyc)...

przeciez podpisanie okafora (nb. grajka o podobnej - tez wyraznie lepszy w ofensywie - charakterystyce do wooda) za minimum dla weteranow to bdb deal; przypominam laskawie, ze wooda w nba moglo juz nie byc! po paru latach tulania sie po g league (ew. masowania sie ze scrubami przeciwnikow w garbage time), chlopak dostal szanse od caseya, i to dzieki dc w glownej mierze (o czym wiele razy wspominal w wywiadach) ruszyl ze swoja kariera do przodu. nie widze powodow, dla ktorych casey nie mialby odrestaurowac karier kolejnym 'straconym' talentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Grzechu napisał:

Plumlee jak napisałem w ogóle jest zbędny, a jak już, to można było max 2 lata zrobić 

Chodziło mi o to, że Snella można było przecież wywalić tak samo jak Dedmona... Oszczędność 0,5 miliona jest trochę śmieszna jak uwzględnisz że poszło 28 baniek na Plumlee + Grant. No i to dotyczy też sytuacji Wooda - za tych dwóch dali 28 baniek a nie chcieli jemu dać 14, jakie dostał w Houston? Mi się to nie klei, może były jakieś kwestie niefinansowe 

Svi jako gracz S5? Bardzo optymistyczne podejście 😉

Co do draftu się zgadzam, nie był zły, Hayes mi się bardzo podoba, Bey był typowany wyżej więc z 19 wydaje się git, trochę ten Stewart za wysoko ale skoro ma ukryty potencjał no i byli wszyscy trzej brani jak 'high character guys' to OK. Ten koleś z drugiej rundy to jakaś zagwostka, pewnie można było wziąć go na 2-way bez draftu, ale druga runda to i tak przeważnie niewypały więc nie ma co płakać

Jak widzisz jakąś strategię w podpisaniu Plumlee i Granta i zepsuciu capu to podziel się opinią 😉   

nie jest zbedny. w zeszlym sezonie mielismy 4 wysokich, i to bylo, jak sie okazalo, 'niewsyarczajaco'; dyskusja nad dlugoscia kontraktu w przypadku umowy na 3 lata? naprawde?! lol...

przeciez wykupienie umowy snella byloby zwyklym kretynizmem. a tak, weaver zyskal nieco grosza, pozbyl sie jednej umowy (bo oddal 2, a przyjal 1). czego nie rozumiesz? co sie tobie tutaj 'nie klei'?! wszystko sie klei. co do 28 milionow za granta i masona - jak slusznie zauwazyles, sa to 2 umowy za 28 milionow, a nie jedna, za 14. i wydaje sie oczywiste, ze akcje granta staly zdecydowanie wyzej, niz akcje wooda, bo na dzis, jest to zwyczajnie lepszy grajek...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kcp78 napisał:

przeciez podpisanie okafora (nb. grajka o podobnej - tez wyraznie lepszy w ofensywie - charakterystyce do wooda)

Z tego co kojarzę, Okafor to jest gość bez rzutu z dystansu i z kiepską obroną, a czasy gry na centrów i przepychanek pod koszem dawno minęły. Był w topie draftu i mimo tego nie bez powodu szybciutko praktycznie wyleciał z ligi. Owszem za minimum to żadne ryzyko ale porównanie do Wooda chyba nie na miejscu   

 

1 minutę temu, kcp78 napisał:

i wydaje sie oczywiste, ze akcje granta staly zdecydowanie wyzej, niz akcje wooda, bo na dzis, jest to zwyczajnie lepszy grajek...

Nie śledzę specjalnie innych zespołów poza Pistons więc nie będę się wymądrzał, czas pokaże, kto będzie lepszy. Przy czym Grant musiałby być dużo lepszy, skoro ma kasować 20 baniek vs. Wood za 14 

3 minuty temu, kcp78 napisał:

dyskusja nad dlugoscia kontraktu w przypadku umowy na 3 lata? maprawde?! lol...

Przy umowie 2-letniej można by się go za rok pozbyć jako spadający kontrakt, a przy 3 latach elastyczność ew. ruchów mocno spada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzechu napisał:

Z tego co kojarzę, Okafor to jest gość bez rzutu z dystansu i z kiepską obroną, a czasy gry na centrów i przepychanek pod koszem dawno minęły. Był w topie draftu i mimo tego nie bez powodu szybciutko praktycznie wyleciał z ligi. Owszem za minimum to żadne ryzyko ale porównanie do Wooda chyba nie na miejscu   

 

czyatj ze zrozumieniem. napisalem tylko, ze obaj maja wiecej zalet po atakowanej stronie parkietu; wood tez kiepsko broni. no, moze srednio, bo zrobil tu b. duzo postepy na przestrezni ostatnich paru miesiecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

From Hollinger's free agency breakdown:

Detroit went all in to get the Nuggets’ fourth-best player, waiving the recently acquired Dewayne Dedmon and Rodney McGruder and incurring an additional $3.7 million cap charge each of the next five seasons.

My BORD$ (his estimate of real value based on performance) formula says Grant will be worth about $7.6 million next season; the Nuggets were significantly better when he was of the floor in both the regular season and the postseason. His contract is, by leaps and bounds, the worst free agent value thus far.

In fact, now the full plan has come together, one can see that the entire reason the Pistons traded FOUR second-round picks to turn Luke Kennard into Saddiq Bey and Rodney McGruder was because the non-guaranteed second year on McGruder’s deal was much more favorable to using the stretch provision. Similarly, trading Tony Snell and Khyri Thomas for Dedmon – who also had a lightly guaranteed second season – permitted the same maneuver.

The Pistons wouldn’t have needed to do any of these gymnastics had they not inexplicably also dropped a three-year, $25 million deal on Mason Plumlee (BORD$ value: $3.3 million), a pretty generic backup 5 who is not likely to be demonstrably better than recently acquired Tony Bradley or first-round draft pick Isaiah Stewart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare slow n/t grajkow z draftu. jak dla mnie, weaver odwalil kawal dobrej roboty! czy z tej maki bedzie chleb, czas pokaze. na dzis, najistotniejszym pytaniem w kontekscie naszych wyborow jest: czemu te nazwiska, i dlaczego nie mozemy tu mowic o 'loterii'?...

weaver rozpatrywal 3 grajkow z 7. wyborem (a w zasadzie, dwoch, bo halliburton byl opcja rezerwowa). jako ze williams poszedl do chicago, wzielismy francuza. czemu hayes, a nie halli, spytacie? - parametry fizyczne! 'size' i 'physicality' (cytujac troya). nie bez znaczenia byl tez fakt, ze przy hayesie mielismy swojego 'insidera', gdyz od pewnego czasu, trenerem personalnym killiana byl...will bynum!...

trenerem stewarta byl b. dobry znajomy weavera (kolejny case z szerszym dossier). dodatkowo, idealnie wpisuje sie w tym grajkow preferowanych przez troya, ze wzgledu na swoja sile fizyczna i zasieg ramion! (wingspan to bodaj ulubony marker weavera)...

saddiq bey to bodaj najlepszy sf tego draftu. znakomity strzelec dystansowy, z b. przyzwoita obrona, nba ready! no i...tak, zgadliscie - wingspan!; mowil o nim 'specimen'... 

lee to, z kolei, czlowiek stackhouse'a! jak dla mnie, swietny wybor i potencjalny steal tego draftu. bardzo szybki, ale tez, wydaje sie, ze dobrze kontrolujacy pace (co wsrod mlodych graczy nie jest regula)...

mysle sobie, ze w sytuacji, gdy nie bardzo mozesz sie pokazac (rozgrywki zostaly mocno okrojone), wiedza ekspercka z zaufanych zrodel jest na wage zlota...

10 minut temu, Grzechu napisał:

From Hollinger's free agency breakdown:

Detroit went all in to get the Nuggets’ fourth-best player, waiving the recently acquired Dewayne Dedmon and Rodney McGruder and incurring an additional $3.7 million cap charge each of the next five seasons.

My BORD$ (his estimate of real value based on performance) formula says Grant will be worth about $7.6 million next season; the Nuggets were significantly better when he was of the floor in both the regular season and the postseason. His contract is, by leaps and bounds, the worst free agent value thus far.

In fact, now the full plan has come together, one can see that the entire reason the Pistons traded FOUR second-round picks to turn Luke Kennard into Saddiq Bey and Rodney McGruder was because the non-guaranteed second year on McGruder’s deal was much more favorable to using the stretch provision. Similarly, trading Tony Snell and Khyri Thomas for Dedmon – who also had a lightly guaranteed second season – permitted the same maneuver.

The Pistons wouldn’t have needed to do any of these gymnastics had they not inexplicably also dropped a three-year, $25 million deal on Mason Plumlee (BORD$ value: $3.3 million), a pretty generic backup 5 who is not likely to be demonstrably better than recently acquired Tony Bradley or first-round draft pick Isaiah Stewart.

jest takie madre zdanie - nikt nie zna donioslosci 'teraz'. i drugie niby-madre zdanie - kazdy madry po fakcie. i trzecie - opinie sa jak dupy. kazdy ma wlasna...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ely3 napisał:

O ile Mason może od biedy grać jako startowy center ( choć w tej roli będzie jednym ze słabszych w lidze) to nie wiem kim oni chcą grać z ławki.

Najpierw gadanie, że olaboga ilu centrów ma Pistons, a potem tekst, że nie ma komu grać z ławki. Typowe :)

Stewart się nadaje do G-League na ten moment, bo to prospect z długofalową inwestycją. Okafor to taki gambling za minimum, może bieda druga opcja, na wypadek kontuzji czy garbage. Tony Bradleya nawet nie wymieniam, bo obaj wiemy, że to nie jest gracz na poziomie NBA. Także te porównania do Knicks były zupełnie nietrafione.

Mason może będzie jednym ze słabszych starterów w lidze, ale gość dostał kontrakt poniżej MLE i jest to moim zdaniem jeden z większych stealów tego FA. Plumlee to świetny obrońca, ogromne serce na boisku, jeden z najlepszych wysokich podających ligi i bardzo dobry finsher do akcji pick and roll. Za te pieniądze? promocja. Osobiście mam go wyżej niż takiego Favorsa.

Zresztą umówmy się, ale spadło lato 2016 z Mozgovami, Dengami, Biyombo itd. No gdzieś te pieniądze musiały trafić przy takiej ilości cap space. Widać, że właściwie 90% umów wygląda na przepłaconych. W tym szaleństwie umowa Plumlee jawi się świetnie.

Dziwi mnie też płakanie za Christianem "no-defense" Wood. Gość nastukał trochę solidnego boxscore w drugich unitach, ale by jego realny impact wycenić na 14mln na sezon po pół roku gry na poziomie NBA? Dobrze, że GM Pistons trzymał rękę na pulsie.

Dużo bardziej jako fan tłoków martwiłbym się umową Granta. 20mln na sezon przez cztery lata? 80mln? Ogromna suma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MarcusCamby napisał:

Najpierw gadanie, że olaboga ilu centrów ma Pistons, a potem tekst, że nie ma komu grać z ławki. Typowe :)

Stewart się nadaje do G-League na ten moment, bo to prospect z długofalową inwestycją. Okafor to taki gambling za minimum, może bieda druga opcja, na wypadek kontuzji czy garbage. Tony Bradleya nawet nie wymieniam, bo obaj wiemy, że to nie jest gracz na poziomie NBA. Także te porównania do Knicks były zupełnie nietrafione.

Mason może będzie jednym ze słabszych starterów w lidze, ale gość dostał kontrakt poniżej MLE i jest to moim zdaniem jeden z większych stealów tego FA. Plumlee to świetny obrońca, ogromne serce na boisku, jeden z najlepszych wysokich podających ligi i bardzo dobry finsher do akcji pick and roll. Za te pieniądze? promocja. Osobiście mam go wyżej niż takiego Favorsa.

Zresztą umówmy się, ale spadło lato 2016 z Mozgovami, Dengami, Biyombo itd. No gdzieś te pieniądze musiały trafić przy takiej ilości cap space. Widać, że właściwie 90% umów wygląda na przepłaconych. W tym szaleństwie umowa Plumlee jawi się świetnie.

Dziwi mnie też płakanie za Christianem "no-defense" Wood. Gość nastukał trochę solidnego boxscore w drugich unitach, ale by jego realny impact wycenić na 14mln na sezon po pół roku gry na poziomie NBA? Dobrze, że GM Pistons trzymał rękę na pulsie.

Dużo bardziej jako fan tłoków martwiłbym się umową Granta. 20mln na sezon przez cztery lata? 80mln? Ogromna suma.

Chyba przez 3 ale może w tym szaleństwie jest metoda. Jak będzie grać duże minuty i dostanie większą rolę to może ktoś się skusi i da się uzyskać jakiś asset

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Dziwi mnie też płakanie za Christianem "no-defense" Wood. Gość nastukał trochę solidnego boxscore w drugich unitach, ale by jego realny impact wycenić na 14mln na sezon po pół roku gry na poziomie NBA? Dobrze, że GM Pistons trzymał rękę na pulsie.

Dużo bardziej jako fan tłoków martwiłbym się umową Granta. 20mln na sezon przez cztery lata? 80mln? Ogromna suma.

Grant ma 3 lata / 60, na szczęście nie 4. Czy jest wart więcej o 6 baniek rocznie od Wooda, który pokazał tak duży progres w krótkim czasie? Ja bym raczej zaryzykował z Woodem, życie pokaże

 

9 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Tony Bradleya nawet nie wymieniam, bo obaj wiemy, że to nie jest gracz na poziomie NBA.

Nasuwa się więc pytanie, to po kiego było go brać do Detroit? Kolejny ukryty talent z długimi odnóżami? 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Najpierw gadanie, że olaboga ilu centrów ma Pistons, a potem tekst, że nie ma komu grać z ławki. Typowe

No bo jacy to centrzy, Poszli po Dedmona tylko po ty bo go zwolnić by zrobić miejsce dla Masona. Bradley i Okafor są tak słabi ,że za rok ich pewnie nie będzie w lidze. Więc po co brać masę słabych centrów , którzy im nic nie wnoszą ?

 

11 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Plumlee to świetny obrońca, ogromne serce na boisku, jeden z najlepszych wysokich podających ligi i bardzo dobry finsher do akcji pick and roll. Za te pieniądze? promocja. Osobiście mam go wyżej niż takiego Favorsa.

A z ciekawości w czym on jest lepszy od Favorsa? Favors jest lepszym obrońcą zarówno na dystanie jak i pod koszem. Jest lepszym blokującym i zbierającym. Lepszym rolerem jest Derrick. Właściwe jedyny aspekt gdzie Mason jest lepszy to kreowanie kolegów. Derrick praktycznie dostaje piłkę by kończyć. Bardzo rzadko oddawał piłkę na obwód. To jego wada ale kiedy atakuje kosz to praktycznie nie ma go jak zatrzymać. Derrick Favors w Pistons za te pieniądze byłby o wiele wiele bardziej wartościowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

No bo jacy to centrzy, Poszli po Dedmona tylko po ty bo go zwolnić by zrobić miejsce dla Masona. Bradley i Okafor są tak słabi ,że za rok ich pewnie nie będzie w lidze. Więc po co brać masę słabych centrów , którzy im nic nie wnoszą ?

 

A z ciekawości w czym on jest lepszy od Favorsa? Favors jest lepszym obrońcą zarówno na dystanie jak i pod koszem. Jest lepszym blokującym i zbierającym. Lepszym rolerem jest Derrick. Właściwe jedyny aspekt gdzie Mason jest lepszy to kreowanie kolegów. Derrick praktycznie dostaje piłkę by kończyć. Bardzo rzadko oddawał piłkę na obwód. To jego wada ale kiedy atakuje kosz to praktycznie nie ma go jak zatrzymać. Derrick Favors w Pistons za te pieniądze byłby o wiele wiele bardziej wartościowy

A czy sam Favors mając ofertę z Jazz czy Pistons wybrałby Pistons? To że Bradley i Oka4 nie wypalili w dotychczasowych klubach to nie znaczy że gdzie indziej mogą nie zaskoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.