Skocz do zawartości

Utah Jazz 2020/2021


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Utah Jazz AD 2021

Jazz niestety w sposób zły przegrała serię z Nuggets gdzie było widoczne

A – Brak ławki
B – brak dobrego zmiennika dla Goberta choć moim zdaniem Morgan pokazał się z dobrej strony w obronie i na zbiórce
C- Brak dobrego obrońcy na obwodzie bo niestety Ingles już się zestarzał a Royce miał dobre mecze 1-4 i słabe mecze 5-7

Więc mniej więcej wiadomo gdzie Jazz ma priorytety w lato . W drafcie niby wybrano najlepszego możliwego centra z obroną ale…. Ja nie wiem jak on ma bronić nowoczesne pnr. W ataku jest kiepski. Jego wolne na poziomie 40% to czerwona lampka. Jego wolne stopy to druga. Jak dla mnie zmarnowany wybór bo lepszy od Morgana nie będzie

O Hughesie wiem niewiele więc ciężko się wypowiadać .Jako opcja z ławki wydaje się ok ale czy będzie lepszy niż Oni to również pewny nie jestem

Podoba mi sie w miarę tanie pozbycie się Bradleya bo w Pistons naprawdę może się odbudować a Jazz uzyskało wolne 3,5 ml ( co mniej więcej odpowiada wartości BAE) dzięki czemu Jazz może się wzmocnić nie wskakując w podatek

Jazz na najbliższy sezon ma na umowach

Conley            34.502 ( ostatni rok umowy)
Gobert            27,57 + 1,75 bonusu
Bojan             17,85
Ingles            10,863
Royce            8,5
Mitchell        5,2
Davis            5
Azubuike        1,98

3 niegwarantowane
Niang            1,7 ( przedłuża a może nawet dostanie extension w trakcie sezonu jakieś 9/3)
Oni                 1,52 ( na 100% przedłużą)
Gross            1,52     ( raczej zrezygnują)

RFA
Morgan          1,75
Tucker            1,75
Brantley         1,55

Z tej trójki Morgan jest najbliżej a pozostała dwójka nie mam pojęcia

Jest jeszcze Clarkson do podpisania. Nasz wybór drugorundowy Hughes

Plotek co do zawodników których Jazz chce pozyskać z rynku troche jest.  Główne cele to 3&D. Jakiś sensowny broniący PF . Gdyby nie Azubuike to bym stawiał ,że Jazz da MLE Favorsowi .

Moje osobiste marzenie to Nunn jako pg z ławki i Favors - wtedy ławka może mieć najlepszą obronę w lidze . PRzedłużenie Morgana i Clarksona ( choć jeśli ten będzie chciał za dużo to trzeba odpuścić bo strzelców z ławki da się w miarę tanio pozyskać)

 

Mitchell i Gobert udowodnili ,że są bardzo mocni ale potrzebują wsparcia zwłaszcza z ławki. Snyder też musi odważniej stawiać na młodych tj Oni i Morgana. Ten sezon jest kluczowy bo za rok praktycznie każdy z Jazz będzie musiał podpisac nową umowę

Chciałbym by Jazz dołożyli kogoś wartościowego do tej dwójki. By Bojan był cały sezon zdrowy a Conley przypomiał sobie swoje najlepsze lata bo końcówkę sezonu już miał całkiem niezłą choć nadal daleką od najlepszych lat w Memphis

 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz ma jedną zasade biznesową którą kiedyś mnie nauczył właściciel Kamisa... Jak jakaś inwestycja nie przynosi spodziewanych zysków to od razu ją zamknij.... Bradley i Davis odesłani więc może jednak to prawda z tym Favorsem wracającym do Jazz. Oby . Bo choć Favors nie pasuje obok Goberta to jednak z ławki byłby fantastyczny a i w penwych układach to on mógłby kończyć mecze zamiast Francuza

A poważnie to szkoda ,że Ed Davis nie wypalił w Jazz i ,że kontuzje tak okrutnie go potraktowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Powrot Favorsa ❤️

*Miye Oni ❤️

Już teraz wiem, ze to będzie mój ulubiony sezon od daaaawna! 

Jedynie tego Clarksona szkoda :P Już lepiej było po Burksa startować, tańszy i jakiś taki bardziej jazzowy :P 

Tak czy inaczej, ten skład bardziej mi się podoba niż zeszłoroczny, oby tez Conley wrócił do formy i powalczymy o te 2 rundę :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój cel nr 1 tj Favors podpisany za MLE co w sumie czułem od 2 miesięcy . Lubiłem Favorsa zawsze i Jazz znowu będzie mieć elitarną obronę pod koszem 48 h. Do tego Favors broni inaczej niż Gobert więc czasem może być tak ,że to on będzie kończył mecze a nie Rudy( np versus Bucks czy Tuckerowi)

Mój cel nr 2 - Dunn podobno Jazz z nim rozmawiali. I nawet mogli się porozumieć co do kasy ale Dunn chce być starterem a Jazz mu tego obiecać nie mogli i sprawa się rozmyła .

Jazz podpisali Clarksona za 52/4. Trochę więcej niż obstawiałem bo liczyłem na jakieś 45./4 ale podobno pierwszy rok zaczyna się od 11,5 i są ogólnie w tej umowie jakieś bonusy więc trzeba poczekać ile naprawde jest warta ta umowa.

Nie zmienia to faktu ,że ten ruch trzeba było wykonać nawet kosztem wejścia w podatek bo Jazz potrzebuje takiego strzelca z ławki

Brakuje nadal atletycznego gracza na obwodzie czy jeszcze jednego dobrego obrońcy na obwodzie . I tu się kłania draft . Po co im byl ten Azubuike skoro i tak chcieli podpisać Favorsa? Nie wiem. Mogli brać Bane i wtedy byłbym szczęśliwszy.

Wg T,Jonesa Oni ma dostać spore minuty na początku sezonu. Morgan i Hughes mają dostać umowy, Gross wypada ze składu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że wrócił Favors!

Clarkson i Favors z ławki - to powinno ok wyglądać. Nie wiem czemu, ale jak myślę o Azubike to mi się od razu Ostertag przypomina ;] 

Z Hughesa Jazz też mogą mieć pożytek - niezły obwodowy snajper. Jako że jego Syracus gra strefą to są pytania co do jego obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jendras napisał:

Favors to chyba jeden z najlepszych kontraktów jak do tej pory, po cichu liczyłem na niego w Lakers, widać ciągnie jednak wilka do lasu. :)

Chociaż trochę go szkoda na czwórkę lub na backup dla Goberta, to jest starter na centrze, ale jeżeli mu odpowiada taka rola, to nie ma co roztrząsać.

I to nie jest kurtuazja. Słyszałem ,że Jae też chciałby wrócić do Jazz tylko niestety już nie ma kasy na niego

Z tego co podają to on wie ,że będzie przede wszystkim wchodził z ławki ale wie ,że w razie potrzeby to on będzie kończył mecz zamiast Goberta lub obok bo tak już bywało 2 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ely3 napisał:

 

Wg T,Jonesa Oni ma dostać spore minuty na początku sezonu. Morgan i Hughes mają dostać umowy, Gross wypada ze składu

No w końcu Snyder się obudził z Miye Oni :P on jeszcze rok pewnie będzie potrzebował żeby ustabilizować formę ale za 2 lata powinien wskoczyć do s5 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jendras napisał:

to jest starter na centrze

dokładnie, też sobie pomyślałęm że mógłby ponabijać statsy rok czy 2 w jakichś Nixam czy innym Sacramento z nadzieją na załapanie jakiegoś grubszego kontraktu po tym okresie, a tu gość olewa blask fleszy i zapach zielonych i  podpisuje z Jizz na 3 lata, po którym to okresie będzie się już pewnie kręcił w okolicach minimum dla vetsów czy innych jedno- góra dwuletnich kontraktów. Ciekawy ruch ale tak jak Jendras napisał, skoro mu to odpowiada no to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny ruch , który akurat był formalnością tj super max dla Mitchella.. Formalnie nadal to 163 mln /5 ale może urosnąć do 195

Podobno jedyne o czym dyskutowali to czy 5 rok będzie standardowo opcją zawodnika czy jednak nie.. Widać też ,że Jazz uznało ,że jednak w przyszłe lato nie będą walczyć o FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qbajag napisał:

Utah wpuści do hali 1500 kibiców na starcie sezonu. Zawsze to jakieś wsparcie.

Tak wiem . na razie to maksimum i nie przewidują więcej ale dużo zależy jak sie rozwinie sytuacja w Salt Lake.Poniżej rozpiska na cały sezon co i jak

 

Z ciekawostek

Dziś  Hughes i Azubuike podpisali umowy ( Hughes jako drugorundowy ale nie wiem czy za min czy z BAE był podpisany)

Brantley poszedł znowu na 2-way

Więc Jazz ma 14 na umowach z czego 4 są niegwarantowane ale Niang czy Oni to formalność. Tucker raczej też. Z Morganem dyskutują jaką mu dać umowę. I tylko zostaje William-Goss bo tu pewnie czekają czy coś im sie trafi za minimum

A z Gobertem negocjują nową umowę i ma być podpisana przed początkiem sezonu

 

 

 

 

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 19:27, Qcin_69 napisał:

No w końcu Snyder się obudził z Miye Oni :P on jeszcze rok pewnie będzie potrzebował żeby ustabilizować formę ale za 2 lata powinien wskoczyć do s5 :) 

czyli za 2 sezony tankujemy :P fakt niektórzy to przewidują już teraz, że niby tyle mitchellowi będzie się chciało grać dla Jazz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, elwariato napisał:

czyli za 2 sezony tankujemy :P fakt niektórzy to przewidują już teraz, że niby tyle mitchellowi będzie się chciało grać dla Jazz :D 

Nie bierz Qcina na poważnie. Ale pewnie mu i tak chodziła Oni za Conleya a nie Mitchella. Inna sprawa ,że Oni ma umowę ważną jeszcze rok

Taki mały kamyczek do ogródka Lindseya to przydałyby mu się korepetycje z matematyki. Bo się nagle zorientowali ,ze dali za dużą umowę Clarskonowi ( o jakieś 200 tys na rok) i muszą wysłać Tuckera i jego gwarantowane 350 tys do Cavs bo inaczej będą płacić podatek . Nie wiem też po co dali jakieś gwarantowane pieniądze Tuckerowi , którego brali w połowie roku

Dziwi ,mnie ,że jeszcze nie przedłużyli Morgana . Z Gobertem obecnie trwają intensywne negocjacje . Jazz mu nie chce dać supermaxa i to Gobert rozumie ale podobno po tym jak Hornets dali chore pieniądze Haywardowi to Gobert ma wyższe oczekiwania co do umowy. Jeśli rozmowy z Gobertem będą szły w zlym kierunku to pewnie będą nim handlować zwłaszcza ,że mają Favorsa teraz w obwodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2020 o 09:04, ely3 napisał:

Nie bierz Qcina na poważnie. Ale pewnie mu i tak chodziła Oni za Conleya a nie Mitchella. Inna sprawa ,że Oni ma umowę ważną jeszcze rok

Taki mały kamyczek do ogródka Lindseya to przydałyby mu się korepetycje z matematyki. Bo się nagle zorientowali ,ze dali za dużą umowę Clarskonowi ( o jakieś 200 tys na rok) i muszą wysłać Tuckera i jego gwarantowane 350 tys do Cavs bo inaczej będą płacić podatek . Nie wiem też po co dali jakieś gwarantowane pieniądze Tuckerowi , którego brali w połowie roku

Dziwi ,mnie ,że jeszcze nie przedłużyli Morgana . Z Gobertem obecnie trwają intensywne negocjacje . Jazz mu nie chce dać supermaxa i to Gobert rozumie ale podobno po tym jak Hornets dali chore pieniądze Haywardowi to Gobert ma wyższe oczekiwania co do umowy. Jeśli rozmowy z Gobertem będą szły w zlym kierunku to pewnie będą nim handlować zwłaszcza ,że mają Favorsa teraz w obwodzie

ja nigdy Qcina nie biorę na poważnie, dla żartu go biorę :P co nie zmienia faktu, że nieważne za kogo Oni to = tank, można to potraktować z przymrużeniem oka ale pieron wie czy nie prorocze słowa @Qcin_69 :)

tak jak zresztą sprawdzą się moje co to faktu wywalenia Goba kosztem Fava :D jak do tego dojdzie to można być pewnym, że Mitchell jako legit stat filer za sezon, dwa powiadomi o chęci przeniesienia w inne rejony us&a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie No ten kontrakt Clarksona to jest patologia, w ogóle nie podoba mi się to jak oni rzucają ten hajs nie tam gdzie trzeba.

Ingles-przeplacony 

Bogdanovic-pezeplacony 

Clarkson- wuj przeplacony

Ja wiem Ely, ze zaraz wpadniesz i będziesz miał zupełnie inne zdanie i będziesz bronił Jazz ale dla mnie to niestety jest marnotrawstwo hajsu- na cholerę oni ładowali hajs w Clarksona jak za promil tego można było mieć nawet tego nieszczęsnego Burksa który z grubsza daje to samo co Clarkson. 

W ogóle mi się ruchy Jazz od jakiegoś czasu nie podobają (poza pozyskaniem Favorsika wiadomo <3) ale tak to odnoszę wrażenie ze w ogóle nie ma spójnej koncepcji - najpierw szliśmy w ultradefensywna koszykówkę i granie Gobertem-Favorsem-Inglesem-Mitchellem-Rubio a po oklepie od Hardena nagle zmiana polityki o 180% i z piątki został tylko Mitchell z Gobem a tu starczyło zastąpić Favorsa Bogdanoviciem i byłby brakujący element- s4 która robi te 20 punktów na mecz i poprawia spacing. 

Clarkson to może i fajnie wyglądał w tamtym sezonie ale odnoszę wrażenie ze w Jazz każdy kto potrafi minąć na koźle kozła gimnastycznego by dobrze wyglądał, stad ten kontrakt Clarksona to nie jest przeplacony o 200 tysięcy tylko o jakieś 7 mln na sezon. 
Wybor w drafcie tez wątpliwy, niby to był ponoć wg scoutow Jazz top10 gracz tego draftu ale typ wyglada na zdjęciach jakby wymykał się z treningów niby na siusiu, a tak naprawdę zapierdalal do McDonaldsa wykorzystać kupony. No nie wiem, dziwne to wszystko ostatnio co tu się dzieje, mieliśmy Mitchella na RC i Goberta na zniżce i można było coś działać a teraz Mitchell z Gobertem będą zajmować 65% salary a pozostały hajs będziemy wydawać na k**** Clarksona, Favorsa i Bogdanovicia- No soraski, ale 1 runda to będzie rok w rok w SLC, zupełnie zmarnowane 2 lata w mojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Qcin_69 napisał:

Ingles-przeplacony 

Bogdanovic-pezeplacony 

Clarkson- wuj przeplacony

Nie do końca wiem co te trzy nazwiska robią razem. Bo Ingles dopiero w zeszłym roku grał poniżej wartości swojej umowy a i to tylko wtedy kiedy nie był starter bo jako starter grał bardzo dobrze. Choć niestety to przedłużenie o rok jest kiepskie bo za rok on już na pewno nie będzie wart tych pieniędzy

Czy Bojan jest przepłacony.. Wystarczy popatrzeć jaki hajs się rzuca obecnie graczom którzy rzucają bardzo dobrze za 3 . W to lato Harrs , Inny Bogdanović czy Gallinari dostali większy lub porównywalny hajs do Bojana a są od niego gorsi. 

 

Clarkson tu zgoda. Jest przepłacony a co gorsza wpakowali się przez tą umowę w podatek( i o to mi chodziło z tymi 200tysiami a nie ,że o tyle jest przepłacony) i za rok praktycznie wycięła Jazz z rynku wolnej agentury. No draft  Jazz kompletnie nie wyszedł choć ten Hughes to  może być rotacyjny gracz. Akurat w drugiej rundzie patrząc choćby na zeszłorocznego Oni Jazz potrafi wyłuskać potencjał. No ale ten Azubuike to nieporozumienie. Zwłaszcza w kontekście powrotu Favorsa i posiadania Morgana

6 godzin temu, Qcin_69 napisał:

No soraski, ale 1 runda to będzie rok w rok w SLC, zupełnie zmarnowane 2 lata w mojej opinii.

No wiesz Jazz bez Bojana i Favorsa tak naprawdę już teraz powinni być w drugiej rundzie i tylko oni sami wiedzą co im się w głowach przestawiło ,że tak dramatycznie przegrali pierwszą rundę w sposób naprawdę tragiczny mając rywala na widelcu. Plus oczywiście Snyder , który nie wiem po jakiego grzyba w krytycznych momentach grał fatalnym Bradleyem zamiast Morganem

To jak Jazz będzie wyglądać w najbliższym sezonie w dużym stopniu zależy od tego jak trio Ingles-Clarkson-Favors poprowadzi grę ławki bo to była najgorsza bolączka JAzz w zeszłym sezonie

Przecież s5 Jazz miało drugi net rtg w lidze ale wystarczyło ,że wchodził jeden zmiennik i już się powoli zsuwali w otchłań do poziomu ok 20 miejsca. Tylko ,że Jazz dość pasywnie podeszło . Z tego co czytam dużą rolę ma grać Oni, Morgan . Mniej ma być duety Conley-Ingles bo ta ta dwójka akurat zgrzyta całkowicie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Qcin_69 napisał:

na cholerę oni ładowali hajs w Clarksona jak za promil tego można było mieć nawet tego nieszczęsnego Burksa który z grubsza daje to samo co Clarkson

Nie no nie przesadzajmy... może i Clarkson mógłby zarabiać trochę mniej, ale on przynajmniej zdrowy jest ;)

Ciekawostka...:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.