Skocz do zawartości
ely3

Utah Jazz 2020/2021

Rekomendowane odpowiedzi

Utah Jazz AD 2021

Jazz niestety w sposób zły przegrała serię z Nuggets gdzie było widoczne

A – Brak ławki
B – brak dobrego zmiennika dla Goberta choć moim zdaniem Morgan pokazał się z dobrej strony w obronie i na zbiórce
C- Brak dobrego obrońcy na obwodzie bo niestety Ingles już się zestarzał a Royce miał dobre mecze 1-4 i słabe mecze 5-7

Więc mniej więcej wiadomo gdzie Jazz ma priorytety w lato . W drafcie niby wybrano najlepszego możliwego centra z obroną ale…. Ja nie wiem jak on ma bronić nowoczesne pnr. W ataku jest kiepski. Jego wolne na poziomie 40% to czerwona lampka. Jego wolne stopy to druga. Jak dla mnie zmarnowany wybór bo lepszy od Morgana nie będzie

O Hughesie wiem niewiele więc ciężko się wypowiadać .Jako opcja z ławki wydaje się ok ale czy będzie lepszy niż Oni to również pewny nie jestem

Podoba mi sie w miarę tanie pozbycie się Bradleya bo w Pistons naprawdę może się odbudować a Jazz uzyskało wolne 3,5 ml ( co mniej więcej odpowiada wartości BAE) dzięki czemu Jazz może się wzmocnić nie wskakując w podatek

Jazz na najbliższy sezon ma na umowach

Conley            34.502 ( ostatni rok umowy)
Gobert            27,57 + 1,75 bonusu
Bojan             17,85
Ingles            10,863
Royce            8,5
Mitchell        5,2
Davis            5
Azubuike        1,98

3 niegwarantowane
Niang            1,7 ( przedłuża a może nawet dostanie extension w trakcie sezonu jakieś 9/3)
Oni                 1,52 ( na 100% przedłużą)
Gross            1,52     ( raczej zrezygnują)

RFA
Morgan          1,75
Tucker            1,75
Brantley         1,55

Z tej trójki Morgan jest najbliżej a pozostała dwójka nie mam pojęcia

Jest jeszcze Clarkson do podpisania. Nasz wybór drugorundowy Hughes

Plotek co do zawodników których Jazz chce pozyskać z rynku troche jest.  Główne cele to 3&D. Jakiś sensowny broniący PF . Gdyby nie Azubuike to bym stawiał ,że Jazz da MLE Favorsowi .

Moje osobiste marzenie to Nunn jako pg z ławki i Favors - wtedy ławka może mieć najlepszą obronę w lidze . PRzedłużenie Morgana i Clarksona ( choć jeśli ten będzie chciał za dużo to trzeba odpuścić bo strzelców z ławki da się w miarę tanio pozyskać)

Mitchell i Gobert udowodnili ,że są bardzo mocni ale potrzebują wsparcia zwłaszcza z ławki. Snyder też musi odważniej stawiać na młodych tj Oni i Morgana. Ten sezon jest kluczowy bo za rok praktycznie każdy z Jazz będzie musiał podpisac nową umowę

Chciałbym by Jazz dołożyli kogoś wartościowego do tej dwójki. By Bojan był cały sezon zdrowy a Conley przypomiał sobie swoje najlepsze lata bo końcówkę sezonu już miał całkiem niezłą choć nadal daleką od najlepszych lat w Memphis

Edytowane przez Eld

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczęli od tego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jazz ma jedną zasade biznesową którą kiedyś mnie nauczył właściciel Kamisa... Jak jakaś inwestycja nie przynosi spodziewanych zysków to od razu ją zamknij.... Bradley i Davis odesłani więc może jednak to prawda z tym Favorsem wracającym do Jazz. Oby . Bo choć Favors nie pasuje obok Goberta to jednak z ławki byłby fantastyczny a i w penwych układach to on mógłby kończyć mecze zamiast Francuza

A poważnie to szkoda ,że Ed Davis nie wypalił w Jazz i ,że kontuzje tak okrutnie go potraktowały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ed Davis to jedno z mniej wytłumaczalnych rozczarowań zeszłego sezonu dla mnie. Jasne, że potem już były kontuzje, ale on w ogóle się nie wpasował w Jazz, z marszu grał tam fatalnie. A to był przecież brany przez nich elite-backup big, który od kilku lat był świetny w swych zespołach jako center z ławki. Szkoda i pechowo dla Jazz, skończyło się to zrzutką za 2x2nds ledwie 5 mln, nie spodziewałbym się takiego obrotu spraw w życiu.

Draft... Cóż wygląda to tak jakby Utah trafili raz przepięknie Goberta i teraz regularnie szukali (Bradley, Udoka) podobnego profilu - atletycznego wysokiego o słabym skillu do obróbki z dalszymi pickami. Nie jestem fanem tego wyboru zbytnio, z 27+38 chyba dałoby radę tu lepiej podziałać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

*Powrot Favorsa ❤️

*Miye Oni ❤️

Już teraz wiem, ze to będzie mój ulubiony sezon od daaaawna! 

Jedynie tego Clarksona szkoda :P Już lepiej było po Burksa startować, tańszy i jakiś taki bardziej jazzowy :P 

Tak czy inaczej, ten skład bardziej mi się podoba niż zeszłoroczny, oby tez Conley wrócił do formy i powalczymy o te 2 rundę :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój cel nr 1 tj Favors podpisany za MLE co w sumie czułem od 2 miesięcy . Lubiłem Favorsa zawsze i Jazz znowu będzie mieć elitarną obronę pod koszem 48 h. Do tego Favors broni inaczej niż Gobert więc czasem może być tak ,że to on będzie kończył mecze a nie Rudy( np versus Bucks czy Tuckerowi)

Mój cel nr 2 - Dunn podobno Jazz z nim rozmawiali. I nawet mogli się porozumieć co do kasy ale Dunn chce być starterem a Jazz mu tego obiecać nie mogli i sprawa się rozmyła .

Jazz podpisali Clarksona za 52/4. Trochę więcej niż obstawiałem bo liczyłem na jakieś 45./4 ale podobno pierwszy rok zaczyna się od 11,5 i są ogólnie w tej umowie jakieś bonusy więc trzeba poczekać ile naprawde jest warta ta umowa.

Nie zmienia to faktu ,że ten ruch trzeba było wykonać nawet kosztem wejścia w podatek bo Jazz potrzebuje takiego strzelca z ławki

Brakuje nadal atletycznego gracza na obwodzie czy jeszcze jednego dobrego obrońcy na obwodzie . I tu się kłania draft . Po co im byl ten Azubuike skoro i tak chcieli podpisać Favorsa? Nie wiem. Mogli brać Bane i wtedy byłbym szczęśliwszy.

Wg T,Jonesa Oni ma dostać spore minuty na początku sezonu. Morgan i Hughes mają dostać umowy, Gross wypada ze składu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super że wrócił Favors!

Clarkson i Favors z ławki - to powinno ok wyglądać. Nie wiem czemu, ale jak myślę o Azubike to mi się od razu Ostertag przypomina ;] 

Z Hughesa Jazz też mogą mieć pożytek - niezły obwodowy snajper. Jako że jego Syracus gra strefą to są pytania co do jego obrony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Favors to chyba jeden z najlepszych kontraktów jak do tej pory, po cichu liczyłem na niego w Lakers, widać ciągnie jednak wilka do lasu. :)

Chociaż trochę go szkoda na czwórkę lub na backup dla Goberta, to jest starter na centrze, ale jeżeli mu odpowiada taka rola, to nie ma co roztrząsać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jazz zobaczyli, że granie BIG przez Lakers/Nuggates ma sens i wrócili do podstaw. Dla mnie Jazz to kandydat do WCF, pod warunkiem, że Bojan z Mikiem sie nie połamią ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Jendras napisał:

Favors to chyba jeden z najlepszych kontraktów jak do tej pory, po cichu liczyłem na niego w Lakers, widać ciągnie jednak wilka do lasu. :)

Chociaż trochę go szkoda na czwórkę lub na backup dla Goberta, to jest starter na centrze, ale jeżeli mu odpowiada taka rola, to nie ma co roztrząsać.

I to nie jest kurtuazja. Słyszałem ,że Jae też chciałby wrócić do Jazz tylko niestety już nie ma kasy na niego

Z tego co podają to on wie ,że będzie przede wszystkim wchodził z ławki ale wie ,że w razie potrzeby to on będzie kończył mecz zamiast Goberta lub obok bo tak już bywało 2 lata temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, ely3 napisał:

Wg T,Jonesa Oni ma dostać spore minuty na początku sezonu. Morgan i Hughes mają dostać umowy, Gross wypada ze składu

No w końcu Snyder się obudził z Miye Oni :P on jeszcze rok pewnie będzie potrzebował żeby ustabilizować formę ale za 2 lata powinien wskoczyć do s5 :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Jendras napisał:

to jest starter na centrze

dokładnie, też sobie pomyślałęm że mógłby ponabijać statsy rok czy 2 w jakichś Nixam czy innym Sacramento z nadzieją na załapanie jakiegoś grubszego kontraktu po tym okresie, a tu gość olewa blask fleszy i zapach zielonych i  podpisuje z Jizz na 3 lata, po którym to okresie będzie się już pewnie kręcił w okolicach minimum dla vetsów czy innych jedno- góra dwuletnich kontraktów. Ciekawy ruch ale tak jak Jendras napisał, skoro mu to odpowiada no to ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to kolejny ruch , który akurat był formalnością tj super max dla Mitchella.. Formalnie nadal to 163 mln /5 ale może urosnąć do 195

Podobno jedyne o czym dyskutowali to czy 5 rok będzie standardowo opcją zawodnika czy jednak nie.. Widać też ,że Jazz uznało ,że jednak w przyszłe lato nie będą walczyć o FA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi