Skocz do zawartości

Spalding TF-1000 vs. Wilson Evolution


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zwracam się do Was z pytaniem, czy jest na forum ktoś, kto ma doświadczenie z obydwoma piłkami z tematu tj.

Spalding TF-1000 i Wilson Evolution?

Mam obecnie dwie piłki, które używam naprzemiennie do gry na tartanie/asfalcie: Spalding TF-500 i Wilson NCCA highlight black edition, ale do gry na hali chciałbym kupić sobie coś lepszego i wybór padł na powyższe dwa modele. O ile o TF-1000 można się sporo dowiedzieć w polskim internecie, to o Evolution jest... cisza... na pewno jest to spowodowane faktem, iż piłki obecnie nabyć w Polsce się (chyba) zupełnie nie da, przeglądałem już oferty sklepów, googlowałem itp. i pustka. Może okazyjnie ktoś na allegro wystawi, czy na olx, nie wiem. Zostaje kupno z zagranicy.

Oglądając recenzje na YT, czy ogólnie w sieci można się dowiedzieć, iż bardzo duże grono użytkowników stawia Evolution wyżej od TF-1000, pod względem jakości kompozytu, czy też trwałości i niezmienności jakości po upływie czasu. Z góry dziękuję za opinie, komentarze, czy może informacje gdzie można ją dostać w Polsce (może jednak jest to możliwe).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z Wilsonami u nas w Polsce jest licho, może kontrakt z NBA coś w tym temacie zmieni ale to dopiero za rok. Tutaj @Aro zrobił krótki opis piłek Wilsona:

Poza tym to raczej będziesz musiał bazować na zagranicznych recenzjach.

Następca tej piłki czyli Evo NXT używany w BCL z tego co czytałem zbiera słabe recenzje, gracze też na niego narzekali w zeszłym sezonie.

Spalding TF-1000 no to natomiast halowy klasyk u nas w kraju godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aro napisał:

Witam po znacznej przerwie. Wilsona Evo nxt można kupić na goalinn.com jeśli ktoś chce. Ja obecnie czekam na nową piłkę NBA od wilsona zobaczymy co wymyśla.

Tak, właśnie sprawdziłem. Jednakże cena 271 zł trochę mnie odstrasza, zważywszy np na fakt o niepochlebnych recenzjach, które przytoczył wyżej Pepis21.

Evolution, z tego co wiem, jest najpopularniejszą piłką w USA, polecaną w większości recenzji piłek amerykańskich użytkowników, jakie można znaleźć na YT, czy ogólnie w sieci.

Aro - przeczytałem Twój wpis z 2017 i widzę, że miałeś styczność z Wilsonem :) Ba, miałeś styczność zarówno z Evolution i Solution. Czy miałeś może również okazję grać/mieć TF-1000 i jak byś miał ją porównać z oboma Wilsonami, to jak byś je ustawił w hierarchii?

Czytałem też, że w przypadku TF-1000 też są różnice - starszy model jest najlepiej oceniany, ale nie wiem, czy jest w ogóle jeszcze dostępny.

Pytanie z innej beczki, do długoterminowych użytkowników TF-500: jak u niej z chwytem po dłuższym czasie? Zmienia się diametralnie/nieznacznie/jest taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TF-1000 i Wilson Solution to bardzo podobne piłki obie mają podobny kompozyt który chłonie wilgoć z dłoni i zapobiega poślizgom co jest zaletą. Jednak jest pewien minus jeśli grasz na zakurzonych salach brud ten wynika w piłkę i po kilku grach, czasem kilkunastu, piłka robi się ciemniejsza i mniej chwytna trzeba ją czyścić i puszcza dużo brudu.

Wilson Evolution nie ma tego problemu jednak zdarzało się że uciekał przy mokrych dłoniach jest miękki i znosi bardzo dużo.

Wilsona Evo nxt nie miałem chciałem kupić ale poczekam. Czytałem jego recenzje zagraniczne i nikt nie powiedział że jest gorszy od starego Evo wręcz przeciwnie, natomiast ja osobiście się nie wypowiem bo nie używałem.

Recenzja Evo nxt

https://schwollo.com/2019/08/10/wilson-evo-nxt-review-and-comparison/

Jeśli miałbym zrobić ranking piłek na halę to moim zdaniem.

Nr1 Molten GL7 

Nr2 Wilson Solution Wave

Nr3 Wilson Solution

Nr4 Nike 4005 / Wilson Evolution

Nr5 TF-1000

Dlaczego na pierwszym miejscu Molten GL7 skoro mam BG5000. 

Molten GL7 kupiłem kiedyś w dobrej cenie z myślą zrobienie modyfikacji która znalazłem na forum. Nowy GL7 został pokraktowacy acetonem zmył on napisy lakier który chronił wierzch skóry. Piłkę używałem przez 3 miesiące 2 razy w tygodniu po 30min niestety bo nikt nie chciał tym grać. Piłka trafiła w ręce kolegi który po sezonie treningów na sali przywiózł ja jakiś czas temu już. I szczerze mówię że nic lepszego nie miałem w dłoniach. Dodam że miałem już w dłoniach w pełni rozbitego GL7 ale bez zabiegu acetonem i tak był niegrywalny.

Żaden kompozyt nie daje takiej przyczepności jak skóra gdy dłonie robią się wilgotne.

Seria Moltena BG moim zdaniem gorsza niż poprzednie przynajmniej jeśli chodzi o model GF7X a BG4000

Jedynie BG3800 daje radę na orlika jest moim zdaniem bardzo fajna 

Obecnie mam 2 pliki na sprzedaż rocznego Moltena B7G5000 którego sprzedaje bo wolę GL7 oraz Nike 4005 nową jak ktoś chce kupić proszę o kontakt. 

Oto piłki które miałem testowałem grałem. Niektóre były na kilka treningów inne dłużej.

Trochę się tego przewinęło.

Specjalnie podaje wage gdyż prowadzę sobie taka mała baze wiedzy

GM7 - 603gr
GG7 - 592gr
GL7 - 605gr
GM7X - 607gr
GF7X - 612gr
GG7X - 599gr
GN7X - 592gr
B7G3800 - 607gr
B7G4000 - 595gr
B7G5000 - 620gr

Wilson Solution Wave - 609gr
Wilson Evolution - 605gr
Spalding TF-250 - 603gr
Spalding TF-500 - 588gr
Spalding TF-1000 - 595gr
Adidas pro indoor - 590gr
Nike 4005 eurocup - 593gr

Edytowane przez Aro
Dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Życzę Wszystkim Wesołych Świąt :) 

Jeśli ktoś chciałby sobie sprawić późny prezent, to w sklepie www.fitanu.com jest obecnie dostępna piłka Wilson Evolution w promocji za 179,99 zł:

https://fitanu.com/pl/pilka-do-koszyk-wki-evolution-sz7-emea-wtb0516xbemea-wilson-887768789343

Zapisując się do newslettera można uzyskać dodatkowe 10% rabatu, więc wychodzi wówczas za 161,99 zł, co moim zdaniem jest świetną ceną za tą piłkę. Sam właśnie kupiłem i mam nadzieję, że nie będę żałował 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 20:43, Aro napisał:

Specjalnie podaje wage gdyż prowadzę sobie taka mała baze wiedzy

A to jest prawda, że Molteny są ciutkę cięższe. Mierzyłeś im za to może obwody? Bo grając Spaldingami i Moltenami w moim odczuciu Molteny są minimalnie mniejsze przy tym samym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 01:14, Pepis21 napisał:

A to jest prawda, że Molteny są ciutkę cięższe. Mierzyłeś im za to może obwody? Bo grając Spaldingami i Moltenami w moim odczuciu Molteny są minimalnie mniejsze przy tym samym rozmiarze.

Model GF GG GL miały około 75cm mieściły się w normie 74.93 bo tyle jest 29,5 ale GM był około 74cm, a bg3800 ma 75,5cm więc nowa seria jest większa od starszej. Odnośnie kolegi wyżej i wagi to waga wadze nie równa. Dziwi mnie wynik Evolution poniżej 600gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.