Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2020/2021


january

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.08.2020 o 19:40, january napisał:

(...)

Czasu mi zabrakło na sklecenie tematu po loterii, ale po tym co napisałeś... naprawdę wiele nie ma do dodania. Świetna robota!

W dniu 22.08.2020 o 19:40, january napisał:

Handel pickiem po "gwiazdę".

Ja to raczej nie widzę tego "finansowo", praktycznie tylko opcja A.Gordona wchodziłaby w rachubę w +/- takiej opcji: https://tradenba.com/trades/q8YX7BRbs ale czy warto 1 oddać, nawet tego draftu za Gordona? Zdecydowanie wolałbym taka opcję:

W dniu 22.08.2020 o 19:40, january napisał:

Jakiś w miarę tani handel (#17 + #33 + bieda leszcze, typu Nowell, Spellman, Evans+ JJ) po przykładowego Aarona Gordona?

Moim zdaniem Magic są skłonni tanio go oddać. 

W dniu 22.08.2020 o 19:40, january napisał:

Trade-down. (...) Wszelakie okazje typu PJ+#3, Huerter+#6+future FRP

+1 Z niskich brałbym Haliburtona wyżej, Okongwu/Vessel niżej, bo z 17 mają opcję wziąć dobrego obrońcę pod KATa jako rolsa.

W dniu 22.08.2020 o 19:40, january napisał:

Wybór.

No tylko Edwards tu wchodzi w rachubę, ale ryzyko Benneta czy w najlepszym wypadku Wigginsa jest spore. Poza tym mając Culvera troche bez sensu.

W dniu 22.08.2020 o 19:40, january napisał:

Free Agency.

Cena Beasleya i potencjalna ekipa zainteresowana to klucz, zawsze można zrobić s'n't - nawet po A.Gordona lub... Otto Portera ;) DJJ to też opcja o której myślałem. Niemniej jeśli chcą myśleć o wzmocnieniu i PO, to absolutnie powinni ustawić sie w kolejce po doświadczenie i obronę Sapa/Ibaki, którzy świetnie by fitowali do KATa i może ten znów mały progres w obronie by zrobił.

Co dalej? Moim zdaniem powinni iść we wzmocnienia, których celem będzie oczywiście walka o PO, ale z nastawieniem, że na sukces w PO powinni nastawiać się za 2-3 lata, a nie w przyszłym roku - czy KAT wytrzyma? No coż, pięknie napisałeś:

W dniu 22.08.2020 o 19:40, january napisał:

Powodzenia Panie Rosas, powodzenia Młode Wilki:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie, @january fajny tekst. Aż mnie zmotywowałeś, żebym w najbliższym czasie zaczął myśleć nad nowym tematem Grizzlies. Ale do rzeczy... 

Kilka uwag/pytań odnośnie Timberwolves:

1. Do sprowadzenia gwiazdy również podchodzę sceptycznie. Ale już ten Aaron Gordon wygląda realnie. Na RealGM ktoś wspominał o podcaście, w którym Vecenie i Hollinger o tym rozmawiali i sugerowali coś takiego, co przedstawił @dannygd.

Chodzi mi po głowie cały czas też trade-up Atlanty po #1 z oczywistych powodów. Żeby zadowolić wszystkie strony, możnaby to fajnie połączyć w 3-way. 

Np.

Hawks in: #1

Wolves in: AG + #15 (via Magic) + '22 frp* (via okc) 

Magic in: Huerter + #6 (via Hawks) + JJ + JV

*Oklahoma City's 2022 1st round pick to Atlanta protected for selections 1-14; if this pick falls within its protected range and is therefore not conveyed, then Oklahoma City will instead convey its 2024 2nd round pick and 2025 2nd round pick to Atlanta

18 godzin temu, dannygd napisał:

Moim zdaniem Magic są skłonni tanio go oddać

Skąd takie zdanie? Imho gdyby był tani to odszedłby już przed TD, bo było dosyć głośno o rzekomym zainteresowaniu ze strony Suns. Magic mieli odrzucić paczkę typu Cam Johnson + Tyler Johnson (+ pojawiały się spekulacje, że był tam jeszcze tegoroczny pick), a chcieli koniecznie kogoś z dwójki Mikal/Oubre. Dochodzi jeszcze kwestia kontuzji Isaaca, więc cena za Gordona może jeszcze lekko wzrosnąć. Nie sądzę, by Magic przystali na ofertę typu #17 + #33 + zapychacze. 

 

2. 

W dniu 22.08.2020 o 19:40, january napisał:

Wszelakie okazje typu PJ+#3, Huerter+#6+future FRP, #8+ future FRP

No to byłyby super opcje dla Soty, ale nie wierzę, że Hornets byliby aż tak głupi 😂

Z #1 raczej tak jak mówicie, skazani są na Edwardsa (choć kto wie czy Rosas, by nas jednak nie zaskoczył). Ja widziałbym tu najbardziej Vassella, więc trade-down byłby raczej optymalny. 

 

3. Naz Reid i Jordan McLaughlin. Ani słowa o nich? Wiem, że to nie są jacyś ważni gracze, na razie ich przyszłość nie jest pewna, ale imho zasłużyli na gwarantowane umowy i jako uzupełnienie rosteru to spoko opcja.

Btw, ze Spellmana już nic nie będzie?? 

 

4. Ryan Saunders. Co o nim myślicie? Czy to aby odpowiedni człowiek do prowadzenia Wolves? Ja nie jestem przekonany. Zachód będzie przejebany w przyszłym sezonie. Nie będzie miejsca na błędy.

 

5. Obrona, obrona, obrona. W ataku ten team da sobie spokojnie radę, ale bez znacznej poprawy w defensywie to oni daleko nie zajadą. Rosas musi wzmacniać roster przede wszystkim pod tym kątem. I tak jak piszesz, ciężkie zadanie przed sztabem szkoleniowym. Ciekawie się zaczyna dziać w Minnesocie (dobrze dla całej ligi), jest jakiś pomysł, ale dużo pracy przed nimi. Liczę też, że Culver zrobi krok naprzód, bo byłem lekko rozczarowany jego debiutancką kampanią. Tak więc, nie pozostaje mi nic innego jak również życzyć tej drużynie powodzenia ;)

 

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 15:57, Braveheart22 napisał:

Skąd takie zdanie?

1. Bo ciągle jest na trading block

2. Bo nie pasuje do Vucevica i Isaaca, gdzie obaj lubią grać trochę PF.

3. Bo drugi rok z rzędu zalicza obniżkę formy, która w moim odczuciu bardziej wynika ze złego systemu gry/fitu dla niego, a nie realnego spadku umiejętności.

To, że po kontuzji Isaaca chcieli Oubre/Mikala mnie nie dziwi, bo od dłuższego czasu mówić, że im potrzebny jest 3&D swingman lub SF z opcją gry na PF (patrz dyskusja o Garrym Harrisie) - tylko czy tacy gracze to jest a pewno "wysoka cena"? Pamiętajmy, ze Gordon jest stosunkowo drogi, nie fituje, przez co gra gorzej i ma teraz rok mniej kontraktu. To tylko oznacza, ze może pójść taniej, a James Johnson to jest akurat dobry rols i do Vucka i Isaaca, gdzie z dalszymi numerami mogą młodych/dobrych rolsów defensywnych dostać...

W dniu 27.08.2020 o 15:57, Braveheart22 napisał:

Naz Reid i Jordan McLaughlin. (...), ze Spellmana już nic nie będzie??

Reid ma za dobry kontrakt w stosunku do umiejętności, żeby mówić o "niepewności" - moim zdaniem pewniak na PF/C back up 15-18 min co mecz. 

McLaughlin będzie jako RFA zależny od tego czy i za ile Malik zostanie oraz czy nie pokusza sie o Haliburtona. Tak czy inaczej brałbym, bo to kolejny solidny dobry rols z ławki.

Spellman ma akurat kontrakt, ale szczerze to nie wiem czy ktoś będzie się na niego oglądał, jak trzeba będzie uzupełnić deal to pójdzie w pół sekundy. Ani to ofensywne wsparcie, ani defensywne, trochę taki pulchny rols z ograniczonym upsidem - typowy 3 gracz na pozycji PF lub C, ale bardziej 5-6 w rotacji wśród wysokich.

W dniu 27.08.2020 o 15:57, Braveheart22 napisał:

Ryan Saunders. Co o nim myślicie?

Człowiek ok, może nawet odpowiedni, ale potrzebuje wsparcia - analityczne i zarządcze już ma, brakuje (wciąż) trenerskiego - bo wiele ekip ma 3-4 trenera z większym doświadczeniem do niego. Ofensywnie to może nawet MDA by chciał trenować KAT-a, bo nie wiem jakiego innego C mógłby on używać, ale bądźmy szczerzy - on by wolał w przypadku odejścia z HOU wziąć urlop niż trenować Wolves. Na McMillana to obstawiam 1/4 ligi będzie mieć chrapkę. Dlatego ja bym poszedł w dobrego taktyka i typowego trenera od defensywy. No chyba, ze Pop chciałbym na stare lata na północ się przenieść - żart oczywiście ;)

Poza tym ta ekipa ma się w przyszłym sezonie zgrać, muszą poukładać "klocki", ale nie szedłbym w podejście - sukces w PO albo śmierć, bo wyjdzie to drugie.

Natomiast mając na uwadze, że dla Lakers przyszły sezon to być może ostatni LBJa, dla HOU ten być może ost. MDA i small balla, dla SAS Popa... to za dwa lata wcale nie musi być już taka różnica. Nikt nie wie co będzie z GSW, ale tu po kontuzjach też trudno będzie liczyć, że bada taka siła jak w ost. latach. Utah ze szklanym Conleyem, Blazers czy Nuggets, to oczywiście na dziś lepsze ekipy, ale sensownych wzmocnieniach to będzie podobny poziom (zresztą MEM i PHO też). Jedynie na dziś LAC wydają się być na zachodzie faworytem na kolejne lata - na ale nikt tu nie oczekuje od Wolves walki w finale zachodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sota poszła w upside z Bolmaro i McDanielsem - i ja to nawet rozumiem. W dealu poleciał chyba JJ - a szkoda, bo akurat taki weteran byłby tu niezwykle potrzebny. Młodzież + Rubio wygląda obiecująco, ale jak chcą powalczyć o to playoffs, to jednak poprawa defensywy oraz jacyś weterani byliby tu też wskazani. 

Bolmaro raczej ostaje w Barcelonie na przynajmniej jeszcze jeden sezon - później mogą być kombinacje z jego wykupieniem. Sota podpisała też 2way contract z bardzo fajnym defensywnym pg - Ashtonem Hagansem. McDaniels miał fatalny sezon, ale nie zmienia to faktu, ze w chłopaku drzemie olbrzymi potencjał i jeszcze na początku sezonu 19/20 kręcił się w okolicach top5 draftu. 

Kluczowe tu będzie ułożenie drużyny wokół KATa i Russella. Rubio to ruch w dobrym kierunku. Na sf lepszy powinien być defensywny buldog Okogie. 

Jak jest Edwards, to ciekawe, czy odpuszczą tego idiotę Malika Beasleya? Może jakieś s&t? 

Na FA muszą i to zdecydowanie wzmocnić frontcourt wokół KATa. 

Oby włączyli sie w tym sezonie w walkę o playoffs! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubio to geniusz w RS i koszmar w PO . Ale z takim Rubio powinni moim zdaniem powalczyć o PO.  Uwielbiam jak gra Hiszpan i jak prowadzi kontratak. Russell powinien dużo skorzystać z jego podań. A rónież Towns może zaliczyć swój najlepszy ofensywny sezon. Ricky niestety w obronie jest już coraz słabszy i to ogólnie może być problem dla Soty ale ja uważam ,że z tym składem to oni do PO wejdą .

Zwłaszcza, że Golden Houston i Thunder raczej z tej układanki odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu chwila na wilczki i podsumowanie ruchów Rosasa:

1. Wybór Edwardsa - wg mnie innej opcji nie było. Wiseman nie chciał grać tam, LaMelo nie pasuje do DAR, kolejni gracze za mały upside, żeby ich brać z 1. Więc choć za nim nie przepadam, to bez sensownego trade down jak pisał @january nie było sensu robić nic innego. Edwards to też trochę taka lepsza przyszłość na wypadek trejdów np. Culvera, którym się kilka ekip interesowało.

Polecam podcast z Rosasem, który opowiada o powodach: 

Niemniej ja akurat w Dipo bym się pisał,  kiedy jeszcze nie wypalił Rubio, potem już nie ;)

2. Deal Rubio to majstersztyk, jeden z lepszych ruchów w lidze. Wg mnie Rubio świetny fit, pisałem wprawdzie o Bledsoe czy PG z SAS, ale Rubio mi umknął z dostępnością po dealu CP3. Co do D to moim zdaniem nie jest jeszcze tak źle, a jak pozyskają jakiegoś dobrego PF na FA, to nawet lepiej może być.

3. Wybór między Bane/Bolmaro pewnie przed trejdem Rubio bym oceniał średnio, ale teraz to ma inny wymiar. Bolmaro ma b. duży potencjał, jest wysoki i jak nabierze troche masy, może grać na kilku pozycjach, zarówno jako combo G jak i point Forward. Na pewno Barcelońska szkoła sporo pomoże i marzy mi się, że wyrośnie z niego taki drugi Manu ;) Co do Bane'a to nie zapominajmy o ważnej kwestii - Maliku Beasleyu. Rosas dalej mówi mimo problemów Malika: “We hope that relationship (with Beasley) continues.” 

Niemniej Malik bardzooo chce na wybrzeże, a Knicks chcą jego, więc jeśli im Wesbrick nie wypali, to... szykuje sie s'n't być może za DSJ i Robinsona (chodzą plotki, że Malik to raczej więcej niż 10-12 za sezon nie dostanie, więc nawet by się dało to spiąć), bo nie wierzę, żeby Rosas Randla chciał ;) 

Kończąc wątek SG/swigmanów to juz bardziej jako anegdotę podrzucę, że DAR będzie napierał, żeby więcej grał z Martinem, bo to teraz jego drugi best friend ;)https://zonecoverage.com/2020/timberwolves/dangelo-russells-other-best-friend-on-the-timberwolves-kelan-martin/

4. McDaniels, a Tillman/Oturu. Wiadomo, że pierwszy to wybór potencjału prospecta, te drugie gracze bardziej do gry na teraz. McDaniels ma też potencjał defensywny jak masy nabierze i mógłby grać na oba F spoty - generalnie może byc lepszy od Leymana i Hernanogomeza.

Tillman mógłby grać obok KATa. Oturu raczej backup sollidny i taki NBA ready, więc ten wybór mnie troche zdziwił. Z drugiej strony, Reid to jest poniekąd taki sam, tylko lepszy grajek i już w NBA pokazał, że ma potencjał a jeszcze jest Spellman. Więc może Rosas doszedł do wniosku, że jeśli maja grać w PO teraz, to musi znaleźć do KATa doświadczonego PFa na FA. Marzy mi się dalej Gordon (to jest do zrobienia) i Sap, ale ten wszystkim się marzy...

S5 Rubio, DAR, Okogie/Edwards, ..(Sap/Gordon).., KAT godnie by wyglądało... również defensywnie.

ławka: McLaughlin, Beasley, Culver lub Edwards, Layman lub Juan, Reid też by nie było źle, szczególnie że taka 5 prawie sezon kończyli ;)

głębokie Evans, Martin, McDaniels, Spellman i stash Bolmaro + Nowell/Vanderbit w GL jeśli zostaną.

Mam wrażenie, że to nie koniec ruchów... kilku SG/SF poleci w trejdach ;)  i jakis fajny PF się pojawi. Tak więc czekamy Panie Rosas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymam się jeszcze z oceną ostatnich ruchów, jednak nadal w pełni TRUST THE ROSAS.

Przed draftem napalony byłem na tego Gordona z Magic, jak szczerbaty na suchary, a teraz go nie ma. Jest Rubio, fajny motyw powrotu do klubu, jednak nutka zawodu, niepewności się wkrada, czy to zda egzamin. Rubio nie jest zawodnikiem, odmieniającym oblicze klubu. Na ocenę tego ruchu muszę dać sobie jeszcze trochę czasu. Muszę poczekać na rozwój wydarzeń.

Po podpisaniu Beasleya 60/3+1TO robi się bardzo ciasno w salary, jest bogactwo Guardów, a strefa podkoszowa narazie bardzo słabiutka. Po sezonie taki kontrakt można było podpisywać od razu, ale niektórym zbyt duża ilość wolnego czasu nie służy. Do takich osób zalicza się chyba Malik. Towarzystwo w jakim się obraca, ma na niego zły wpływ. Teraz te 60/4 nie wygląda już tak fajnie, ale tragedii moim zdaniem nie ma. Solidny kontrakt.

Myślę sobie co dalej i....

jaki to byłby przebiegły plan jakby teraz podpisali Hernagomeza, dołożyli któregoś z Evansa, Spellmana, Okogie, Reid dołożyli Oturu i zrobili s'n't z.... no właśnie...za kogo?

Strasznie biednie pod koszem. Poważne braki. A czemu nie chcę podpisania Hernagomeza, mam poważne zastrzeżenia do jego stylu gry, waleczności. Chociaż przy takim JJ, to każdy mógł źle wyglądać. Ileż ten facet ma energii. Postawą na boisku, swoimi fitami i tym jak zbudował chemię w zespole,  kupił mnie w zeszłym sezonie. Pozytywnie zakręcony gość. Wcześniej go aż tak nie doceniałem. Chapeau bas, Panie James Johnson.

Podobnie jak do dostającego w zeszłym sezonie duże minuty Reid, jakoś też mnie nie przekonuje. Jak zostanie Hernagomez, nie widzę energii, kogoś kto szarpnie drużyną w odpowiednich momentach.

Czekam na dalsze ruchy.

TRUST THE ROSAS.

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, january napisał:

Moja pierwsza reakcja na deal Malika to było mehhhhh

Ale to nadal jest mehh.. Skoro wzięli z draftu Edwardsa to po co im Beasley który na dodatek ma obecnie sporo problemów kryminalnych. W takiej sytuacji nie płaci się 15-16 mln za sezon choć ogólnie to zgadzam się ,że dobry rzut za 3 zawsze w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DamianOItalianO napisał:

Przed draftem napalony byłem na tego Gordona z Magic

Może jeszcze nic straconego... 

2 godziny temu, DamianOItalianO napisał:

Rubio nie jest zawodnikiem, odmieniającym oblicze klubu.

Tu się nie zgodzę, oczywiście nie jest game changerem na miarę największych, ale odpowiednio dobrany skill daje mnóstwo ekipie. Zwracam uwagę, że w UTAH (w wielkim uproszczeniu) samo przyjście Rubio uzupełniło stratę Gordona i Borysa... SRS za czasów ich najlepszego sezony było na poziomie 4,00 (rok wczesniej 1,84) z Rubio skoczyło do 4,47 i 5,28 - w obecnym sezonie, gdzie niby Conley z Bojanem mieli być mega upgradem (ofensywnie nawet byli jak byli zdrowi), tylko 2,82... ale oczywiście nie wiadomo jak by się skończyło gdyby nie COVID. Niemniej Jazz to ogólnie była mocna ekipa, gdzie D było kluczem, a Rubio nie do końca jak miał się rozwijać poza gra na pickach z Gobertem.

Natomiast jak wielka wartość ma Ricky - pokazał w Suns. Tak ekipa juz od pewnego czasu miała niewykorzystany potencjał, ale dopiero przyjście prawdziwego rozgrywającego pokazało jak mogą grać. SRS skoczył z -8,61 do + 0,56. Net + 6,74, Ofensywa do blisko 115 ORtg skacze - to jest przepaść jakościowa w teamie.

image.png.6b671c847dd9c002c54ac0dd6cd38f87.png

2 godziny temu, DamianOItalianO napisał:

Po podpisaniu Beasleya 60/3+1TO robi się bardzo ciasno w salary, jest bogactwo Guardów

No dlatego sądzę, że jeśli nie teraz to w sezonie pójdzie deal. Czy Malika czy innego gracza, to nie wiem, ale na pewno jakiś SG/SF poleci. 

Sama umowa przed Covidem i jego wybrykami byłaby uznawana za świetną, dziś liczyłem na choć 15-20% zniżkę, takie 12 mln byłoby optymalne - z drugiej strony jak kręcili się Knicks a kilka innych zainteresowanych, to zawsze maja teraz kartę przetargową. Kontrakt też nie jest zły, zaczynają bodajże od 13,4 a 16,6 w ost roku niby TO, więc te 43 mln z hakiem na 3 lata już tak źle nie wyglądają, więc jak DAR miałby zostać UFA, można go będzie spuścić rok szybciej i DAR dać ext. Do tego Rubio ze swoim kontraktem jest/będzie dosyć łatwo trejdowalny. Ma to sens.

2 godziny temu, DamianOItalianO napisał:

Strasznie biednie pod koszem.

Oczywiście ten PF wciąż martwi, kasy juz prawie nie ma, ale akurat na C to myślę, że będzie opcja tanio złapać jakiegoś Biyombo, O'Quinna czy Gibsona (z którym KAT raczej dobrze fitował). Stay tunned...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Denver i Sota potrzebują tego samego typu gracza ściągnąć obok KATa/Jokicia i oba zespoły mają za dużo niskich zawodników w rosterze, więc jestem ciekawy kto lepiej rozwiąże problem.

Normalnie byłbym pewny, że zrobią to lepiej Nuggets, ale Connelly na razie ma dość słaby offseason, więc takiej pewności nie mam.

No i w obu przypadkach zlotem byłby moim zdaniem Aaron Gordon, tu również wspominany.

To co martwi to z jakich pozycji oba zespoły doszły do tych problemów, bo Denver ma je jako finalista konferencji, który za tego, który miał je załatać na parę sezonow oddało rok temu wybór w drafcie. W Socie mimo wszystko mniejsza presja i oczekiwania, więc i chyba stąd narracja inna niż o Nuggets.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.