Skocz do zawartości

NHL Playoffs 19/20 For Fun Typer! (1st Edition)


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Zazwyczaj jestem słownym człowiekiem i jeśli coś obiecam lub o czymś wspomnę to staram się zawsze (w miarę możliwości oczywiście) realizować.

W dziale NBA już od 5 lat jestem organizatorem tzw "For Fun Typera" czyli swego rodzaju darmowego Typera dzięki któremu każdy może rywalizować ze znajomymi z forum i tym samym sprawdzić swoją wiedzę o koszykówce (czy w tym przypadku o hokeju). Czemu o tym mówię? Cały sezon 19/20 mieliśmy okazję dyskutować na różne tematy związane z NHL, ponieważ za moją inicjatywą i waszą ogromną pomocą (gdyby nie wy i wasz wkład to ten dział nie miałby prawa istnieć) powstał na naszym forum dział dotyczący hokeja zza oceanu! Oczywiście nie jest to tak popularne jak ten dotyczący koszykówki jednak znalazło się tu kilka osób które bardziej lub mniej aktywnie biorą tu czynny udział za bardzo wam dziękuje! W ciągu tego roku udało nam się napisać już niespełna 1000 postów co jest moim zdaniem wynikiem bardzo dobrym! Z racji tego pomyślałem sobie, że skoro jest tu kilka osób które chętnie wzięłyby udział w hokejowym odpowiedniku NBA Typera to czemu by nie? I tak oto jestem! :) 

Chciałbym gorąco i serdecznie zaprosić wszystkich fanów hokeja (i nie tylko) do pierwszego na forum NHL Playoffs For Fun Typera!

Na czym to polega? Zasady na pewno są znane wszystkim którzy brali udział w poprzednich edycjach koszykarskiego odpowiednika jednak dla nowych śpieszę z pomocą. No więc Typer jest podzielony na kilka rund i za każdą z tych rund sumowane są punkty i dodawane do ogólnej puli. Każda runda w Typerze odpowiada jednej rundzie Playoffs (tzn. 1 Runda, Półfinały Konferencji itp.) jednak z racji na małą ilość meczów runda Finałów Konferencji oraz Finał są połączone.

Jak tylko jedna z rund dobiega końca uruchamiam kolejny formularz gdzie możecie oddawać swoje głosy i tu uprzedzam - zazwyczaj między rundami czasu jest bardzo mało a głosowanie musi zostać zakończone najpóźniej w momencie rozpoczęcia pierwszego meczu kolejnej rundy dlatego proszę o punktualność i niezapominalstwo! :P Opuszczenie którejkolwiek z rund skutkuje tym, że finalnie mamy nikłe szanse na zwycięstwo z osobami które typują we wszystkich rundach więc warto o tym pamiętać. :)

Przejdę teraz do krótkich zasad oceniania tak by były one jasne dla wszystkich:

⦁ Idealnie trafiony wynik: +4 Punkty.

⦁ Wynik omylny o 1 (np. typowaliśmy 4-2, a skończyło się ostatecznie 4-1): +2 Punkty.

⦁ Nietrafiony wynik jednak drużyna na którą głosowaliśmy wygrywa: +1 Punkt.

W przypadku źle trafionych wyników obowiązują punkty ujemne i tutaj sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana (jednak sprawdzona przez lata) więc zaufajcie - działa i jest możliwie najbardziej sprawiedliwa! :P

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:0. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -4pkt

⦁ 1:4: -3,5pkt

⦁ 2:4: -3pkt

⦁ 3:4: -2,5pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:1. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -3,5pkt

⦁ 1:4: -3pkt

⦁ 2:4: -2,5pkt

⦁ 3:4: -2pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:2. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -3pkt

⦁ 1:4: -2,5pkt

⦁ 2:4: -2pkt

⦁ 3:4: -1,5pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:3. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -2,5pkt

⦁ 1:4: -2pkt

⦁ 2:4: -1,5pkt

⦁ 3:4: -1pkt

Po każdej rundzie będę wrzucał wyniki każdego z was (w formie tabeli) tak by tylko podkręcić rywalizację między nami! :) Nie będą to może wykresy i miejsca "podium", bo popularność Typera będzie dużo mniejsza niż koszykarskiego odpowiednika ale i tak myślę, że czeka nas dużo dobrej zabawy! :D

Data i godzina do której można oddawać swoje głosy będzie wyraźnie zaznaczona na początku każdej kolejnej rundy wraz z linkiem do ankiety gdzie możecie oddać swój głos. Czas niestety nas nagli ze względu na napięty grafik Playoffs dlatego proszę o możliwe jak najszybsze oddawanie głosów, bo po upływie zaznaczonego czasu głosy nie będą niestety już przyjmowane.

Długo myślałem jak rozegrać sprawę "przedłużonych" Playoffs w tym roku o jedną rundę. Pominąć? Zostawić? Doszedłem do wniosku, że warto otworzyć głosowanie również na tą rundę jak i "Seeding Round" najlepszych 4 drużyn z każdej konferencji. Jak więc będzie wyglądała punktacja w pierwszej "wyjątkowej w tym roku" rundzie BO5?

⦁ Idealnie trafiony wynik: +3 Punkty.

⦁ Nietrafiony wynik jednak drużyna na którą głosowaliśmy wygrywa: +1 Punkt.

A w przypadku złego typowania:

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 3:0. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:3: -2,5pkt

⦁ 1:3: -2pkt

⦁ 2:3: -1,5pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 3:1. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:3: -2pkt

⦁ 1:3: -1,5pkt

⦁ 2:3: -1pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 3:2. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:3: -1,5pkt

⦁ 1:3: -1pkt

⦁ 2:3: -0,5pkt

Dodatkowo w formularzu będzie można sprawdzić się w typowaniu na tzw. "Seeding Round" która również będzie bardzo ważna dla losów przyszłych rund a więc nie można jej pominąć! Za poprawne wytypowanie miejsca danej drużyny w tabeli (po rozegraniu wszystkich meczów) otrzymujecie 1 dodatkowy punkt a więc np:

⦁ Typuje: 1st Bruins, 2nd Lightning, 3rd Capitals, 4th Flyers

⦁ W rzeczywistości: 1st Bruins, 2nd Capitals, 3rd Lightning, 4th Flyers

To w tym przypadku otrzymuje 2 dodatkowe punkty. W dokładnie ten sam sposób funkcjonuje 2 konferencja! Co nam to daje? W ogólnym rozrachunku w 1 Rundzie "Kwalifikacyjnej" (bo tak ją należy nazwać) mamy możliwość zdobycia aż 32 Punkty! Pamiętajcie więc aby oddać swój głos na czas, bo udział w każdej rundzie to wasza jedyna szansa na wygraną! :)

Dobra, dobra, bo się za bardzo rozpisałem... Przechodząc już do sedna:

Informuję, że termin składania swoich "typów" na Rundę Kwalifikacyjną upływa w Sobotę, 1 Sierpnia o godzinie 18:00 czasu polskiego, ponieważ wtedy rozpoczyna się pierwszy mecz tegorocznych Playoffs pomiędzy New York Rangers a Carolina Hurricanes!

Swoje głosy możecie oddać tutaj: https://forms.gle/DbAYuQ5ewXZRUyWt5

Życzę wszystkim powodzenia, pomyślnego głosowania i dobrej zabawy!

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Braveheart22 napisał:

Exhibition games troszkę mi zamieszały w głowie, ale spokojnie dzisiaj wieczorkiem puszczę typy :P

Powiedz lepiej jak tam frekwencja na ten moment ;)

No i na to liczę. :D 

Co do frekwencji to nie ma niestety rewelacji - na chwilę obecną zagłosowało 6 osób. Jeżeli jednak powiedzmy te niespełna 10 osób utrzymałoby się w zabawie i brało czynny udział nie tylko w pierwszej rundzie ale i każdej kolejnej to wygląda to obiecująco jeżeli chodzi o naszą wspólną rywalizację jak i przyszłe edycje. :D Jestem optymistyczny w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem chociaż bardzo się hokejem nie interesuje już wole. Mam tylko taką małą uwagę, że mi w głosowaniu na miejsca drużyn w walce o rozstawienie nie wyświetlało się to co zaznaczyłem i za bardzo nie wiem czy dobrze to zrobiłem.

Brawa za pomysł i mam nadzieję na dobrą udaną zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Raven mówi, frekwencja na razie nie powala. Tak więc, spojrzałem sobie kto tam ostatnio wykazywał zainteresowanie typerem + kto w przeszłości bywał mniej lub bardziej aktywny w tym dziale i pozwolę sobie trochę was zmobilizować (oczywiście nikogo nie zmuszając), bo im więcej ludzi weźmie udział w typerku, tym lepsza zabawa. 

@vonBaron @kolader @Mailman @Paolo_ @DArmstrong @polskignom @elwariato @Wujek Wójcik @Pablo81 @Araggorn @antek @ignazz @Dnc @adtomek @Sancho @kcp78 @ely3 @ptak @montana

Jeżeli ktoś z wymienionych wysłał już swoje typy to sorki, a jeśli nie to liczę, że to zrobi. Deadline mija o 18, czyli zostało niewiele ponad 3 godziny. Typujcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doczekaliśmy się! Właśnie rozpoczyna się pierwszy mecz długo oczekiwanych Playoffs (chyba najdłużej w historii) i to takich o których nigdy nie zapomnimy z racji na ich wyjątkowość! Miejmy nadzieję, że dostarczą one nam bardzo dużo pozytywnych wrażeń i emocji i, że walka będzie wyrównana do samego końca.

Rozpoczynamy meczem Rangers vs Hurricanes!

Oznacza to również, że głosowanie na Rundę Kwalifikacyjną inauguracyjnego NHL For Fun Typera zostało oficjalnie zamknięte! Dziękuje wszystkim którzy wzięli udział, liczę na podobną (lub większe) zainteresowanie również w kolejnych rundach i życzę wszystkim powodzenia! :)

W Rundzie Kwalifikacyjnej ostatecznie wzięło udział 11 osób co moim zdaniem jak na dość znikomą siłę przebicia i nieliczną liczbę fanów tego sportu w Polsce za wynik naprawdę przyzwoity. :)  Oby tak dalej i tylko lepiej! :D Jeszcze raz wszystkim dziękuje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to widzę, że osoby, które nie typowały rundy wstępnej, nie będą stały na straconej pozycji w klasyfikacji końcowej. Tu jednak jest znacznie trudniej, niż w NBA. Sporo ujemnych punktów poleciało. Do tego dopadł mnie spory pech w typowaniu Seeding Round. Może być ciężko nawet na 0 wyjść XD

Także do osób, które nie zdążyły oddać typów. Nie rezygnujcie i dołączcie w kolejnej rundzie!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! @Braveheart22 ma rację! Runda kwalifikacyjna była o tyle niespodziewana, że pojawiło się masę ujemnych punktów. Co ciekawe do 1 rundy awansowało aż ... / ... z drużyn niżej rozstawionych (mniej spodziewanych) co jest nie lada niespodzianką.

W Pierwszej Rundzie znalazły się 3 Kanadyjskie i 13 Amerykańskich drużyn i jestem pewien, że walka będzie zacięta do samego końca!

Dlatego nic straconego i tymczasem zapraszam do głosowania na kolejną (pierwszą) rundę NHL Playoffs!

Zapraszam do głosowania już teraz, ponieważ czasu jest bardzo mało! Mamy nieco ponad 30 godzin do rozpoczęcia kolejnej rundy! Nie ma co zwlekać. ;)

Termin składania swoich typów na Pierwszą Rundę upływa we Wtorek, 11 Sierpnia o godzinie 21:00 czasu polskiego, ponieważ wtedy rozpoczyna się pierwszy mecz tegorocznych Playoffs pomiędzy Tampa Bay Lightning a Columbus Blue Jackets!

Swoje głosy możecie oddać w tym miejscu: https://forms.gle/iYSjb6uZEtnRjYZw6

Zapraszam do udziału, życzę powodzenia i dobrej zabawy! :D

P.S. Dodatkowo za prośbą @Braveheart22 chciałbym was zapytać jakie jest wasze zdanie odnośnie publikowania wyników "co rundę"? Ja uważam, że z racji na dużo niższą popularność typera (i tym samym mniejszą rywalizację i większą rozbieżność wyników) niż ten NBA lepszym rozwiązaniem byłoby opublikowanie finalnych wyników dopiero po zakończeniu Finałów - doda to dreszczyku emocji i wzbudzi jeszcze większą ciekawość. Jeżeli jednak uważacie, że sensowniej byłoby publikować wyniki "co rundę" to dajcie znać. :D Czekam na wasz feedback.

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

Pozostało jedynie 11 godzin do rozpoczęcia się pierwszej rundy tegorocznych NHL Playoffs! Czasu jest naprawdę mało a na chwilę obecną mam jedynie 2 uczestników (w tym mnie)! Śpieszcie się Panowie i oddajcie swoje głosy na swoich faworytów. 

Termin składania swoich typów na Pierwszą Rundę upływa we Wtorek, 11 Sierpnia o godzinie 21:00 czasu polskiego, ponieważ wtedy rozpoczyna się pierwszy mecz tegorocznych Playoffs pomiędzy Tampa Bay Lightning a Columbus Blue Jackets!

Zrobić to możecie tutaj: https://forms.gle/iYSjb6uZEtnRjYZw6

Do dzieła! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raven2156 mocno się stara z tymi typerami, więc trochę mu pomogę :)

Podpytałem organizatora, kto tam typował w rundzie wstępnej. 

@Szabla @TripylDabyl @kolader @ignazz @The Game 85 @Lal78 @Scrat + koledzy Waldek Wojtania i Pa

Tak jak Raven pisze powyżej, do 21 można typować 1R, więc nie zapomnijcie. Dajcie jeszcze znać, co myślicie o publikowaniu wyników. Po każdej rundzie czy czekamy do końca?? Mnie zżera ciekawość jak to wygląda, ale w sumie czekanie w niepewności do końca też jest na swój sposób fajne :)

@polskignom @DArmstrong + inni, którzy nie zdążyli wysłać typów na rundę wstępną. Dołączcie!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Braveheart22 napisał:

@Raven2156 mocno się stara z tymi typerami, więc trochę mu pomogę :)

Podpytałem organizatora, kto tam typował w rundzie wstępnej. 

@Szabla @TripylDabyl @kolader @ignazz @The Game 85 @Lal78 @Scrat + koledzy Waldek Wojtania i Pa

Tak jak Raven pisze powyżej, do 21 można typować 1R, więc nie zapomnijcie. Dajcie jeszcze znać, co myślicie o publikowaniu wyników. Po każdej rundzie czy czekamy do końca?? Mnie zżera ciekawość jak to wygląda, ale w sumie czekanie w niepewności do końca też jest na swój sposób fajne :)

@polskignom @DArmstrong + inni, którzy nie zdążyli wysłać typów na rundę wstępną. Dołączcie!!! 

Też uważam że po każdej rundzie choć ja nie pamiętam swoich typów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablo81 napisał:

Wyniki po każdej rundzie :)

 

3 minuty temu, kolader napisał:

Też uważam że po każdej rundzie choć ja nie pamiętam swoich typów

Nie ma sprawy Panowie. ;) Już podrzucam - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sSH-yL4VelMJABY5im59myI-CFwV4ZZy2jqbholubjc/edit?usp=sharing

A co do drugiej / pierwszej rundy to zostało niespełna 3 godziny Panowie! Jest już 8 uczestników ale biorąc pod uwagę poprzednią rundę wciąż brakuje: @Szabla @ignazz i użytkowników "Waldek Wojtania" oraz "Pa" (chyba, że to Ty @Pablo81 ?).

Do dzieła! Już niebawem ruszamy z kolejną ekscytującą rundą! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.