Skocz do zawartości

[2031-2032] Power Ranking


eMeS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zachęcam do wrzucania swoich power rankingów na ten sezon, im będzie ich więcej tym lepszy obraz ligi będziemy mieli. Przypominam też, że są one oczywiście subiektywne, więc proszę nie brać ich do siebie. Dla dobrego przykładu zacznę pierwszy:

East:

1.76ers - bardzo dobre campy, ich problemem jest dziura na SF (Korver mimo skoku. jeszcze w mojej ocenie nie klasyfikuje się jako s5 SF) oraz krótka ławka. Jednym zdaniem - Phila jest imo najmocniejszym zespołem, ale jedna kontuzja gracza z s5 może sprawić, że z kimś serię przegrają. 

2.Pistons - pomimo wszystko na drugim miejscu. Iverson nadal jest MVP kandydatem i być może nie z taką przewagą jak ostatnio, ale powinni górować nad resztą stawki

3.Wizards - bardzo równe, fajne s5 dostało potężną broń zwaną Webberem, no to musi dać dobre efekty.

4.Cavaliers - a co, trzeba wierzyć w siebie. Mam Thomasa, który lekko spadł, ale utrzymał się w topie. Razem z Kennym Andersonem i Joe Smithem tworzą nieźle obudowane trio, które ma szansę o to czwarte miejsce powalczyć.

5.Hawks - masa bardzo fajnego talentu, większość niestety w takim składzie będzie grała out of position. Prosi się o trejdy, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał, ale namieszać i tak powinni nieźle.

6.Magic - solidny średniak, odmłodzili skład, mają solidne podstawy i w następnych latach ten poziom bedzie pewnie wzrastał. Na razie jednak myślę, że na więcej nie wystarczy.

7.Heat - wiadomo, core pretenduje do bycia na szczycie tego power rankingu, ale aktualna posucha na C i brak rezerw sprawiają, ze wyżej ich nie mogłem ustawić.

8.Bucks - fajny skład, trochę na przekór całemu wschodowi, najlepszych zawodników na teraz mają pod koszem. Ciekawy jestem rezultatów, mam nadzieję że powalczą o to PO.

9.Knicks - kilku ciekawych zawodników, których do PO będzie próbował wprowadzić Byron Scott

10.Pacers - podobny przypadek co Knicks, z tym że zawodnicy młodsi

11.Hornets - bardzo dobre campy, na tym składzie można zacząć budować już coś poważnego

12.Nets - sporo talentu na obwodzie, ale pusto pod koszem, dopóki się to nie zmieni to raczej będzie kiszka.

13.Bulls - Hakeem, Ridnour i Rip tak na dobra sprawę mogliby dać PO w tym roku. Tylko trzeba byłoby ich trochę lepiej obudować, a GM idzie w drugą stronę, więc zakładam że raczej będą doły.

14.Toronto - to samo co Bulls - Blaylock, Nowitzki, McGrady i nic więcej. mam wrażenie że jakby scalić te dwa teamy to byłby murowany contender, a tak to jest wyprzedaż

15.Celtics - każde zwycięstwo przyjmę z nieukrywanym szokiem :P

Zachód skrobnę później : )

 

  

Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

East:

1. 76ers - wiadomo, dwóch graczy z TOP5 ligi, dwóch above average starterów (Comegys + Kittles), niby mają dziurę na SF, ale z drugiej strony po rozwoju Korvera mają 3 zawodników na tą pozycję dających zupełnie co innego więc będą mogli kombinować. Ławka oczywiście bez szału, ale w tamtym sezonie mieli chyba jeszcze gorszą.

2. Pistons - mimo campow to duo Iverson+Malone to dalej jeden z najlepszych duetów w lidze, a obok nich będą biegali solidni rolesi.

3. Wizards - finalista konferencji zamienił gracza z TOP50 ligi na gracza z TOP10, podejrzewam że mogą walczyć z Sixers o miano najlepszej defensywy. Gdyby tylko mieli lepszego lidera w ataku niż Mashburn to mogliby zagrozić Sixers, chociaż oczywiście Mashburn jest w idealnym środowisku dla siebie (4 świetnych defensorów w s5, którzy nie są ballhogami)

4. Heat - mimo wszystko star power jest duży, w RS mogą być oczywiście niżej, ale w PO mam ich na 4 miejscu.

5. Hawks - Hughes + Wade powinni wreszcie zagrać razem jakiś sensowny sezon, ale tak jak pisał eMes fit tutaj nie jest najlepszy, ale może wreszcie na tej dwójce uda się coś zbudować.

6. Bucks - mocno poszli do przodu na campach, ten młody skład może odpalić, szczególnie jakby jeszcze Ashigaru dołożył jakieś fajne wzmocnienie.

7. Cavaliers - bez Perka będą jednak słabsi, nie znaleźli nic ciekawego na FA, Ridnour ich olal, Thomas jest trochę słabszy + jego fit z Andersonem imo nie jest idealny, ale eMes lubi kombinować więc nie powinno być źle.

8. Magic - solidne duo pod koszem, niezły Martin i Nocioni, szału nie będzie, ale do PO powinni się wślizgnąć.

9. Knicks - Scott utrzymał dobry poziom więc z solidnym wsparciem znowu będzie walka o PO.

10. Hornets - zaliczyli solidne campy, mają dużo lepszy skład niż w zeszłym sezonie, Marcus zapewne będzie walczył o jak najlepszy wynik więc nie zdziwię się nawet jak Hornets będą w PO.

11. Pacers - osłabili się ruchami pod koniec poprzedniego sezonu, dalej będą walczyć o PO, generalnie w walce o PO będzie na wschodzie znowu bardzo blisko. Nie zdziwię się jak np. Pacers wejdą do PO, a Magic będą na 11.

12. Raptors - szykuje się tanking więc jak sprzedadzą Dirka i TMaca to pewnie znajdą się na 13.

13. Nets - fajny rozwój Roya, niestety Lowry i Deng nie poszli do przodu więc szału w tym roku jeszcze nie będzie.

14. Bulls - tanking, wiadomo. Mam nadzieję, że Hakeem znajdzie nowy dom

15. Celtics - jak wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też coś skrobnę, ale taki ładny power ranking to za duży effort -> więc krótki komentarz i ocena

76ers - 76ers 2.0 się skończyli, teraz czas na 76ers 3.0. Ciągle mocni, ciągle ich nie lubię. Miło że Shaq trochę osłabł, ale Kittles będzie świetny tutaj. No i wbrew temu co napisał emes -> imho Horry powinien się świetnie sprawdzić jako filler w s5. Tak czy siak rezerwy słabsze niż zazwyczaj - szczególnie pod koszem -> i to chyba jedyny minus tego teamu. Contender

Bucks - Świetne campy dla Ashigaru....ale imho dalej będą za słabi na PO. Jedynym w pełni gotowym graczem z ich bandy młodzików jest Iggy, który jednak nie jest żadnym liderem, ale (świetnym) fillerem. Dalej jednak jest sporo problematycznych kwestii - LMA i O'Neal są meh w obronie a Zach z jego '5' w blocking to simkowy mem. Najlepszy scorer na obwodzie to 62-letni Ellis. Conley zrobił fajne campy, ale to dalej rookie (59 passingu...pls). Horford to podobny case. Ashigaru nie może narzekać bo campy mieli super (Iggy musi dostać maxa imho), ale jeszcze rok-dwa zanim nadejdzie ich czas. Lottery

Bulls - Tu widzę idzie ostry tank. Mają niby masę młodzików, ale żaden się specjalnie nie wyróżnia. No jak było do przewidzenia -> Tecu nie będzie miał kolorowo. Ridnour zwlekał do końca FA, żeby podpisać z chyba najmniej perspektywiczną drużyną w lidze -> gratki. Lottery (przez kolejne 5 lat xD)

Cavaliers - Fajnie emes kmini -> utrzymał (mniej więcej jakość) nie zakopując się w dziwne umowy. Fajna głębia, ale imho brakuje jakości, żeby myśleć o czymś ponad 2ga runda. PO Team

Celtics - Szkoda miejsca na serwerze na opisywanie ich :P Nie dość, że GM bije rekordy Hinkiego to jeszcze training staff mają jakiś lewy. Celtics (tak -> mają swój własny tier :))

Clippers - Skład kompletny, ale totalnie bez szału. Na wschodzie byliby na bank w loterii -> ale są w tej gorszej konferencji tak więc... PO Team/Lottery

Grizzlies - Brad Miller to prawdopodobnie najgorszy stosunek overalla do rozłożenia skilli w lidze, ale LBJ i Dwight to pewnie najlepszy long-term core w lidze. Przyzwoicie obudowani powinni w końcu zrobić krok do przodu. Contender/HCA

Hawks - Pojedynczy gracze wypadają świetnie. Mają luźno 5 graczy na poziomie solidnego s5...ale brak im typowego rzeźnika pod koszem, brak im typowego rozgrywajka -> ale może w tym szaleństwie jest metoda (patrz John Williams w Jazz albo taktyki Xamela sprzed lat z 3ema centrami w s5 :))? To może być najciekawszy team do śledzenia w tym sezonie. PO Team

Heat - Wszystko o nich wiadomo -> mocarny Hill (awansował na 2giego grajka w lidze w overallu), bardzo fajne s5....i ławka rezerwowa, której nie powstydziliby się Celtics '30. Imho powalczą ze mną o HCA na wschodzie. HCA/PO Team

Hornets - Chyba najwięksi wygrani campów (niby Bucks dostali większego boosta, ale oni mieli dużo więcej potencjału na starcie). Paul Pierce to już jest poziom all-stara a Calderon jest dość przejebany w O. Ciekawy skład -> mogą nawet powalczyć o playoffy. PO Team/Lottery

Jazz - Robiąc kilka simek na ustawieniach CPU to Jazz byli najmocniejszą drużyną w lidze (serio!) i nie mam w sumie pojęcia czemu. To dalej fajne dynamic duo Marion-Jones obudowane fajnymi rolsam, ale dalej dla mnie brakuje tam lidera z prawdziwego zdarzenia. PO Team

Kings - Niby dostali najbardziej na campach (oczekiwania vs rezultat), ale w sumie nie ma co ich żałować bo perspektywę mają fajną (tylko KD i Yao na kontrakcie, będzie masa kasy na FA) a i na teraz mogą powalczyć -> MJ to ciągle topowy grajek a i reszta składu nie jest zła. PO Team/Lottery

Knicks - Geriatria Krzema nr 1. Nie ma co się rozpisywać -> to samo co rok temu a może i trochę gorzej. O PO pewnie będą walczyć i tak. PO Team/Lottery

Lakers - Jak to drużyna starców -> oberwało im się na campach, ale nie powinno być źle w ich bieda-konferencji. Ichniejszy Last Dance nr 3 (jeśli nie pomyliłem rachuby). PO Team

Magic - Jestem bardzo zadowolony z FA/campów -> generalnie odmłodziłem skład nie tracąc na jakości. Jest świetne D pod koszem, jest niezły scoring na obwodzie, jest Okur - czyli 'cholera wie jak go ustawić, ale ma duży overall xD', jest głębia składu. Walczę (zapewne z Heat o HCA)! HCA/PO Team

Mavericks - Jeden z wielu (Nuggets, Lakers, Jazz) domów spokojnej starości na zachodzie. Coś jak Bulls rok temu (może dla tego że mają pół ich składu sprzed roku hmm), więc na zachodzie na PO powinno styknąć. Za rok będzie płacz i zgrzytanie zębów (bo birdy do AK uniemożliwią jakiekolwiek większe ruchy na FA). Teraz jest PO Team/Lotter

Nets - A nie mówiłem, że Roy będzie zajebisty? Poza nim brakuje tam jednak jakości, ale core Lowry, Roy i....Hawes(!) jest ciekawy na przyszłość. Lottery

Nuggets - Geriatria Krzema nr 2 (ta lepsza). Utrzymali skład, niby są trochę słabsi -> ale to tylko zachód. Aha no i Miller po tym campie to ścisła czołówka ofensywnych graczy simki. Contender

Pacers - Fajni gracze podkoszowi i strasznie marny obwód. Jedyna dla nich opcja to granie na 3 bigów w s5 (Chandler/Al/Antawn) i katowanie inside/slow. Historycznie chyba jedyny zespół jaki to grał z powodzeniem to byli (przez moment) 76ers. Tak więc powodzenia! Lottery

Pistons - Jeszcze mocni, jeszcze narobią nadziei SlaKBowi, ale widać tam już rozkład....co bardzo mnie cieszy! Za rok/dwa powinien być spektakularny upadek -> ze swojej strony nie omieszkam wtedy podejść i kopnąć 😘 pokazując na (jeszcze) młodych i (już) potężnych Magic. Contender

Raptors -  Oj boli tutaj marny camp Odena, bo właśnie solidny defensywny C to jest to czego im brakuje do bycia przyzwoitym zespołem. Mimo wszystko wg mnie mogą powalczyć -> bo T-Mac i Dirk są nieźli a Mookie to chyba jeden z najlepszych 'under-the-radar' grajków (jak miałbym go w składzie to byłbym contenderem - serio!) a McKie może być spokojnie fillerem w s5 na SG. PO Team/Lottery

Rockets - Nie wiem jakim cudem Barkley z tak marnym potencjałem zaliczył tak mały spadek...Kilka lat temu wydawało się, że tam jest materiał na dynastię -> coś nie pykło i teraz to będzie chyba ostatni sezon w takim składzie (mają czyściutkie salary, więc w sumie spoko). PO Team/Lottery

Sonics - Millsap jest piękny, Granger jest fajny, Muresan zawsze gra lepiej niż sugerowałyby jego skille (rozmiar ma znaczenie!), ale poza tym to poruta. Ciekawy case drużyny z dwoma fajnymi młodzikami 'na lata' i masą złych kontraktów. Ciekawe czy GM coś tam ogarnie. Lottery

Spurs - Niespodziewana campowa kupa od Browna sporo tam może namieszać (przed campami byli dla mnie pewniakiem do HCA w tym sezonie), ale duo Wallace i Okafor jest super. HCA/PO Team

Suns - Nie ogarniam po co im ten Hamilton tbh -> kiedy oni potrzebują SFa (no chyba, że Ray będzie grał na trójce). Max dla Bosha też może zaboleć w dalszej perspektywie (on już przed campem nie był tego wart a teraz to szkoda gadać), ale mimo to skład - jak na warunki zachodu jest fajny). HCA/PO Team

Timberwolves - Fajne campy im się trafiły a Kahr zawsze umiał nawet z gówna zrobić PO team, więc tutaj serio oni mogą namieszać. Contender/HCA

Trailbalzers - "Gwiazdy" przespały campy, za to młodziki się fajnie rozwinęły. W dłużej perspektywie to będzie fajna sprawa dla Qcina, ale na teraz to będzie raczej muł. Lottery

Warriors - Baron Davis to już od jakichś 2 lat true superstar w simce a nikt o nim nie mówi. Generalnie fajna ekipa z bardzo mocnym obwodem i ciekawym duetem pod koszem (KG + Mutombo). Może być namieszane -> szkoda że za rok pewnie stracą Arizę xD. Contender/HCA

Wizards - Przed campami to był raczej pewny contender -> niestety campy ich nie rozpieściły. Mimo wszystko Webber powinien tam dać fajnego boosta ofensywnego. Contender/HCA

 

Teraz patrzę że na zachodzie mam 11 pewniaków do PO xDDD -> będzie powtórka z rozrywki? :P 

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem skillowy Power Ranking według przeliczników, które zrobiłem dla rankingu TOP10 na każdej pozycji. Przyjąłem jednak 10 osobową rotację, niektórzy pewnie będą grać wąsko, ale zawsze wpadają jakieś kontuzje, wyfaulowania itd. Gdy brakowało zawodnika na daną pozycję to przerabiałem najbardziej imo odpowiedniego i przeliczałem skille do nowej pozycji. Liczba w prawym górnym rogu to drużynowa siła skilla ;)

Wschód:

1. Pistons

image.png.70b7eccc2d01d997f20bc5cb5a0c5ff6.png

2. 76ers

image.png.cec9c9e563ad353373449b6cf0e24ce0.png

3. Cavs

image.png.2b34cf52e43147ab327cb74c8bbfd7e6.png

4. Wizards

image.png.8e5a2cfa1f38c4cce867224c9cab8f8f.png

5. Magic

image.png.40b5427ea1a522452344b5cf341e7cc9.png

6. Knikcs

image.png.2eada2befb17fcefb1ad44d02f6fc761.png

7. Hawks

image.png.3e6f60d2684d3ef2feb4bbebc54cb4ff.png

8. Bucks

image.png.dd707197f3708383894dbf1385201271.png

9. Pacers

image.png.aab2b76a76fdfe1d18ec5c495be68183.png

10. Heat

image.png.683c17edddacea0c2b22da519d332364.png

11. Hornets

image.png.fdd7ada91f7a92ddab277d10180cc001.png

12. Raptors

image.png.13457ebc18a846809704e7084440ff71.png

13. Nets

image.png.8e17d82a93facf1595fb23b9c8d5e3dd.png

14. Celtics

image.png.50e8434fcf0400853aaf2af2ac422978.png

15. Bulls

image.png.b9c9c7e3b36eb2476efad6a7969e0fbb.png

Jakieś zaskoczenia ? 😆

 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzemo napisał:

Zrobiłem skillowy Power Ranking według przeliczników, które zrobiłem dla rankingu TOP10 na każdej pozycji. Przyjąłem jednak 10 osobową rotację, niektórzy pewnie będą grać wąsko, ale zawsze wpadają jakieś kontuzje, wyfaulowania itd. Gdy brakowało zawodnika na daną pozycję to przerabiałem najbardziej imo odpowiedniego i przeliczałem skille do nowej pozycji. Liczba w prawym górnym rogu to drużynowa siła skilla ;)

Zachód:

1. 76ers

image.png.c671ef6d2c4ae56dff302d0cef364a6b.png

2. Pistons

image.png.70b7eccc2d01d997f20bc5cb5a0c5ff6.png

3. Cavs

image.png.2b34cf52e43147ab327cb74c8bbfd7e6.png

4. Wizards

image.png.8e5a2cfa1f38c4cce867224c9cab8f8f.png

5. Magic

image.png.40b5427ea1a522452344b5cf341e7cc9.png

6. Knikcs

image.png.2eada2befb17fcefb1ad44d02f6fc761.png

7. Hawks

image.png.3e6f60d2684d3ef2feb4bbebc54cb4ff.png

8. Bucks

image.png.dd707197f3708383894dbf1385201271.png

9. Pacers

image.png.aab2b76a76fdfe1d18ec5c495be68183.png

10. Heat

image.png.683c17edddacea0c2b22da519d332364.png

11. Hornets

image.png.fdd7ada91f7a92ddab277d10180cc001.png

12. Raptors

image.png.13457ebc18a846809704e7084440ff71.png

13. Nets

image.png.8e17d82a93facf1595fb23b9c8d5e3dd.png

14. Celtics

image.png.50e8434fcf0400853aaf2af2ac422978.png

15. Bulls

image.png.b9c9c7e3b36eb2476efad6a7969e0fbb.png

Jakieś zaskoczenia ? 😆

 

Proszę Zachód teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
3 godziny temu, january napisał:

Jakieś przemyślenia na temat nowego sezonu ma już któryś ekspert?

@julekstep @Krzemo @SlaKB @Ice23 @Roger?

Kto po tytuł, kto po PO, kto po #1 pick :) ?

Tak na szybko.

Contenderzy 1st tier: Sixers, Wizards, Grizzlies, Pistons (trochę życzeniowo)

2nd tier: Heat, Cavs, Spurs, Nuggets (mimo spadków ciągle groźni), może Magic

PO wschód:

1. Pistons

2. Sixers

3. Wizards

4. Magic

5. Heat

6. Cavs

7. Hornets

8. Knicks

9. Pacers

10. Hawks

11. Bucks

PO zachód:

1. Grizzlies

2. Spurs

3. Nuggets

4. Wolves

5. Jazz

6. Suns

7.  Warriors

8. Mavs

9. Lakers

10. Sonics

11. Blazers

12. Kings

Picki: Celtics, Rockets, Raptors, Nets, Clippers

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, SlaKB napisał:

Tak na szybko.

Contenderzy 1st tier: Sixers, Wizards, Grizzlies, Pistons (trochę życzeniowo)

2nd tier: Heat, Cavs, Spurs, Nuggets (mimo spadków ciągle groźni), może Magic

PO wschód:

1. Pistons

2. Sixers

3. Wizards

4. Magic

5. Heat

6. Cavs

7. Hornets

8. Knicks

9. Pacers

10. Hawks

11. Bucks

PO zachód:

1. Grizzlies

2. Spurs

3. Nuggets

4. Wolves

5. Jazz

6. Suns

7.  Warriors

8. Mavs

9. Lakers

10. Sonics

11. Blazers

12. Kings

Picki: Celtics, Rockets, Raptors, Nets, Clippers

Bulls zostali zdegradowani z ligi ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tecu napisał:

Bulls zostali zdegradowani z ligi ☹️

Zapomniałem o nich, sorry :P

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Serio Nuggets? Ze słabszym Zo i Clydem, z gorszym Tinsleyem (zamiast Perrego) i bez Millera (Ricky Davis to inna para kaloszy). No i Boozer pod koszem.

Tinsley to podobny poziom do Perrego, a Boozer w Nuggets imo zaskoczy 

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Warriors mają bardzo mocną pierwszą piątkę. Może w RS będą dołować, ale w PO wydaje mi się, że mogą potrząsnąć Zachodem.

Przed mną sami contenderzy. Ciężko na tym Wschodzie się przebijać.

Generalnie na zachodzie też jest bardzo wyrównany poziom, ciężko coś prognozować w kontekście PO.

Warriors są mocni niby, ale z drugiej strony Ariza w tamtym sezonie w 30 minut robił 7 ppg, a Davis mimo świetnych skilli w PO zazwyczaj wygląda cienko i nie przeszedł jeszcze pierwszej rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.