Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, barcalover napisał:

A jesteś w stanie odróżnić w ułamku sekundy jednego od drugiego tylko po wyglądzie?

Według lewicowych naukowców nie ma czegoś takiego jak rasy, a że zgodnie z definicją rasa to zbiór osobników różniących się wyglądem w ramach jednego gatunku, to nie jestem w stanie odróżnić ich na podstawie wyglądu, podobnie jak jakiekolwiek innej grupy kulturowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, barcalover napisał:

A jesteś w stanie odróżnić w ułamku sekundy jednego od drugiego tylko po wyglądzie?

a Ty jesteś?

jeden z liderów BLM:

Is Shaun King Really Here For Black People? | NewsOne

 

przecież w USA już jest trochę białych zjebów udających poszkodowanych czarnych a pewnie będzie tego coraz więcej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, barcalover napisał:

A jesteś w stanie odróżnić w ułamku sekundy jednego od drugiego tylko po wyglądzie?

Zgubiłam się. Przytoczyles post @matek że afroamerykanie mają coś nie tak z genami że nie słuchają poleceń policji. Zasugerowales że ma to coś wspólnego z tym że byli zniewolenia. 

@RappaR jako kontrprzykład podał Finów i szwedow gdzie to zniewolenie nie miało takich skutków. 

I teraz Twoja odpowiedź nie rozumiem czego dotyczy. Przecież dyskusja nie dotyczyła koloru skóry tylko stawiania się policji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Zgubiłam się

Czyżby Fluber to była ukryta opcja LGBT na naszym forum 😛

 

Nie żebym się czepiał ale nie wiem jak ktoś porównuje sytuacje Finów pod rządami Szwedów do sytuacji Murzynów w USA. Jedna rzecz to było niewolnictwo bez żadnych praw a druga to była zwykła okupacja. Jak ktoś nie rozróżnia okupacji od zniewolenia to trudno dyskutować .. Chyba ,że też uważasz ,że Finowie byli niewolnikami Szwedów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest niewolnictwo tylko bo chore przepisy stanowe to nie tylko lata 50/60 te gdzie stanęło w ogniu Missisipi ale i segregacja rasowa małżeństw do lat 90 tych a to już się robi groźnie śmieszne patrząc na to ze to lata Dream Team 1. 

Ogólnie to światłe amerykańskie demokratyczne państwo miało odrębne tramwaje stoliki toalety w czasach urodzeń naszych ojców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

A tak z ciekawości to jak Ty się odzywasz do osób siedzących z tyłu jak otwierasz auto? Wyprostowany czy jednak schylony z głową w przestrzeni auta. Nie żebym akurat uważał tę wersję za pewną ale akurat to Twoje tłumaczenie brzmi niepoważnie

przecież podobne zaprezentował też Chytry ; ]

a ja przede wszystkim bym otwierał tylne drzwi, a dodatkowo w tej sytuacji, to nie leciał na drugą stronę lecz od razu do swoich dzieci skoro pewnie płaczą, bo widzą, że tato idiota szarpie się z policją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Reikai napisał:

Lewis Hamilton myśli o zbojktowaniu wyścigu w F1.

Powiedział, że nie zbojkotuje a szkoda, bo Niko Hulkenberg pewno już czekał na telefon od Wolffa.

Swoją drogą to Mercedes pomalował dla Hamiltona bolidy na czarno (nie powiem wyglądają ładnie) po czym mają teraz z tym problemy, ponieważ ten kolor jest kompletnie nie praktyczny i bolid nagrzewa się szybciej niż powinien czego dowodem są problemy z tym związane jakie mieli chociażby w Austrii czy Hiszpanii.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, barcalover napisał:

Sterling Brown,

Nie była wobec niego brutalna. Zastosowała normalne środki w takiej sytuacji.

 

https://www.meczyki.pl/newsy/harry-maguire-po-zatrzymaniu-przez-policje-wiecie-kim-jestem-kapitanem-manchesteru-united-moge-zaplacic/150164-n

 

Grecja policja też jest rasistowska jak widać, a Maguire to czarnuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że protest sobie a rzeczywistość sobie. Mógłby ktoś z tych liderów ruchu wstać i głośno powiedzieć że to nie chodzi o brutalność policji ani o cofanie jej ( policji) funduszy ale o coś innego. Np coś w tym stylu. 

My, Afroamerykanie jesteśmy statystycznie głupsi, biedniejsi, częściej popełniamy przestępstwa, ale nie dlatego że mamy taki kolor skóry ale dlatego że nie startowalismy z tego samego poziomu co biali. Niewolnictwo i segregacja rasowa są tego praprzyczynami. Wasi dziadkowie i pradziadkowie są za to odpowiedzialni, ale nie chcemy żebyście za nich przepraszali. Nie chcemy żebyście przed nami klękali bo to nie ma nic wspólnego z równością. Wiemy że istnieją programy które mają pomagać zasypywac te różnice ale nie działają tak jak powinny a różnice aktualnie się jeszcze pogłębiają. To na was spoczywa odpowiedzialność żeby temu zaradzić. Pomóżcie sprawić żebyśmy rzeczywiście byli sobie równi. #Alllivesmatter #Weneedyourhelp 

@barcalover co Ty na to? Zgodzimy się w tej kwestii? 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RappaR napisał:

Nie była wobec niego brutalna. Zastosowała normalne środki w takiej sytuacji.

 

https://www.meczyki.pl/newsy/harry-maguire-po-zatrzymaniu-przez-policje-wiecie-kim-jestem-kapitanem-manchesteru-united-moge-zaplacic/150164-n

 

Grecja policja też jest rasistowska jak widać, a Maguire to czarnuch

No pewnie - użycie paralizatora wobec kolesia, który nie stawiał oporu to uzasadniony środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Zachowaj się tak wobec polskiego policjanta, daj filmik, zobaczymy czy polski policjant też uzna coś takiego za niestawianie oporu

Nie sądzę, by się tak zachował wobec mnie. Może dlatego, ze mam łatwiej, bo zarówno ja jak i polski policjant mamy taki sam kolor skóry. Aczkolwiek nie zamierzam tego testować empirycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.