Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Koelner napisał:

Nie, nigdy w życiu. A tak na poważnie, c*** to nas obchodzi co powiedział Putin?

No właśnie chyba nigdy w życiu. Koelner jeśli naprawdę myślisz, że mocarstwa będą w spokoju patrzeć jak ktoś im miesza tuż przy ich granicy i wchodzi na ich tradycyjne strefy wpływów to jesteś po prostu naiwny. Zobacz sobie "wiosnę ludów" w Afryce kilka lat temu i wyciągnij jakieś wnioski. Druga wojna w Iraku to taki sam przykład.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambicje terytorialne, wzdychanie do ZSRR, utrata Ukrainy na rzecz Europy jeśli chodzi o stan umysłu po euromajdanie, odklejka na state lata i chęć zostania wielkim, zapamiętanym przez historie carem(stąd wzdychanie do Piotra Wielkiego).

No i po prostu Rosja, część życia tam polega na napierdalaniu się o cokolwiek, tak było od zawsze i będzie dopoki ktoś tej zarazy nie ustawi. Teksty o NATO można schować do kieszeni, to już @ely3 pieknie wyjasnil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ptak napisał:

Bierut z Nowotko.

Nie wiem czy za wszystko, ale alianci bez skrupułów zabrali polskie złoto.

Nowotko nic nie spłacał bo zginął w 1942 w wyniku frakcyjnych walk na łonie partii komunistycznej. O Bierucie też nic mi nie wiadomo, aby coś Anglikom zwracał.

53 minuty temu, RappaR napisał:

Przez kogo opłaconych?

Do maja 1940 PSZ we Francji żyły z kredytu , który był udzielony w 1937 roku. Coś tam de Gaulle upominal się o niego w 1943, ale po wojnie już Francja się o niego nie upominała. Raczej anulowany. W Anglii też polski rząd i sily zbrojne żyły z angielskiego kredytu, który po wojnie Anglicy wycenili na 115 mln i zażądałi splaty. Szybko zreflektowali się że to jednak nie wypada i większą część umorzyli. Pobrali jedynie coś koło 3-10 mln funtów z polskiego złota za koszt rozdętej  polskiej administracji. Koszty żołdu dla armii i wyposażenia umorzyli.

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

No właśnie chyba nigdy w życiu. Koelner jeśli naprawdę myślisz, że mocarstwa będą w spokoju patrzeć jak ktoś im miesza tuż przy ich granicy i wchodzi na ich tradycyjne strefy wpływów to jesteś po prostu naiwny. Zobacz sobie "wiosnę ludów" w Afryce kilka lat temu i wyciągnij jakieś wnioski. Druga wojna w Iraku to taki sam przykład.  

Odpowiem jeszcze raz. A co nas to obchodzi? Mniejsze narody jak Polacy, Ukraińcy muszą wykorzystywać sytuację międzynarodową aby móc przynajmniej w jakiś sposób się uprzedmiotowić i sami Ukraińcy jak ich elity wiedzą, że więcej zyskają będąc w zachodniej strefie niż wschodniej, myślisz że nawet Białorusini tego nie wiedzą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Koelner napisał:

To ten sam debil którego popierają korwiniści?

Debilem to ty jesteś, prędzej. Geopolityka nie jest taka skomplikowana, serio. A materiałów AV w sieci multum. Polecam!... 

35 minut temu, Reikai napisał:

Ambicje terytorialne, wzdychanie do ZSRR, utrata Ukrainy na rzecz Europy jeśli chodzi o stan umysłu po euromajdanie, odklejka na state lata i chęć zostania wielkim, zapamiętanym przez historie carem(stąd wzdychanie do Piotra Wielkiego).

No i po prostu Rosja, część życia tam polega na napierdalaniu się o cokolwiek, tak było od zawsze i będzie dopoki ktoś tej zarazy nie ustawi. Teksty o NATO można schować do kieszeni, to już @ely3 pieknie wyjasnil.

Teksty o NATO są oczywistym skrótem myślowym. To jest proxy war o podtrzymanie dominacji jankesow nad światem. A dla ruskich, na 'dziś', to walka idzie o surowce, oczywiście, w tym metale ziem rzadkich... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sebastian napisał:

Debil niby ale czy nie ma racji tutaj ?  Zadałeś sobie pytanie o co chodzi w tej wojnie ? Po co ona Putinowi i Rosji ?  

A zadałeś sobie choc minimum wysiłku czy tylko powtarzasz tezy propagadny rosyjskiej? Możesz mi wyjasnić dlaczego bazy NATO w Uzbekistanie nie wywowały wojny. Dlaczego negocjacje bazy NATO w Tadżykistanie które miały miejsce od połowy 2021 nie wywołały wojny. A Putin zaatakował Ukrainę , która nie miała żadnej bazy NATO. Miała słabą współpracą z NATO. Taki Azerbejdżań realnie współpracował z NATO< Azja Środkowa realnie współpracuje z NATO i nigdy nie wywołało to wojny. 

Putain ma mocarstwowe plany. I wybrał Ukraine bo dla Rosjan akurat Ukraina ma wartość. Mniejszość rosyjska w Kazachstanie ma status trocę lepszy od psa a i to nie zawsze i nigdy niktw Rosji nie robił o to szumu. Za to podobno właśnie ucisk mniejszości rosyjskiej był powodem interwencji

Nie wiem skąd prawica w Polsce i tu na tym forum jest tak podatna na propagandę rosyjską i to jeszcze tą najbardziej prymitywną. 

Ba jakoś nie widze by Rosjanie atakowali Finlandie choć ona naprawdę wchodzi do NATO i nawet nie widać by spotkały Finów jakieś szykany. Po wejsciu do NATO w nagrodę otrzymali wręcz usunięcie wojsk rosyjskich i obecnie w pasie 50 km jest tylko FSB i straż graniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DRK napisał:

Do maja 1940 PSZ we Francji żyły z kredytu , który był udzielony w 1937 roku. Coś tam de Gaulle upominal się o niego w 1943, ale po wojnie już Francja się o niego nie upominała. Raczej anulowany. W Anglii też polski rząd i sily zbrojne żyły z angielskiego kredytu, który po wojnie Anglicy wycenili na 115 mln i zażądałi splaty. Szybko zreflektowali się że to jednak nie wypada i większą część umorzyli. Pobrali jedynie coś koło 3-10 mln funtów z polskiego złota za koszt rozdętej  polskiej administracji. Koszty żołdu dla armii i wyposażenia umorzyli.

No nie do końca się zreflektowali, bo naliczyli sobie horrendalne kwoty za utrzymanie polskich uchodźców wojennych (nie rozdętej administracji, rządu i wojska). W czerwcu 46 podpisano traktat na mocy którego Polska spłaciła 3 mln £ w złocie jako spłatę zaciągniętych zobowiązań, a utrzymanie polskich uchodźców przemilczano.

Co ciekawe, resztę (poza tym, co zginęło w GB) przejęli komuniści, a zarządzał tym, jakżeby inaczej, Żyd Hilary Minc. Ciekawe jaka fortuna powstała na zachodzie z takiego zarządzania.

Ogólnie zarówno Francja jak i Brytyjczycy (niemcy oczywiście też) mieli ochotę na polskie złoto, a jak to zawsze w życiu bywa, kapitał upłynnił przedstawiciel narodu, który robił to od czasu faraonów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, starYfaN napisał:

No nie do końca się zreflektowali, bo naliczyli sobie horrendalne kwoty za utrzymanie polskich uchodźców wojennych (nie rozdętej administracji, rządu i wojska). W czerwcu 46 podpisano traktat na mocy którego Polska spłaciła 3 mln £ w złocie jako spłatę zaciągniętych zobowiązań, a utrzymanie polskich uchodźców przemilczano.

3 mln funtów na utrzymaniu kilkuset tysięcy ludzi przez kilka lat. Tanio, biorąc pod uwagę, że Anglicy wtedy racjonowali chleb na kartki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RappaR napisał:

3 mln funtów na utrzymaniu kilkuset tysięcy ludzi przez kilka lat. Tanio, biorąc pod uwagę, że Anglicy wtedy racjonowali chleb na kartki :)

Przeczytaj jeszcze raz i sprawdź ile mln £ było warte 80 ton złota. A dzięki GB kilkadziesiąt mln ludzi, miało przez kilkadziesiąt lat, wszystko na kartki  :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, starYfaN napisał:

Przeczytaj jeszcze raz i sprawdź ile mln £ było warte 80 ton złota.

Sęk w tym, że zwrócono te 80 ton złota za wyjątkiem 3 mln funtów. I PRL wydał je.

A co GB miało do tego jaki system panował na ziemiach Polskich po 1945 to ja nie mam pojęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reikai

Co do ofensywy o która pytasz... Coraz wiecej jest źródeł ,że Rosja coś szykuje tylko ,ze jak na razie to oni przerzucają nowe oddziały mobików na południe Ukrainy. Zaporoże, Rejon Doniecka. Starają się wzmocnić jednostki które juz walczą np 40 pułk piechoty morskiej dostał kilkuset mobików w ostatnie 2 tygodnie. 155 podobnie. Do tego wchodza na bazie wojsk DPR wchodza nowe bataliony i  pułki. Są one zasilane mobikami i ochotnikami i powoli wciągane w strukturę armii rosyjskiej

Choć na razie znam tylko nazwę 1 armia Donbasu i tam tylko kilka batalionów separatystów weszło. zobaczymy jak się to będzie rozwijać. 76 dywzija spadochronowa dostała nowy sprzęt najpewniej producka 2022 ale widać ,że ten sprzęt jakościowo to poziom lat 90 tych pod wieloma względami. w bazach kończy się szkolenie naboru jesiennnego  ale na razie amunicja trafia głównie na Ukrainę . Sprzet i paliwo tez. Dopóki nie zaczną być tworzone bazy z zaopatrzeniem blisko granicy to ja nie wierze w atak od północy kraju

Z amunicją tez jest ciekawie bo albo Rosja ograniczyła ostrzał bo zbiera zapasy na ofensywe albo mja chwilowy zastój w logistyce bo jednak o ile w rejonie Bahmutu nadal jest intensywny ogień o tyle pod Vuhledarem wczroaj dwa razy poszli do ataku bez wsparcia artylerii. Tak samo w Mariwce separatyści wysłanie kompanie piechoty bez uprzedniego ostrzału. I na dodatek nie położono osłony ogniowy.

Niesławny IGor Girkin podał ostatnio ,ze ataku donieckich na Vodyane są bez sensu bo wysyłają czołgi i pojazdy bez wsparcia artylerii bo mają za mało amunicji. Więc po co atakować skor tak iatak ma marne szanse. 

Jeśli chodzi o Bhmut to stawiam ,ze do końca lutego padnie. Jeśli chodzi o sukces Ukrainy to stawiam ,ze w okolicach Swatowe mogą osiągnąc przełom ale nie wiem jakie oni mają rezerwy w okolicach Starobilska a wiasomo ,że tam stacjonują jakies bataliony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoppolonizacjiukrainy. Widzieliście co wyprawia Sykulski? Przyznam, że zdarzyło mi się na Spotify posłuchać jego podcastów i nie spodziewałem się jego zwrotu w jakimkolwiek kierunku. Wydawał się dość naturalny i zasypywał rzetelnymi informacjami o geopolityce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, matek napisał:

Dlaczego ciągle piszecie Bachmut przez "H" a wszędzie w naszych mediach podają przez "CH"?

...jeśli to pytanie do mnie to odpowiedź brzmi: Nie wiem, tak mi się napisało bez żadnych intencji i dopiero jak zadałeś pytanie to zwróciłem na to uwagę.

Może na twitterach częściej tak mi się wyświetlało i tak mi się utrwaliło, cholera wi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.