Skocz do zawartości

Jerry Krause


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

na reddicie pojawiła się bardzo ciekawa wypowiedź Krause'a. moim zdaniem trudno nie się nie zgodzić z jego słowami - wystarczy zobaczyć, co się stało z Rodmanem, Longleyem, a nawet Pippenem po odejściu z chicago. 

Cytat

Up until now, as you read this, nobody outside of Jerry Reinsdorf, myself and a few select people in the Bulls organization really knows what happened in the aftermath of winning our sixth world championship in eight years.

Did we break up the winning team so that we could satisfy our own egos and win without those players and coaches? Do you really think that people who worked for so many years to win and then win again and again would be dumb enough to let egos get in the way of trying to win again? 

Do you think that an organization built with one single purpose, from its chairman on down through the lowest-ranking member of the front office — to win championships — would easily give up that thought?

During the last championship run in 1998, cracks in the foundation of the teams we’d built began to alarmingly show up at inopportune times. To the adoring public, the age that was showing on Dennis Rodman, the lack of movement by Luc Longley, the slowdown in efficiency after playing over 100 games per year in two of the previous three seasons, was not apparent. The lack of recovery time in the summer, where beaten-up legs could have enough time on (strength and conditioning coach) Al Vermeil’s summer program to gain back the strength they’d lost in playing far longer than any other team in the league, never struck the fans or the media. The fact that winning titles meant drafting last each year in what at the time were poor draft crops meant nothing. We’d gotten lucky in 1990 in that most NBA people did not think that Toni Kukoc would even come to the NBA, and he’d fallen to early in the second round where we had a pick.

But to the fans and media, we had Michael Jordan and he could overcome anything. He could play without a center and a power forward for a capped team with little or no flexibility and still win by himself. Or Scottie Pippen, with two operations in the previous two years, could rise to the occasion and win with Michael and a declining supporting cast.

We had the finest coach in the game in Phil Jackson, whom the public did not know didn’t want to coach a rebuilding team and who’d informed us before the season that he wanted to ride off to Montana and take at least a year off.

I’m now going to take you to a place no Bulls outsider has ever been, a meeting in early July 1998. It was attended by Jerry Reinsdorf, myself, (assistant general manager) Jim Stack, Al Vermeil, the team doctors and surgeons, (VP of finance) Irwin Mandel and (assistant to the GM) Karen Stack. Vermeil knew more about the condition of the players’ bodies than even the medical people. He had continually tested them in and out of season during the entire championship run. We had asked then-trainer Chip Schaefer to submit a written report on the team’s health. Phil had made his decision (to leave) eight months before the meeting.

The first question I asked was how much did people think we could get out of Luc Longley, a free-agent-to-be who we’d had to rest periodically over the last few years because of unstable ankles. Al and the doctors thought he would break down quickly.

Next question: Rodman? Each person in the room was concerned that Dennis’ off-court meanderings had caught up with him, that he was playing on fumes at the end of the season.

OK. No center, no power forward, very little (cap space) to sign anybody of any quality to replace them. Who defends in the middle if Jordan and Pippen do come back? Who rebounds?

We go to Pippen. He’s had two major surgeries in two years, one of them late in the summer to purposely defy our instructions to do it earlier and not miss regular-season time. He wants to rightfully be paid superstar dollars. Is he worth the risk, especially if we can’t find a center and a power forward, and he and Michael have to carry the load for a new coach? I seriously doubt it.

Can Michael continue his greatness without a center, power forward and possibly Pippen? Could Bill Russell, the greatest team player ever, have won without great players around him?  No. Michael has said publicly that he will not play for a coach other than Phil. Phil has told us he’s gone. What does Michael do? 

The important role players like Steve Kerr and Jud Buechler are free agents who can get more money from other teams than we can give them under the cap rules.

Could we get Phil to coach without a proven center, power forward, probably Pippen, a basically new bench and crazy expectations that “in Michael we trust” can win without help? Not a chance.

Put yourself in our shoes as we walk out of that room. What would you do? Did we break up a dynasty or was the dynasty breaking up of age, natural attrition of NBA players with little time to recuperate and the salary-cap rules that govern the game?

One thing we did do was make sure no information got out of that meeting that could hurt any player’s chances of getting a quality contract. Phoenix gave Longley lifetime security in the form of a five-year deal at huge dollars. Three years later, having been dumped by Phoenix on an unsuspecting Knicks team, Longley was retired in his native country.

Rodman played 35 more games, never able to regain his previous form.

As the summer wore on and players were locked out of the training facilities by the league — that would mean the NBA season would not start until late January — things got even worse. Michael sliced a finger on a cigar cutter that would’ve prevented him from playing an entire season. To his credit, he could have stiffed us and signed a huge contract. But he was honest and we were well informed what the condition of the hand was. He didn’t want to play on a rebuilding team, and he stuck to his word.

In January, when the league was about to resume and free agents could be signed, Pippen’s agents asked us to do Scottie a favor. By doing a sign-and-trade with Houston, Scottie could get more than $20 million more than he could by just signing a straight-out contract. Jerry and I gave him his going-away present. I called Steve and Jud and told them the situation and to take the first good contract they could because we were not going to bid for them. They deserved it.

 

https://www.nbcsports.com/chicago/bulls/jerry-krause-explains-why-bulls-dynasty-unraveled-his-words

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynastie trzeba wiedziec kiedy skonczyc, Rivers pewnie do dzis zaluje ze nie wyslal Piercea KG i Allena gdzies jak juz sie konczyli i byla okazja, tak samo Auerbach mial okazje pozbyc sie gwiazd a z sentymentu tego nie zrobil

Lakers z Gasolem Odomem Bynumem za CP3 tez chcieli jeszcze w czas kiedy juz bylo widac ze sie koncza

albo Rondo za CP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kubbas napisał:

Rivers pewnie do dzis zaluje ze nie wyslal Piercea KG i Allena gdzies jak juz sie konczyli i byla okazja, tak samo Auerbach mial okazje pozbyc sie gwiazd a z sentymentu tego nie zrobil

Przecież Ainge wysłał ich za sweet deal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RappaR napisał:

Jak na przykład?

nie podam ci konkretow bo nie pamietam dokladnie, pamietam ze bylo duzo paczek omawianych

https://bleacherreport.com/articles/1088509-celtics-trade-rumors-danny-ainge-shouldnt-break-up-big-three-at-deadline

https://www.espn.com/boston/nba/story/_/id/7478868/report-danny-ainge-willing-break-boston-celtics-big-three

Cytat

"First of all, it's a different era," Ainge told The Globe. "I sat with Red (Auerbach) during a Christmas party (in the 1990s). Red was talking to Larry, Kevin, and myself and there was a lot of trade discussion at the time, and Red actually shared some of the trade discussions. And I told Red, what are you doing? Why are you waiting?

"He had a chance to trade Larry (to Indiana) for Chuck Person and Herb Williams and (Steve) Stipanovich and he had a chance to trade Kevin (to Dallas) for Detlef Schrempf and Sam Perkins. I was like, 'Are you kidding?' I mean, I feel that way now. If I were presented with those kind of deals for our aging veterans, it's a done deal to continue the success."

 

Cytat

"After those guys retired, the Celtics had a long drought," Ainge said, according to The Globe. "But those (types of fruitful trades) aren't presenting themselves. In today's day and age with 30 teams in the NBA, 15 teams know they have no chance of winning a championship. They are building with young players. It's a different era that we live in. It's easy to say conceptually, but you have to always weigh what are real opportunities."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

na reddicie pojawiła się bardzo ciekawa wypowiedź Krause'a. moim zdaniem trudno nie się nie zgodzić z jego słowami - wystarczy zobaczyć, co się stało z Rodmanem, Longleyem, a nawet Pippenem po odejściu z chicago. 

https://www.nbcsports.com/chicago/bulls/jerry-krause-explains-why-bulls-dynasty-unraveled-his-words

historia pokazuje ,że rebould trwa do dzisiaj. rozwalanie wszystkiego moim zdaniem było błędnie. trzeba było pchać ten wózek póki były chęci od Phila i zawodników

a odejście z Chcicago też mogło wpłynąć negatywnie na zawodników(starych drzew się nie przestawia) tym bardziej ,że był lock out, który nie wiem dlaczego został pominięty w last dance a wtedy na żywo dużo się tłumaczyło jak to wpłynęło na decyzję MJ-eja.

jego kolejne wybory w drafcie Elton Brand , Ron Artest , Marcus Fizer, Jamal Crawford , Williams, Curry , Chandler okazały się niewypały na etapie kariery w Bulls.

 

nie chcę oczerniać Krause i wybielać zawodników ale z nim naprawdę coś było nie tak ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Koelner napisał:

historia pokazuje ,że rebould trwa do dzisiaj. rozwalanie wszystkiego moim zdaniem było błędnie. trzeba było pchać ten wózek póki były chęci od Phila i zawodników

ale od których zawodników?

 (nie wiem czy jest sens wchodzić w dyskusję gdy zdajesz się pomijać fakty)

Rodman miał 37 lat i nigdy nie było wiadomo co z nim za tydzień - przecież na pocz 97/98 podpisał ten kontrakt bardzo późno, bodajże w październiku. 

Pippen wiadomo że by odszedł bo po prostu dostałby więcej kasy gdzieś indziej. Zresztą po tym co zrobił z operacją latem / jesienio 97 wiadomo było że nie przedłuży, bo zaczął odgrywać się jak dzieciak.

Myślisz że Jordan, pomijając nawet rozcięcie palca, chciałby grać bez Pippena? wątpię

Jackson - w tekście Loraka jest napisane że to on chciał odejść, nie wiem na ile to prawda a na ile prawdą jest narracja z Last Dance, nie zmienia to faktu że 2 lata z rzędu, latem 96 i 97 podpisywał też jednoroczne przedłużenia, tak samo jak Jordan zresztą, który przecież mógł na prawach Birda podpisać dłuższy kontrakt i Krause by mu go dał, ale pewnie MJ nie chciał. Przypomnę że Jordan w 97 i 98 zarobił odpowiednio 30M i 33 (bądź 36)M w czasach, gdy salary dla całej drużyny wynosiło ok 24 czy 25M. Nie, to nie żart. Więc gdyby Jordan zażyczył sobie np 3 czy 4 letniego kontraktu w 96 to jestem pewny że by go dostał.

 

dla mnie to jakieś dywagacje na poziomie ESPN2 czy mogli grać dalej w tym samym / podobnym składzie czy nie. Wśród wielu zmiennych zmiana wartości każdej z nich powodowała, że cały powrót się sypał (pozostanie Jacksona, pozostanie Pippena, w mniejszym stopniu pozostanie Rodmana, pozostanie Jordana), ale najłatwiej wszystko zwalić na Krausego. Poza tym zwłaszcza MJ chciał odejść jako zwycięzca. Udało mu się to, spoko, wspaniała końcówka w G6 finałów 98, ale 20 lat później najłatwiej obwiniać grubaskowatego GMa o rozwalenie drużyny, LOL

 

 

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rw30 napisał:

Jackson - w tekście Loraka jest napisane że to on chciał odejść, nie wiem na ile to prawda a na ile prawdą jest narracja z Last Dance, nie zmienia to faktu że 2 lata z rzędu, latem 96 i 97 podpisywał też jednoroczne przedłużenia, tak samo jak Jordan zresztą, który przecież mógł na prawach Birda podpisać dłuższy kontrakt i Krause by mu go dał, ale pewnie MJ nie chciał. Przypomnę że Jordan w 97 i 98 zarobił odpowiednio 30M i 33 (bądź 36)M w czasach, gdy salary dla całej drużyny wynosiło ok 24 czy 25M. Nie, to nie żart. Więc gdyby Jordan zażyczył sobie np 3 czy 4 letniego kontraktu w 96 to jestem pewny że by go dostał.

narracje z last dance i z tego jak sobie przypominam poszło o kasę. dla mnie byłoby priorytetem podpisywać Jacksona, ale jeśli już w 97 było wiadomo ,że to last dance to lato 97 było kluczowe.

jeśli chcesz o faktach a nie plotkach i dywagacjach to po 98 wyniki bronią Jacksona , Krausego niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

jeśli chcesz o faktach a nie plotkach i dywagacjach to po 98 wyniki bronią Jacksona , Krausego niekoniecznie.

ciężka z Tobą rozmowa, tak jak przpuszczałem

 

9 minut temu, rw30 napisał:

(nie wiem czy jest sens wchodzić w dyskusję gdy zdajesz się pomijać fakty)

 

 

podałem Ci ileś tam powodów dla których zejście się Bulls na sezon 98 99 było bardzo trudne, a Ty na to odpowiadasz że 'wyniki Jacksona bronią, a Krausego nie'. No i co z tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rw30 napisał:

No i co z tego? 

widziałem Twoje powody , czytałem Jacksona , Jordana i inne pierdy dlatego nimi się nie sugeruje ponieważ za dużo jest tego . jeśli tak jak wskazujesz nie było szans aby Jackson został to nie ma tematu , poleciał sznurek ponieważ sam MJ nie wyobrażał sobie gry bez Phila . dlatego dla mnie bez sensu jest zaśmiecanie kolejnymi informacjami ponieważ kula śnieżna zaczęła się od linii Krauze-Jackson . tutaj warto byłoby wyjaśnić spór . sam wskazałeś że podpisywali roczne kontrakty a to świadczy o ich pewności i wzrostu ceny rynkowej . jeśli nie dogadali się w tej kwestii to trzeba byłoby się zastanowić kto  złamał negocjacje i czy kiedykolwiek były .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
1 godzinę temu, lorak napisał:

na reddicie pojawiła się bardzo ciekawa wypowiedź Krause'a. moim zdaniem trudno nie się nie zgodzić z jego słowami - wystarczy zobaczyć, co się stało z Rodmanem, Longleyem, a nawet Pippenem po odejściu z chicago. 

https://www.nbcsports.com/chicago/bulls/jerry-krause-explains-why-bulls-dynasty-unraveled-his-words

A tam, gadanie Krause'go o mistrzowskiej organizacji, od właściciela do sprzątaczki. Mistrzowską organizację zbudował oczywiście on.

I ta mistrzowska organizacja, zdobyła jedyne tytuły z MJ, bo przed nim to byli Hornets, po też (z wyskokiem).

Miał ogromnego farta, decyzje podejmował różne, od dobrych, do skrajnie beznadziejnych. Był takim sobie GM, ale ze względu na sukcesy, chciał za wszelką cenę stać w pierwszym szeregu.

Czy powróciliby, choćby na jeszcze jeden rok, trudno powiedzieć. Faktem jest jednak, że byłaby to większa szansa na pierścień, niż cały ich pozostały dorobek.

Trudno też oczekiwać, aby MJ, PJ, czy Pippen uczestniczyli w przebudowie, bez jaj.

Krause chciał pokazać, że zrobi coś bez MJ, jak wyszło wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, StaryFan napisał:

 

I ta mistrzowska organizacja, zdobyła jedyne tytuły z MJ, bo przed nim to byli Hornets, po też (z wyskokiem).

argument w stylu „Jordan wyszedł poza pierwsza rundę tylko z zawodnikami, których zdobył Krause”.

nie wszystkie jego decyzje były dobre, ale którego GMa były? trzeba by jakieś narzędzie do oceny stworzyć i dopiero wtedy taki argument dałoby się rozważyć.

na pewno za to wiemy, ze wyciągnął Phila znikąd, zrobił trejd po Pippena i zaklepał eurosa zanim to było modne. Rodman za Perdue to tez całkiem niezły ruch.

wiemy również, ze olewanie kwestii finansowych przy budowaniu drużyny, to czysta ignorancja. tak samo zdrowia oraz wieku. bulls w 1998 byli skończeni niezależnie od Krause’a i gdyby MJ z Philem zostali, to i tak trzeba by było co najmniej roku-dwóch na odświerzenie.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, StaryFan napisał:

Miał ogromnego farta, decyzje podejmował różne, od dobrych, do skrajnie beznadziejnych

podaj mi przykład beznadziejnej decyzji Krausego między 87 a 98 rokiem, ale takiej rzeczywiście wpływającej na siłe drużyny a nie że wybrał  kogoś tam z X pickiem a mógł kogoś innego

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
9 minut temu, lorak napisał:

argument w stylu „Jordan wyszedł poza pierwsza rundę tylko z zawodnikami, których zdobył Krause”.

Absolutnie nie. Mistrzowska organizacja na każdym poziomie, nie zbiera po dziobie przez cały okres istnienia (wyłącz sezony z MJ). 

Tak wiem, kontuzja Darka Róży.

Genialny to był Auerbach, świetny np. Ujiri i do niego np. JK nie ma co porównywać na żadnym poziomie.

W 98/99 kończyłem studia, pamiętam wszystko, ale nie pamiętam, aby Bulls byli skończeni.

 

1 minutę temu, rw30 napisał:

podaj mi przykład beznadziejnej decyzji Krausego między 87 a 98 rokiem, ale takiej rzeczywiście wpływającej na siłe drużyny a nie że wybrał  Stacey Kinga a mógł Shawna Kempa

Pierwsza z brzegu, brak jakiegokolwiek broniącego kołka na 5. Przypominam, że piszemy o dobie C, gdzie długi mięśniak, zawsze szedł przed G.

O ile pamiętasz czasy, pamiętasz też opinię, że bez C, nie zdobywa się pierścieni. Jest jeszcze HG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, StaryFan napisał:

Pierwsza z brzegu, brak jakiegokolwiek broniącego kołka na 5

 

co? Cartwright został ściągnięty bo było wiadomo że dobrze broni Ewinga. I nie wiem czy po pierwszym tytule czy po pierwszym 3 peacie Jordan przyznał, że Cartwright to fajny twardy gość i ten transfer Oakley - Cartwright long term wyszedł dobrze.

5 minut temu, StaryFan napisał:

Przypominam, że piszemy o dobie C, gdzie długi mięśniak, zawsze szedł przed G.

O ile pamiętasz czasy, pamiętasz też opinię, że bez C, nie zdobywa się pierścieni. Jest jeszcze HG.

 

no i właśnie Jerry Krause zbudował drużynę która wyrzuciła te przesądy do kosza, więc nie wiem co próbujesz dowieść? że był wizjonerem? 

 

 

poza tym prosiłem żeby 

takiej rzeczywiście wpływającej na siłe drużyny a nie że Ty sobie wymarzyłeś żeby Olajuwon tam jeszcze z nimi grał, a jak go nie było to pewnie wina Krausego

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
15 minut temu, rw30 napisał:

 

co? Cartwright został ściągnięty bo było wiadomo że dobrze broni Ewinga.

Cartwrigh jak przychodził miał 31 lat. Przed CHI coś jeszcze rzucał, ale bronił? :)

Masz Oakley.

 

Wiesz ile widziałem takich dyskusji od 98? Dziesiątki.

Jedyne czego nie widziałem, to żeby ktoś kogoś przekonał. Na żadnym forum.

 

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, bo z perspektywy lat nawet Kupchak wygląda zacnie.

 

Na treningach tego Ewinga bronił? To nie wiedziałem.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, StaryFan napisał:

Pierwsza z brzegu, brak jakiegokolwiek broniącego kołka na 5. Przypominam, że piszemy o dobie C, gdzie długi mięśniak, zawsze szedł przed G.

no i kiedy jakiś center był dla nich problemem? w 1991, gdy Ewing zdobywał 17 pgg przy 47 TS%?  XD

poza tym zarówno Cartwright jak i Longley (akurat przez ostatnie tygodnie obejrzałem trochę playoffs 1996) byli ok/dobrymi defensorami, ten drugi szczególnie m2m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, StaryFan napisał:

Wiesz ile widziałem takich dyskusji od 98? Dziesiątki.

Jedyne czego nie widziałem, to żeby ktoś kogoś przekonał. Na żadnym forum.

 

ale to trzeba mi było od razu napisać 'ze mną sie nie dyskutuje bo ja mam rację i zdania nie zmieniam' i bym sobie odpuścił pisanie poprzedniego posta gdzie coś tam argumentuję.

A że fakty przeczą temu, co twierdzisz - no cóż, tym gorzej dla faktów.

1 godzinę temu, StaryFan napisał:

Masz Oakley.

ja? nie, nie mam Oakley

 

1 godzinę temu, StaryFan napisał:

Na treningach tego Ewinga bronił? To nie wiedziałem.

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.