Skocz do zawartości

gdzie znalezc auto? Francja


memento1984

Rekomendowane odpowiedzi

troche taki zakrecony temat ale planujemy poleciec do europy, a czym by byl eurotrip bez rydwana kupionego na spontanie!

gdzie najlepiej poszukac jakiegos bangera online? ladowanie we francji. co tam francuzi maja za odpowednik otomoto/allegro? na co zwrocic uwage? we francji kupuje sie auto z tablicami?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, memento1984 napisał:

troche taki zakrecony temat ale planujemy poleciec do europy, a czym by byl eurotrip bez rydwana kupionego na spontanie!

gdzie najlepiej poszukac jakiegos bangera online? ladowanie we francji. co tam francuzi maja za odpowednik otomoto/allegro? na co zwrocic uwage? we francji kupuje sie auto z tablicami?

pozdrawiam!

W sumie nie wiem czy to przejdzie i sam musisz się zastanowić, ale chyba opłacalne mogło by być po prostu kupienie czegoś w Polsce i zaoferowanie ekstra hajsu dla gościa jak w weekend podjedzie do Francji i wam zostawi auto, a wróci busem.

Ale coś takiego chyba i tak dopiero jak granice otworzą, więc spontan średni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RappaR napisał:

W sumie nie wiem czy to przejdzie i sam musisz się zastanowić, ale chyba opłacalne mogło by być po prostu kupienie czegoś w Polsce i zaoferowanie ekstra hajsu dla gościa jak w weekend podjedzie do Francji i wam zostawi auto, a wróci busem.

Ale coś takiego chyba i tak dopiero jak granice otworzą, więc spontan średni :P

Jedna jedyna opcja jaka znalazlem na jakims takim poerwszym lepszym portalu to bylo volvo s80 2003 za 600ojro.

wygladalo ze jezdzilo a googlowy babel nie przetlumaczyl mi ze brak silnika/kola/wtryskiwacza.

Minus, ze szukam w automacie 😕
ale do hardcoreowego craigslista i fajnych aut po harveyu to daaaleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że to taki część american dream about euroTrip, a jak sobie ktoś coś zamarzy to logika nie pomoże, ale wiesz że w Europie można wypożyczyć samochód za parę € / dzień? 

problemem by było jeśli nie wracacie z tego samego miejsca z którego wylatujecie, ale jeśli tak jest to luz

automat też będzie  droższy niestety, no ale tak samo nie liczyłbym na kupno tanio i w dobrym stanie używanego x lat automatu

W dniu 17.05.2020 o 05:03, RappaR napisał:

Ale coś takiego chyba i tak dopiero jak granice otworzą, więc spontan średni :P

dopóki europa się trochę nie otworzy to oni i tak raczej tu nie przyleco, więc no prob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ze tak napisze bardziej krytycznie ale stary ramol jestem. Na spontanie to obecnie można wyjść do lasu ale jeżeli założymy ze wirusa nie ma to twój koncept dalej wydaje mi się głupi. 
trip po Euro fajnie brzmi ale doprowadzić do sytuacji ze lecisz gdzieś do Francji i z walizami podjeżdżasz kupić samochód aby potem w ciemno zrobić tysiące kilometrów rodzi spore ryzyka i utrudnienia które mogą szybko zabić radość wyjazdu. 
 

prawdopodobieństwo trafienia samochodu w pełni sprawnego BARDZO małe. 
Wyjazd nim w trasę bez DODATKOWEGO przeglądu technicznego ( twojego a nie pieczątki w dowodzie) głupie 

kwestia tablic i przerejestrowanie dowodu może być trudniejsze niż kłopot z przejechaniem polskim samochodem z Polski. ( dokładając przegląd który powinieneś zrobić wyjdzie czas podobny dokładając transfer na lotnisko) 

kupno w ciemno z nieznanym ubezpieczeniem ? Ale jakim? Takim komisowym minimum minimum czy pełnym Full pakietem? Aby się nie okazało ze takie najtańsze ( takie posiadają samochody na sprzedaż) ubezpieczenie może być źródłem problemu. 
 

wszystkie kłopoty mogą oczywiście spotkać Ciebie w Polsce tez ale po pierwsze możesz zrobić test a i ewentualna reklamacja czy awaryjne holowanie ( tfu tfu) prościej i bez nerwów. 
 

reasumujac: w życiu dorosłym jadąc niesprawdzonym samochodem na szybko kupionym dla celów podróży bez odpowiedniego wsparcia czy znajomosci źródła prosisz się raczej o kłopoty niż radość z podróżowania. Serio chcesz takie ryzyko brać na siebie w imię spontanu?

niby kupno samochodu we Francji brzmi romantycznie ale zapewne sprzeda go Tobie jakiś Marokańczyk ;) z dziwna książka rejestracyjna i zagadkowym kwitkiem zwanym ubezpieczeniem. 
 

dlaczego koniecznie unikasz kupna w Polsce i przejechania autostrada przez Niemcy? Ścigają Ciebie?

Lecisz z USA? Nie zawracaj gitary tylko bierz na 2 tygodnie z sieci 

Wypożyczalni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 04:59, memento1984 napisał:

troche taki zakrecony temat ale planujemy poleciec do europy, a czym by byl eurotrip bez rydwana kupionego na spontanie!

gdzie najlepiej poszukac jakiegos bangera online? ladowanie we francji. co tam francuzi maja za odpowednik otomoto/allegro? na co zwrocic uwage? we francji kupuje sie auto z tablicami?

pozdrawiam!

procedura zakupu (+rejestracji i ubezpieczenia) auta w UE dalece odbiega od prostoty kupna auta na m-c w Stanach. Daj sobie spokój, tym bardziej, że tu na m-c naprawdę tanio wypożyczysz auto. Zobacz - przykład auta za tysiąc dolców.

A z kolei za taka kasę zobacz co możesz kupić...:

https://www.autoscout24.pl/lst/?sort=price&desc=0&eq=1%2C30&gear=A&ustate=N%2CU&size=20&page=1&cy=F&priceto=1000&fregfrom=2000&atype=C& 

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dannygd napisał:

procedura zakupu (+rejestracji i ubezpieczenia) auta w UE dalece odbiega od prostoty kupna auta na m-c w Stanach. Daj sobie spokój, tym bardziej, że tu na m-c naprawdę tanio wypożyczysz auto. Zobacz - przykład auta za tysiąc dolców.

A z kolei za taka kasę zobacz co możesz kupić...:

https://www.autoscout24.pl/lst/?sort=price&desc=0&eq=1%2C30&gear=A&ustate=N%2CU&size=20&page=1&cy=F&priceto=1000&fregfrom=2000&atype=C& 

 

Bez tytułu.png

 

no widze ze euro-biurokrata juz na mnie czeka. czyli generalnie z tego romantyzmu dupa. tablice, rejestracje, certyfikacje, oplaty vat/clo (ciekawe ktory kraj bym musial wybrac zeby mi podstawe policzyli), prawko oczywiscie z US.

wlasnie na taka pomoc w sumie liczylem, czy to jest wogole do wykonania.

widac jestem juz rozuchwalony jezdzeniem przez 30-60 dni na papierowych tablicach (~$15) za przednia szyba w US i jakims odrecznie podpisanym papierem (reg doc), bez przegladu w ponad polowie stanow (tzn nie przeglad tylko emisje).

inna ciekawostka to rynek uzywek w UK - no ale wiadomo, kierownica po drugiej stronie, no i nie wiem czy mnie wypuszcza z tego raju Borysa w porcie w Calais (kwarantanna). Lokalsi z ktorymi bylem tam na studiach mowia, ze spokojnie do zrobienia, wziac tylko takie auto co ma MOT +3miesiace. pozatym chyba auto od Rory'ego > Marokanski specjal.

 

PS nigdzie sie nie ukrywam, poprostu ladujemy we Francji i sobie chcemy pojezdzic po Europie, ostatni stop w PL i powrot do US.

 

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.