Skocz do zawartości
julekstep

Zmiany od sezonu 2031

Rekomendowane odpowiedzi

Steve Nash intimidator! 
bardzo fajne zmiany, propsuje mocno 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobra inicjatywa!

4 godziny temu, Qcin_69 napisał:

Steve Nash intimidator! 
bardzo fajne zmiany, propsuje mocno 

napisal GM utrzymując Nasha na C. 🙂

W tym momencie. Dalbys mu pożyć i wrzuciłbyś go na PF 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

11 potencjału dodatkowego dla takiego Duranta wydaje się bardzo, bardzo dużo. Czy on przez to nie stanie się kosmitą?

Moim zdaniem tankerów trzeba ostro karać, a nie ich nagradzać.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko od losowosci campow zalezy. Wiekszosc top pickow ma 100 potencjal, a tylko czesc zostaje prawdziwymi all starami, reszta jest tylko solidnymi starterami.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, MarcusCamby napisał:

11 potencjału dodatkowego dla takiego Duranta wydaje się bardzo, bardzo dużo. Czy on przez to nie stanie się kosmitą?

Tez prawda, ten system pozwoli utrzymać potencjał 100 dodatkowe 2 lata najlepszym prospektom i ułatwi robienie kolejnych Oklahom z Hardenami i Durantami- sam pomysł dobry ale to jest faktycznie zbyt duże nagradzanie tankerow gdzie przecież picki 1-5 na starcie maja ogromna przewagę pod względem szansy na franchise playera- 

mnie lepiej by było zachować te dodatkowe punkty ale przyznawać je tylko dla graczy wybranych z numerem 6 i dalszym? Ograniczyłoby to hard tank dość mocno, a tak przykładowo :

w 1 roku zgadbiasz Durant z potencjałem 100 i z umiejętnościami top100 ligi, kolejny rok znowu hard tank samymi waflami i Durantem na campie ten się koksi i wskakuje do top50 potencjał mu zostaje, a GM losuje znowu top pick i dobiera takiego Rosa- po 3 latach ma Duranta z potencjałem 100 i na granicy top30 ligi, Rosa i jakiegoś tam Hardena - wiec ta zasada by tylko mobilizowała do hard tanku - imo zamysł dobry ale nie powinien dotyczyć 5 najlepszych pickow (może nawet 6)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeciez maja byc obostrzenia co do tankowania....Czytales w ogole wszystkie tez nowe zasady, czy tylko ostatni punkt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Bardziej nam w tym chodzilo, żeby promować granie debiutantami i żeby była większa szansa na steala z dalszym numerem. Powiedzmy wybierzesz kogoś z 20 numerem i grasz nim duże minuty. Wtedy taki zawodnik ma szansę na wyróżnienia indywidualne i zwiększa się szansa na jego lepszy rozwój.

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

Tez prawda, ten system pozwoli utrzymać potencjał 100 dodatkowe 2 lata najlepszym prospektom i ułatwi robienie kolejnych Oklahom z Hardenami i Durantami- sam pomysł dobry ale to jest faktycznie zbyt duże nagradzanie tankerow gdzie przecież picki 1-5 na starcie maja ogromna przewagę pod względem szansy na franchise playera- 

mnie lepiej by było zachować te dodatkowe punkty ale przyznawać je tylko dla graczy wybranych z numerem 6 i dalszym? Ograniczyłoby to hard tank dość mocno, a tak przykładowo :

w 1 roku zgadbiasz Durant z potencjałem 100 i z umiejętnościami top100 ligi, kolejny rok znowu hard tank samymi waflami i Durantem na campie ten się koksi i wskakuje do top50 potencjał mu zostaje, a GM losuje znowu top pick i dobiera takiego Rosa- po 3 latach ma Duranta z potencjałem 100 i na granicy top30 ligi, Rosa i jakiegoś tam Hardena - wiec ta zasada by tylko mobilizowała do hard tanku - imo zamysł dobry ale nie powinien dotyczyć 5 najlepszych pickow (może nawet 6)

Jak nie będziesz grał Durantem to nie dostanie on dodatkowego potencjału więc cała teoria do kosza :P

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, MarcusCamby napisał:

W tej propozycji można dostać max 8 premii do potencjału w 1 rok i w sumie 11 w 2 lata. 

Można jeszcze się zastanowić nad ilością pkt za miejsca w ALL rookie. 

Edytowane przez Krzemo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, SlaKB napisał:

Jak nie będziesz grał Durantem to nie dostanie on dodatkowego potencjału więc cała teoria do kosza :P

Jak będziesz grał Durantem i samymi waflami dookoła to będziesz miał bilans jak Bucks - wiec nie wiem czy teoria do kosza 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

Jak będziesz grał Durantem i samymi waflami dookoła to będziesz miał bilans jak Bucks - wiec nie wiem czy teoria do kosza 

Ale wtedy Durant dostanie raz +8, poza tym często zdarza się że na pierwszym campie potencjał spada tylko o 5 punktów np i wtedy taki Durant zyska ledwie 5 punktów, a w następnym sezonie będzie mógł zyskać jedynie 3.

Dodatkowo rozwiązaniem na coś takiego może być tworzenie trochę słabszych rookies na początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Qcin_69 napisał:

Szorując latami po dnie ciężko zbudować contendera. 

Na Duranta nie ma się co napalać, bo może skończyć jak TMac. Zajebisty lorspect a potem na obozie - 20 w potencjale i spadek na skillach. 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten potencjał jest faktycznie mocno losowy. A gdyby tak odzwierciedlić faktyczny rozwój zawodnika w manualnie przydzielanych punktach? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Principe napisał:

Ten potencjał jest faktycznie mocno losowy. A gdyby tak odzwierciedlić faktyczny rozwój zawodnika w manualnie przydzielanych punktach? 

to bylo testowane (bonusowe punkty pod konkretne umiejetnosci) - i tutaj wychodzily potwory

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ma pytanie o Trade Request i przykładową sytuacje.  Mamy drużynę sponiewieraną przez kontuzję jak Detroit w tym sezonie. Najlepsi zawodnicy wracają mnie  więcej na tym etapie gry, ale ta drużyna jest już praktycznie na straconej pozycji jeśli chodzi o walkę o PO.  Czy w takiej sytuacji sytuacji też obowiązuje Trade Request?  

Jeśli chodzi o drugi punkt to ja bym go jeszcze w jakiś sposób dopracował.Tylko i wyłącznie dla tego, że komuś może się trafić wszechstronniejszy zawodnik, który obstawi 3-4 pozycję jak np Lebron. Albo u mnie Miller pozycja przypisana C a prawie 2 sezony rozegrane na SF, bo umiejętnościami bardziej pasował na tą pozycje niż swoją nominalną.  I tak n a marginesie zasada ta obowiązuję również w PO?

Co do młodzieży, może warto rozważyć bonusy dla drugoroczniaków, jeśli znajdą się w jednej drużyn sezonu? Sytuacją chyba jednak rzadko spotykana a warta skromnego nagrodzenia(myślałem o takim punktowaniu 3-2-1). 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, SzuLcU napisał:

Ja ma pytanie o Trade Request i przykładową sytuacje.  Mamy drużynę sponiewieraną przez kontuzję jak Detroit w tym sezonie. Najlepsi zawodnicy wracają mnie  więcej na tym etapie gry, ale ta drużyna jest już praktycznie na straconej pozycji jeśli chodzi o walkę o PO.  Czy w takiej sytuacji sytuacji też obowiązuje Trade Request?  

Jeśli chodzi o drugi punkt to ja bym go jeszcze w jakiś sposób dopracował.Tylko i wyłącznie dla tego, że komuś może się trafić wszechstronniejszy zawodnik, który obstawi 3-4 pozycję jak np Lebron. Albo u mnie Miller pozycja przypisana C a prawie 2 sezony rozegrane na SF, bo umiejętnościami bardziej pasował na tą pozycje niż swoją nominalną.  I tak n a marginesie zasada ta obowiązuję również w PO?

Co do młodzieży, może warto rozważyć bonusy dla drugoroczniaków, jeśli znajdą się w jednej drużyn sezonu? Sytuacją chyba jednak rzadko spotykana a warta skromnego nagrodzenia(myślałem o takim punktowaniu 3-2-1). 

To zmienisz mu pozycję w gre na SF jak chcesz nim grać na SF i po problemie.
od 90 dnia obowiązuje czyli jak wrócą to i tak mają wrócić do 1 składu i tyle i to bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, SzuLcU napisał:

1. Od Day90 nie obowiązuje, czyli w przypadku Pistons Malone do tego czasu wróciłby na jakieś 10-15 spotkań, a Scott dopiero po tym dniu.

2. To my jako komisze będziemy o tym decydować, jeśli zobaczymy że dany gracz ma predyspozycje do gry na PF, a nominalnie jest SG to nie będziemy robić z tym żadnego problemu.

3. To jest ciekawa opcja, na pewno trzeba to przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, SzuLcU napisał:

tak jak napisał SlaKB - do dnia 90 włącznie gramy 'dobrze' - potem można przytankować (jeśli drużyna była faktycznie sponiewierana to i tak powinna mieć w takim wypadku szanse na dobry pick)

LeBron na każdej pozycji poza C by spokojnie przeszedł. Ba - ja bym takiego Bargnianiego, którego Qcin ustawia na SG puścił (bo ma tak dziwacznie rozłożone staty). Tutaj raczej będzie chodziło o przypadki skrajne (Nash center, Szewczyk PG, Shawn Bradley jako opcja ofensywna) - gdzie widać od razu, że nie chodzi o 'eksperymentowanie'.

Jeśli drugoroczniak jest w all-NBA tzn że jest strasznym studem - imho to już wystarczająca nagroda dla GMa posiadającego takiego grajka :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, julekstep napisał:

2 - "Out of position" - komisarze zastrzegają sobie prawo do edytowania składów w przypadku stosowania taktyk 'skandalicznych' (Steve Nash jako center, Szymon Szewczyk jako rozgrywający itp). Ta zasada obowiązuje przez cały sezon (więc jak chcecie sobie potankować w ostatnim kwartale to grajcie kasztanami - ale na ich naturalnych pozycjach).

Ciągłe edytowanie składów to sporo roboty dla Was. Nie prosciej przyjąć założenie, że gracz, który gra nie na swojej pozycji jest niezadowolony ze swojej roli i zgłasza trade request?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Ciągłe edytowanie składów to sporo roboty dla Was. Nie prosciej przyjąć założenie, że gracz, który gra nie na swojej pozycji jest niezadowolony ze swojej roli i zgłasza trade request?

Zakładamy jakiś common sense ze strony GMów tutaj :) 

No i trade request w przypadku Szymonów Szewczyków tego świata niewiele da raczej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi