Skocz do zawartości

Kwarantanna, jak to wyglada dla wracajacego zza granicy?


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce pisac w temacie o corona, bo to wazny temat, kumpel jest obecnie w uk pracuje w hotelu, hotel zamkniety na niewiadomo ile, placa mu dalej, zrezygnowal z mieszkania i pyta sie jak wyglada kwarantanna jesli chcialby teraz zjechac do rodzicow do domu? bedzie mogl w ogole wrocic do domu, ojciec i brat chodza normalnie do pracy, mama nie, jak wyglada taki powrot?

wracal ktos z was albo ma info z 1 reki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wróciłem właśnie dobry tydzień temu, z mojej strony to nic nadzwyczajnego, planowana od wielu miesięcy przeprowadzka do PL.

będąc w kwarantannie nie można wychodzić z domu po prostu, więc ktoś Ci musi zrobić zakupy, wynieść śmieci itp. Policja kontroluje 1x dziennie czy faktycznie jesteś w mieszkaniu.

Jak ja przylatywałem to reguły były takie że  jak mieszkałeś z jakimiś ludźmi to nie bylo problemu, w sensie oni nie podlegali kwarantannie tylko Ty (co jest trochę bez sensu), ale gdzieś mi się obiło o uszy że z którymś tam zaostrzeniem to się zmieniło, i teraz jak ktoś jest w kwarantannie to automatycznie wszyscy jego współ-domownicy też. Dlatego pewnie lepiej wynająć jakieś osobne mieszkanie jeśli miałoby się mieszkać z rodziną, chyba że nie mają nic przeciwko byciu 'udupionym'. Dodatkowo jeśli ktoś ma jakichś starszych domowników to wiadomo, istnieje ryzyko zarażenia ich 

 

z tego co czytałem na necie zdarzają się przypadki, że dokumenty które wypełniałeś na lotnisku zagineły i np Ciebie kontrolują a Twojej kobiety nie, no ale to pewnie sporadyczne przypadki. 

 

temu kumplowi powiedz że za parę dni to mu się skonczą loty do Polski LOTem, a wtedy będzie się musiał przez całą Europę samochodem przedzierać, więc lepiej żeby się pospieszył :P

 

lista lotów tutaj:

https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.