Skocz do zawartości

Domowa siłownia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jest jaka jest, więc co kupić. Mam stary rowerek stacjonarny, jakieś hantle i ławeczkę do brzuszków, ale tyle. Raczej chodzę po prostu do klubu.

Teraz raczej szybko nie wrócimy więc myślę co kupić. Na pewno drążek i uchwyty do pompek bo to grosze, do tego sztangę z gryfem łamanym i co jeszcze. Macie jakąś fajną maszynę do wiosłowania polecić przed TV? Do tego co jeszcze brać? Nie mam określonego budżetu i niby mam wolny pokój lub piwnicę na siłownię ale jednak nie chcę wydawać za dużo, bo jednak wolę wyłazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ławeczka to w sumie podstawa tylko obowiązkowa taka z regulacją kąta oparcia. Do tego hantelki, nie koniecznie po dwie choć pomocne w niektórych ćwiczeniach. Hantla z łamanym gryfem? Meh, wolał bym sobie normalną sprawić. Pożyteczna też jest zwykła mata do ćwiczeń.

Co do wioślarza to się nie wypowiem bo jakoś mam alergię na to ćwiczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://waterrower-polska.pl/Wioslarz-wodny-WaterRower-Natural-S4-Jesion-p167/?ref=Google+Merchant+Center&ref=AD-REKLAMA-PRODUKT&gclid=Cj0KCQjwmdzzBRC7ARIsANdqRRlWto52cAp7XnBSKfvjneg3NV9aKjIVAYyVrYPrw9hsgmNhc6j-swcaAkpvEALw_wcB
 

cena zaporowa ale może będą przeceny?

@RappaR ściągnij PDF i poczytaj trochę o tym. 

Oczywiście to klasa premium ale jeżeli z opisu wylowisz co chcesz a co jest niepotrzebne to znajdziesz tańsze. 
w załączeniu telefon bezpośredni wiec warto zadzwonić i porozmawiać. Może niższy model / promo / nowość ?

dla niektórych wada może być aplikacja w 3 obcych językach bez polskiego 

Dystrybucja z Rzeszowa to może nie być przepłacania za niższe cenowo modele. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wioślarza dwie hantelki weź pochylasz się lekko do przodu, proste plecy i dociagasz hantelki do siebie. Ogólnie ławka+ dwie hantle można wykonać bardzo dużo ćwiczeń. Gryf łamany dobrze się nada do ćwiczeń dwu i trójgłowego - ogólnie wybrałbym prostą bo jeszcze możnaby wykonać dodatkowo klatę barki nogi (ja akurat nie bardzo mogę) plecy ( wioślarz zamiast hantlami to sztangą). Ja aktualnie ćwiczę ketelbell'em i ogólnie polecam - mało miejsca zmieścisz się do 150 - 200zl za +/-20 kg ale to już kwestia gustu. No i jak masz miejsce w pomieszczeniu to skakanka. Gum do ćwiczeń nie polecam - zawsze się sypały.

Jeśli chcesz budżetowo to skakanka + drążek + dwie hantelki ( tutaj jak budżetowo to bitumiczne nie wiem jakimi ćwiczysz ale hantelki do 20-25 kg wychodzi cenowo korzystnie ). Jeśli możesz troszkę więcej to dodatkowo ławka z regulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

Sytuacja jest jaka jest, więc co kupić. Mam stary rowerek stacjonarny, jakieś hantle i ławeczkę do brzuszków, ale tyle. Raczej chodzę po prostu do klubu.

Teraz raczej szybko nie wrócimy więc myślę co kupić. Na pewno drążek i uchwyty do pompek bo to grosze, do tego sztangę z gryfem łamanym i co jeszcze. Macie jakąś fajną maszynę do wiosłowania polecić przed TV? Do tego co jeszcze brać? Nie mam określonego budżetu i niby mam wolny pokój lub piwnicę na siłownię ale jednak nie chcę wydawać za dużo, bo jednak wolę wyłazić.

Kup sobie dobry ergonometr wioślarski - magnetyczny. Ja mam Rivu z insportline i jest całkiem ok. Ławkę taką niezłą kupisz za 1200 zł bez obciążeń. Tyle, że... Wiesz to jest tak, będziesz się starzał i z biegiem czasu lepszy będzie jakiś atlas bez wolnego ciężaru - zazwyczaj ma więcej funkcji, nie trzeba przekładać ciężaru tylko blokady lub linkę przepiąć. Tak naprawdę to tylko ćwiczenia klaty cierpią bo ławka najlepsza. 

Uchwytów do pompek nie kupuj. Krzesła lepsze na żadnych uchwytach tak głębokich pompek nie zrobisz. 

I poszukaj sobie treningów stabilizacyjnych. Do nich nie potrzebujesz niczego a tak naprawdę są dla człowieka najważniejsze bo ćwiczą mięśnie których realnie używasz na co dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

I co? po 10 minutach takich treningów masz klatę jak on?

Nie ma szans :)  To jest fat burning :) Ale też prawda jest taka, że możesz wioślarza czy bieżnię wyeliminować robiąc to 2-3 razy dziennie :) Druga prawda jest taka, że ergometr na ekranie pokaże Ci motywujące rzeczy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążek, taśma, skakanka. 

Właściwie już tyle wystarczy, żeby zafundować sobie solidny trening. Kupę rzeczy można zrobić bez dodatkowego sprzętu - różne rodzaje pompek, podciąganie podchwytem/nachwytem, programy na brzuch, interwały na spalanie tłuszczu itp. Masa tego jest.

Oczywiście jakieś hantelki nie zaszkodzą, ale jak już zamierzamy kupować, to z regulowanym obciążeniem, żeby można było wykorzystać do różnych ćwiczeń i progresować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ignazz napisał:

https://waterrower-polska.pl/Wioslarz-wodny-WaterRower-Natural-S4-Jesion-p167/?ref=Google+Merchant+Center&ref=AD-REKLAMA-PRODUKT&gclid=Cj0KCQjwmdzzBRC7ARIsANdqRRlWto52cAp7XnBSKfvjneg3NV9aKjIVAYyVrYPrw9hsgmNhc6j-swcaAkpvEALw_wcB
 

cena zaporowa ale może będą przeceny?

@RappaR ściągnij PDF i poczytaj trochę o tym. 

Oczywiście to klasa premium ale jeżeli z opisu wylowisz co chcesz a co jest niepotrzebne to znajdziesz tańsze. 
w załączeniu telefon bezpośredni wiec warto zadzwonić i porozmawiać. Może niższy model / promo / nowość ?

dla niektórych wada może być aplikacja w 3 obcych językach bez polskiego 

Dystrybucja z Rzeszowa to może nie być przepłacania za niższe cenowo modele. 

Wszedłem z ciekawości na Allegro. Nie ma droższego modelu.

Ignazz - masz ten wioślarz, korzystasz i polecasz, czy po prostu wkleiłeś link najdroższego jaki znalazłeś i dopisałeś - polecam, klasa premium?

Bo generalnie średnio ma sens dla mnie polecanie komuś kupna czegoś, jeśli się o tym nie ma zielonego pojęcia

 

 

Kupiłem na razie drążek, sztangę, wioślarza, hantelki i ławeczkę mam, zobaczymy jak mi pójdzie :)

Ale próbuję coś samemu ćwiczyć, siłownia >> ćwiczenia w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

Raparr zobasz sobie na ludzi, którzy profesjonalnie zajmują się wioślarzami, jest takich trochę na YT. Żaden nie używa wodniaka, wszyscy jada na Concepcie. Nie ma sensu pakować w to tyle kasy.

Kupiłem jak radziłeś magnetyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2020 o 16:20, jack napisał:

Poszukaj w necie trening P90X. 90 dniowy po 1:15 - 1:30 dziennie.

To jest b.fajny trening na szczupłą sylwetkę, pierwotnie dla kobiet przygotowany - szczególnie jak szybko chcą wrócić do formy po porodzie.

Roberts ma dużo dedykowanych konkretnym celom/nawet pod rodzaje sportów.

W dniu 23.03.2020 o 15:37, RappaR napisał:

I co? po 10 minutach takich treningów masz klatę jak on?

Po pierwsze to tylko przykład, masz trening i na klatę. Co więcej zależnie od obciążeń - jesteś w stanie i klatę całkiem fajną zrobić, tylko tu już gimnastyki więcej by było i sporo od sylwetki zależy (jeśli jesteś ektomorfikiem, to i na siłowni powodzenia życzę) - niemniej jak to Twój cel, to bez ławeczki nie ma sensu zaczynać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.