Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał:

Gdyby brać pod uwagę iloraz osiągnięć do potencjału to Marek Suski bije nas wszystkich na głowę;) 

No wiesz, ,,Kariera Nikodema Dyzmy" to powieść z 20-lecia międzywojennego" więc kariery typu Suski to nie jest coś szczególnie nadzwyczajnego. :)

Misiek Kamiński go ładnie scharakteryzował:

Marek Suski, to jak czytamy w książce "Koniec PiS-u", idealny działacz PiS z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego. "Mówiąc najdelikatniej, nie jest przesadnie mądry. (...) Nie posiada własnych poglądów politycznych i wiedzy o świecie. Świat objaśnia mu Jarosław Kaczyński. Poglądy prezesa uważa za swoje. Jeśli któregoś dnia Kaczyński powie, że Polska powinna się połączyć z Norwegią, to Suski powie, że to jest najlepsze, co może się przydarzyć Polsce i Norwegii" - opowiada.

Wiele mówi o Suskim anegdota, którą przytacza Kamiński: "W roku 2011 Roman Giertych zaprosił mnie na spotkanie legislatorów katolickich z różnych krajów świata w Castel Gandolfo, które kończyło się audiencją u papieża. Językiem obrad był język angielski. Ze zdumieniem spotkałem tam Marka Suskiego, którego zapewne zaprosił tam profesor Legutko albo Konrad Szymański, dwaj eurodeputowani PiS-u, którzy znają języki i mają dobrą markę. Żona Romka Giertycha, Barbara, osoba o silnej osobowości i nielękliwa, zadała Suskiemu pytanie, jak godzi obecność na tej konferencji anglojęzycznej z faktem, że nie zna angielskiego. Na co Marek Suski z głębokim przekonaniem odpowiedział, że jest polskim posłem i nie potrzebuje się uczyć języka angielskiego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jan.kowalski napisał:

 

Jednocześnie "młodzi, wykształceni i konserwatywni patrioci" w stylu wszystkich RappaRów  dalej się podniecają jakimś Margotem 

Serio nie wiem jak można pierdolnac taki pastisz i za chwilę przeżywać historie z życia Marka Suskiego:) az sie chce zacytować Gogola:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Serio nie wiem jak można pierdolnac taki pastisz i za chwilę przeżywać historie z życia Marka Suskiego:) az sie chce zacytować Gogola:) 

Przecież chodzi o proporcje.

Gdyby ,,antyPiS" w co drugim poście cytował anegdotki o Marku Suskim to faktycznie mógłbyś się czepiać, ale przecież tak nie jest. 

Tymczasem w pisowskiej narracji Margot gości znacznie częściej niż afera podkarpacka. Nie przesądzam czy ta taśma z Kuchcińskim faktycznie istnieje, czy oskarżeni o współpracę z mafią funkcjonariusze CBA mają jakieś bliższe kontakty z PiS, czy Kosteckiemu ktoś pomógł w ,,samobójstwie". Wydaje się jednak, że coś jest na rzeczy, bo gdyby afera dotyczyła wyłącznie Burego i Habało (osoby z niemal samych szczytów władzy za czasów Platformy) to PiS by trąbił o tej aferze non-stop. Nawet dziennikarze śledczy są zaskoczeni, że PiS jakoś tak niechętnie się tą aferę zajmuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Zrobią testy w Polsce. 

Chodzi mi o to, że nie firma może ogłosić sukces ale komisja musi zatwierdzić lek do użytku. Nie wiem ile czasu na to mają ale sprawdzenie musi trochę trwać. Wydaje mi się, że spokojnie można w ten sposób dać szansę konkurencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

Chodzi mi o to, że nie firma może ogłosić sukces ale komisja musi zatwierdzić lek do użytku. Nie wiem ile czasu na to mają ale sprawdzenie musi trochę trwać. Wydaje mi się, że spokojnie można w ten sposób dać szansę konkurencji. 

Wchodzę żartobliwe tony no już mnie nudzą politycy. Kazdy doi swoje. I każdy pali głupa. Nic mnie nie zdziwi 

Czas mówić. Głupia ta nasza rasa my Ziemianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały schemat zawierzenia politykom umowy społecznej i oddanie władzy NIBY w imię zasad aby wszystkim było lepiej jest powtarzalny w każdym kraju ( wyjątkiem dyktatury siłowe ). Stad podniecanie się i popieranie tej lub innej frakcji w tym czy innym państwie uważam za głupie. Różnice są w skali tej głupoty. I to ze coś jest głupie nie musi mieć odnośnika glupi i głupszy. Ogólnie pojęty rozwój nauk światopoglądów czy technologii pcha nas do przodu. A w zakresie władzy i polityki to mam wrażenie ze się cofamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.