Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Cardi napisał:

 

Nie wiem ile km przejechałem przez te kilkanaście lat, to jak miałem odpowiedzieć? Między 1000 a 170000km?

Nie jesteś w stanie bardziej doprecyzowac? Zresztą niewazne. 

Nie uważasz ze policja wcale nie poluje na te mandaty skoro tak rzadko byłeś kontrolowany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Nie jesteś w stanie bardziej doprecyzowac? Zresztą niewazne. 

Nie uważasz ze policja wcale nie poluje na te mandaty skoro tak rzadko byłeś kontrolowany? 

Tak jak mówiłem, nie przekraczam prędkości, bo mi szkoda kasy.

Największy hardcore jaki popełniłem miał miejsce 2tyg temu jak jechałem 800m do stacji kontroli pojazdów 2 dni po terminie badania.

Widziałem za to w jakich miejscach stoją i na tej podstawie wyciągam wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cardi napisał:

No to tym bardziej mój argument z przestawieniem czegoś w policji jest zasadny, skoro Ty to wiesz, a oni nie.

Dlatego podczas "obławy" obstawiają tylko główne drogi.

Bo mając Janosika czy CB to zawsze ich ominą w najgorszym przypadku zostaną na Litiwe. Policja wie ,że oni wiedzą gdzie łapią po 3 minutach od ustawienia łapanki. Na tym polega problem. Co niby ma policja zrobić.? Sprowadzić tyle wojska co w czasie w stanu wyjątkowego? Zakazać wjazdu każdemu kto nie mieskza w danym powiecie?Tak to byłoby skuteczne ale tak się nie  . Janosik jest cholernie skuteczny do omijania policji.

znam kolesie który stracił prawko a zarządzał flotą aut i przez dwa lata unikał skutecznie policji i nigdy  policja nawet nie miała szans go zatrzymać do rutynowej kontroli. A jak bywałem w rejonie Gołdapi to tam na wioskach to prawie każdy jeździ bez prawka bo policja zagląda tam rzadko a jak patrol jedzie to na CB radiu wiedzą jakieś 30 minut wcześniej zanim do nich dojedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

Bo mając Janosika czy CB to zawsze ich ominą w najgorszym przypadku zostaną na Litiwe.

No to sukces, jak się rozstawią szerzej to albo złapią przemytnika, albo nie dojdzie do przemytu.

9 minut temu, ely3 napisał:

a jak patrol jedzie to na CB radiu wiedzą jakieś 30 minut wcześniej zanim do nich dojedzie

Zbanuj CB radio, to będą puste półki w sklepach. Kierowcy zawodowi to nie są orły intelektu, niezależnie od wieku. Widać to chociażby po pierwszej pauzie 45h na Uniwersytecie Samochodowym Garbsen. Liczba sposobów interpretacji przepisów prawa transportowego rośnie w tempie wykładniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Cardi napisał:

No to sukces, jak się rozstawią szerzej to albo złapią przemytnika, albo nie dojdzie do przemytu.

Ale zdajesz sobie sprawę ,ze nawet w czasie stanu wyjatkowego jakos przemytnicy ludzi wywiężli kilkanaście tysiecy do Niemiec z Białorusi. Mimo tego ,że wszystkie drogi były obstawione. Nie można było wjechać w strefe a i tak jakoś tych ludzi przerzucali. Więc to ,że Twojego kolege ogarnęli to spoko ale słyszałeś by jakiegoś przemytnika ludzi wsadzili za kratki podczas tych kilkunasty miesięcy?

 

55 minut temu, Cardi napisał:

Zbanuj CB radio, to będą puste półki w sklepach. Kierowcy zawodowi to nie są orły intelektu

A to im wyłączyli Google maps w komórkach?  W Niemczech nie moga używać CB a jakos tam dojeżdżają. Czy sugerujesz ,że po przekroczeniu granicy wzrasta iloraz inteligencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę ,ze nawet w czasie stanu wyjatkowego jakos przemytnicy ludzi wywiężli kilkanaście tysiecy do Niemiec z Białorusi. Mimo tego ,że wszystkie drogi były obstawione.

Cysternie trudniej przejść przez las.

5 minut temu, ely3 napisał:

A to im wyłączyli Google maps w komórkach?  W Niemczech nie moga używać CB a jakos tam dojeżdżają. Czy sugerujesz ,że po przekroczeniu granicy wzrasta iloraz inteligencji?

Po co im google maps, jak dostawali dokładne współrzędne rozładunku na swoje stacje z nawigacją które mieli w kabinie? Wciąż pytali na CB Radiu gdzie ta firma.

CB radia nie używają w Niemczech? Dobre, z jakiego to kabaretu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jack napisał:

No i właśnie o to chodzi, że nie rozumiesz, że twoje zachowanie wpływa nie tylko na ciebie ale na innych. Stąd potrzebni są tacy którzy od czasu do czasu kopną w dupę takich jak ty, żeby zrozumieli. 

Doskonale to rozumiem. Nie jestem jeno naiwniakiem, który ufa, że jakimś przepisem można wyeliminować debili z życia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cardi napisał:

Cysternie trudniej przejść przez las.

Po co im google maps, jak dostawali dokładne współrzędne rozładunku na swoje stacje z nawigacją które mieli w kabinie? Wciąż pytali na CB Radiu gdzie ta firma.

CB radia nie używają w Niemczech? Dobre, z jakiego to kabaretu?

To że nie mogą a to, że używająto 2 inne sprawy. Od 2020 w Niemczech nie można używać CB. Nie wiem, możliwe, że ten kabaret nazywa się Bundestag 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ptak napisał:

To że nie mogą a to, że używająto 2 inne sprawy. Od 2020 w Niemczech nie można używać CB. Nie wiem, możliwe, że ten kabaret nazywa się Bundestag 

No dokładnie. Pauz weekendowych w koniach też nie można robić w wielu krajach, a jakoś nikt nie zjeżdża do hoteli co weekend :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, RappaR napisał:

Czyli w Niemczech nie ma w ogóle biednych ludzi? 

Bo nie rozumiem o co Ci chodzi? 

Tak, w Polsce są biedni ludzie. W mniejszej ilości niż 7 lat temu 

Oczywiście, że są. Więksi pracodawcy w regionie masowo zwalniają ludzi.

Nie wiem skąd ten wniosek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wynagrodzeń to fajne realne opracowanie https://www.zadluzenia.com/srednia-krajowa/ i przede wszystkim ten fragment

 

Cytat

Ile naprawdę zarabiają Polacy?

Nieco bliżej średniej krajowej niż to, co opisujemy powyżej, jest wartość wyliczana jako “przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej”. W tej bowiem wartości uwzględniani są także Polacy zatrudnieni w sektorze przedsiębiorstw w firmach, które mają 9 lub mniej pracowników oraz Polacy pracujący w budżetówce. Niestety ta wartość wyliczana jest przez Główny Urząd Statystyczny jedynie raz w roku.

Ostatnie obwieszczenie w sprawie przeciętnego wynagrodzenia pochodzi z 21 stycznia 2022 roku. Ile wynosi średnia krajowa w tej informacji? Wskazano w niej, że średnia krajowa dla roku 2021 wyniosła 5889,80 zł.

Względem roku 2020 jest to wzrost o około 563 zł. Widać jednak, że kwota przeciętnego wynagrodzenia wyliczana w taki sposób i tak jest niższa od tej średniej krajowej, którą Główny Urząd Statystyczny wskazuje nam co miesiąc.

Tak naprawdę, by zdać sobie sprawę z tego, ile naprawdę zarabiają Polacy, warto spojrzeć na statystykę wynagrodzeń w mikroprzedsiębiorstwach – to tam zatrudnionych jest aż 4,23 mln Polaków. Średnia płaca w przedsiębiorstwach zatrudniających do 9 osób wynosi jedynie 3300 zł brutto, co nijak ma się do średniej krajowej opisywanej w tym artykule.

Przeciętna kwota wynagrodzeń w mikroprzedsiębiorstwach jest zaledwie o 500 zł wyższa niż minimalna krajowa i jest praktycznie dwa razy niższa niż średnia krajowa brutto wskazywana co miesiąc przez Główny Urząd Statystyczny.

Równie dużo Polaków – ponad 4 miliony – zatrudnionych jest w tzw. budżetówce, czyli na stanowiskach opłacanych z budżetu państwa. Tam zarobki są nieco wyższe niż w małych firmach, ale również znacząco odbiegają od średniej krajowej wyznaczanej dla dużych przedsiębiorstw.

Ile Polacy zarabiają w budżetówce?

Praca w budżetówce uchodzi za jedną z najlepszych – charakteryzuje się przede wszystkim stałą płacą, pewnym zatrudnieniem i dość wysoką kwotą wypłaty. Wiele osób zwraca również uwagę na dodatkowe korzyści, np.: trzynaste pensje czy liczne dodatki. W końcu praktycznie każdy rząd stara się doceniać (finansowo) te zawody, które są opłacane z budżetu państwa, by utrzymać swoją pozycję u władzy. O ile bowiem na płace np.: w supermarketach rząd nie ma bezpośredniego wpływu, o tyle płace chociażby nauczycieli czy pracowników służby zdrowia i służb mundurowych są od rządu całkowicie zależne – regulowane są na mocy ustawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.