Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozmawiam, to Ty starasz sie uciec w big picture.
Jak gadasz z dziewczyna o ulubionej potrawie, to tez poruszasz kwestie etyczne, ekologiczne czy ekonomiczne zwiazane dajmy na to z hodowla bydla?

Kultura jazdy na polskich drogach wola o pomste do nieba, co potwierdzaja dane. 
Serio nie widzisz korelacji pomiedzy - weryfikacja umiejetnosci kierowcow a poprawa bezpieczenstwa na drogach? 

EDIT. Zeby nie bylo, w pelni zgadzam sie z Petersonem. Pracuje w koreanskiej firmie, moj bezposredni management to koreanczycy - wiec widzialem 'z pierwszego rzedu' jak wygladowal lockdown i covid management w Korei. Teraz od poltora miesiaca siedze w Australii i tez wiele sie nasluchalem o tym, jak tutaj wygladalo zycie w 2020 i 2021. Trend jest jaki jest, my tego 'krzyczeniem' na forum nie zmienimy. Co wcale nie zmienia faktu, ze nadal jestem za tym, zeby weryfikowac umiejetnosci kierowcow, ktorzy swoje prawka robili w zupelnie innych realiach drogowych.

Edytowane przez Maju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórym kolegom podoba sie model państwa faszystowskiego. Nie ma, jak bieganie co chwila do urzędu, by łaskawy urzędnik, w trosce o nasze dobro (a jakże!), przystawił pieczątkę tu czy tam. Proponuję, by, niejako z urzędu, każdy, niezależnie od profesji, raz na 10 lat odnawiał uprawnienia! Bo czemu nie? 😁... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kcp78 napisał:

Widzę, że niektórym kolegom podoba sie model państwa faszystowskiego. Nie ma, jak bieganie co chwila do urzędu, by łaskawy urzędnik, w trosce o nasze dobro (a jakże!), przystawił pieczątkę tu czy tam. Proponuję, by, niejako z urzędu, każdy, niezależnie od profesji, raz na 10 lat odnawiał uprawnienia! Bo czemu nie? 😁... 

od przechodzenia na pasach do państwa faszystowskiego w 2 godziny

 

DZIŚ POSZŁO WYJĄTKOWO WOLNO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał:

mam nadzieję że to się więcej nie powtórzy

 

widzimy się jutro o 16, temat na start - 4 dniowy tydzień pracy!

temat wyczerpuje jedno slowo -> nigdy!...

3 minuty temu, RappaR napisał:

Smucą mnie tendencje faszystowskie i zamordystyczne niektórych userów.

Domagają się nie przekraczania prędkości i nie wsiadania pijanym za kółko.

Niech spierdalają do Czerwonych Khmerów komuniści zasrani

a mnie, zdecydowanie bardziej smuci glupota/naiwnosc pozostalych. jak spowodujesz, ze ustawa udaloby sie naprawic 'zjebenaych' ludzi, daj znac!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kcp78 napisał:

a mnie, zdecydowanie bardziej smuci glupota/naiwnosc pozostalych. jak spowodujesz, ze ustawa udaloby sie naprawic 'zjebenaych' ludzi, daj znac!...


Kto chce niech bedzie zje***y, nic mi do tego. 


Wsiadajac za kierownice, masz pewne obowiazki, nie?
a) upewnienie sie, ze pojazd jest sprawny > masz okresowe przeglady;
b) upewnienie sie, ze masz fizyczne mozliwosci do prowadzenia (dziwnie to brzmi, ale sens wiemy jaki jest); > masz okresowe badania dla kierowcow; z nowym prawkiem tez jego terminowosc;
c) znajomosc przepisow obecnie panujacych w danym kraju > nie masz zadnej weryfikacji, bo mogles zdac prawko w 1980 i dalej sobie jezdzisz.

I jezeli teraz uwazasz, ze kazdy kierowca jest na tyle odpowiedzialny i sam sobie bedzie aktualizowal ta wiedze... No to sorry, ale zyjesz w bance.

Nazwij to moja glupota, naiwnoscia, dazeniem do panstwa faszystkowskiego, zwal jak zwal.
Jak Ci jakis dziadek rozjedzie kogos z rodziny, bo nie slyszal, ze pieszy ma pierwszenstwo to wtedy narracja bedzie inna. Szczerze tego nie zycze.

Edytowane przez Maju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maju napisał:

I jezeli teraz uwazasz, ze kazdy kierowca jest na tyle odpowiedzialny i sam sobie bedzie aktualizowal ta wiedze... No to sorry, ale zyjesz w bance.








 

nie uwazam. tym brdziej nie wierze w to, ze jakis urzednik zadba o moje bezpieczenstwo lepiej ode mnie. a ty?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwazam, ze jakis urzednik ma taka sile sprawcza. Natomiast wierze, ze dobrze wprowadzone prawo, ktore ma na celu ciagle dbanie o to (i weryfikowanie), ze na drodze mamy wykwalifikowanych i znajacych przepisy kierowcow pozytywnie bedzie korelowalo z poprawa bezpieczenstwa.  

Zapinasz pasy w samochodzie, nie?
Na zdrowa logike - kazdy powinien chciec je zapinac, a mimo wszystko musielismy wprowadzic prawo (i ciagle weryfikowac przez mandaty) zeby idioci je zapinali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Maju napisał:

Zapinasz pasy w samochodzie, nie?
Na zdrowa logike - kazdy powinien chciec je zapinac, a mimo wszystko musielismy wprowadzic prawo (i ciagle weryfikowac przez mandaty) zeby idioci je zapinali.

wylacznie dlatego, ze musze. lubie miec wybor. szczegolnie w sytuacjach, ktore dot. wylacznie mojego poczucia komfortu (a tym samym, poczucia bezpieczenstwa!). i nie uwazam bynajmniej, ze 'musielismy' wprowadzic takie prawo. chcesz zapinac pasy, zapinaj! boisz sie mniej majac zapiete pasy, w porzadku. ale jakim pawem chcesz zmuszac innych (wolnych) ludzi, by laczyli sie z toba w twoich bieda-lekach?! lubisz trzymac ludzi 'za morde'!?;  gdy ludzie maja w sztuczny (wymuszony) sposob stwarzane 'pozory' wiekszego bezpieczenstwa, staja sie mniej uwazni (co potwierdzaja badania!; btw - czlowiek po spozyciu kieliszka wodki jest lepszym kierowca niz na trzezwo! tak mala ilosc spozytego alkoholu poprawia koncentracje, po prostu). a, ze ustawy tworza urzednicy/politycy, ktorzy gleboko w dupie maja sensownosc stanowionego prawa (bo licza sie jeno 'stolki', stad kazdy populistyczny pomysl dla ludzi malo refleksyjnych - czyli dla kretynow - z miejsca zyskuje spoleczne poparcie), to mamy, co mamy...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia prędkości, zwiekszenie taryfikatora mandatów, zabieranie aut chlorom (oczywiście każdy chlor myśli, że nim nie jest) ZWIĘKSZA BEZPIECZENSTWO BIERNE NA DRODZE MOJE I MOJEJ RODZINY. I jak słyszę, że wprowadzanie obostrzen to droga do państwa faszystowskiego, bo każdy ma swój rozum, to już wiem, że autor tekstu łamie przepisy częściej lub rzadziej, jak słyszę jak ktoś broni chlorow za kółkiem, to już mam w głowie, że się mu przytrafia wsiadanie po jednym piwie, kieliszku wina czy na kacu. Powinni najebać fotoradarów jak w Niemczech (gdzie ostatnio też podnieśli mocno taryfikator), to będzie bezpieczniej. Statystyki są jednoznaczne - obostrzenia zwiększają bezpieczeństwo. A i powinni jeszcze obostrzyc przepisy, jak w De, odnośnie rodzaju i stanu opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.