Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sebastian napisał:

No jego bo to on im płaci :)  Nie wiem czy jesteś w stanie to zrozumieć, pewnie nie :) 

Nom, a koń zbudował stajnię i wóz, ususzył siano na zimę, a potem przywiózł węgiel z rolnikiem;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, fluber napisał:

Nom, a koń zbudował stajnię i wóz, ususzył siano na zimę, a potem przywiózł węgiel z rolnikiem;)

Koń nie potrzebuje siana na zimę jeśli rolnik go wypuści  na wolność - wyobraź sobie, że przez większość swojego istnienia konie nie miały ani stajni ani siana w żłobie i dawały radę :) Ale człowiek zrobił z konia niewolnika i dał mu barak i jadło, naprawdę chcesz konia z tego rozliczać ? Coś nie tęgo u Ciebie w ostatnich dniach z myśleniem Fluber  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Sebastian napisał:

Koń nie potrzebuje siana na zimę jeśli rolnik go wypuści  na wolność - wyobraź sobie, że przez większość swojego istnienia konie nie miały ani stajni ani siana w żłobie i dawały radę :) Ale człowiek zrobił z konia niewolnika i dał mu barak i jadło, naprawdę chcesz konia z tego rozliczać ? Coś nie tęgo u Ciebie w ostatnich dniach z myśleniem Fluber  :)

Koń jest dla rolnika jest mniej więcej tym samym co pracownik dla prezesa firmy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Koń jest dla rolnika jest mniej więcej tym samym co pracownik dla prezesa firmy:)

Nie nie jest. Jest niewolnikiem nie pracownikiem. Oczywiście rozumiem, że nie potrafisz dostrzec różnicy, a raczej nie chcesz jej dostrzec bo to przeszkadzałoby w Twoich fikołkach na forum :) Ale jednak sprawy trzeba stawiać jasno, nie baw się w Kaczyńskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wkleić żart którego się nie rozumie

❤️❤️❤️ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Sebastian napisał:

Nie nie jest. Jest niewolnikiem nie pracownikiem. Oczywiście rozumiem, że nie potrafisz dostrzec różnicy, a raczej nie chcesz jej dostrzec bo to przeszkadzałoby w Twoich fikołkach na forum :) 

Musisz mi to zatem wyjaśnić.

Jeżeli pracownicy zbierają bawełnę, to bawełnę zbiera prezes firmy, ale jak robią to niewolnicy, to właściciel niewolników nie zbiera bawełny. Dlaczego?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężka sprawa z tym sukcesem finansowym o którym dysputy na forum trwały swego czasu ładnych kilka dni. Okazuje się, że albo jesteś nieudacznikiem i zarabiasz poniżej 8,5 zł netto albo jesteś cwaniakiem i zarabiasz więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

Musisz mi to zatem wyjaśnić.

Jeżeli pracownicy zbierają bawełnę, to bawełnę zbiera prezes firmy, ale jak robią to niewolnicy, to właściciel niewolników nie zbiera bawełny. Dlaczego?:)

Czy mam Ci wyjaśniać różnicę między pracownikiem i niewolnikiem  ? Podstawowa to taka, że ten pierwszy pracuje gdzie chce - sam pracę wybiera i może ją w każdej chwili opuścić jeśli mu się nie podoba. Kwestia wynagrodzenia też jest istotna ale to pomińmy. 

A wyjaśniając Twoje porównanie - w tym drugim przypadku właściciel nie dzieli się zyskiem z niewolnikami, daje im tylko tyle, żeby móc nimi dalej dysponować. Natomiast w przypadku pracowników dzielisz się z nimi zyskiem wypłacając im pensje i premie. No i wciąż jak uznają, że za mało to sobie pójdą. 

2 minuty temu, jack napisał:

Ciężka sprawa z tym sukcesem finansowym o którym dysputy na forum trwały swego czasu ładnych kilka dni. Okazuje się, że albo jesteś nieudacznikiem i zarabiasz poniżej 8,5 zł netto albo jesteś cwaniakiem i zarabiasz więcej. 

Nie ma co tego mocno komentować. Nie jest to pierwszy taki głos ze strony tego rządu i jest to celowe budowanie "wroga klasowego" 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mam Ci wyjaśniać różnicę między pracownikiem i niewolnikiem  ? Podstawowa to taka, że ten pierwszy pracuje gdzie chce - sam pracę wybiera i może ją w każdej chwili opuścić jeśli mu się nie podoba. Kwestia wynagrodzenia też jest istotna ale to pomińmy. 

A wyjaśniając Twoje porównanie - w tym drugim przypadku właściciel nie dzieli się zyskiem z niewolnikami, daje im tylko tyle, żeby móc nimi dalej dysponować. Natomiast w przypadku pracowników dzielisz się z nimi zyskiem wypłacając im pensje i premie. No i wciąż jak uznają, że za mało to sobie pójdą. 

Jak to ma się do tego, że koń przywiózł węgiel, a prezes firmy zbudował autostradę?;)

4 minuty temu, jack napisał:

Liczba etatów na których zarabiasz ponad 8,5k jest ograniczona. Albo będzie Twój, albo kogoś innego, więc jakby na to nie patrzeć, to Ci co zarabiają ponad 8,5k zarabiają to kosztem innych, czyli są cwaniakami;) Ja nie znam cwanego nieudacznika;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Jak to ma się do tego, że koń przywiózł węgiel, a prezes firmy zbudował autostradę?;)

Ma to się tak, że w tym pierwszym przypadku pracę wykonał niewolnik który wcale nie chciał jej wykonywać a w drugim firma w tym pracownicy, którzy akurat chcieli to robić. Oczywiście praca została wykonana w obu przypadkach ale w zupełnie inny sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma to się tak, że w tym pierwszym przypadku pracę wykonał niewolnik który wcale nie chciał jej wykonywać a w drugim firma w tym pracownicy, którzy akurat chcieli to robić. Oczywiście praca została wykonana w obu przypadkach ale w zupełnie inny sposób. 

A skąd koń wiedział, gdzie ten węgiel przywieźć?:) Czy rolnik nie prowadził wozu, nie nawigował konia, nie załadował wozu węglem?;)

Twoja żona prowadzi stadninę, nie?;) Czy mówiłeś już jej, że Ty budujesz domy, a za nią zapierdalają niewolnicy?;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, fluber napisał:

A skąd koń wiedział, gdzie ten węgiel przywieźć?:) Czy rolnik nie prowadził wozu, nie nawigował konia, nie załadował wozu węglem?;)

Twoja żona prowadzi stadninę, nie?;) Czy mówiłeś już jej, że Ty budujesz domy, a za nią zapierdalają niewolnicy?;)

Ja nie buduję domów, skąd Ci to przyszło do głowy ? :) 

U niej jest trochę inna historia bo bardzo możliwe, że te konie mają lepiej niż ja :) Ale tak trzyma je w niewoli :)

I jeszcze raz Ci napiszę, że koń nie chciał tego węgla przewozić :)

Edytowane przez Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, fluber napisał:

4 zdania , 4 pytania - mocne 💪🏼

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Koelner napisał:

4 zdania , 4 pytania - mocne 💪🏼

Czy Ci to przeszkadza? Dlaczego zwaracasz na to uwagę? Czemu uważasz to za mocne? Masz problem?;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samochód Sławomira Nowaka warty 400.000 pln (zabezpieczony w prowadzonym przeciwko niemu postępowaniu) został przekazany Straży Granicznej na podstawie przepisu covidowego. Przypominam, że Nowak nadal ma status podejrzanego. Państwo z dykty. :) 

Swoją drogą nie wiem co Straż Graniczna ma wspólnego z walką z pandemią. Jeszcze rozumiem przekazywanie nielegalnego spirytusu szpitalom i innym ośrodkom (chociaż i tak to jest kontrowersyjne, że odbywa się przed wyrokiem), ale z tym samochodem to jest niezły skandal i dziwię się, że o tym jest tak cicho. Ten pojazd powinien stać na policyjnym parkingu do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Sebastian napisał:

No jego bo to on im płaci :)  Nie wiem czy jesteś w stanie to zrozumieć, pewnie nie :) 

A koniowi kto płaci karmą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wk.........cie konia tym gadaniem o niewolnictwie. Graty LBS za wrzutę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.10.2021 o 19:19, RappaR napisał:

Fish and chips jest bardziej znanym krajem i używa się na świecie na co dzień angielskiego, nie polskiego.

Ale ryba w panierce to żadne angielskie danie, bo w każdej knajpie nad Bałtykiem robią to samo, a sama brytyjska kuchnia ma opinię najgorszej na świecie.

Fish and chips jest włoskie. Na wyspach i tej jednej zielonej każdy chiper musi mieć wloską nazwetypu: San Siro, Pascegrande.... 

W dniu 15.10.2021 o 19:38, fluber napisał:

Proszę Cię, ja wśród ultrakatoli jestem uznawany za lewaka, gdzie chociażby znam się i bardzo lubię z dominikaninem który miał kazanie na pogrzebie Adamowicza, a za przyjmowanie komunii na rękę to jeden gościu przestał że mną gadać:) 

Uwielbiam tę fluberowa potrzebę zdobycia akceptacji wśród lewactwa. Broń Boże żeby mnie uznali za katolika. :)

1. Wow! Ja na studiach miałem super kumpla komunistę, potomka GL, który bronił komuchów bardziej zażarcie niż darkonza. Nie cytował wyłącznie Wikipedii. 

2. To pod wpływem pandemki czy już wcześniej należałeś do tych fajnokatolikow od Holowni? :)

W dniu 15.10.2021 o 19:49, Artlan napisał:

Błaszkiewicza nie znam. 

Gimby nie znajo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obejrzałem stanowskiego z mazurkiem 

Obaj są w swoich programach bardzo ciekawi i dobrzy 

Razem jakoś tego nie czuję, trochę jakby na siłę to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, quevas napisał:

aktualnie : nic, skoro władzę w Polsce sprawuje partia antyzachodnia i prokremlowska

Ta partia blokuje jak moze zbliżenie Rosji z Europą, NSII, wciąż zabiega o nowe sankcje dla Kremla i ma drugie miejsce na świecie w przelewach do amerykańskiej zbrojeniówki (będąc w trzeciej dziesiatce gospodarek). Nazywanie tej partii prokremlowską jest jak nazywanie "ognia" "wodą" - To ze "wolne media" są w stanie takiego twista ludziom w głowach zrobić jest dla mnie przerażajace i dowodzi ze Ci ludzie nie są zdolni do jakiegokolwiek samodzielnego myslenia skoro w tak oczywistej sprawie daja sobie wmówić coś zupełnie przeciwnego do faktów.

18 godzin temu, quevas napisał:

znaczna część tych "biednych, prostych" ludzi nigdy nie miała żadnej sprawy sądowej, a wystawiają wymiarowi sprawiedliwości druzgocące oceny na podstawie nagłośnionych w mediach pojedynczych wpadek i niedociągnięć

Na pewno nagłośnienie też, ale jednak ludzie maja rodziny i znajomych i wystarczy jedna sprawa by się kilkdziesiąt osób dookoła tej jednej pokrzywdzonej dowiedziało jak działają sądy. Oczywiście po reformach PIS nie będzie lepiej, ale właśnie dlatego wielu się oraniem sądów nigdy nie przejmie

17 godzin temu, Deltuś napisał:

Odbiłeś Łupaszką, nic poza wklejeniem wikipedii od tego czasu nie napisałeś. :)

Ty nie napisałeś absolutnie zuepłnie nic oprócz tego co napisałes

Super argumenty

Przecież jak sie okazało nawet nie wiesz jak się Łupaszka nazywał i co robił, wiec co my tu mamy dyskutować. Pojedź do takiej hajnówki, pogadaj z tymi co kończyli tam liceum z białoruskim jezykiem nauczania a trochę inną historię Polski Ci opowiedzą i tego kto był dobry a kto zły.

A swoją drogą, tu też sie już poprawnisc polityczna pojawia, zmieniło się na "dodatkową nauką jezyka białoruskiego"

http://bialorushajnowka.pl/

ale w takim bielsku podlaskim wciaz jest po staremu nazwa:

https://www.google.com/maps/place/II+Liceum+Ogólnokształcące+z+Białoruskim+Językiem+Nauczania+im.+Bronisława+Taraszkiewicza+w+Bielsku+Podlaskim/@52.7672943,23.1931741,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x789633d1ffd6c00b!8m2!3d52.7675232!4d23.1935239

Teraz powstaje pytanie, czy to białorusini od dawna chcą kolonizowac Polskę swoimi szkołami, czy to jednak Polska nawet w obecnym kształcie sięgnęła za daleko na wschód?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi