Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Cardi napisał:

Zgadzam się, ale to Ty stwierdziłeś, że Kulesza to tylko pranki, a nie ja.

Nie, Ty to tak zinterpretowałeś. Ja napisałem, że od posła oczekuję czegoś więcej niż pranków i chodziło mi o powagę zajmowanego stanowiska i nie robienia sobie głupich dowcipów, (gdzie jasne jest, że prawie każdy przeczytał KORONAWIRUS drukowanymi literami, a nie oznaczenie wariantu pod spodem) a nie o to, że robi tylko pranki i nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Nie, Ty to tak zinterpretowałeś. Ja napisałem, że od posła oczekuję czegoś więcej niż pranków i chodziło mi o powagę zajmowanego stanowiska i nie robienia sobie głupich dowcipów, (gdzie jasne jest, że prawie każdy przeczytał KORONAWIRUS drukowanymi literami, a nie oznaczenie wariantu pod spodem) a nie o to, że robi tylko pranki i nic innego.

No to liczby jasno pokazują, że Kulesza to coś więcej niż pranki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

No to liczby jasno pokazują, że Kulesza to coś więcej niż pranki.

"Biorąc pod uwagę merytoryczny i wizualny aspekt sprawy "

oraz poziom i czas dowcipu, to jeszcze tęsknotę za pewnym organem da się zauważyć.

Klaudia Krystyna w bokserkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

No to liczby jasno pokazują, że Kulesza to coś więcej niż pranki.

Liczby pokazują, ze wie jak sobie ułozyć ładne CV. Jak się człowiek wczyta, to potem znajduje takie fragmenty:

Cytat

Jakub Kulesza złożył 395 interpelacji, wszystkie razem z innymi posłami.

Podobnie jak liczba wypowiedzi w Sejmie jest znacznie wyższa niż u innych posłów ( czyli żeby złożyć wniosek o przerwę lub pokazać się w telewizji to jest aktywny), a jednocześnie jego frekwencja na głosowaniach jest jedną z najniższych w całym Sejmie, a gdy trzeba zabrać głos na komisji, gdzie już się nie można wylansować, to wygląda to tak:

Cytat

Od początku kadencji Sejmu należy do komisji finansów publicznych, jednak nie jest jej bardzo aktywnym członkiem. Na 160 posiedzeń komisji głos zabrał tylko na 6 (mniej niż 4 proc. posiedzeń). Tendencja jest spadkowa – w 2019 r. zabrał głos 3 razy, w 2020 r. dwa, w obecnym roku wypowiedział się na razie tylko na lutowym posiedzeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

No ale to byłby dobry trolling jakby miał koronawirus, a nie jak prawdopodobnie nie ma, ale udaje że ma tylko inny niż ten który jest aktualnie najgroźniejszy. Fajnie ze przychodzi do Sejmu dobrze się bawić, ale jednak od posła oczekiwałbym czegoś więcej niż pranków. 

Ja też bym tego oczekiwał, problem w tym, że obecna partia rządząca olewa wszystko co złoży, co powie, czy o co zapyta Konfederacja. Konsultują się tylko z Lewicą i z nimi przepychają projekty. Przypominam Ci, że zmiany podatkowe Nowego Ładu zajmują 600 stron a na dyskusję nad nimi sejm poświęcił całe dwa posiedzenia. Dla mnie to żart.

15 minut na ugrupowanie w sejmie na dyskusję o projektach zmian podatkowych czy tarczy antyinflacyjnej.. To gruby żart, taki żart z całego społeczeństwa. Ale Tobie to Fluberku nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

 

15 minut na ugrupowanie w sejmie na dyskusję o projektach zmian podatkowych czy tarczy antyinflacyjnej.. To gruby żart, taki żart z całego społeczeństwa. Ale Tobie to Fluberku nie przeszkadza :)

Mnie generalnie przeszkadza, że w ogóle poświęca się jakikolwiek czas na dyskusję, bo to jest tylko przedstawienie i strata czasu. Dyskusja nad ustawami powinna mieć miejsce na komisjach, a nie w sejmie. Posiedzenia powinny być wyłącznie po to, żeby głosować. 

2 minuty temu, Cardi napisał:

13 mniej niż niejaki Mateusz Morawiecki :) 

509 więcej niż Zbigniew Zero

Zgadza się, Kulesza ma gorszą frekwencję niż premier i wielu ministrów przy nieporównywalnie mniejszej liczbie innych obowiązków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Mnie generalnie przeszkadza, że w ogóle poświęca się jakikolwiek czas na dyskusję, bo to jest tylko przedstawienie i strata czasu. Dyskusja nad ustawami powinna mieć miejsce na komisjach, a nie w sejmie. Posiedzenia powinny być wyłącznie po to, żeby głosować. 

Dyskusja, argumenty, wnioski, dezodoranty.

Przekaz dnia

Kto za, przeciw, dziękuję. Wynik wiadomy. 

 

Fajny ten sejm.

2 minuty temu, fluber napisał:

Zgadza się, Kulesza ma gorszą frekwencję niż premier i wielu ministrów przy nieporównywalnie mniejszej liczbie innych obowiązków.

Liczyłeś te obowiązki? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał:
To Korea Północna rozumie politykę międzynarodową?

oczywiście - chociaż sformułowanie "rozumienie"  też jest takie kolokwialne :)

21 minut temu, RappaR napisał:
Nie, nie mogłaby, bo coś takiego może istniało w średniowieczu. Liczą się interesy i strefy wpływów, dlatego jak rozmawia USA z Chinami, to nigdy nie ma mediatora, pomostu i miejsca do takich spotkań. 

jeśli chodzi o Białoruś to jak najbardziej ale to zaprzepaściliśmy od 89 roku

24 minuty temu, starYfaN napisał:

Przeważnie zawsze było o nas, bez nas.

wtedy gdy Niemcy ( Prusy) - Rosja się dogadały .

25 minut temu, RappaR napisał:
Rozmawia się z takimi krajami, kiedy właśnie nie rozumieją polityki międzynarodowej i trzeba je uspokoić. I w rozmowie biorą udział silni gracze.

idealnym przykładem jest Turcja , która wydaje trochę od nas więcej na wojsko , pkb ze względu na wielkość ma większe ale potrafi umiejętnie rozgrywać swoją grę pokonując ruskich na Kaukazie, w Syrii czy interweniując w Libii lub szac***ąc Merkel uchodźcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

 

Liczyłeś te obowiązki? :) 

Teraz nie wiem, czy trollujesz jak Kulesza, czy serio będziemy rozmawiać o tym, czy więcej obowiązków ma jeden z 460 szeregowych posłów partii opozycyjnej, czy premier kraju...

3 minuty temu, Cardi napisał:

Dyskusja, argumenty, wnioski, dezodoranty.

Przekaz dnia

Kto za, przeciw, dziękuję. Wynik wiadomy. 

 

Fajny ten sejm.

Dyskusje, argumenty i wnioski powinny mieć miejsce na komisjach. Sam pomysł, żeby dyskutować w 460 osób jest z założenia niewykonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Teraz nie wiem, czy trollujesz jak Kulesza, czy serio będziemy rozmawiać o tym, czy więcej obowiązków ma jeden z 460 szeregowych posłów partii opozycyjnej, czy premier kraju...

Przecież gdybym trollował o obowiązkach posła/premiera to idąc twoją logiką to musiałbym mieć obowiązki posła/premiera, tak jak Kulesza trollując o koronawirusie musiałby mieć koronawirusa.

:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, starYfaN napisał:

Jesteśmy na Ty? 

Zawsze możesz polemizować merytorycznie, ale wolimy jak zwykle "zasiadać" jak pan poseł. Więc raczej vice versa, jak już.

Ale Ty poważnie podchodzisz do żartów na forum :) I na forum jesteście na Ty bo takiej formy używa się na luźnych forach. Podobnie jak, chcąc nie chcąc, jesteś moim kolegą w sensie kolegi z forum :)

I generalnie wiadomo, że posłowie zasiadają w różnych komisjach - niekoniecznie znając się  dobrze samemu na tematyce przez te komisje poruszanej, ważne jest aby przygotowywali się do pracy konsultując się z ludźmi, którzy naprawdę się znają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, starYfaN napisał:

Nie mam kont na społecznościówkach, więc nie wiem.  Natomiast jak pojawia się dobranocka, to w ślad za nią idzie dowcip przedszkolny, dlatego grzecznie zapytałem.

W przedszkolu, akurat niedługo mogę mieć wnuki, więc może dla kolegi jak znalazł.

Będziesz pierwszym dziadkiem w historii świata, który podczas zabawy w smerfy nie jest Gargamelem! xD

OJ PRZEPRASZAM

Będzie Pan pierwszym dziadkiem w historii świata, który podczas zabawy w smerfy nie jest Gargamelem! xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

wtedy gdy Niemcy ( Prusy) - Rosja się dogadały .

Tego "dogadywania" było sporo więcej. Przypomnę tylko, że nie było nas przy ustalaniu naszych obecnych granic (przynajmniej w sensie głosu)

Teraz, Sebastian napisał:

Ale Ty poważnie podchodzisz do żartów na forum :) I na forum jesteście na Ty bo takiej formy używa się na luźnych forach. Podobnie jak, chcąc nie chcąc, jesteś moim kolegą w sensie kolegi z forum :)

I generalnie wiadomo, że posłowie zasiadają w różnych komisjach - niekoniecznie znając się  dobrze samemu na tematyce przez te komisje poruszanej, ważne jest aby przygotowywali się do pracy konsultując się z ludźmi, którzy naprawdę się znają. 

Nie zrozumiałeś wpisu.

1 minutę temu, julekstep napisał:

Będziesz pierwszym dziadkiem w historii świata, który podczas zabawy w smerfy nie jest Gargamelem! xD

https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2021/06/S4j3FCdl0Suu3TdJ.mp4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cardi napisał:

Przecież gdybym trollował o obowiązkach posła/premiera to idąc twoją logiką to musiałbym mieć obowiązki posła/premiera, tak jak Kulesza trollując o koronawirusie musiałby mieć koronawirusa.

:) 

Skądże, żeby trollować o obowiązkach panów Kuleszy i Morawieckiego, jeden musi być zwykłym posłem a drugi premierem. Ten warunek jest zachowany.

Zresztą to udawane trollowanie Pana Kuleszy nie wynikało z tego, że udawał przeziębienie, tylko z jego niewiedzy, że to nie koronawirusy są ich głównymi przyczynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Tego "dogadywania" było sporo więcej. Przypomnę tylko, że nie było nas przy ustalaniu naszych obecnych granic (przynajmniej w sensie głosu)

ale to piszesz o faktach po wojennych.

daliśmy kompletnie dupy od 89, że zaniedbaliśmy politykę wschodnią o nawet soft power a za tym mogłyby iść kolejne elementy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Zresztą to udawane trollowanie Pana Kuleszy nie wynikało z tego, że udawał przeziębienie, tylko z jego niewiedzy, że to nie koronawirusy są ich głównymi przyczynami.

To co powiedzieć o tych, co rozpętali burzę w komentarzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

Mnie generalnie przeszkadza, że w ogóle poświęca się jakikolwiek czas na dyskusję, bo to jest tylko przedstawienie i strata czasu. Dyskusja nad ustawami powinna mieć miejsce na komisjach, a nie w sejmie. Posiedzenia powinny być wyłącznie po to, żeby głosować. 

W takim razie proponuję Ci seans filmowy będący zapisem prac komisji rządzonych przez PiS - czyli tych które mają realny wpływ na ustawy. Myślę, że mógłbyś być zdziwiony tym jak to wygląda. W zasadzie te komisje można by zlikwidować. Po co przeprowadzać konsultacje na których nie udziela się głosu stronom albo jako przedstawiciela firm bierze się ludzi z Orlenu czy KGHM, którzy wiadomo, że poprą wszystko co rzad karze. Szkoda kasy na to. Od razu można powiedzieć ludziom - myślcie sobie co chcecie my i tak wiemy najlepiej i tak zrobimy swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

W takim razie proponuję Ci seans filmowy będący zapisem prac komisji rządzonych przez PiS - czyli tych które mają realny wpływ na ustawy. Myślę, że mógłbyś być zdziwiony tym jak to wygląda. W zasadzie te komisje można by zlikwidować. Po co przeprowadzać konsultacje na których nie udziela się głosu stronom albo jako przedstawiciela firm bierze się ludzi z Orlenu czy KGHM, którzy wiadomo, że poprą wszystko co rzad karze. Szkoda kasy na to. Od razu można powiedzieć ludziom - myślcie sobie co chcecie my i tak wiemy najlepiej i tak zrobimy swoje.

Nie twierdzę, że dyskusja w komisjach wygląda tak jak powinna wyglądać, ale ze komisja to miejsce, gdzie dyskusja powinna się odbywać.

7 minut temu, Cardi napisał:

To co powiedzieć o tych, co rozpętali burzę w komentarzach

Można powiedzieć, że przestali czytać twitta po dojściu do słowa "KORONAWIRUSA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.