Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, julekstep napisał:

trochę śmieszno trochę straszno jak młody, błyszczący intelektem konfederata opiera swoje prawdy na gówno-badaniach jakiejś defaultowej lewaczki z UW i byłego lidera młodzieżówki Nowoczesnej ❤️ 

Czyli odpowiedzi różnią się w zależności od tego kto pyta?

2 minuty temu, Koelner napisał:

nie jesteś w większości?

Obecnie przed swoim kompem stanowię 100% większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Twierdzę tylko ze pytanie w ankiecie było durne bo gdyby mi je zadano to bym odpowiedział ze nie place podatku VAT. Mimo że wiem że jest w cenie. 

Czyli 58% ankietowanych odpowiedziało, że nie płaci podatku VAT. Mimo że wie że jest w cenie. 

W porządku.

Teraz, fluber napisał:

Czy to nie w tej grupie właśnie konfederacją miała ponad 20 procent poparcia? ;)

Miała. Co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Czyli 58% ankietowanych odpowiedziało, że nie płaci podatku VAT. Mimo że wie że jest w cenie. 

W porządku.

Nie, ale wydaje mi się prawdopodobne że część z tych osób mogła tak odpowiedzieć mimo że wie iż ten podatek jest w cenie. Jaka to część? Nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał:

Jedyne co kacapy mialy najlepsze i chyba wciąż mają, coś czego im można pozazdrościć, to wywiad 

Juz w latach 50tych sieć rosyjska robiła co chciała i to nie z byle Polską, robili to Amerykanom i co jeszcze bardziej zaskakujące Anglikom. 

Śmiem twierdzić że to źródło które ujawnili to był czubek góry lodowej, a zrobili to tylko żeby zadrwić z polskiego nierządu i osłabić naszą pozycję na arenie międzynarodowej.

Rosja ma tak rozbudowaną sieć w całej Europie, nie tylko w Polsce, że te dane o stanie wojsk mieli na długo przed publikacją 

Nie oszukujemy się.

Putin gdyby chciał zaatakować Polskę, zrobiłby to i bez tych danych które wypłynęły. Tu nie chodziło o pokazanie słabości naszej armii, a wywiadu, rządu, kontrwywiadu, całych szeroko pojętych służb

Dokładnie, dlatego przp......li zarówno PO (wcześniej sowa) jak również teraz. Pomijając powyższe, jest jeszcze trochę żon facetów pracujących w różnych polskich służbach które zwiały na wschód :)

Były ruskie czerwone jaskółki, i co..... czarni sybiracy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

Wyobraźcie sobie jakiś kraj na świecie, rozwinięty kraj oczywiście, gdzie człowiek, który ujawnia takie dane (a wysyłanie ich przez wp.pl to ujawnianie) nie tylko nie idzie do więzienia, ale nawet nie jest zdymisjonowany? 

Na to co zrobił Dworczyk są paragrafy. Powinien siedzieć przez jakiś okres.

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

A jak ja nie pisze z kompa to co? Nie liczę się?

Koelnera pytaj, dalej nie wiem dokąd zmierza.

Teraz, julekstep napisał:

eeee - tak? to chyba dość oczywiste

no ale spoko, buduj swoją prawdę odnośnie Polaków (ba Polaków....całego świata!) na bazie gówno-ankiet robionych na zamówienie xD

Czyli jeżeli ja i mój brat zapytamy Ciebie czy lubisz pierogi, to obu nam odpowiesz inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

eeee - tak? to chyba dość oczywiste

no ale spoko, buduj swoją prawdę odnośnie Polaków (ba Polaków....całego świata!) na bazie gówno-ankiet robionych na zamówienie xD

Kazda ankieta jest obarczona błędem statystycznym 

Nie znaczy to, że każda ankieta jest niewiarygodna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Czyli jeżeli ja i mój brat zapytamy Ciebie czy lubisz pierogi, to obu nam odpowiesz inaczej?

jeśli jeden przyjdzie ze zdjęciem pieroga z mięsem i wskazując na niego palcem zapyta 'czy lubisz piergoi'? odpowiem tak

jeśli drugi przyjdzie ze zdjęciem pieroga ruskiego i wskazując na niego placem zapyta 'czy lubisz piergoi'? odpowiem nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

jeśli jeden przyjdzie ze zdjęciem pieroga z mięsem i wskazując na niego palcem zapyta 'czy lubisz piergoi'? odpowiem tak

jeśli drugi przyjdzie ze zdjęciem pieroga ruskiego i wskazując na niego placem zapyta 'czy lubisz piergoi'? odpowiem nie

Jeżeli obaj przyjdą z notesem i długopisem, to odpowiesz zależnie od kolorów długopisu i notesu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Kazda ankieta jest obarczona błędem statystycznym 

Nie znaczy to, że każda ankieta jest niewiarygodna 

myślę że przy budowaniu swojej prawdy nt. ogółu populacji na podstawie ankiet z 1000-osobową próbką (abstrahując nawet od oczywistej agendy 'badaczy') ten potencjalny błąd statystyczny jest wyjątkowo spory :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Pytanie jest durne. VAT formalnie płaci sprzedający. 

Sprzedający go tylko odprowadza i to już nie zawsze. Przy niektórych artykułach w obrocie między firmami stosowany jest split payment, gdzie wpłacasz sprzedającemu kwotę netto na inne konto i VAT na drugie, tym drugim nie może On swobodnie dysponować. A jeśli nie możesz swobodnie dysponować pieniędzmi to znaczy, że nie są Twoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

Jeżeli obaj przyjdą z notesem i długopisem, to odpowiesz zależnie od kolorów długopisu i notesu? 

uczestniczyłeś w badaniach na których opierasz swoją 'prawdę'

czy ot tak dajesz wiarę insta/twitterom/randomowym osobom (z potencjalną konkretną agendą polityczną) ?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

uczestniczyłeś w badaniach na których opierasz swoją 'prawdę'

czy ot tak dajesz wiarę insta/twitterom/randomowym osobom z konkretną agendą polityczną ?

Ogólnie całe to forum można zamknąć, bo ludzie się powołują na dane, zebrane przez kogoś, a rzadko przez nich samych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.