Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, quevas napisał:

teraz przypomina to pojedynek boksera wagi koguciej z bokserem wagi półcięzkiej :

TVP bije w TVN seriami ciosów - bez najmniejszego efektu, TVN odpowiada jednym pacnięciem i mikry Gwatemalczyk wypada z ringu :

 

 

 

Co znaczy najlepiej oglądanym? Jak w kinie przy popcornie i coli trochę to fiction mało science ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mrtio napisał:

Co znaczy najlepiej oglądanym? Jak w kinie przy popcornie i coli trochę to fiction mało science ?

No wiesz... z drugiej strony Kurski co chwila podniecał się ilu ludzi ogląda programy, mecze, skoki narciarskie czy ich programy informacyjne i podawał te wyniki, a także oglądalność w peaku nawet. Więc odpowiedź na tym samym poziomie, co TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mrtio napisał:

Co znaczy najlepiej oglądanym? Jak w kinie przy popcornie i coli trochę to fiction mało science ?

Oglądający mają średnio największego skilla w oglądaniu, więc oglądają najlepiej

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, quevas napisał:

 

 

 

Spotkałem się z przedpoprzednim właścicielem TVNu (w zasadzie z nimi i biurem windykatorsko-prawniczo- wyłudzającym) w sądzie razy sześć. Wspaniali prawdomówni ludzie.

Raczyli mieć ochotę wyłudzić niecałe 300 PLN. Finał interpretacji pod kątem polskiego prawa jest na stronie UOKIKU rok 2014. 

Po 1 rozprawie 🤣 wspaniali ludzie z klasą, sprzedali rzekomy dług firmie gangstersko windykacyjnej. Anonimowy killer, przedstawił swoje stanowisko. Szef (pani prezes prawnik) killera ze zdziwieniem odebrała pismo z nagraną rozmową. Skierowali roszczenia do sądu, z zaznaczeniem, że zwolnili windykatora. Rozprawa za rok.Po paru miesiącach Uokik ukarał przedpoprzdniego właściciela karą 9 mln PLN (inicjatywa pro publico bono, przynajmniej z mojej strony), zakazem zmieniania umów bez zgody drugiej strony, konieczność wysyłania umów poleconym, lub kurierem i jeszcze parę spraw.

Z firmy windykacyjnej do końca sprawy nie pojawił się już nikt. Sędzia mając uśmiech na twarzy, wyznaczał kolejne posiedzenia. Ostatecznie nie zapłaciłem ani grosza. Windykator pokrył koszt 6 rozpraw, przedpoprzedni zapłacił karę w w/w kwocie.

W 2015 przedpoprzedni sprzedał udziały w TVN poprzedniemu, co mnie strasznie zasmuciło.

Prosiłem też dostawcę mediów o niewłączanie darmowych (przez miesiąc), a potem niedarmowych usług.Prosiłem 3 lata. Okazało się, że nie prosiłem sam.

Wyrok jest na stronie UOKIKu. Dostawca nie może samodzielnie zmieniać treści umowy, dokładać pakiety zmieniające kwotę umowy itp.

 

Dlaczego o tym pisze? Dlatego, że ludzie wierzą w prywatne, cudownie samowystarczalne media. Za to wszystko płacimy MY, często, gęsto będąc naciąganym, wręcz okradanym w majestacie prawa.

Od jakiegoś czasu nie mam żadnego problemu, z żadną umową, nie wiem czy jest odpowiednik rejestru klientów, ale po tych dwóch razach wszystko jest czyste jak łza.

Tak więc zachęcam  wszystkich, do korzystania ze swoich praw (zawsze można znaleźć ludzi z podobnymi problemami w sieci). I jeszcze jedno, KAŻDE prawo/interpretację da się zmienić, wystarczą chęci i zaangażowanie odpowiedniej grupy ludzi. 

Tak więc przekonanie, że TVN jest bezstronny, rzetelny, bo prywatny? I jeszcze rozumiem, że obecny właściciel dokłada do interesu w imię bezstronnej, rzetelnej informacji prasowej?

Jak dokładał na przestrzeni lat, akurat jestem bardzo świadomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, fluber napisał:

 Wynik MKB jest szokujący.

Kolejny przykład tego że uśmiechnięty Grzesio już dawno przestał ogarniać. Bo to w sumie jego decyzja była żeby MKB wcisnąć. Jeśli zostawiłby to nowym władzom kandydatura na bank byłaby inna.

Z drugiej strony Kosiniak ma obecnie raczej większe szanse powalczyć z Dudą. Znaczy jakby były normalne wybory a nie jakaś parodia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Camelus napisał:

Kolejny przykład tego że uśmiechnięty Grzesio już dawno przestał ogarniać. Bo to w sumie jego decyzja była żeby MKB wcisnąć. Jeśli zostawiłby to nowym władzom kandydatura na bank byłaby inna.

Z drugiej strony Kosiniak ma obecnie raczej większe szanse powalczyć z Dudą. Znaczy jakby były normalne wybory a nie jakaś parodia.

Kosiniak miał najwyższe poparcie w 2 turze w prognozach ze wszystkich kandydatów opozycji jeszcze zanim wyprzedził MKB i ma największe szanse w potencjalnym pojedynku z Dudą w 2 turze.

Platforma po tym sondażu teraz wyciąga rękę do Gowina, żeby jednak przełożyć wybory o minimum rok ( bo do lipca, czy sierpnia do WKK i tak by już nie nadrobili z tą samą kandydatką), ale teraz PSL nie chce przełożenia wyborów, bo ma ogromną szansę na prezydenturę. 

A PO nie może iść na wojnę z PSL, bo bez nich nie mają ani senatu, ani nawet żadnego ( poza jednym) sejmiku wojewódzkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

 Wynik MKB jest szokujący.

To pokazuje zenade PO - w kraju w ktorym jest 1.4 mln rolników kandydata partii rolnej popiera wiecej ludzi niz pseudo największej partii opozycyjnej (jak dobrze licze na kosiniaka deklaruje glosowac ponad 2 mln zgodnie z ww sondazem, a na MKB ok 1.3 mln - btw 1.3 mln to dobre ilosc głosów z WWA a nie z calego kraju...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, blackmagic napisał:

To pokazuje zenade PO - w kraju w ktorym jest 1.4 mln rolników kandydata partii rolnej popiera wiecej ludzi niz pseudo największej partii opozycyjnej

I to w sytuacji, gdy ta partia rolna nie jest w większości przypadków pierwszym wyborem rolników w wyborach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kandydat PO ma mniej więcej takie samo oparcie jak jakiś Szymon Hołownia to 

17 minut temu, blackmagic napisał:

To pokazuje zenade PO - w kraju w ktorym jest 1.4 mln rolników kandydata partii rolnej popiera wiecej ludzi niz pseudo największej partii opozycyjnej (jak dobrze licze na kosiniaka deklaruje glosowac ponad 2 mln zgodnie z ww sondazem, a na MKB ok 1.3 mln - btw 1.3 mln to dobre ilosc głosów z WWA a nie z calego kraju...)

Turbo żenada, że kandydatura PO ma takie samo poparcie jak jakiś Hołownia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał:

I to w sytuacji, gdy ta partia rolna nie jest w większości przypadków pierwszym wyborem rolników w wyborach:)

tylko świadczy o tym jak słaba jest Sophia Loren . sam po paru wypowiedziach Sophie oraz Kamyka chyba będę głosował na tego drugiego a rolnictwem mam tyle do czynienia , że kupuje żywność stamtąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie się zastanawiam - przy przełożeniu wyborów na późniejszy termin jak wygląda sprawa kandydowania/ zbierania podpisów? Można zgłaszać kogoś nowego? Pytam tu o 3 scenariusze (oprócz majowego bo wiadomo, że wtedy leci z aktualną listą):
1. Wybory na jesieni
2. Wybory za rok (to z czym dzisiaj wyskoczyła KO)
3. Wybory za 2 lata (czyli to co Gowin proponował)


Strzelam, że KO w miarę możliwości pogoniłaby Meme Lady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Camelus napisał:

Tak właśnie się zastanawiam - przy przełożeniu wyborów na późniejszy termin jak wygląda sprawa kandydowania/ zbierania podpisów? Można zgłaszać kogoś nowego? Pytam tu o 3 scenariusze (oprócz majowego bo wiadomo, że wtedy leci z aktualną listą):
1. Wybory na jesieni
2. Wybory za rok (to z czym dzisiaj wyskoczyła KO)
3. Wybory za 2 lata (czyli to co Gowin proponował)


Strzelam, że KO w miarę możliwości pogoniłaby Meme Lady :P

to zalezy od tego czy zostana rozpisane nowe wybory. jesli tak, to kandydaci moga byc inni. samo wprowadzenie stanu kleski zywiolowej nie powoduje rozpisania nowych wyborow.

to z czym dzisiaj wyskoczyla po pozwoliloby jej na zmiane kandydata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 17:56, quevas napisał:

teraz przypomina to pojedynek boksera wagi koguciej z bokserem wagi półcięzkiej :

TVP bije w TVN seriami ciosów - bez najmniejszego efektu, TVN odpowiada jednym pacnięciem i mikry Gwatemalczyk wypada z ringu :

 

 

 

Oj daj spokój quevas, od tego filmiku wyżej śmieszniejszy jest jedynie tylko ten twitt:

Dynamika oglądalności Polsat News i TVP Info wbija w fotel:

I%20kwarta%C5%82%202020%20tv-1.png

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, quevas napisał:

warto wiedzieć kto zamówił i zapłacił za ten sondaż

w tym przypadku : portal WPolityce.Pl, czyli bracia Karnowscy et consortes, milionerzy z dotacji PIS [aka spółek skarbu państwa czy energetycznych, przez nominatów PIS zarządzanych]

A  jak bracia Karnowscy publikowali sondaż w którym w II turze Duda ledwo wygrywał z Kidawą 51:49 to wtedy byli tymi "milionerami z dotacji PIS [aka spółek skarbu państwa czy energetycznych, przez nominatów PIS zarządzanych]".?   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat dość często, ale staram się nie wypowiadać ponieważ jak w tematach koszykarskich ciężko jest przekonać kogoś do swojej racji tak w kwestii polityki to już raczej mission impossible więc oszczędzam sobie czasu, ale na parę przemyśleń mnie wzięło. 

Jestem wielkim przeciwnikiem pisu i tego co wyprawiają, haterem, ale doceniam to jak sprytnie Kaczyński ustawia sobie wszystkich i swoich i tych patalachow z opozycji. Jak miałbym podać koszykarska analogię to jak nie trawie Hardena i jego stylu gry trudno odmówić mu talentu, sprytu i skuteczności w tym co robi nawet jak nie mogę na to patrzeć i takiej koszykówki po prostu nie chce oglądać tak samo mam z kaczorem :)

Co do prezydenta myślałem, że po poprzednich dwóch gorzej być nie może, ale jednak okazuje się przez ostatnie pięć lat, że jednak może... Teraz znowu jak myślę, że Pani MKB miałaby zostać kolejnym prezydentem to niewiarygodne, ale jestem sobie w stanie wyobrazić, że jednak może być jeszcze gorzej. 

Nie wiem co miało w głowie PO robiąc z niej kandydatkę, jak by to szowinistycznie nie zabrzmiało nie sądzę żeby jakakolwiek kobieta teraz miała realne szanse na zostanie prezydentem, a tej brakuje również jakichkolwiek atutów żeby przekonać do siebie ludzi poza tym, że jest kandydatką największej siły opozycyjnej. 

Tak jak pisałem wiem jak szowinistycznie to brzmi, ale jak w ostatnich latach patrzę na kobiety w polityce na froncie jak Kopacz, Szydło, Pawłowicz, Zalewska, Piechowicz, Kidawa, itd to naprawdę reprezentujących sobą coś sensownego nie widzę,ale może po prostu dlatego, że jest ich mniej niż facetów,nie wiem sam. 

Na Dudę bym nie zagłosował, nie po tym co pokazywał, nie chciałbym też żeby PiS dalej robił co im się podoba, nie mógłbym się jednak zmusić do zagłosowania na Kidawę, z pistoletem przy głowie pewnie na Kosiniaka oddałbym głos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Van napisał:

Czytam ten temat dość często, ale staram się nie wypowiadać ponieważ jak w tematach koszykarskich ciężko jest przekonać kogoś do swojej racji tak w kwestii polityki to już raczej mission impossible więc oszczędzam sobie czasu, ale na parę przemyśleń mnie wzięło. 

Jestem wielkim przeciwnikiem pisu i tego co wyprawiają, haterem, ale doceniam to jak sprytnie Kaczyński ustawia sobie wszystkich i swoich i tych patalachow z opozycji. Jak miałbym podać koszykarska analogię to jak nie trawie Hardena i jego stylu gry trudno odmówić mu talentu, sprytu i skuteczności w tym co robi nawet jak nie mogę na to patrzeć i takiej koszykówki po prostu nie chce oglądać tak samo mam z kaczorem :)

Co do prezydenta myślałem, że po poprzednich dwóch gorzej być nie może, ale jednak okazuje się przez ostatnie pięć lat, że jednak może... Teraz znowu jak myślę, że Pani MKB miałaby zostać kolejnym prezydentem to niewiarygodne, ale jestem sobie w stanie wyobrazić, że jednak może być jeszcze gorzej. 

Nie wiem co miało w głowie PO robiąc z niej kandydatkę, jak by to szowinistycznie nie zabrzmiało nie sądzę żeby jakakolwiek kobieta teraz miała realne szanse na zostanie prezydentem, a tej brakuje również jakichkolwiek atutów żeby przekonać do siebie ludzi poza tym, że jest kandydatką największej siły opozycyjnej. 

Tak jak pisałem wiem jak szowinistycznie to brzmi, ale jak w ostatnich latach patrzę na kobiety w polityce na froncie jak Kopacz, Szydło, Pawłowicz, Zalewska, Piechowicz, Kidawa, itd to naprawdę reprezentujących sobą coś sensownego nie widzę,ale może po prostu dlatego, że jest ich mniej niż facetów,nie wiem sam. 

Na Dudę bym nie zagłosował, nie po tym co pokazywał, nie chciałbym też żeby PiS dalej robił co im się podoba, nie mógłbym się jednak zmusić do zagłosowania na Kidawę, z pistoletem przy głowie pewnie na Kosiniaka oddałbym głos. 

Mam tak od dekad. Ironią losu w tej sytuacji jest fakt , że i tak ktoś musi wygrać. A mniejsze zło, jak już trochę posiedzi przy garnuszku i wyszynku, tyje i staje się większym złem, więc wybierasz mniejsze zło, które jak posiedzi....... i tak jesteśmy w 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wybrać kogoś sensownego. ogólnie. 
 

Z Kobietami z całym szacunkiem dla Pan jest ten kłopot ze w dobie równouprawnienia ( słusznego oczywiście ) potrzeba bardzo męskich cech w polityce na takim wręcz poziomie ze rozpatrując to w kontekście płci robi się karykatura kobiecości. Przebitki polityczne wymienione w trafnym poście @Van można rozwinąć o nazwiska zagraniczne Małgosia Thacher / Ela 1 /Hilla  Clinton / Agnieszka Merkel / Joasia Ciemna chyba najmocniejsza S5 all time polityki  które są bardzo dalekie od tego ciepłego a potrzebnego wizerunku. Jasne ze polityka to nie zabawa ale niech mi Panie wybacza ale to potworki. 
kobiety z cienia są już lepiej odbierane Jola K czy Mela Ti Misia O to jest klasa kobiecości i dyskrecji ... ale pozycja na froncie z przodu?

 

niby mój wpis nie za bardzo się ma do wpisu wyżej 1:1 ale ogólnie mamy dysfunkcyjnych polityków od lewa do prawa wiec te karykatury moim zdaniem wzmacniają to piekło. Dodatkowo pisząc tak ogólnie to od lat gęby polityków to straszne moczymordy betony wieśniaki i leszcze z twarzy.  Dodajmy do tego te potworki w garsonkach z kaczym kuperem ( wyjątkiem Ogórek która ciśnięto za ogólnie nieogarnięcie czy sportowa Mucha) i nie widzę szansy na lepsze jutro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.