Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Artlan napisał:

Ale co z nią nie tak?

Obecnie chyba najbliżej nam pod względem gospodarczym do Portugalii, zatem ten kraj jest dobrym punktem odniesienia.

Wiek emerytalny - 66 lat mężczyźni oraz kobiety (u nas 65 i 60).

Wydatki na służbę zdrowia - 9.1% PKB (u nas 6.3% PKB)

A to łatwo wyjaśnić. W Portugalii żyje się 82 lata srednio, w Polsce 77, wiec na emeryturze mniej więcej tyle samo.
 

Do tego na służbę zdrowia nie musimy wydawać tyle samo pkb, bo patola, czyli ten Twój gorszy sort od 500+ itd nie dożywa nawet 65, wiec gros Polaków nie potrzebuje tak samo opłaconej służby zdrowia jak Portugalia, bo się zapija :), a jak potrzebuje to w znacznie ograniczonym zakresie, wiec po co przepłacać? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

Gdyz jak powszechnie wiadomo w czasach koniunktury ma sie do dyspozycji 110% pkb a w czasach kryzysu 90% pkb:)

Wtedy było sporo innych inwestycji, przywileje emerytalne po poprzednich rządach plus wzrost administracji po wstąpieniu do UE (przy czym PO powinna ten wzrost wyhamować w drugiej kadencji i zaniechanie w tej kwestii obciąża ich dużo bardziej niż jakieś Amberd Goldy i głupawe afery taśmowe). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artlan napisał:

Wtedy było sporo innych inwestycji, przywileje emerytalne po poprzednich rządach plus wzrost administracji po wstąpieniu do UE (przy czym PO powinna ten wzrost wyhamować w drugiej kadencji i zaniechanie w tej kwestii obciąża ich dużo bardziej niż jakieś Amberd Goldy i głupawe afery taśmowe). 

Czyli generalnie luz bo zamiast wydawac na leczenie wybudowalismy stadiony?:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, polskignom napisał:

A to łatwo wyjaśnić. W Portugalii żyje się 82 lata srednio, w Polsce 77, wiec na emeryturze mniej więcej tyle samo.

Kobiety w Polsce i Portugalii żyją niemal tyle samo, a u nas przechodzą na emeryturę 6 lat wcześniej.

Cytat

Do tego na służbę zdrowia nie musimy wydawać tyle samo pkb, bo patola, czyli ten Twój gorszy sort od 500+ itd nie dożywa nawet 65, wiec gros Polaków nie potrzebuje tak samo opłaconej służby zdrowia jak Portugalia, bo się zapija :), a jak potrzebuje to w znacznie ograniczonym zakresie, wiec po co przepłacać? :) 

Zapominasz, że patola często wysyła do szpitala innych obywateli. :) 

4 minuty temu, fluber napisał:

Czyli generalnie luz bo zamiast wydawac na leczenie wybudowalismy stadiony?:) 

Dobrze wiesz, że musieliśmy je wybudować a samo Euro dostaliśmy jeszcze za rządów PiS.

Zresztą przecież PO zamroziło również wynagrodzenia sędziów i paru innych grup z własnego elektoratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artlan napisał:

 

Dobrze wiesz, że musieliśmy je wybudować a samo Euro dostaliśmy jeszcze za rządów PiS.

Zresztą przecież PO zamroziło również wynagrodzenia sędziów i paru innych grup z własnego elektoratu.

Co z tego ze decyzje ogloszono za rzadow pis?:)

Zgadza sie:) a i tak zadluzali sie na potege:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Nazywanie lekarzy patolą byleby uzasadnić swoją tezę

Eee? :)

Tutaj masz artykuł o bokserze, który - jak napisała gazeta - ,,posłał rywala do szpitala". Czy uważasz, że dziennikarzowi chodziło o to, że bokser jest lekarzem i wypisał rywalowi skierowanie do szpitala? :)

https://www.se.pl/wiadomosci/galeria/ukasz-janik-znokautowa-michele-de-meo/gg-Vn4u-aqdm-yGfb/gp-Rk5X-WM9v-odG6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artlan napisał:

Eee? :)

Tutaj masz artykuł o bokserze, który - jak napisała gazeta - ,,posłał rywala do szpitala". Czy uważasz, że dziennikarzowi chodziło o to, że bokser jest lekarzem i wypisał rywalowi skierowanie do szpitala? :)

https://www.se.pl/wiadomosci/galeria/ukasz-janik-znokautowa-michele-de-meo/gg-Vn4u-aqdm-yGfb/gp-Rk5X-WM9v-odG6

 

I jeden przypadek to jest "często"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

I jeden przypadek to jest "często"?

 

Godzinę temu, polskignom napisał:

Jeszcze wrzucać do tego sportowców, ta patola koszykarska jak skręca kostki, zrywa więzadła tez zapycha szpitale :( 

Wy tak na serio? :)

I później zdzich albo inny symetrysta napisze, że obie strony są takie same. xD

Posłać kogoś do szpitala to znaczy dotkliwie kogoś pobić (np. w bójce, podczas kłótni małżeńskiej ale również chociażby w zwykłej walce bokserskiej).

Czyli zwrot ,,patusy często posyłają ludzi do szpitala" oznacza, że  częstymi sprawcami pobić są patusy.

Tymczasem dzban RappaR zarzuca mi, że tym zwrotem obrażam... lekarzy (w sensie, że to ich nazwałem patusami). xD

Tłumaczę zatem dzbanowi, że zwrot ,,posłać kogoś do szpitala" nie oznaczał w tamtym kontekście ,,wypisać skierowania do szpitala przez lekarza" tylko co innego. Nie tłumaczę mu tego wprost, ale podaję mu PRZYKŁAD UŻYCIA TEGO ZWROTU W GAZECIE (komentarz do walki bokserskiej: bokser posłał rywala do szpitala = dotkliwie go pobił podczas walki).

Po czym  dzban RappaR i jego koleżka zarzucają mi, że... sportowców uważam za patologię. xDDD

Po prostu kabaret. 

Sami siebie pięknie zaoraliście. Mam nadzieję, że moderacja przymknie oko na tego ,,dzbana", ale naprawdę ciężko mi było znaleźć odpowiednie określenie żeby trzymać jakąś kulturę dyskusji, a jednocześnie napisać co sądzę o tej dwójce.

 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artlan napisał:

 

Wy tak na serio? :)

I później zdzich albo inny symetrysta napisze, że obie strony są takie same. xD

Posłać kogoś do szpitala to znaczy dotkliwie kogoś pobić (np. w bójce, podczas kłótni małżeńskiej ale również chociażby w zwykłej walce bokserskiej).

Czyli zwrot ,,patusy często posyłają ludzi do szpitala" oznacza, że  częstymi sprawcami pobić są patusy.

Tymczasem dzban RappaR zarzuca mi, że tym zwrotem obrażam... lekarzy (w sensie, że to ich nazwałem patusami). xD

Tłumaczę zatem dzbanowi, że zwrot ,,posłać kogoś do szpitala" nie oznaczał w tamtym kontekście ,,wypisać skierowania do szpitala przez lekarza" tylko co innego. Nie tłumaczę mu tego wprost, ale podaję mu PRZYKŁAD UŻYCIA TEGO ZWROTU W GAZECIE (komentarz do walki bokserskiej: bokser posłał rywala do szpitala = dotkliwie go pobił podczas walki).

Po czym  dzban RappaR i jego koleżka zarzucają mi, że... sportowców uważam za patologię. xDDD

Po prostu kabaret. 

Sami siebie pięknie zaoraliście. Mam nadzieję, że moderacja przymknie oko na tego ,,dzbana", ale naprawdę ciężko mi było znaleźć odpowiednie określenie żeby trzymać jakąś kulturę dyskusji, a jednocześnie napisać co sądzę o tej dwójce.

 

Ja się przyczepiłem zwrotu często. 

Jedyną grupą zawodową, która często posyła pacjentów do szpitala są lekarze, jeśli masz jakieś dane, że patolą posyła porównywalnie często, to je podaj. Bez tego pozostaje Ci wyzywać nas od dzbanów i sam siebie chwalić, że zaorałeś lewaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artlan napisał:

Wtedy było sporo innych inwestycji, przywileje emerytalne po poprzednich rządach plus wzrost administracji po wstąpieniu do UE (przy czym PO powinna ten wzrost wyhamować w drugiej kadencji i zaniechanie w tej kwestii obciąża ich dużo bardziej niż jakieś Amberd Goldy i głupawe afery taśmowe). 

Te inwestycje napędzały wtedy PKB. Polska sporo wydała ale dużo dostała z dotacji a przy okazji pobudziła wtedy popyt wewnętrzny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Ja się przyczepiłem zwrotu często. 

Jedyną grupą zawodową, która często posyła pacjentów do szpitala są lekarze, jeśli masz jakieś dane, że patolą posyła porównywalnie często, to je podaj. Bez tego pozostaje Ci wyzywać nas od dzbanów i sam siebie chwalić, że zaorałeś lewaka

Często = częściej niż inne grupy społeczne.

I chyba oczywiste, że w tamtym kontekście nie chodziło mi o to, kto kieruje do szpitala formalnie, czyli wstawka z lekarzami jest kompletnie z dupy.

To trochę tak jakbym napisał, że do zakładów karnych często trafiają osoby, w których domach była przemoc, ubóstwo i alkoholizm a ty byś z dupy rzucił stwierdzenie, że przecież w więzieniach jest mnóstwo osób z normalnych rodzin pracujących w administracji czy jako psychologowie. Tego typu uwagi rzucają głównie osoby z jakimś autyzmem, niezbyt lotne i kompletnie niezwracające uwagi na kontekst wypowiedzi.

7 minut temu, Sebastian napisał:

Te inwestycje napędzały wtedy PKB. Polska sporo wydała ale dużo dostała z dotacji a przy okazji pobudziła wtedy popyt wewnętrzny. 

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Chodziło mi o wyhamowanie wzrostu zatrudnienia w administracji a nie o wyhamowanie inwestycji. Do mniej więcej 2010 roku to było zasadne, bo po wejściu do UE było trochę roboty administracyjnej, ale na przełomie pierwszej i drugiej kadencji powinno dojść do odchudzenia administracji. Nie wiem czemu tego nie zrobiono, a to było jednym z powodów dlaczego PO straciła wyborców na rzecz Palikota i Petru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Artlan napisał:

Często = częściej niż inne grupy społeczne.

I chyba oczywiste, że w tamtym kontekście nie chodziło mi o to, kto kieruje do szpitala formalnie, czyli wstawka z lekarzami jest kompletnie z dupy.

To trochę tak jakbym napisał, że do zakładów karnych często trafiają osoby, w których domach była przemoc, ubóstwo i alkoholizm a ty byś z dupy rzucił stwierdzenie, że przecież w więzieniach jest mnóstwo osób z normalnych rodzin pracujących w administracji czy jako psychologowie. Tego typu uwagi rzucają głównie osoby z jakimś autyzmem, niezbyt lotne i kompletnie niezwracające uwagi na kontekst wypowiedzi.

I ile kierują i jaki to ma wpływ na obciążenie ochrony zdrowia? Rzuciłeś tekst, by kogoś ubliżyć, gdy w sumie ta agresywna patola jak to ujmujesz reprezentuje bardzo często Twoje poglądy, więc można powiedzieć równie dobrze, że antypisowcy często wysyłają ludzi do szpitali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał:

 w sumie ta agresywna patola jak to ujmujesz reprezentuje bardzo często Twoje poglądy, więc można powiedzieć równie dobrze, że antypisowcy często wysyłają ludzi do szpitali

Patusy wiedzą, że PiS lubi i ceni resorty siłowe oraz popiera surową polityką karną, dlatego głosują przeciwko tej partii. Z tego i tylko z tego biorą się te wszystkie zwycięstwa PO w wyborach w zakładach karnych. Patus jest bowiem najczęściej ignorantem ekonomicznym (albo popiera duży socjal), LGBT nie lubi, kościół raczej ma w dupie, polityki międzynarodowej w ogóle nie rozumie. O jego wyborze decyduje zatem jedno jedyne kryterium.

Trudno więc mówić, że prezentuję podobne poglądy do pensjonariuszy zakładów karnych. Poza tym, że oni i ja są antypisowscy to właściwie nic nas nie łączy. :) Równie dobrze możesz zestawić ze sobą Hitlera i Reagana, bo obaj nie przepadali za Rosją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fascynujące jak można mieć współczynnik like'ów do postów poniżej 0,5....udzielając się w zasadzie tylko w pod-forum inne (gdzie nie liczy postów a lajki lecą normalnie) lol

i przy okazji nadużywać takich słówek jak dzban, bezbek i rigcz xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prowadzi ta Kidawa kampanię czy nie? Zawiesiła i odwiesiła? Wczoraj rano po mszy jej spot, to samo przed Stuleciem Winnych. Nie mogą zarzucić TVP, że ją blokują czy coś. Jednak nie składają broni, chyba głupio skończyć za Kosiniakiem i w PO starają się minimalizować straty na tej kandydaturze trochę podkręcając pod koniec. 

I w sumie fajnie, że na ulicach nie ma tych wszystkich banerów. Tylko Duda lub Kosiniak w niektórych miejscach skromnie wisi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artlan napisał:
7 godzin temu, RappaR napisał:

 

Patusy wiedzą, że PiS lubi i ceni resorty siłowe oraz popiera surową polityką karną, dlatego głosują przeciwko tej partii. Z tego i tylko z tego biorą się te wszystkie zwycięstwa PO w wyborach w zakładach karnych. Patus jest bowiem najczęściej ignorantem ekonomicznym (albo popiera duży socjal), LGBT nie lubi, kościół raczej ma w dupie, polityki międzynarodowej w ogóle nie rozumie. O jego wyborze decyduje zatem jedno jedyne kryterium.

Trudno więc mówić, że prezentuję podobne poglądy do pensjonariuszy zakładów karnych. Poza tym, że oni i ja są antypisowscy to właściwie nic nas nie łączy. :) Równie dobrze możesz zestawić ze sobą Hitlera i Reagana, bo obaj nie przepadali za Rosją.

 

W dniu 20.03.2020 o 13:55, Borys napisał:

Mam inne zdanie na ten temat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.