Skocz do zawartości

Media Room


Zdzisław Ptak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziękujemy Starburemu za wszystkie lata spędzone w drużynie. Miło było oglądać jak rozwija się na przestrzeni kilku sezonów a w szczytowym momencie prowadzi zespół do mistrzostwa zgarniając tytuł MVP finałów. W tamtym sezonie jednym z kluczowych graczy był także Stephen Jackson, który po zdobyciu pierścienia dał się zaślepić kilku milionom od Knicks. Teraz wraca do drużyny z którą osiągnął największy sukces i z pewnością nie ostatni.

Powodzenia w Big Market Stephon! Witamy z powrotem Stephen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Salt Lake Tribune napisano: (po występie Troya Murphy'iego oraz Vince'a Cartera w ASG):

"(..)Pomimo heroicznej postawy zawodników Jazz - którzy utrzymywali grę Zachodu na wysokim poziomie (..) 

(..) Brak wsparcia pozostałych (zupełnie przypadkowych - wyborów silnika Simbasketu aktorów tego widoiska) okazał się decyzujący i zdeterminował wysoką porażkę zachodu.

(..) Sympatycy i zagorzali fani drużyny Jazz z łątwością ocenili występ tzw. "Gwiazd" powołanych do tegorocznego ASG (z innych drużyn niż Jazz). 

(..) "..nawet moja babcia gra lepiej. A ma 103 lata"

Z zaskoczeniem sympatycy drużyny z SLC - przyjęli brak powołania do ASG dla wybitnego LaMarcusa Aldridge'a.

Dodatkowo fani z SLC podkreślali wielokrotnie co było prawdziwą przyczyną "miałkości" konkursów w ramach ASG - zwłaszcza konkursu rzutów za 3 gdzie żaden Jazzman nie został zaproszony. 

(..) "LMA - nawet nie dostał szansy. On jest najlepszy. Każdy konkurs by wygrał. Za rok będziemy się odwoływać żeby zagrał choćby  meczu Rooks-Soph." 

"

Edytowane przez gimmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera rasistowska w Simbasket: Bismack Biyombo nie przyznano MVP w Rising Stars Challenge

Zawodnik reprezentujący w meczu Rising Stars Challenge zespól Rookie grający na co dzień na pozycji centra w New York Knicks Bismack Biyombo nie otrzymał nagrody MVP pomimo zdominowania strefy podkoszowej ( 13 pkt) oraz zdobyciu najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu (25 pkt) . MVP otrzymał jego kolega zespołu Kemba Walker pomimo słabszego występu oraz statystyk.

W głos w sprawie zabrał sam nawet komisarz ligi @julekstep komentując dosadnymi słowami: " jestem oburzony", komentarz pomimo konkurencji w dywizji z New York Knicks dodał gm Indiana Pacers @elwariato używając słów: " Bismack Biyombo powinien zgarnąć MVP"

W przeszłości zarzucono systemowi przyznającemu MVP poszczególnych meczów stronniczość , korupcje a obecnie rasizm. Bismack Biyombo jest czarnoskórym graczem urodzonym w Kongo i z tego powodu skomentował brak przyznania MVP: " Byłem najlepszy na boisku ale system, który reprezentuje wartości konserwatywne, rasistowskie oraz nazistowskie nie mógł przyznać mi z tego powodu MVP, przyznał komuś innemu tylko dlatego ponieważ urodził się w USA i ma trochę bielszą skórę. Zastanawiam się nad zbojkotowaniem ligi , mam nadzieję, że osoby które reprezentują wartości równości oraz tolerancji poprą mnie w tej sprawie."

Co dalej z ligą? Czy inni gracze z Afryki pójdę w ślady Bismacka ?

Przypomnijmy ,że w tle jest także afera związana z dyskryminowaniem zespołu New York Knicks , który w meczu Rising Stars Challenge powinien mieć dodatkowo reprezentanta w postaci Grega Monroe. W tej kolejne aferze zabrał głos ponownie sam gm ligi @julekstep " na miejscu Knicks oburzyłbym się o brak Monroe wśród sofomorów ( zdecydowanie lepsze cyferki robi od Whiteside )".

Pod względem afer w simbasket lidze nie jest spokojnie od samego początku jej istnienia. Jeden mecz wystarczył aby wybuchły dwa skandale, ile jeszcze przed nami?

Najlepszym, najbardziej elokwentnym komentarzem podsumował te wydarzenia gm Pacers @elwariato

" Czyli dwukrotnie knicks wyjebani"

Ta wypowiedź podsumowuje perfekcyjnie mecz Rising Stars Challenge oraz nastroje po nim związane. Atmosfera wokół spraw jest jednak tak napięta, że w kolejnych dniach nie można wykluczyć następnych radykalnych decyzji podejmowanych przez sportowców lub nawet całej ligi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za to zainteresowanie oraz złożone propozycje odnośnie Paula Millsapa w godzinach wieczornych i nocnych, ale nie chciałem łamać danego słowa, stąd ostatecznie zmodyfikowaliśmy tylko wymianę i Millsap trafia do Wielkich Portland, a Bynum do Dumnych Seattle. Paulowi Millsapowi życzymy w jego nowej drużynie tak znaczącej roli, jak we wczorajszych komentarzach, a my witamy naszego nowego podstawowego centra Andrew Bynuma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.