Skocz do zawartości

NHL Awards 19/20


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że koniec sezonu NHL zbliża się wielkimi krokami (zostało niewiele ponad miesiąc, czyli dosłownie kilkanaście spotkań każdej z drużyn) to myślę, że warto stworzyć temat, w którym będzie można porozmawiać o wyróżnieniach indywidualnych za bieżące rozgrywki. Jednak zanim przejdę do przedstawienia poszczególnych zawodników, trenerów, GM’ów, którzy moim zdaniem zasługują na wyróżnienie to po krótce wyjaśnię, czego dotyczy każda poszczególna nagroda przyznawana w NHL, bo ich nazwy nie są takie proste to zapamiętania, jak to jest w przypadku choćby nagród w NBA (mvp, roty, dpoty, mip, coty itd.). Tak więc do dzieła.

 

1. HART MEMORIAL TROPHY (mvp sezonu zasadniczego)

Wydaje mi się, że triumf w tej kategorii rozstrzygnie się między dwoma zawodnikami. Nathan MacKinnon (Colorado Avalanche) i David Pastrnak (Boston Bruins). Każdy z nich ma swoje argumenty. Trójkę finalistów w tej kategorii uzupełni pewnie Connor McDavid.

2. ART ROSS TROPHY (najlepiej punktujący zawodnik ligi)

Leon Draisaitl (Edmonton Oilers). Jako jedyny ma już powyżej 100pkt. Drugiego w klasyfikacji Pastrnaka wyprzedza o 11 oczek, a trzeciego McDavida o 13, także nie sądzę, by Niemiec dał się doścignąć.

3. MAURICE „ROCKET” RICHARD TROPHY (najlepszy strzelec ligi)

Kandydatów jest trzech: David Pastrnak (do tej pory 47 bramek), Auston Matthews (45) oraz wielki dominator tej nagrody na przestrzeni ostatnich lat, czyli Alexander Ovechkin (43). Zapowiada się pasjonujący wyścig, ale liczę na to, że nagrodę zgarnie czeski napastnik Boston Bruins i zdetronizuje Ovechkina.

4. JAMES NORRIS MEMORIAL TROPHY (najlepszy, najbardziej wszechstronny obrońca)

Nagrodę, z pewnością zgarnie John Carlsson. Drugi będzie Roman Josi i to zdecydowanie dwóch najlepszych kandydatów. Kto uzupełni trójkę finalistów? Pewnie Alex Pietrangelo lub Victor Hedman, choć gdyby nie kontuzja to stawiałbym na Dougie Hamiltona.

5. VEZINA TROPHY (najlepszy bramkarz)

Tutaj grupa może być szersza, bo jest kilku bramkarzy, którzy naprawdę świetnie się prezentują. Tuuka Rask, Ben Bishop to główni kandydaci. Tristian Jarry jest odkryciem i broni świetnie. Jest Andrei Vasilevskiy. Jacob Markstrom ma fajny sezon. Szkoda, że Darcy Kuemper ma problemy z kontuzjami, bo też gdy był zdrowy to bronił świetnie. Pavel Francouz broni wyśmienicie, ale tak naprawdę jest backupem i brakuje mu meczów. Na koniec jednak przedstawię tego oto pana… Connor Hellebuyck. Gość ratuje swoją drużynę niesamowicie. Jeśli Jets zrobią PlayOffy to właśnie jemu, bez żadnego zawahania bym przyznał Vezina Trophy.

6. CALDER MEMORIAL TROPHY (najlepszy debiutant)

Dwóch obrońców zdominowało tę kategorię. Dla mnie Cale Makar to wygra, ale trzeba przyznać, że Quinn Hughes bardzo mocno napiera. Kto trzeci? Któryś z europejskich napastników. Albo Dominik Kubalik, albo Victor Olofsson.

7. FRANK J. SELKE TROPHY (napastnik, który oprócz dobrej gry w ataku wyróżnia się świetną grą w defensywie)

Przyznam szczerze, że tu było mi najtrudniej wybrać grupę zawodników, którzy zasługują na taką drużynę. Oczywiście znam dużo napastników (głównie świetnych two-way centrów), którzy słyną z dobrej gry defensywnej, ale nie chciałem wychodzić za wielkiego eksperta w tym aspekcie, bazować, tylko i wyłącznie na własnej opinii opartej o dłuższy okres czasu, bo liczy się, jak to wygląda w obecnej kampanii. W dodatku, w takich kwestiach warto podeprzeć się jakimiś zaawansowanymi statystykami defensywnymi. Dlatego też, poszperałem trochę po zagranicznych portalach, zapoznałem się z typami ekspertów, analizami i na podstawie zdania mądrzejszych ode mnie, wybrałem kilku graczy. Są to:

Sean Couturier, Patrice Bergeron, Ryan O’Reilly, Mark Stone, Anthony Cirelli.

8. WILLIAM M. JENNINGS TROPHY (przyznawana dla bramkarza, który rozegrał przynajmniej 25 meczów w drużynie, która straciła najmniej bramek w całej lidze)

W tej chwili największe szanse na tę nagrodę mają bramkarze Boston Bruins, czyli Tuuka Rask i Jaroslav Halak. Potem jest duet z Dallas Stars, tj. Ben Bishop i Anton Khudobin. Kto jeszcze jest w stanie powalczyć? Bramkarze Avalanche, Blue Jackets, Islanders oraz Coyotes. Na tym bym zakończył.

9. JACK ADAMS AWARD (trener roku)

Widzę kilku kandydatów i ciekawi mnie jaka będzie finałowa trójka. Na pewno trener najlepszej drużyny ligi. Prawdopodobnie będzie to Bruce Cassidy z Boston Bruins. Kolejnym może być trener najlepszej drużyny zachodu, czyli albo Jared Bednar z Avalanche, albo Craig Berube z Blues. Do tego wzorem poprzedniego sezonu (Barry Trotz, Islanders) trzeba poszukać wśród trenerów drużyn, które bardzo pozytywnie zaskoczyły i niespodziewanie weszły do PO. Na to musimy jeszcze poczekać, ale John Tortorella czy Travis Green mogą być w tym gronie, jeśli ich drużyny awansują do PO. Czarnym koniem może też być Alain Vigneault z Flyers, ale tylko wtedy, gdyby jego drużyna niespodziewanie wygra dywizję Metro.

10. JIM GREGORY GENERAL MANAGER OF THE YEAR (najlepszy GM roku)

Mam dwóch faworytów. Pierwszy z nich to John Chayka z Coyotes, ale jeżeli to on ma ostatecznie zgarnąć tę nagrodę to Arizona musi się mocno spiąć w końcówce sezonu i wyszarpać awans do PO. Jednak trzeba powiedzieć, że Chayka zrobił bardzo dużo, aby Arizona stała się wreszcie konkurencyjnym zespołem. Drugim kandydatem jest bez wątpienia Joe Sakic. Świetnie zbudował ekipę Colorado. Kto miałby być trzeci, nie pokuszę się o odpowiedź.

11. TED LINDSAY AWARD (przyznawana przez zawodników NHL dla najwybitniejszego ich zdaniem gracza)

Tu pozostaje nam czekać kogo wyróżnią sami zawodnicy.

12. CONN SMYTHE TROPHY (mvp fazy PlayOff)

Na to wyróżnienie przyjdzie jeszcze pora

13. NHL ALL-TEAMS (pierwsza, druga drużyna gwiazd tego sezonu oraz drużyna najlepszych debiutantów, oczywiście z zachowaniem podziału na pozycje)

Na ostateczne werdykty przyjdzie jeszcze czas, ale podam swoje typy, patrząc na to, co się działo do tej pory.

NHL FIRST ALL-STAR TEAM: Hellebuyck – Carlsson, Josi – Draisaitl, MacKinnon, Pastrnak

NHL SECOND ALL-STAR TEAM: Rask – Pietrangelo, Hedman – Panarin, McDavid, Kucherov

Na wyróżnienie zasługują: Bishop, Makar, Eichel, Kane, Matthews, Marchand, Huberdeau.

NHL ALL-ROOKIE TEAM: Merzlikins - Makar, Q. Hughes – Kubalik, Necas,Olofsson

Na szczególne wyróżnienie zasługują jeszcze: Ilya Samsonov, McKenzie Blackwood, Adam Fox, John Marino Nick Suzuki, Denis Gurianov czy Filip Zadina (szkoda, że nie grał od początku sezonu, a po dobrych występach złapał kontuzję).

Tak więc, jeżeli chodzi o najważniejsze nagrody to myślę, że starczy. Warto jednak dodać, że NHL przyznaje też kilka dodatkowych wyróżnień, ale myślę, że należy potraktować to jako ciekawostkę i za dużo się nad tym nie rozwodzić, bo mamy bardzo ograniczoną wiedzę w tym temacie. Są to:

KING CLANCY MEMORIAL TROPHY  (przyznawana zawodnikowi, który wykazuje się najlepszymi cechami przywódczymi i angażuje się w działalność charytatywną)

LADY BYNG MEMORIAL TROPHY (najbardziej fair-play zawodnik NHL, taki dżentelmen tafli NHL)

BILL MASTERSON MEMORIAL TROPHY (zawodnik, który wyróżnił się największą wytrwałością i poświęceniem)

MARK MESSIER LEADERSHIP AWARD (przyznawana dla zawodnik, który jest znakomitym przykładem przywódcy, zarówno na lodzie, jak i poza lodowiskiem)

Zobaczymy po sezonie, do kogo pójdą właśnie te wyróżnienia.

 

Na koniec, chciałbym Was wszystkich zaprosić do dyskusji w tym temacie. Piszcie ile wlezie. Dajcie znać czy się ze mną zgadzacie. Jeśli nie to podawajcie swoje typy. Fajnie gdybyście pokusili się także o stworzenie własnych drużyn gwiazd i debiutantów bieżącego sezonu. Nie musimy się ze wszystkim zgadzać, a właśnie po to tu jesteśmy, by rozmawiać i wymieniać się swoimi opiniami. Za każdą odpowiedź w tym temacie, naprawdę wielkie dzięki.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że stworzyłeś ten temat! No więc i ja naskrobie coś od siebie. A więc do dzieła. :D

1. HART MEMORIAL TROPHY - Nathan MacKinnon (Colorado Avalanche)Moim zdaniem (może przez lekką nienawiść do Bruins haha) zasługuje na ten tytuł jak mało kto. McDavida raczej bym tutaj nie rozważał (a szkoda).

2. ART ROSS TROPHY - Leon Draisaitl (Edmonton Oilers) - Tutaj nie ma prawa się nic więcej wydarzyć. Stabilna forma i z meczu na mecz dokłada kolejne oczka.

3. MAURICE „ROCKET” RICHARD TROPHY - Auston Matthews (Toronto Maple Leafs) - Jako naczelny fan Maple Leafs na tym forum trzymam bardzo mocno kciuki za swojego "podopiecznego". 

4. JAMES NORRIS MEMORIAL TROPHY - John Carlson (Washington Capitals) - Nic dodać nic ująć.

5. VEZINA TROPHY - Tuukka Rask (Boston Bruins) - Mimo wszystko należy mu się... Po prostu mu się należy, bo jest najlepszy w tym co robi. Oglądając mecze Bruins w poprzednich Playoffs zazdrościłem im właśnie Tuukki, bo nie raz to właśnie on brał na swoje barki ciężar i pomagał swojej drużynie osiągać zwycięstwo.

6. CALDER MEMORIAL TROPHY - Quinn Hughes (Vancouver Canucks) - Czuję, że to będzie wielki zawodnik. Na chwilę obecną ma w swoim inauguracyjnym sezonie aż 43 asysty - niesamowity wyczyn!

7. FRANK J. SELKE TROPHY - Ryan O'Reilly (St. Louis Blues) - Faktycznie bardzo trudno wybrać tutaj zawodnika, bo pewnie wielu zasługuje na ten tytuł ale kiedy pomyślałem o tym trofeum pierwszy kto wpadł mi do głowy był właśnie O'Reilly i jego wyczyny w poprzednich finałach.

8. WILLIAM M. JENNINGS TROPHY - Tuukka Rask (Boston Bruins) - Ponownie nie kto inny jak świetny Goalie ekipy z Massechusetts - po prostu się wyróżnia.

9. JACK ADAMS AWARD - Bruce Cassidy (Boston Bruins) - Cassidy to świetny trener. Chyba większość (o ile nie każda) drużyna chciałaby mieć takiego Coacha i z nim pracować.

10. JIM GREGORY GENERAL MANAGER OF THE YEAR - Joe Sakic (Colorado Avalanche) - Zgadzam się z Tobą. Drużyna zbudowana z głową i oparta na sztywnej i silnej konstrukcji. Fani Colorado nie mogą narzekać na swojego GM'a.

Na chwilę obecną to tyle co możemy sami ocenić i wytypować - na resztę przyjdzie czas. :) Czekam na głosy pozostałych fanów hokeja zza oceanu! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koniec sezonu regularnego, także można oficjalnie ogłosić:

ART ROSS TROPHY - Leon Draisaitl (110pkt) 

MAURICE „ROCKET” RICHARD TROPHY - David Pastrnak, Alex Ovechkin (obaj po 48 bramek). Jak widać, Ovi może się co najwyżej podzielić nagrodą, ale całkiem jej nie odda. Gość jest niemożliwy 😅

WILLIAM M. JENNINGS TROPHY - najmniej bramek w lidze stracił Boston (167), także trofeum trafi do wspaniałego duetu - Tuuka Rask i Jaroslav Halak. 

Na ogłoszenie zwycięzców w pozostałych kategoriach i wręczenie pucharów pozostaje nam czekać. Termin na razie nieznany :)

edit:

Oficjalne potwierdzenie od NHL :)

 

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Mamy oficjalne nominacje w trzech kategoriach. 

CALDER MEMORIAL TROPHY:

Quinn Hughes, Dominik Kubalik, Cale Makar*

TED LINDSAY AWARD

Leon Draisaitl, Nathan MacKinnon*, Artemi Panarin

JACK ADAMS AWARD:

Bruce Cassidy, John Tortorella, Alain Vigneault*

Czekamy na resztę nominacji. 

 

*z gwiazdką moi faworyci :)

 

edit (kolejne nominacje):

VEZINA TROPHY:

Connor Hellebuyck*, Tuukka Rask, Andrei Vasilevskiy

LADY BYNG MEMORIAL TROPHY:

Nathan MacKinnon, Auston Matthews, Ryan O'Reilly

BILL MASTERSON MEMORIAL TROPHY:

Stephen Johns, Oskar Lindblom, Bobby Ryan

JAMES NORRIS MEMORIAL TROPHY:

John Carlsson*, Roman Josi, Victor Hedmann

FRANK J. SELKE TROPHY:

Patrice Bergeron, Sean Couturier, Ryan O'Reilly

HART MEMORIAL TROPHY:

Leon Draisaitl, Nathan MacKinnon*, Artemi Panarin

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mamy już przyznane praktycznie wszystkie nagrody za sezon 2019/20. NHL stopniowo odsłaniała karty, a ostatniej nocy pojawiły się werdykty w tych najważniejszych kategoriach, jak: Hart, James Norris, Calder czy Vezina Trophy. Jak to wygląda w całości:

HART MEMORIAL TROPHY (mvp sezonu zasadniczego)

*Leon Draisaitl 

Szkoda, że nie MacKinnon, który wg mnie zasłużył najbardziej, ale rozumiem wybór Draisaitla. 

ART ROSS TROPHY (najlepiej punktujący zawodnik ligi)

*Leon Draisaitl 

MAURICE „ROCKET” RICHARD TROPHY (najlepszy strzelec ligi)

*Alex Ovechkin i David Pastrnak 

JAMES NORRIS MEMORIAL TROPHY (najlepszy, najbardziej wszechstronny obrońca)

*Roman Josi

Ogromne zaskoczenie dla mnie, że nagrody nie zgarnął John Carlson. 

VEZINA TROPHY (najlepszy bramkarz)

*Connor Hellebuyck

Kapitalny sezon regularny rozegrał amerykański bramkarz. Ratował niesamowicie kiepską obronę Winnipeg i ciągnął ten team. 

CALDER MEMORIAL TROPHY (najlepszy debiutant)

*Cale Makar :D

Q. Hughesa ( i Kubalika) też trzeba mocno docenić, ale to Cale był najlepszy!!! 

FRANK J. SELKE TROPHY (napastnik, który oprócz dobrej gry w ataku wyróżnia się świetną grą w defensywie)

*Sean Couturier

WILLIAM M. JENNINGS TROPHY (przyznawana dla bramkarza, który rozegrał przynajmniej 25 meczów w drużynie, która straciła najmniej bramek w całej lidze)

*Tuukka Rask i Jaroslav Halak (duet Boston Bruins) 

JACK ADAMS AWARD (trener roku)

*Bruce Cassidy (Boston Bruins) 

Stawiałem na Alaina Vigneault, bo tak dobrych wyników Flyers chyba nikt się nie spodziewał, ale Cassidy też zasłużył, bo Boston zdominował rs. 

JIM GREGORY GENERAL MANAGER OF THE YEAR (najlepszy GM roku)

*Lou Lamoriello :)

Przyznam szczerze, że pozytywne zaskoczenie. Lou w zasadzie zrobił dwa mądre ruchy w tym sezonie, ale Islanders zrobili bdb wynik i pewnie to zaważyło, chociaż myślę, że to może być nagroda za całokształt, za te dwa ostatnie lata i ściągnięcie do NY świetnego trenera, a przy tym rozwój sportowy tej drużyny mógł mieć duży wpływ na ten werdykt. 

Myślałem, że Joe Sakic zgarnie tę nagrodę. Pewnie ostatecznie brak sukcesu w PO zadecydował na jego niekorzyść. Kontuzje przeszkodziły, ale może przyszły sezon to będzie rok Sakicia i Avalanche. 

TED LINDSAY AWARD (przyznawana przez zawodników NHL dla najwybitniejszego ich zdaniem gracza)

*Leon Draisaitl

Z wyborem graczy chyba nie ma co dyskutować, prawda? Ponownie szkoda, że nie jest to MacKinnon. 

NHL ALL-TEAMS (pierwsza, druga drużyna gwiazd tego sezonu oraz drużyna najlepszych debiutantów, oczywiście z zachowaniem podziału na pozycje)

NHL FIRST ALL-STAR TEAM: 

Hellebuyck - Josi, Carlson - Panarin, Draisaitl, Pastrnak

NHL SECOND ALL-STAR TEAM: 

Rask - Hedman, Pietrangelo - Kucherov, MacKinnon, Marchand

Mój MVP w second team?? :(

NHL ALL-ROOKIE TEAM: 

Merzlikins - Makar, Q. Hughes – Kubalik, Suzuki, Olofsson

Z napastników warto jeszcze wyróżnić Martina Necasa. Równie dobrze to on mógł być w all-rookie, np. kosztem Suzukiego. 

 

W ramach ciekawostki, inne wyróżnienia: 

KING CLANCY MEMORIAL TROPHY  (przyznawana zawodnikowi, który wykazuje się najlepszymi cechami przywódczymi i angażuje się w działalność charytatywną)

*Matthew Dumba

LADY BYNG MEMORIAL TROPHY (najbardziej fair-play zawodnik NHL, taki dżentelmen tafli NHL)

*Nathan MacKinnon

BILL MASTERSON MEMORIAL TROPHY (zawodnik, który wyróżnił się największą wytrwałością i poświęceniem)

*Bobby Ryan

Czy jednak Oskar Lindblom nie powinien wygrać w tej kategorii?? 🤔

MARK MESSIER LEADERSHIP AWARD (przyznawana dla zawodnika, który jest znakomitym przykładem przywódcy, zarówno na lodzie, jak i poza lodowiskiem)

*Mark Giordano

 

Pozostaje nam czekać na najważniejszą nagrodę, czyli... 

CONN SMYTHE TROPHY (mvp fazy PlayOff)

i wtedy sezon 2019/20 będzie można uznać oficjalnie za zamknięty ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy Vezina dla Connora, niech chłopina ma po mimo wszystko rozczarowującym sezonie (tak, tak, pamiętam, jak to snułem teorie o czarnym koniu w osobach Jets... hm... jak to się można pomylić).

Carlson? Gdyby przyznawano nagrodę dla Najbardziej Niedocenianego Zawodnika, to gość byłby prawie co roku pewniakiem. Romek ogólnie może być, chociaż oczywiście wolałbym z tym wyróżnieniem Johna Klingberga 😉 

Ogólnie wiele się nie powymądrzam, bo zwyczajnie za mało śledziłem RS.

Co do Conn Smythe, to właśnie nie tak dawno czytałem o tym, jak to Chudobin w nią rzekomo celuje. Jest tylko jeden szkopuł (to już ode mnie): przydałoby się wygrać finał z TBL. Ale właśnie widzę, że nawet na oficjalnej ćwierkają, że coś jest na rzeczy:

https://www.nhl.com/news/anton-khudobin-victor-hedman-top-candidates-for-conn-smythe-trophy/c-319093112

Hedman? Powoli boję się otwierać lodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.