Skocz do zawartości

Polski Hokej


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym żeby udało się to przełożyć na sponsorów dla reprezentacji i ligi... Naiwny jestem ale kto wie, są osoby które mogłyby coś zmienić ale czy to się uda sam mam wątpliwości.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sewer

Ale to mało i tak. Potrzeba lodowisk, klubów hokejowych, szkółek hokejowych, to o czym piszesz, to jest na tu i teraz.

Jednak mało > bardzo mało lub nawet nic, więc mimo wszystko zawsze to byłoby coś.

Mi się marzy udział kilku polskich klubów w lidze słowackiej (i  czeskiej, ale to wyższy level marzeń). Niech tułają się w drugiej połówce drużyn, ale niech będą i niech grają przeciwko najlepszym, którzy zostali w silnych hokejowych krajach jakimi są nasi południowi sąsiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
10 godzin temu, Raven2156 napisał(a):

Z ciekawości w jakiej cenie bilety? :) 

Bardzo różne ceny (generalnie na lepsze miejsca na prawdę dosyć wysokie) bo w zależności od tego czy bierzesz pakiet np. na dwa mecze.

Z tego co zostało a zostało już mało to sensowny wydaje się pakiet KAZ - LAT i POL - FRA i tutaj najtańszy bilet jest bodajże za 300zł w bocznych sektorach ale akurat w Ostrawie wydaje mi się że widoczność będzie tam na prawdę ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jest ticket, kierunek Ostrawa.Może nie na topowe mecze ale i tak jest podjarka :) Chciałem zobaczyć naszych w meczu gdzie na prawdę mam wiarę że uda nam się ich pyknąć.Nocleg w Katowicach albo gdzieś blisko w Czechach bo ceny na ten termin w Ostrawie są już kosmiczne :D 

KAZ - LAT

POL - FRA

 

 

Zrzut ekranu 2024-01-11 210624.png

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.12.2023 o 22:00, Sewer napisał(a):

Może ktoś wybiera się do Ostrawy w maju?

Miałem w planach,ale ostatnie miesiące mocno nadszarpnęły nasz budżet - i tak bywa.Chyba,że w ostatniej chwili zdecyduję się na wyjazd.

Jak wrócisz to zdaj szczegółową realcję - sam jestem niezmiernie ciekawy,jak to bedzie wszystko wyglądało na MŚ.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To dostaliśmy brutalną weryfikację polskiej hokejowej rzeczywistości - jeszcze tylko wpierdol na MŚ i czas na ostry zjazd.

Fakt,że zabrakło kluczowych zawodników,ale jak nasza gra jest oparta na czterdziestolatkach to ja nie mam pytań.Trener też debeściak z wystawieniem rezerwowego bramkarza.Ukry wygrały zasłużenie,chociaż sam mecz stał na niskim poziomie.

Naprawdę szkoda,że taka dyscyplina jest na taki niskim poziomie u nas,ale takie są konsekwencje "działania" związkowego betonu i nepotyzmu w klubach.Teraz dojdzie do tego jeszcze zebrać "owoce" szkolenia polskiej młodzież (vide ostatni wyczyn U20 w meczu z Chorwacją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycje mamy. Ja pamiętam jak byliśmy za słabi na 8 zespołową Grupę A (odpowiednik dziszejszej elity), a za mocni na b i tak spadaliśmy i awansowaliśmy. Zacięte boję na IO z Finlandia czy Kanada.

A ojciec mówił mi, to samo, co ja na początku, tylko grupa A miała wtedy 6 zespołów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, joe dumars napisał(a):

jak nie ma masz tradycji hokejowych, bez kasy nic nie zwojujesz. powinnismy sie w ogole cieszyc, ze udalo sie do tej grupy 'a' awansowac. jak dla mnie, super sprawa!...

Dokładnie tak samo pamiętam nasz hokej jak Szabla pisze.IO w Calgary i niesamowita walka naszych hokeistów.

To nie jest też wyłącznie kwestia braku pieniędzy w przypadku naszego kraju - tutaj wszystko rozbija się o skostniałe struktury w PZHL.Nie ma i nie było pomysłu na rozwój tej dyscypliny w Polsce.Na dodatek szkolenie młodzieży leży i kwiczy,co pokazują zresztą wyniki naszej reprezentacji juniorów w ostatnim czasie.Wszystko kręci się dookoła tej samej grupy ludzi od lat,przyspawani do swoich stołków z klapkami na oczach niczego nie widzą i nie zobaczą. Jak Mariusz Czerkawski brał pod uwagę zostanie prezesem tego nieszczęsnego związku,to jednym z jego warunków było to,że będzie miał wolną rękę w kruszeniu betonu.Jak to się skończyło,widać gołym okiem.

Jaka jest pozycja naszego hokeja (wbrew opinii dziadów ze związku) pokazuje kwestia usunięcia polskich drużyn z hokejowej LM.

Na początku również cieszyłem sie z awansu do Elity.Tyle,że potem przyszła  chłodna refleksja - w jakich warunkach przyszło nam awansować?Faktycznie zasłużyliśmy na to,poprzez podniesienie poziomu naszego hokeja?

Wyniki,a raczej blamaż i kompromitacja  naszej reprezentacji w Sosnowcu potwierdzają moje wątpliwości i obawy,że kolejny raz w historii naszego sportu coś zostanie całkowicie zmarnowane.Niezmiernie trudno doszukiwać mi się pozytywów w sytuacji,gdy zmarnowaliśmy największą szansę na awans na IO w ostatnich 30 latach......

Jeszcze taka mała dygresja.W reprezentacji Korei zagrało 5 młodych,którzy dostali od naszej U20 kilka lat temu 11:2 w torbę na MŚ.Pytanie ilu naszych zawodników z tamtej drużyny zagrało w Sosnowcu?Jeszcze tylko dodam,że Koreańczyk,który nas pogrążył zdobywając dwie bramki ma 19 lat.Kalaber właśnie przyznał,że nie trafił z powołaniami i bierze winę na siebie - czy to coś zmieni?Nie wiem.Przekonamy się już niebawem w Ostrawie.

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, joe dumars napisał(a):

wszystko o czym piszesz, larry, jest pochodna stanu finansow w polskim hokeju. jak masz austriacka druzyne w lm, to gra tam 10-15 kanadyjczykow. kto gra u nas?...

Nie znam drużyny z Austrii,która miałaby tylu Kanadyjczyków w składzie i grała w LM.Nie wiem o czym piszesz.

Stan finansów wynika z niekompetencji pseudo działaczy,dla których czas zatrzymał się jakieś dwadzieścia lat temu.I to oni,są odpowiedzialni za odstrzelenie polskich drużyn z LM,bo całkiem niedawno chociażby Cracovia potrafiła wygrać z Farjestadem zajmując 3 miejsce w swojej grupie przed Villach SV z Austrii (w meczach z polską drużyną mieli 4 Kanadyjczyków -  my jednego) Tyle,że jak polska rzeczywistość często pokazuje po sukcesie przychodzi klęska.Teraz szorują po dnie polskiej ligi,a przecież niedawno zdobywali puchar Interkontynentalny.

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Larry Legend napisał(a):

Nie znam drożyny z Austrii,która miałaby tylu Kanadyjczyków w składzie i grała w LM.Nie wiem o czym piszesz.

Stan finansów wynika z niekompetencji pseudo działaczy,dla których czas zatrzymał się jakieś dwadzieścia lat temu.I to oni,są odpowiedzialni za odstrzelenie polskich drużyn z LM,bo całkiem niedawno chociażby Cracovia potrafiła wygrać z Farjestadem zajmując 3 miejsce w swojej grupie przed drużyną z Austrii.Tyle,że jak polska rzeczywistość często pokazuje po sukcesie przychodzi klęska.Teraz szorują po dnie polskiej ligi,a przecież niedawno zdobywali puchar Interkontynentalny.

nie pamietam szczegolow, ale kiedys (na przestrzeni paru ostatnich lat) taka sytuacja mieala miejsce, ze jakis uczestnik lm mial 10+ kanadyjczykow (salzburg?!). mniejsza o szczegoly, bo chcialem pokazac czynnik 'finanse', jak pewien istotny wskaznik poziomu tej dyscypliny...

co do 'polskiego betonu', oczywiscie masz racje. z tym, ze to tez jest pochodna finansow. wieksze budzety wymusilyby wiekszy profesjonalizm takze w pionie organizacyjno/sportowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, joe dumars napisał(a):

chcialem pokazac czynnik 'finanse', jak pewien istotny wskaznik poziomu tej dyscypliny...

Jeżeli zawodzi czynnik ludzki to większe finanse niczego nie zmienią.Najpierw potrzebny jest długofalowy plan rozwoju dyscypliny,który zostałby stworzony przez kompetentnych fachowców,a później można myśleć o znaczącej poprawie kondycji finansowej.

Żaden duży sponsor nie wejdzie teraz do tego polskiego hokejowego bagna,wiedząc jacy ludzie i jaki pierdolnik panuje w niektórych klubach i związku.

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Larry Legend napisał(a):

Jeżeli zawodzi czynnik ludzki to większe finanse niczego nie zmienią.Najpierw potrzebny jest długofalowy plan rozwoju dyscypliny,który zostałby stworzony przez kompetentnych fachowców,a później można myśleć o znaczącej poprawie kondycji finansowej.

nie znajdziesz kompetentnych ludzi pracujacych za miske ryzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, joe dumars napisał(a):

nie znajdziesz kompetentnych ludzi pracujacych za miske ryzu...

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wielu ludzi odeszło z polskiego hokeja,nie dlatego,że dostaliby miskę ryżu tylko dlatego,że zbyt wiele pijawek się doczepia tu i ówdzie.Mnóstwo prawdziwych pasjonatów,którzy chcieli rozwijać hokej się poddało,widząc takie,a nie inne działania w środowisku.

I nie mam na myśli tutaj legendy pokroju Czerkawskiego,tylko z mojego lokalnego podwórka.Toruńsko-bydgoskiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.