Skocz do zawartości

Polski Hokej


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że wpadłem na wpis, który wczoraj wrzucił @ptak dotyczący reprezentacji Polski w hokeju na lodzie, to pomyślałem sobie, że jeśli na forum funkcjonuje już dział hokejowy to warto stworzyć temat poświęcony polskiemu hokejowi, który będzie idealnym miejscem, aby zamieszczać różne ciekawostki, związane z polskim hokejem, które znajdziecie w sieci, jak również informacje o tym, co słychać w naszym rodzimym hokeju, jak przede wszystkim radzi sobie reprezentacja Polski, ale także co słychać u naszych byłych hokejowych gwiazd, takich jak np. Mariusz Czerkawski, czy też młodych, którzy mają aspiracje, by kiedyś się do NHL przebić, jak Alan Łyszczarczyk (obecnie Fort Wayne Komets, Liga ECHL, czyli 3 poziom rozgrywkowy w USA).

.................... 

Przechodząc już do tego, o czym pisał @ptak to wczoraj wygraliśmy turniej preeliminacyjny, który odbył się w Kazachstanie i w sierpniu zagramy w finałowym turnieju eliminacyjnym do ZIO 2022, co dla polskiego hokeja na lodzie (w którym od wielu lat, grzecznie mówiąc, nie dzieje się najlepiej) jest ogromnym sukcesem i w pewnym sensie taką odskocznią od szarej codzienności.

Tutaj macie skrót spotkania (na kanale również skróty wcześniejszych spotkań), a pod spodem artykuł poświęcony temu spotkaniu. 

http://hokej.net/pl/news,artykul,5,54294,nur-sultan-zdobyty-polacy-awansowali-do-kolejnej-fazy-kwalifikacji-olimpijskich.html

Gratulacje naszej kadrze złożyła też światowa federacja hokeja na lodzie (IIHF) i na ich stronie (link w tweecie) pojawiła się również relacja z meczu. 

Kazachstan to reprezentacja od lat balansująca między światową elitą a dywizją 1A (w tym roku zagrają na MŚ Elity), o czym my od dawna możemy tylko pomarzyć (obecnie jesteśmy w dywizji 1B). W jej szeregach znajduje się wielu naturalizowanych zawodników z przeszłością w NHL. W tym momencie praktycznie wszyscy grają w lidze KHL, w zespole Barys Astana (Nursułtan), a jednak hokejowy kopciuszek, jakim niewątpliwie jest Polska, potrafił z nimi wygrać na ich własnym terenie. Ogromny wyczyn kadry prowadzonej przez Tomka Valtonena. 

Finałowe turnieje eliminacyjne zostaną rozegrane w dniach 27-30 sierpnia 2020. Oto grupy:

Screenshot_20200210_181829.thumb.jpg.cb02d7cf76956be5e6f04bf13418c717.jpg

Do ZIO awansują tylko zwycięzcy każdej z grup, więc przed reprezentacją arcytrudne zadanie. Nie ma co ukrywać, nasze szanse są naprawdę niewielkie, o ile nie powiedzieć, że żadne, ale broni składać nie należy i świetnie będzie się zmierzyć ze znacznie lepszymi drużynami. 

Kończąc, wszystko fajnie, ale boję się, że znowu nie wpłynie to w żadnym stopniu na poprawę sytuacji polskiego hokeja na lodzie. Ależ świetnie, by było gdybym się jednak mylił i byłby to punkt zwrotny w naprawie, czy w zasadzie budowie od nowa, tego sportu w Polsce. Szanse nikłe, ale pomarzyć zawsze można, a jak jednak coś już się ruszy to będziemy myśleć jak zapukać do hokejowej elity hehe, no i czekamy z niecierpliwością na kolejnego Polaka w NHL :)

Mimo wszystko, bez względu na to, w jakiej sytuacji znajduje się polska kadra, polski hokej na lodzie, zapraszam do dyskusji. Wrzucajcie od czasu do czasu ciekawe informacje i zaglądajcie tu, kiedy pojawi się coś nowego. 

Pzdr

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kumpla, fanatyka hokeja, jakbym widywał się z nim częściej, to pewnie wiedziałbym co się w PZHL dzieje. w kwietniu maju są w Katowicach mistrzostwa 1B. co do Słowacji, to jak da radę to na jakiś mecz może się przejadę jak będzie jakaś fajna opcja. w końcu daleko nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Turniej, w którym Polacy będą walczyć o awans do ZIO odbędzie się w Bratysławie. 

http://hokej.net/pl/news,artykul,8,54469,kwalifikacje-olimpijskie-wiemy-gdzie-zagra-polska-jest-niespodzianka.html

Z innej beczki. Niedawno pojawił się wywiad z Mariuszem Czerkawskim na temat jego występu w meczu gwiazd NHL, od którego minęło już 20 lat, więc zawsze warto poczytać ;)

https://www.przegladsportowy.pl/ps-historia/hokej-mariusz-czerkawski-dziennikarze-pytali-o-kielbase-i-pierogi/ynfvy6x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

John Murray ratował Polskę, a Danny Taylor Białoruś?

Miserere mei, Domine.

PS. Widzę, że (ma się ten lefreks... niestety ostatnio jestem zdany na Internet w pociągach Kolei Mazowieckich, a z tym bywa różnie) więcej niespodzianek jednak nie było przewidzianych. Nie żeby mnie to dziwiło i nie żeby specjalnie mnie smuciło. Jeśli 40-milionowy kraj ma pewno tylu zawodowych hokeistów, co dziesięciotysięczne miasto w Kanadzie, to o czym my w ogóle chcemy rozmawiać.

 

Edytowane przez J. Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do kibiców z Krakowa i Sanoka.

Chciałbym  kiedys z młodym wybrać się na mecz. Jak jest z biletami, kupię zaraz przed meczem bez problemu, czy lepiej wcześniej online ogarnąć? Jakieś karty kibica, czy inne pierdoly? Kolejki spore w dniu meczudo kasy? Problem z miejscem do parkowania?

Na Cracovii w niebiesko bialo czerwonym szalu będę bezpieczny, lub zielono białym (ew. z czerwonym)? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.11.2021 o 14:31, Szabla napisał:

Mam pytanie do kibiców z Krakowa i Sanoka.

Chciałbym  kiedys z młodym wybrać się na mecz. Jak jest z biletami, kupię zaraz przed meczem bez problemu, czy lepiej wcześniej online ogarnąć? Jakieś karty kibica, czy inne pierdoly? Kolejki spore w dniu meczudo kasy? Problem z miejscem do parkowania?

Na Cracovii w niebiesko bialo czerwonym szalu będę bezpieczny, lub zielono białym (ew. z czerwonym)? ;)

Podbijam, bo widzę, że brak odpowiedzi.

Jak wygląda sprawa biletów i ogólnie całej organizacji meczów w polskiej lidze? Ma ktoś informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ktoś może zerka na CHL i oczywiście na nasze zespoły? Pierwszy mecz GKS Katowice przegrało z obrońcą tytułu Rogle 5:4 po na prawdę mega walce, wczoraj Cracovia niestety porażka a dzisiaj GKS wygrywa po świetnym meczu z ZSC Lions po dogrywce.Cały czas się łudzę że wreszcie ten nasz hokej ruszy do przodu i ten beton z naszego związku skruszeje, oby.Na pewno takie mecze pomagają żeby to popchnąć.

btw: John Murray mógłby bronić easy w najlepszych ligach w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sewer napisał:

Ktoś może zerka na CHL i oczywiście na nasze zespoły? Pierwszy mecz GKS Katowice przegrało z obrońcą tytułu Rogle 5:4 po na prawdę mega walce, wczoraj Cracovia niestety porażka a dzisiaj GKS wygrywa po świetnym meczu z ZSC Lions po dogrywce.Cały czas się łudzę że wreszcie ten nasz hokej ruszy do przodu i ten beton z naszego związku skruszeje, oby.Na pewno takie mecze pomagają żeby to popchnąć.

btw: John Murray mógłby bronić easy w najlepszych ligach w Europie.

Meczów nie oglądałem, ale jak zobaczyłem wyniki na styku to chociaż skróty odpaliłem. 

Dla mnie szok taka postawa Gieksy. Szkoda tylko, że nie udało się urwać chociaż 1pkt w tym meczu z Rogle. 

Postaram się zerknąć na któryś z kolejnych meczów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W sobotę zaczynają się rozgrywki w dywizji 1A  w której gra nasza reprezentacja.Na awans nie ma co liczyć,ale obejrzeć warto.

Plan transmisji na TVP Sport wygląda tak:

29 kwietnia, 13:25 - 15:45, Polska - Litwa

30 kwietnia, 16:55 - 19:15, Polska - Wielka Brytania

2 maja, 16:55 - 19:15, Polska - Włochy

3 maja, 13:25 - 15:45, Polska - Korea Południowa

5 maja, 13:25 - 15:45, Polska - Rumunia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki meczów towarzyskich trzeba przyznać że obiecujące to fakt, mamy solidną i wyrównaną kadrę na ten moment i możemy powalczyć realnie o awans.Szkoda że nie został dowołany Chmielewski który gra aktualnie w 2 formacji w Trzyńcu ale nie było wiadomo jak skończy się finał w czeskiej extralidze z Mountfield.W każdym razie tyle ile będę w stanie obejrzeć meczów mistrzostw tyle obejrzę, jak co roku i to już moja świecka tradycja :D Gdyby awansowali to można już rezerwować bilety na trip do Czech na mś elity, to byłoby coś pięknego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 lata. A pamiętam jak byliśmy ekipa na zapleczu owczesnej 8 zespołowej grupy B walczacej o awans do A (elity). Czasami z powodzeniem.  Mecz z Kanadą w Calgary czy bójkę Klisiaka z Finem. Ech... Wielka szkoda, że taki sport jak hokej jest tak niedoceniany w Polsce przez nie powiem zwykłych ludzi, ale nawet przez ludzi interesujących się sportem. 

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.