Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

 

@Eld obyś miał rację. 

Wydaje mi się po prostu Ronnie, że główną przyczyną narastającej paniki jest właśnie niewiedza. Ludziom wydaje się, że będą umierać w cierpieniu a po ulicach będą chodzić zombie a tak wcale nie będzie. Rocznie na polskich drogach ginie ~9000 ludzi. Koronawirus musiał by na całym świecie do lata ( bo w wysokich temperaturach wirus ginie ) zabić jeszcze 5500 ludzi, aby się do tego zbliżyć. 

1 minutę temu, fluber napisał:

Na onecie dalej z dzisiaj wisi 3300 a nie to co podales, a ja bralem stamtad. Jakim mam interes w podawaniu blesnych danych?;)

Tego to nie jarze:) oczywiscie ze rosnie liczba tych ktorzy wyzdrowieli:) w jaki sposob mialaby malec?:) to przeciez niemozliwe;) 

No z onetu wynosić jakiekolwiek dane to trochę słabe jest i wiem, że zdajesz sobie z tego sprawę.

Co do drugiego akapitu: skoro rośnie tempo wyzdrowień, a maleje tempo nowych zakażeń to do czego to doprowadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
5 minut temu, lorak napisał:

w europie jest inna mentalność i taki rygor mógłby wywoływać efekty odwrotne do zamierzonych.

Coś w tym jest.

Jak Chińczyk pożycza pieniądze(banknoty) w banku, to dostaje specjalny worek, musi pieniądze poddać kwarantannie (chyba 6 dni) w odpowiedniej tmp, po czym może z nich korzystać.

 

Kwestia masek. Tutaj wychodzi mentalność. Maski nic nie dają. Przy wirusie niezdiagnozowanym zarażony (bez objawów) chodzi spokojnie i infekuje. Czy maska coś daje?

Jak myśli rząd? Skoro MI nic nie daje, to nikomu nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, StaryFan napisał:

 

A przywódcy patrzą na słupki, sponsorów kompanii i robią w spodnie, bo nigdy nie wiadomo, jak zareagują wyborcy.

Ogólnie jest tak, że jak jest źle (a już chyba jest), to wszystko idzie na konto rządów (cokolwiek by nie robili), więc nie robią prawie nic (umówmy się, że milion litrów denaturatu, nie zabije wirusa). 

Dzis sztab mkb zrobil konferencje prasowa i oskarzyl pis o oszustwo bo wybrali firme do robienia testow na koronawirusa, trzymaj sie, bez przetargu, a ktos powiazany z pis ma w tej spolce 3% udzialow. Zblizajace sie wybory oznaczaja kompletny paraliz decyzyjny. Czarno to widze

5 minut temu, Eld napisał:

 

No z onetu wynosić jakiekolwiek dane to trochę słabe jest i wiem, że zdajesz sobie z tego sprawę.

Co do drugiego akapitu: skoro rośnie tempo wyzdrowień, a maleje tempo nowych zakażeń to do czego to doprowadzi?

A rosnie tempo wyzdrowien i maleje tempo nowych zakazen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eld napisał:

Wydaje mi się po prostu Ronnie, że główną przyczyną narastającej paniki jest właśnie niewiedza. Ludziom wydaje się, że będą umierać w cierpieniu a po ulicach będą chodzić zombie a tak wcale nie będzie. Rocznie na polskich drogach ginie ~9000 ludzi. Koronawirus musiał by na całym świecie do lata ( bo w wysokich temperaturach wirus ginie ) zabić jeszcze 5500 ludzi, aby się do tego zbliżyć. 

No z onetu wynosić jakiekolwiek dane to trochę słabe jest i wiem, że zdajesz sobie z tego sprawę.

Co do drugiego akapitu: skoro rośnie tempo wyzdrowień, a maleje tempo nowych zakażeń to do czego to doprowadzi?

Gdzie niby maleje tempo nowych zakażeń? Tylko w Chinach - o ile można im wierzyć. A jeżeli tam maleje to tylko ze wzgledu na to ze zrobili totalny shutdown wszystkiego co sie dało na miesiąc. Wiec ludzie Boja się ze taki shutdown nas czeka chociażby, a nie o plagę zombie raczej. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Eld napisał:

Rocznie na polskich drogach ginie ~9000 ludzi. 

Nope. 2800

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Gdzie niby maleje tempo nowych zakażeń? Tylko w Chinach - o ile można im wierzyć. A jeżeli tam maleje to tylko ze wzgledu na to ze zrobili totalny shutdown wszystkiego co sie dało na miesiąc. Wiec ludzie Boja się ze taki shutdown nas czeka chociażby, a nie o plagę zombie raczej. 

Z tego co wiem Wuhan jest otoczone kordonem sanitarnym, jest tam permanentna kwarantanna a w zeszlym tygodniu bylo tam ponad 20 stopni celsjusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
2 minuty temu, fluber napisał:

Dzis sztab mkb zrobil konferencje prasowa i oskarzyl pis o oszustwo bo wybrali firme do robienia testow na koronawirusa, trzymaj sie, bez przetargu, 

No z przetargiem (i procedurą odwoławczą +terminy), to nie mielibyśmy koronowirusa w kraju do września.

Dzisiaj oglądałem, jak przywozili faceta do szpitala w ZG. Dziadek ledwo człapie, targa jakąś torbę, a dookoła ugania się za nim 15 dziennikarzy zadając pytania, podkładając mikrofony.

Gdzie jest granica zezwierzęcenia? Osobiście zastosowałbym procedury, zamykając hołotę i poddając kwarantannie (są procedury, czy nie?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, StaryFan napisał:

No z przetargiem (i procedurą odwoławczą +terminy), to nie mielibyśmy koronowirusa w kraju do września.

Dzisiaj oglądałem, jak przywozili faceta do szpitala w ZG. Dziadek ledwo człapie, targa jakąś torbę, a dookoła ugania się za nim 15 dziennikarzy zadając pytania, podkładając mikrofony.

Gdzie jest granica zezwierzęcenia? Osobiście zastosowałbym procedury, zamykając hołotę i poddając kwarantannie (są procedury, czy nie?)

 

Ja nawet nie patrze bo szkoda nerwow a kwarantanna by im sie przydala. Moze ktos by zrobil reality show?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

A rosnie tempo wyzdrowien i maleje tempo nowych zakazen?

Tak.

5 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Gdzie niby maleje tempo nowych zakażeń? Tylko w Chinach - o ile można im wierzyć. A jeżeli tam maleje to tylko ze wzgledu na to ze zrobili totalny shutdown wszystkiego co sie dało na miesiąc. Wiec ludzie Boja się ze taki shutdown nas czeka chociażby, a nie o plagę zombie raczej. 

Pierwsze z brzegu bo na "A". Australia. Singapur też sobie ładnie radzi. 117 zarażeń, z czego już 78 jest zdrowych i zgonów zero. 

Prawda jest taka, że tylko kraje który były, nazwijmy to - na pierwszej linii ognia wirusa mają problem. Mieszkasz Ronnie z tego co pamiętam poza Polską. Tutaj naprawdę ostatnimi czasy widzi się mocną prewencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Tak.

Moglbys podac jakies dane na ten temat?

3 minuty temu, Eld napisał:

 

Pierwsze z brzegu bo na "A". Australia. Singapur też sobie ładnie radzi. 117 zarażeń, z czego już 78 jest zdrowych i zgonów zero. 

Podajesz dwa kraje w ktorych w ostatnim miesiacu bylo srednio 30 stopni celsjusza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Moglbys podac jakies dane na ten temat?

DoIQPsH.jpg

 

Pomarańczowe - liczba zachorowań w Chinach

Zielone - liczba wyzdrowień na całym świecie

Żółte - potwierdzone zakażenia w innych krajach, ale umówmy się - większość z tego nabiły Włochy z Iranem. 

----------

Fun fact: rocznie na świecie ginie 1.500 mańkutów. Dlaczego? Bo użyli narzędzi/sprzętów zaprojektowanych i przeznaczonych dla praworęcznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

DoIQPsH.jpg

 

Pomarańczowe - liczba zachorowań w Chinach

Zielone - liczba wyzdrowień na całym świecie

Żółte - potwierdzone zakażenia w innych krajach, ale umówmy się - większość z tego nabiły Włochy z Iranem. 

Ten zolty wykres przypomina pomaranczowy sprzed miesiaca:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ten zolty wykres przypomina pomaranczowy sprzed miesiaca:/

Jeden widzi szklankę do połowy pełną, drugi widzi szklankę od połowy pustą.

Ja widzę, że zielony rośnie szybciej od jak i pomarańczowego, tak i od żółtego. I nie jest to jednodniowy eksces, a już można to nazwać tendencją. 

Jak już ktoś przede mną wspominał ( chyba nawet Ty ) przydała by się ciepła wiosna. Nie bez powodu jak się przykłada linijkę na równiku to znakomita większość zachorowań jest na półkuli północnej. Nie chce mi się dokładnie liczyć ale to będzie jakieś 97.300 chorych w strefach gdzie aktualnie jest zima/przedwiośnie, niecała setka chorych gdzie aktualnie jest lato. Ktoś powie, że półkula północna ma więcej mieszkańców. No to ja się zapytam jak duża jest różnica i czy przekracza różnicę 100 do 97.200. Raczej nie. 

Wniosek? To tylko kwestia czasu jak wszystko wróci do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Eld napisał:

DoIQPsH.jpg

 

Pomarańczowe - liczba zachorowań w Chinach

Zielone - liczba wyzdrowień na całym świecie

Żółte - potwierdzone zakażenia w innych krajach, ale umówmy się - większość z tego nabiły Włochy z Iranem. 

----------

Fun fact: rocznie na świecie ginie 1.500 mańkutów. Dlaczego? Bo użyli narzędzi/sprzętów zaprojektowanych i przeznaczonych dla praworęcznych.

Eld, też byłem w błędzie i rozumiem niechęć do przyznania się, ale kurdę nie - Coronawirus to nie jest popierdółka. 

Fun fact - na razie straty z jego powodu są wyższe niż PKB Polski. ~top20 gospodarki świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie np bardzo zniechęca i odpycha fakt, ze rządy same sieją dezinformacje. Od kiedy wiadomo, ze brakuje najzwyczajniej w świecie masek, wchodzą na podium gadające kukiełki rzadu, ludzie na najwyższych stanowiskach w ministerstwach zdrowia, i wmawiają ludziom, ze maski są nieefektywne, albo ze nosząc maskę możesz ja niewłaściwie zdjąć/założyć i się zarazić, albo ze uwaga „maski powinni nosić tylko chorzy z objawami, żeby nie zarażać innych”. No k****, serio? Tylko ludzie z objawami maja nosić maski, w przypadku wirusa, który jest zaraźliwy nawet jak nie masz ŻADNYCH objawów ? Co to za bullshit. 

 

Zamiast powiedzieć wprost. Słuchajcie nie ma wystarczająco masek dla lekarzy i oni są priorytetem, musicie poczekac aż zaczniemy produkować więcej, będą bezczelnie kłamać i siać dezinformacje wśród ludzi. Na logikę jakby każdy miał maskę na sobie cały czas to chyba prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się znacznie maleje, prawda ? Oni jednak wola robić głupków z ludzi i wmawiać ze maski są niebezpieczne. Przecież jak powiedzmy za miesiąc nie bedzie innego wyjścia i tak jak w Chinach wprowadza przymus noszenia masek, zaraz znajdzie się jakiś Janusz który bedzie krzyczał „ ale przecież maski zabijają, wiem bo mówili w tvnie, nawet ordynator z Pierdzichowa to mówił” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał:

Podajesz dwa kraje w ktorych w ostatnim miesiacu bylo srednio 30 stopni celsjusza...

Nie zauważyłem tej linijki a wypada się do niej odnieść. Zagrajmy w grę. Pierwsza liczba to liczba zakażonych, druga liczba to liczba zgonów z powodu coronavirusa. Potrafisz choć by tylko powiedzieć jakie kraje mam na myśli? Nie musi być po kolei.

37/0. 87/0, 94/0, 12/1, 10/0

I jeszcze jeden. 114/1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Jeden widzi szklankę do połowy pełną, drugi widzi szklankę od połowy pustą.

Ja widzę, że zielony rośnie szybciej od jak i pomarańczowego, tak i od żółtego. I nie jest to jednodniowy eksces, a już można to nazwać tendencją.

Ale tempo wzrostu ( przyspieszenie) ma wyzszy zolty niz zielony.

I zapominasz o jednej rzeczy. Ze zielony jest przesuniety wzgledem pomaranczowego i zoltego. Ze maja czesc wspolna. I nie mozna ich traktowac oddzielnie.

A przede wszystkim pomaranczowy jest wykresem z kraju gdzie epicentrum jest odciete kordonem sanitarnym od swiata. 

2 minuty temu, Eld napisał:

Nie zauważyłem tej linijki a wypada się do niej odnieść. Zagrajmy w grę. Pierwsza liczba to liczba zakażonych, druga liczba to liczba zgonów z powodu coronavirusa. Potrafisz choć by tylko powiedzieć jakie kraje mam na myśli? Nie musi być po kolei.

37/0. 87/0, 94/0, 12/1, 10/0

I jeszcze jeden. 114/1.

 

Nie potrafie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Eld, też byłem w błędzie i rozumiem niechęć do przyznania się, ale kurdę nie - Coronawirus to nie jest popierdółka. 

Fun fact - na razie straty z jego powodu są wyższe niż PKB Polski. ~top20 gospodarki świata

To nie jest tak, że ja kładę na to lagę i ignoruje to co się dzieje do końca. Przyznać się muszę, że jakieś 3, 4 razy częściej myję dłonie i noszę żel antybakteryjny przy sobie, ale daleki jestem od robienia zapasów, czy zamartwiania się "co będzie jak". Nie jest to popierdółka, ale też nie jest to coś co wzbudzi we mnie jakąś panikę. Zresztą, zapewne znane Ci są pojęcia z psychologi tłumów. Czyż tutaj nie mamy kilku przypadków?

Co do strat ekonomicznych to to jest temat na inną dyskusję. Tyle, że te straty ekonomiczne mają też i swoją dobrą stronę. Jaką? Chiny nie wyemitowały 150.000.000 ton dwutlenku węgla do atmosfery, który normalnie emitują w tym okresie. To tyle co Chile w 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Nie zauważyłem tej linijki a wypada się do niej odnieść. Zagrajmy w grę. Pierwsza liczba to liczba zakażonych, druga liczba to liczba zgonów z powodu coronavirusa. Potrafisz choć by tylko powiedzieć jakie kraje mam na myśli? Nie musi być po kolei.

37/0. 87/0, 94/0, 12/1, 10/0

I jeszcze jeden. 114/1.

 

I co z tych twoich danych wynika ? W stanach jest niby tylko 163 przypadków a już 11 zgonów. Jeszcze tydzień max daje i NBA bez trybun bedzie grac, co w sumie bedzie intrygujące zobaczyć. 

Nie sadze żeby wiele osób realnie bało sie w tym momencie końca ludzkosci, czy epidemii zombie, czy tego ze umrze miliard ludzi. Wiele osób jednak zaczyna dostrzegać, ze może to mieć bardzo poważne ekonomiczne skutki i wiele dziwnych rzeczy może się stać ( np to ze ludzie chorujący na inne choroby nie będą mieli dostępu do należytej opieki przez przeludnione szpitale albo ze nie bedzie wystarczająco leków i znikną tak samo jak maski) .

ani ja ani fluber nie sądzimy chyba  ze tego już się nie da powstrzymać - da się na pewno, co potwierdzają niektóre dane, tylko co z tego jak nawet nie próbujemy jak narazie? Zamiast dać wszystkim maski jak korea czy Chiny, będziemy wmawiać ludziom ze one szkodzą ? Cmon, people, you are better than that. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

To nie jest tak, że ja kładę na to lagę i ignoruje to co się dzieje do końca. Przyznać się muszę, że jakieś 3, 4 razy częściej myję dłonie i noszę żel antybakteryjny przy sobie, ale daleki jestem od robienia zapasów, czy zamartwiania się "co będzie jak". Nie jest to popierdółka, ale też nie jest to coś co wzbudzi we mnie jakąś panikę. Zresztą, zapewne znane Ci są pojęcia z psychologi tłumów. Czyż tutaj nie mamy kilku przypadków?

Co do strat ekonomicznych to to jest temat na inną dyskusję. Tyle, że te straty ekonomiczne mają też i swoją dobrą stronę. Jaką? Chiny nie wyemitowały 150.000.000 ton dwutlenku węgla do atmosfery, który normalnie emitują w tym okresie. To tyle co Chile w 1,5 roku.

Znaczy robienie zapasów to głupota, zamartwiać się też nie ma czym. Ale my tutaj siedzimy, bo nam zamknęli piaskownicę i tylko pierdolimy sobie pitu pitu, czy ten Coronawirus jest poważny czy nie. Jest, na razie na pewno największa epidemia w XXI wieku, drugiej Hiszpanki nie będzie, nie trafili na osłabioną populację po największej wówczas wojnie w historii, ale liczba ofiar na razie wynosi tylko 3000, bo udaje się opanować. Wiesz jak w cholerę ciężko nagle zapewnić kilkukrotnie większe zapotrzebowanie na łóżka z tlenem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Nie potrafie

Kraje skandynawskie ( Islandia, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Dania ) + Szwajcaria. Razem 354 chorych i jeden zgon. Ten jeden jedyny był w Szwajcarii. W Skandynawii nie odnotowano żadnego zgonu. Nie powiesz mi raczej, że tutaj też mają po 30 stopni?

Z coronavirusem na ten moment poważny problem mają cztery kraje. Reszta przypadków jest na granicy błędu statystycznego w odniesieniu do całej ludności i w liczbie dorównuje tak częstym przyczynom zgonów jak śmierć z powodu katastrofy lotniczej, czy utonięciom w akwenach poniżej 1m lustra wody.

1 minutę temu, RappaR napisał:

Wiesz jak w cholerę ciężko nagle zapewnić kilkukrotnie większe zapotrzebowanie na łóżka z tlenem?

Niestety wiem bo ostatnio mam większy kontakt z polską służbą zdrowia niż bym chciał i nie chodzi tu o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.