Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Deltuś napisał:

 

LIczba zgonów na covid pokrywa się z tymi jakie co roku odnotywano w Polsce z powodów chorób dróg oddechowych.

Jasne, a te 10 razy więcej pacjentów leżących na choroby dróg oddechowych to statyści:) 

28 minut temu, Deltuś napisał:

Mam wybór, szczepienie jest dobrowolne. Czego nie rozumiesz

 

Czemu taki nerwowy jesteś? Loterie, filmiki gangsterów szczepienia na cmentarzach i w burdelach nie pomagają.

Ja jestem nerwowy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sebastian napisał:

Oczywiście, że zrobiliśmy sobie kwarantannę. Żona przymusową bo po prostu zachorowała na Covid a ja zdroworozsądkową - bo wiem, że zaszczepieni zarażają dokładnie tak samo jak niezaszczepieni. 

Zdrowie podejście ale nie oszukujmy się nie wszyscy będą tak postępować i nie ma co liczyć nawet na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Deltuś napisał:

Ale kąsasz. Smutny z ciebie człowiek. 

O, to już nie ma wolności myślenia, jest ocena osobowości?

Ciekawe, każdy chce oceniać, nikt nie chce być oceniany :)

 

Uważam po prostu, że Twoja postawa (wszystkich nieszczepionych z wyboru) jest antyspołeczna. Nie dbacie o gospodarkę, kraj i ludzi którzy są zbyt słabi, aby tą szczepionkę przyjąć.

W dalszym ujęciu, ludzie napędzający pandemię, odpowiadają za brak miejsca w szpitalach, zajęte karetki i brak zabiegów planowanych.

Mieliśmy wszystkie narzędzia, aby być na poziomie Szwecji, Hiszpanii (której sprzedaliśmy szczepionki), a będziemy jak zwykle w czarnej d.....e.

Czego nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Deltuś napisał:

Jeszcze coś? Trzeba było 2 lata temu to samo pisać do tych co nie szczepili się przeciw grypie. Żałosne jest to co piszesz.

Idealnie do ciebie pasuje. 

Na grypę umiera rocznie 70 osób. R ma współczynnik 1,2.

Tu masz patogen z zaraźliwością na poziomie ospy prawdziwej.

Czego nie rozumiesz?

 

Przeczytaj do końca

https://portal.abczdrowie.pl/w-szpitalach-zaczyna-brakowac-lozek-bedzie-selekcja-chorych-na-covid-19-dr-karauda-nie-wyobrazam-sytuacji-ze-ktos-nie-otrzyma-pomocy-bo-ukonczyl-90-lat

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

Uważam po prostu, że Twoja postawa (wszystkich nieszczepionych z wyboru) jest antyspołeczna. Nie dbacie o gospodarkę, kraj i ludzi którzy są zbyt słabi, aby tą szczepionkę przyjąć.

Czy ci zaszczepieni, którzy wiedząc, że mieli kontakt z zakażonymi ale nie są na tyle mądrzy aby się samo-izolować i chodzą normalnie kryjąc się za szczepieniem a będąc potencjalnymi roznosicielami też są antyspołeczni czy nie? Z ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni wiek osób zmarłych oraz będących na OIOM z powodu covid w Szwecji od 1 lipca 2021 z podziałem na szczepionych i nieszczepionych

Szczepieni którzy zmarli średnia wieku : 86 lat

Szczepieni na OIOM średnia wieku: 74 lata

Nieszczepieni którzy zmarli średnia wieku: 69 lat

Nieszczepieni na OIOM średnia wieku: 50 lat

82 procent dorosłych Szwedów została zaszczepiona. 

Nieszczepieni stanowia 84 procent przypadków na OIOM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pepis21 napisał:

Czy ci zaszczepieni, którzy wiedząc, że mieli kontakt z zakażonymi ale nie są na tyle mądrzy aby się samo-izolować i chodzą normalnie kryjąc się za szczepieniem a będąc potencjalnymi roznosicielami też są antyspołeczni czy nie? Z ciekawości pytam.

Ale o co pytasz z ciekawości? Czy dzban jest dzbanem? Jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Deltuś napisał:

 

Dlatego niektóre foliarskie kraje wstrzymały podawanie Moderny dla osób poniżej 30 roku życia - Szwecja, Dania, Finlandia. Coś ostatnio Tajwan też zawiesił. 

A jak tam w US? Chcą szczepić 28 mln dzieci bo na covida zmarło czternaścioro dzieci! 

ryzyko powiklan - zapalenie miesnia sercowego w grupie <16yo po "naturalnym" przejsciu covida ~ 1/750 (bez szczepionki, dane za okres marzec 2020 - 1szy styczen 2021). strzelam ze moze to zawyzone, ale pewnie nie jest ponizej ~1/2000 przypadkow.

ryzyko powiklan w grupie >12yo & <=16yo- zapalenie miesnia sercowego - po przyjeciu szczepionki mRNA ~1/20000.

ryzyko powiklan w grupie <16yo - zapalenie miesnia sercowego - calkowite w latach przed covidem ~1/50000

 

powiedz mi czego ty nie rozumiesz? covid to nie tylko smierc/ozdrowienie - w zaleznosci od grupy wiekowej powiklania potrafia byc bardzo powazne.

jakby "naturalne przejscie covida" bylo szczepionka, to by nie dostalo rejestracji w zadnej grupie docelowej w zadnym kraju swiata (NOPy k****!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deltuś

i zebysmy sie rozumieli - ja absolutnie uwazam ze kazdy ma prawo zdecydowac, czy przyjmie szczepionke czy nie. 

nie pierdol tylko o jakims podziemnym "science", wykletych profesorach/doktorach/lekarzach, statystykach ktorych nie potrafisz interpretowac i filmach z zoltymi napisami po polsku.

osobiscie, nawet jesli nie jestes jakos wybitnie wyksztalcony i nie masz obowiazku rozumiec ani statystyki, epidemiologii, biologii molekularnej czy imunologii bede cie uwazal za pospolitego idiote (...jesli bedziesz przywolywal niczym nie podparte, niezweryfikowane, smietnikowe materialy cyrkulujace w internecie). poprostu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, memento1984 napisał:

ryzyko powiklan - zapalenie miesnia sercowego w grupie <16yo po "naturalnym" przejsciu covida ~ 1/750 (bez szczepionki, dane za okres marzec 2020 - 1szy styczen 2021). strzelam ze moze to zawyzone, ale pewnie nie jest ponizej ~1/2000 przypadkow.

ryzyko powiklan w grupie >12yo & <=16yo- zapalenie miesnia sercowego - po przyjeciu szczepionki mRNA ~1/20000.

ryzyko powiklan w grupie <16yo - zapalenie miesnia sercowego - calkowite w latach przed covidem ~1/50000

nie wiem skąd twoje dane, ale we francji stwierdzono nieznaczne zwiększenie ryzyka zapalenia mięśnia sercowego oraz osierdzia w grupie poniżej 30 lat przy stosowaniu moderny:

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C994543%2Cfrancuskie-wladze-medyczne-odradzaja-szczepionke-moderna-osobom-ponizej-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.