Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nasz wirus nie jest bardziej hardkorowy, może faktycznie gorzej znosimy genetycznie niektóre kwestie, ale bardziej mam wrazenie, ze to lifestyle. A gospodarczo to będzie runda druga...jeszcse będzie przepięknie ;) 

8 minut temu, Krzemo napisał:

W US nie ma też powszechnego dostępu do opieki medycznej, więc będzie gorzej niż...

Moja optymistyczna natura szuka zawsze plusów, wiec głęboko wierze, ze nauka z tej pandemii będzie przekonanie, ze amerykański model ub zdrowotnego nie jest najlepsza opcja...nie w sensie, ze Amerykanom złe życzę, ale myśle, ze łatwo będzie zobaczyć, ze jednak model europejski jest skuteczniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

Gdzieś mi dzisiaj mignęło info, że Niemcy, Hiszpani i Francja mają zbliżony pace do tego, co mieli Włosi. Plus ja się najbardziej spodziewam skoku w USA. Wygląda na to, że trzeba kopiować Chińczyków.

Z tego co pamiętam to Niemcy mają rozciągnięte w czasie . Francuzi też i oba kraje są pochodną Włoch bo duża część zachorowań to powroty z wyjazdów do Włoch.

I jednak jest spora różnica bo oni mają przy tej samej ilości chorych jakieś 10 razy mniej ciężkich przypadków a  Niemcy to chyba z 30 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, polskignom napisał:

Tak, wszystkie prawie kraje europejskie możesz nałożyć na jedna funkcje. 

@ely3

Włochy 24 lutego 229 przypadków, tydzień później 2036 przypadków i 52 zgony.

Hiszpania 4 marca 228 przypadków, tydzień później ( dzisiaj) 2222 przypadki i 54 zgony

Francja 4 marca 285 przypadków, tydzień później ( dzisiaj) 2281 przypadków i 48 zgonów

Wygląda na to, że dzisiejsze Włochy, to Hiszpania i Francja za 10 dni ( oby nie)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było. W zależności od założeń od 20 do 80% Populacji będzie zarażone. Ale ja myśle, ze w maju zapomnimy o wirusie. Takie tam szybko przyszło, szybko poszło ;) , wiec aż tak złe nie będzie...

1 minutę temu, ely3 napisał:

No ale Włosi mieli więcej ciężkich przypadków od samego początku. Ich pula była duża. Plus mają zamknięte strefy które nakręcają spirale teraz

Ta różnica polega na tym, ze później było wykrywane w Italii, już w końcowym stadium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, polskignom napisał:

różnica polega na tym, ze później było wykrywane w Italii, już w końcowym stadium.

No ale Francuzi i Niemcy mają dużo napływowych a Włosi od początku się zarażali sami od siebie. Tzn teraz już pula we Francji i Włoszech jest na tyle duża że będzie dużo wewnątrz zakażeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan

Do tej pory patrzyliśmy na rozprzestrzenianie się wirusa. 

Jednak główny problem leży chyba w tym, że szczepionki (niezbędne testy kliniczne) mogą być chyba w sierpniu 2021?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej lubiany(uwierzcie, mi sporo, nie dałem z 5) komentarz z dzisiaj z przewagą serduszek na FB na grupie tylko dla lekarzy, by moi liczni fani mogli mnie porównać na tle reszty:

'Paranoją jest to że w kraju w którym to co nazywa się systemem opieki zdrowotnej  działa tylko dzięki poświęceniu personelu pracującego kosztem swojego zdrowia, rodziny i wolnego czasu trzeba cokolwiek „ocieplać” niech się janusze i grażyny odbiją kilka razy od drzwi z napisem „zamknięte-brak personelu” to się sam ociepli'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał:

Najbardziej lubiany(uwierzcie, mi sporo, nie dałem z 5) komentarz z dzisiaj z przewagą serduszek na FB na grupie tylko dla lekarzy, by moi liczni fani mogli mnie porównać na tle reszty:

'Paranoją jest to że w kraju w którym to co nazywa się systemem opieki zdrowotnej  działa tylko dzięki poświęceniu personelu pracującego kosztem swojego zdrowia, rodziny i wolnego czasu trzeba cokolwiek „ocieplać” niech się janusze i grażyny odbiją kilka razy od drzwi z napisem „zamknięte-brak personelu” to się sam ociepli'

Mnie w sumie zadziwiaja posty na tym forum zawierajace slowka empatia i lekarz w jednym zdaniu. Poza jakimis ekstremami (operator krzesla elektrycznego czy cus) to nie umiem wymyslec zawodu w ktorym empatia by bardziej przeszkadzala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Krzemo napisał:

nie,

tam część chorych może zostać bez opieki medycznej, nawet takich których teoretycznie da się "łatwo" wyleczyć, jeśli nie mają ubezpieczenia, to po prostu będą umierać.

chyba śmiertelne przypadki będą umierać tak czy inaczej. jeśli więc część tylko przechoruje, ale nie obciąży systemu, to obniży ogólną liczbę zgonów.

29 minut temu, ely3 napisał:

Raczej gorzej bo jeśli wiesz że nie stać ciebie na leczenie to chodzisz do pracy do samego końca więc liczba zarażonych może szybko rosnąć

owszem, może rosnąć (choć w sumie to mało prawdopodobne, bo włochy wyglądają na aberrację), tylko czy liczba zarażonych w ten sposób przełoży się na większą śmiertelność niż z powodu obciążenia całego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.