Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, RappaR napisał:

Bo tutaj nie ma pola do dyskusji. Katolicyzm opiera się na kościele, wszystko inne to zależnie od nastroju albo herezje albo protestanci. 

No to niech będzie, że jestem heretykiem jak pewnie kilka milionów osób w tym kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał:

Masz rację. W Medycynie pod wpływem nowych danych zmieniamy diagnozy i postępowanie.

 

Gratuluję spostrzegawczości!!!

ale ja nie pisałem tego ironicznie (miałem to dodać, ale nie dodałem) albo żeby pokazać 'ale ten rappar pierdolił głupoty, popa, haha, beka' tylko chciałem zobrazować jak zmieniła się sytuacja w ciągu ok. miesiąca obrazując to Twoimi wypowiedziami - jako że jesteś lekarzem to zakładam że ogarniasz sytuację trochę lepiej niż przeciętny januszek na e-nba, więc co będę wrzucał posty opisujące jak zmieniła się narracja na podst. wypowiedzi jakiegoś informatyka czy  mechanika samochodowego. Tzn mógłbym, tylko jaką to miałoby wartość. 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

Właśnie posty @RappaR mnie najbardziej szokują. Czeka Nas zagłada czy nie? Czy sytuacja jest na tyle groźna, że powinno się zaprzestać chodzić do pracy, niezależnie na konsekwencje?

Nie wiadomo. Z tego co się powoli dowiaduję, to ten wirus dość mocno się różni od innych. Potrzeba czasu i spokoju.

Właśnie młodzi reagują dobrze poza ludźmi z medycyny, jakby większy kontakt z patogenem pogarszał przebieg, nie ma to żadnego uzasadnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pepis21 napisał:

To już nawet nie chodzi o ten fanatyzm tylko o to, że to nie ma sensu, bo to, że jakiś kibic nie będzie miał wstępu na mecz nie oznacza, że nie zarazi się bądź kogoś gdzieś indziej np. w pracy, w sklepie czy zwyczajnie na ulicy.

Jedyną skuteczną metodą byłoby zamknięcie wszystkich w domach, ale to nie jest możliwe, dlatego też dajmy ludziom normalnie żyć a izolujmy tych co do których mamy 100% pewności, że są nosicielami, bo dochodzimy już do takiej paranoi, że u mnie w robocie wysyłają mi instrukcję jak poprawnie myć ręce (sic!).

Idąc twoim tokiem myślenia powinnismy wszyscy bukować wczasy w Iranie albo we Włoszech ;)

 

bardzo dobrze ze wysyłają ci instrukcje jak myć ręce - nawet jeżeli ty myjesz ręce np po wyjsciu z toalety i robisz to poprawnie to nie znaczy ze każdy Janusz to robi. Sam widziałem u mnie na budowie i zgłosiłem kierownictwu zeby dali informacje - pojawiły się w 5

minut. Problem w tym ze to ja Janusz z polski, musiałem im zwrócić uwagę a oni tęgie głowy po uczelniach na to nie wpadli. Ludzie powinni w ogole iść krok dalej i w publicznych toaletach  obok informacji, instrukcji mycia rak wydrukować zdjęcia podłączonych do respiratorów ludzi!!

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem kilka cyfr:

W krajach Skandynawii ( Islandia, Dania, Norwegia, Finlandia, Szwecja ) łącznie odnotowano 1217 przypadków. Zgonów? Zero. Chyba jednak jakość służby zdrowia ma elementarne znaczenie oraz właściwa reakcja. Dodatkowo w krajach skandynawskich pojawiła się odwrotna tendencja. Zanotowano przypadki wyzdrowienia, gdzie jeszcze nie zanotowano żadnego zgonu.

Wczoraj zanotowano najmniejszy wzrost nowych zachorowań licząc od końca Lutego. 

Ze 121.000 ludzi zarażonych, 66.000 jest już zdrowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Idąc twoim tokiem myślenia powinniśmy wszyscy bukować wczasy w Iranie albo we Włoszech ;)

Aż tak to nie, tylko po prostu nie przeginajmy w drugą stronę i nie dajmy się zwariować w tym wszystkim a taką drogę w tej chwili obieramy.

Weźmy te szkoły, jak czytam:

" Ze względu na to, że rodzicom trudno jest tak szybko zorganizować opiekę nad dziećmi, w czwartek i piątek placówki będą otwarte (ale nie będzie w nich normalnych zajęć - red.), nauczyciele będą mogli sprawować opiekę nad dziećmi – oświadczył premier "

Czy aby sprawowanie opieki nie oznacza kontaktów? Co więc za różnica czy będą zajęcia czy nie skoro dzieci oraz nauczyciele czy tak czy siak będą przebywać ze sobą prawdopodobnie podobną liczbę godzin co zwykle.

Jeszcze lepsze:

" Dla naszych dzieci najlepszym rozwiązaniem jest niewychodzenie z domu, bo dzieci mogą zarażać innych w sposób nieświadomy. Mogą zarazić dziadków, babcie, co jest bardzo niebezpieczne."

A kto najczęściej sprawuje opiekę nad dziećmi kiedy te siedzą w domu a rodzice nie mogą? Ano dziadkowie właśnie.

Poza tym siedząc w domu zarażą rodziców a potem ci rodzice pójdą do pracy i zarażą kogoś innego a tamten inny kogoś innego itd. itd.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pepis21 napisał:

Czy aby sprawowanie opieki nie oznacza kontaktów? Co więc za różnica czy będą zajęcia czy nie skoro dzieci oraz nauczyciele czy tak czy siak będą przebywać ze sobą prawdopodobnie podobną liczbę godzin co zwykle.

Ale nie wszystkie dzieci, tylko część. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, polishllama69 napisał:

sprytny pomysł usuwania elektoratu PiSu 

Jak rozumiem w przypadku postów, gdzie wręcz odprawia się gusła aby pomarli ludzie starsi, nie ma mowy o syfie, nienawiści. Jeszcze trzech klaunów reaguje hehe szkami. 

 

Jeden z drugim! Nie macie dziadków, babci, stryjków, wujków, ciocie w sile wieku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pepis21 napisał:

dochodzimy już do takiej paranoi, że u mnie w robocie wysyłają mi instrukcję jak poprawnie myć ręce (sic!).

I bardzo dobrze, bo u mnie w robocie ludzie po wyjściu z kibla często rak nie myli.

Odkąd wywiesili kartki i zaczęli o tym mówić sprzątaczki mówią ze 2 razy częściej musza uzupełniać zapas mydła i ręczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DeltaCenter napisał:

Jeden z drugim! Nie macie dziadków, babci, stryjków, wujków, ciocie w sile wieku? 

mam, ale jeżeli przejawiają taki fanatyzm, że ciężko im przetłumaczyć, że wyjście do kościoła jest bez sensu to sami są sobie winni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polishllama69 napisał:

mam, ale jeżeli przejawiają taki fanatyzm, że ciężko im przetłumaczyć, że wyjście do kościoła jest bez sensu to sami są sobie winni

Jeśli Twoi dziadkowie są tak niesamowicie tępymi ludźmi jak twierdzisz(ja się nie wypowiadam, nie znam ich), to Darwin ma dla Ciebie bardzo złe wiadomości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Jeśli Twoi dziadkowie są tak niesamowicie tępymi ludźmi jak twierdzisz(ja się nie wypowiadam, nie znam ich), to Darwin ma dla Ciebie bardzo złe wiadomości. 

to był tylko przykład, a jeżeli ma mieć, to cóż shit happens, zawsze byłem jakby niekoniecznie chcianym bękartem

więc po prostu nie będę się dowiadywał nieprawdziwych plotek na swój temat z innych części polski :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @ignazz

@rw30

 

pisałem w tym watkju juz pare postow w tym wrzucilem imo jeden z lepszych wrzutek czyli ama z doktorem https://www.wykop.pl/link/5372369/ama-z-dr-pawlem-grzesiowskim-koronawirus-fakty-i-mity/

poza tym sie troche cykam bo mieszkamy w poznaniu a niektorzy z rodziny sa w grupie wysokiego ryzyka ;(

nie poszedlem wczoraj jednak na tego kosza, troche szkoda bo bude zamkneli jak kazda w miescie wiec teraz grania z ziomami nie bedzie

btw

fajne @RappaR wrzuca posty jak to wyglada z perspektywy medykow choc te dzisiejsze niepokoja

Edytowane przez MVPrzemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał:

Jeśli Twoi dziadkowie są tak niesamowicie tępymi ludźmi jak twierdzisz(ja się nie wypowiadam, nie znam ich), to Darwin ma dla Ciebie bardzo złe wiadomości. 

Człowieku czy Ty musisz robić syf w każdym temacie. Ostatnie ostrzeżenie. Potem będą baby. Dotyczy to też każdego kto będzie robił żarty że ZUS się cieszy bo umierają . Czy że umiera elektorat PIS

Zero tolerancji dla żartów że śmierci

Fanatyzm przerabiać w tępotę i jeszcze atakujesz usera. Co z Tobą jest nie tak że każdy kto ma pogląd nieodpowiadający Tobie musi być wyzywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.