Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, dannygd napisał:

Już dawno pisałem, że liczby pobranych próbek z danych dni wyników się nie pokrywała ;)

Poza tym to podkarpacie!

dane podawane przez MZ się pokrywały, tylko były z 1-2 dniowym opóźnieniem, ale nie chce mi się kłócić o taki detal, więc tylko zaznaczam, że nadal się nie zgadzam ; ) teraz zdaje się doszły testy z prywatnych labów i w statystykach nie są uwzględniane wyniki negatywne, tylko pozytywne i stąd takie kwiatki. ale to też w sumie oznacza, że nie jest tak źle, jak te ~25% sugeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cardi napisał:

Czyli jest politykierem, a nie lekarzem. No to szukamy innego Narodowego Wirusologa. :) 

A jakie ma to znaczenie ,że nie lubi PiS. Ważne czy się zna na wirusach . Przecież nawet Sośnierz otwiarcie krytykuje politykę rządu w zakresie Covid. 

Zresztą w ogóle dane MZ są dziwne. Z jednej strony twierdzą ,ze w Wielkopolsce jest sporo wolnych łóżek a ja codziennie w radio słyszę wywiady typu ,że w Kaliszu mieli przygotowane 11 łóżek na Covid a już mają 40 pacjentów na nich . W Poznaniu sytuacja wygląda równie dramatycznei a największym problemem obecnie jest brak pielęgniarek. Z pierwszej ręki wiem, że obecnie często 1/3 personelu jest na kwarantannie a ci co pracują to jadą na resztkach sił. Respiratory często działają ledwo ledwo bo to bardzo stary sprzęt. W szpitalach pod respiratorami leżą często ludzie między 40 a 50 rokiem życia. Miejsc brak. Łóżek brak a personel jest na granicy brania L4 bo nie dają rady fizycznie i psychicznie.

A mówimy o w miarę bogatym Poznaniu który ze swoich śródków kupuje dodatkowy sprzęt medyczny czy np wysłał swoich urzędników by w Sanepidzie odbierali telefony i wpisywali ludzi na kwarantannę tak by Sanepid mógł się skupić na swoich obowiązkach.

Moim zdaniem niestety za chwilę bedzie totalny rozkład słuzby zdrowia jak we Włoszech tyle ,że nie w dwóch rejonach a na całym jego obszarze niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ely3 napisał:

 

Moim zdaniem niestety za chwilę bedzie totalny rozkład słuzby zdrowia jak we Włoszech tyle ,że nie w dwóch rejonach a na całym jego obszarze niestety

Już jest totalny rozkład służby zdrowia, to dzieje się w tej chwili. 18800 nowych przypadków, 236 zgonów. Jesteśmy w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Już jest totalny rozkład służby zdrowia, to dzieje się w tej chwili. 18800 nowych przypadków, 236 zgonów. Jesteśmy w dupie.

Z powodu COVID-19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 207 osób. W sumie to 236 zgonów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lorak napisał:

były z 1-2 dniowym opóźnieniem

Przecież to właśnie pisałem, ale niektórzy zawzięcie twierdzili, że nie... - te podkarpackie to przykład już totalnego bałaganu. Natomiast kompletnie mnie nie dziwi, że u nich jak się już zarażają, to wszyscy! Maseczka nawet na rynku w Rzeszowie potrafi być passe! Zresztą potwierdź jak jest teraz, bo jak byłem to lipa straszna była. A co dopiero w mniejszych mieścinach... Klimat niczym w Bergamo i okolicznych wioskach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Z powodu COVID-19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 207 osób. W sumie to 236 zgonów 

Mnie też to przeraża że wśród zmarłych było 29 okazow zdrowia bez żadnych dolegliwości zdrowotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Mnie też to przeraża że wśród zmarłych było 29 okazow zdrowia bez żadnych dolegliwości zdrowotnych

okazów zdrowia 70+ - jakieś 30 lat temu tacy ludzie codziennie byliby pytani przez przypadkowych przechodniów 'jaki jest sekret pana / pani długowieczności'?

(szkoda że ministerstwo przestało publikować dane  - płeć + wiek - zmarłych) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rw30 napisał:

okazów zdrowia 70+ - jakieś 30 lat temu tacy ludzie codziennie byliby pytani przez przypadkowych przechodniów 'jaki jest sekret pana / pani długowieczności'?

(szkoda że ministerstwo przestało publikować dane  - płeć + wiek - zmarłych) 

Podawali ostatnio że 70 procent zmarłych jest w wieku 70 plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Tak tłumaczył Morawiecki czemu jest ten zakaz wychodzenia z domów i pokazywał że jest 70 procent zgonów właśnie w tym wieku. A skąd to wziął to nie wiem. 

To luźno można to puścić mimo uszu, skoro doradca tego premiera zamyka gastronomię z powodu wesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rw30 napisał:

tylko że, z oczywistych powodów, dla osób bez chorób towarzyszących (a do takich ja się odnosiłem w mojej wcześniejszej wypowiedzi) ten procent jest sporo wyższy.

Z tych danych co widziałem jak jeszcze podawali, to nie. Było około 50 procent poniżej 70-tki ale to tak na oko. Nawet nadciśnienie jest kwalifikowane jako choroba wspolistniejaca więc trudniej znaleźć osobę 70 plus bez choroby współistniejącej niż z. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.