Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, RappaR napisał:

A z czego? 12 lipca nie trzeba się było bać wirusa, wtedy sytuacja była opanowana. 

To i tak macie dość lajtowo. Mimo wszystko to nie wasz problem poza szukaniem oddziału ;)

Chyba, że nie doczeka transportu 😬 Wtedy na pewno jacyś empatyczni się znajdą, żeby opisać case w lokalnej gazecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

A z czego? 12 lipca nie trzeba się było bać wirusa, wtedy sytuacja była opanowana. 

Czyli wtedy wirus był w odwrocie i nie trzeba było się obawiać, czy jak zwykle nasi rządzący robią overreacting? Jak było 70 zachorowań wywalili dzieciaki ze szkoły, teraz jest 60x więcej i dzieciaki do szkoły. Na początku lipca było 300 zachorowań dziennie, 4x więcej niż wspomniany początek marca, a jednak wirusa już się nie trzeba było bać. Rządzą nami chłopcy, którzy panicznie chcą zrobić "coś" do tego stopnia, że jak kasa zaczęła świecić pustkami to też zrobili "coś":

12 lipca 370 przypadków

1. etap rozmrażania 545

2. etap 313

3. etap 356

4. etap 416

Zamknięcie parków i lasów - 437

Rozpoczęcie roku szkolnego - 550

Obowiązek noszenia zakrywania ust w przestrzeni publicznej (kwiecień) - 336

Koniec w/w zakazu 30 maja - 416

 

Chłopczyki i kłamczuchy, w dodatku nieumiejący liczyć.

 

Szkoda, że tak samo "skutecznie" nie zwalczają polskiego rolnictwa, rolnicy nie musieliby im oborników pod biura poselskie podstawiać 🙃

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajac wypowiedzi Alonzo zaluje tylko jednego

ze prawo nie jest skonstruowane tak jak powinno i ludziom ktorzy dzialaja na szkode innych jak Alonzo nie grozi w sumie nic bo z tego co slychac te mandaty sa nie prawne

well, czekam na rozwoj sytuacji, choc pewnie Alonzo sie nie pochwali, co nie zmienia faktu ze moze mu sie to nie przydarzyc mimo ze maski nie nosi, a moze mi sie przydarzyc mimo ze nosze, predzej czy pozniej ktos bliski bedzie przechodzil wirusa ciezko

niedawno bylem w bliskim kontakcie z asystentem Anwilu, krylem go w lidze lokalnej w ktorej gra, caly Anwil Wloclawek jest na kwarantannie, ja nie jestem niby, ale podobno Almeida czy ktos z druzyny zlapali to na imprezie po meczu gdy pojechali do Warszawy

tak czy inaczej moja mama pracuje w szkole i pol personelu szkoly jest na kwarantannie bo 3 osoby maja wirusa

kwestia czasu jak kazdy to bedzie mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 10:22, fluber napisał:

Podstawowy argument jest taki że praktycznie wszyscy lekarze zajmujący się tym wirusem mówią to samo. 

Nie odpowiedziałeś. Mówią co? Druga strona rzuci ci liczbą kilkunastu tysięcy lekarzy, którzy podpisali deklaracje z Great Barrington. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe gdzie są teraz ci, którzy stawiali czechów za wzór i jednocześnie krytykowali polaków za działania w walce z wirusem:

"Już ponad sto tysięcy osób zaraziło się w Czechach koronawirusem. Z dnia na dzień sytuacja jest tam coraz gorsza. W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 rząd wprowadził nowe restrykcje, które mają obowiązywać przez 14 dni. Od piątku restauracje i puby są zamykane o godz. 20. W kraju nie mogą funkcjonować siłownie i baseny. Od poniedziałku zamknięte będą teatry i kina. – Rząd ma nadzieję, że sytuacja się trochę poprawi. Może nastąpić całkowity lockdown. Nie jest dobrze teraz – mówi Filip Harzer, czeski dziennikarz portalu "Seznam Zprávy". – Ludzie stawiają opór przeciwko rządowi. Nie chcą lockdownu. Widać, że nie noszą maseczek – relacjonuje Harzer. "

https://wideo.wp.pl/czechy-coraz-gorsza-sytuacja-u-sasiada-polski-ludzie-zaczynaja-sie-buntowac-6562837243123329v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubbas napisał:

czytajac wypowiedzi Alonzo zaluje tylko jednego

ze prawo nie jest skonstruowane tak jak powinno i ludziom ktorzy dzialaja na szkode innych jak Alonzo nie grozi w sumie nic bo z tego co slychac te mandaty sa nie prawne

well, czekam na rozwoj sytuacji, choc pewnie Alonzo sie nie pochwali, co nie zmienia faktu ze moze mu sie to nie przydarzyc mimo ze maski nie nosi, a moze mi sie przydarzyc mimo ze nosze, predzej czy pozniej ktos bliski bedzie przechodzil wirusa ciezko

niedawno bylem w bliskim kontakcie z asystentem Anwilu, krylem go w lidze lokalnej w ktorej gra, caly Anwil Wloclawek jest na kwarantannie, ja nie jestem niby, ale podobno Almeida czy ktos z druzyny zlapali to na imprezie po meczu gdy pojechali do Warszawy

tak czy inaczej moja mama pracuje w szkole i pol personelu szkoly jest na kwarantannie bo 3 osoby maja wirusa

kwestia czasu jak kazdy to bedzie mial

Prosi się o pewien cytat Lema bodajże.. :( i niestety Sokratesa też..

Dopóki rozmawiamy o koszykówce jest spoko, ale teraz juz rozumiem że te głupie władze nie biorą się znikąd.. :( 

Dzisiaj wam się oficjalny Halloween maseczkowy zaczął.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku mamy ogromy epidemiologów, lekarzy, profesorów powtarzających o zakończeniu lockdownów, powrocie do normalności, zdjęciu masek bo nie ograniczają rozprzestrzeniania się wirusa, przechorowaniu i zaprzestaniu ograniczania ludzkiej wolności. Barrington podpisało już 200 tys. ludzi, niestety rządy nie kierują się nauką, wiedzą medyczną i rozsądkiem, a jedynie medialną propagandą siania strachu i zapewne interesami stron trzecich. Ta jak zwykle wystarczy, by 90% ludzi przekonać do strasznej epidemii i zbawiennych działań Państwa ratujących nas przed nią, ludzie bez zmian łykają wszystko jak pelikany. Szkoda tylko że reszta musi się jak zwykle użerać z tą pandemią ludzkiej głupoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DeltaCenter napisał:

Widzę, że świetnie znasz się na procentach. Ilu zatem jest za masowym noszeniem maseczek?

Tego nie wiem, noszenie masek poza zamkniętymi pomieszczeniami nie ma dużego wpływu na ograniczanie wirusa. 

 

9 minut temu, TheMatrix napisał:

Od pół roku mamy ogromy epidemiologów, lekarzy, profesorów powtarzających o zakończeniu lockdownów, powrocie do normalności, zdjęciu masek bo nie ograniczają rozprzestrzeniania się wirusa, przechorowaniu i zaprzestaniu ograniczania ludzkiej wolności. Barrington podpisało już 200 tys. ludzi

Zadales sobie chociaż trud żeby przeczytać te deklaracje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TheMatrix napisał:

Oczywiście, że tak. Chronimy grupy ryzyka, reszta wraca do normalności, czyli to co powtarzam od pół roku.

Zamkniecie 1/4 populacji świata to powrót do normalności? A to co mieliśmy w Polsce przez ostatnie 3 miesiące to nie była normalność??? 

18 minut temu, TheMatrix napisał:

 zdjęciu masek bo nie ograniczają rozprzestrzeniania się wirusa

Znajdz jedno badanie które to wykazalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lorak napisał:

ciekawe gdzie są teraz ci, którzy stawiali czechów za wzór i jednocześnie krytykowali polaków za działania w walce z wirusem:

"Już ponad sto tysięcy osób zaraziło się w Czechach koronawirusem. Z dnia na dzień sytuacja jest tam coraz gorsza. W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 rząd wprowadził nowe restrykcje, które mają obowiązywać przez 14 dni. Od piątku restauracje i puby są zamykane o godz. 20. W kraju nie mogą funkcjonować siłownie i baseny. Od poniedziałku zamknięte będą teatry i kina. – Rząd ma nadzieję, że sytuacja się trochę poprawi. Może nastąpić całkowity lockdown. Nie jest dobrze teraz – mówi Filip Harzer, czeski dziennikarz portalu "Seznam Zprávy". – Ludzie stawiają opór przeciwko rządowi. Nie chcą lockdownu. Widać, że nie noszą maseczek – relacjonuje Harzer. "

https://wideo.wp.pl/czechy-coraz-gorsza-sytuacja-u-sasiada-polski-ludzie-zaczynaja-sie-buntowac-6562837243123329v

@quevas

 

Generalnie zawsze teksty jak Polska jest zacofana, gdy generalnie we wszystkim jesteśmy w czołówce.

Znaczy sytuacja w Polsce jest c***owa, ale wierzę, że tak jest wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NieMy napisał:

Wszystko oprócz biurowców, które wciąż świecą pustkami. Korpy nadal pracują z domu, im większa firma tym więcej procentowo pracowników pracuje na home office.

Ale to jest decyzja firmy przecież a nie rzadu. Nawet po pandemii sporo ludzi zostanie na zdalnym

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ale to jest decyzja firmy przecież a nie rzadu. Nawet po pandemii sporo ludzi zostanie na zdalnym

Oczywiście masz rację, nie mniej jest to ogromna zmiana i chciałem ją zaznaczyć. Nie ukrywam, że głównie dlatego bo bardzo boleśnie mnie dotyka (sprzedaję kawę do biur).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, NieMy napisał:

Oczywiście masz rację, nie mniej jest to ogromna zmiana i chciałem ją zaznaczyć. Nie ukrywam, że głównie dlatego bo bardzo boleśnie mnie dotyka (sprzedaję kawę do biur).

Obawiam się że do stanu sprzed pandemii nie wrócimy nigdy a praca zdalna będzie pewna norma w wielu firmach, współczuję... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.