Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, rw30 napisał:

chodziło mi o to, żeby podawać z branżami w jakich działacie  / jesteście zatrudnieni, żeby stworzyć taki bieda ranking / bieda pojęcie o kondycji poszczególnych branż

U mnie bez zmian. Podwyżki kwietniowej mi nie wstrzymano, w projekcie bez zmian, a nawet kilka osób nowych dołączyło. Development dla jednego z potentatów branży medycznej.

Natomiast kilka dni temu od znajomego, który z racji zajmowania się rekrutacją w miarę na bieżąco orientuje się w rynku, usłyszałem że nawet w IT było sporo zwolnień/cięć pensji i wstrzymanych/nieodpalonych projektów. Także mi chyba podobnie jak żonie Flubera się w tej sytuacji poszczęściło. Przynajmniej na razie wygląda na to, że u nas temat wirusa przeszedł bokiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek9248 napisał:

U mnie bez zmian. Podwyżki kwietniowej mi nie wstrzymano, w projekcie bez zmian, a nawet kilka osób nowych dołączyło. Development dla jednego z potentatów branży medycznej.

Natomiast kilka dni temu od znajomego, który z racji zajmowania się rekrutacją w miarę na bieżąco orientuje się w rynku, usłyszałem że nawet w IT było sporo zwolnień/cięć pensji i wstrzymanych/nieodpalonych projektów. Także mi chyba podobnie jak żonie Flubera się w tej sytuacji poszczęściło. Przynajmniej na razie wygląda na to, że u nas temat wirusa przeszedł bokiem.

 

 

ja tego nie napisałem, tylko napisałem branżę firmy z którą współpracuję, ale faktycznie to ja też jestem z IT.

a ogólnie co do IT  to ja na moim linked-inie (z rożnych względów mam sporo ludzi z rozmaitych lokacji ), gdzie chcąc nie chcąc 98% ludzi jakich obserwuję jest związana z IT,  widziałem taki trend:

* sporo rekruterów wyleciało z pracy

*trochę testerów

*programiści / konsultanci - rzadkie, pojedyncze  przypadki, choć ponoć (ze słyszenia, nie z obserwacji linked-ina) sporo kontraktorów / freelancerów w Polsce poleciało. Nie wiem na ile to plotka a na ile prawda.

*grupowe / masowe zwolnienia - poza sporym zwolnieniem GroupOna w USA (gdzie COVID był raczej wymówką niż faktycznym powodem - ale to tylko moje domysły, ta firma od dłuższego czasu zwalniała w USA i przenosiła projekty do Europy, głównie w sumie do Polski :P ), gdzie poleciało paręset osób, nie widziałem / słyszałem.

 

U mnie ostatecznie skończyło się na obniżce dniówki o jakieś 15%.... ale zamiast  40% obecności w biurze (jak zakładała pierwotna umowa z klientem) przeszedłem, przynajmniej przez najbliższe pół roku, na 100% zdalnie, więc faktyczna obniżka jest ok. 5-10% (oszczędności na podróżach) . No i 100% pracy zdalnej to wspaniała rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rw30 napisał:

*programiści / konsultanci - rzadkie, pojedyncze  przypadki, choć ponoć (ze słyszenia, nie z obserwacji linked-ina) sporo kontraktorów / freelancerów w Polsce poleciało. Nie wiem na ile to plotka a na ile prawda.

Tu znam akurat potwierdzony przypadek z Wrocławia - jedna ze znanych firm pogoniła od razu wszystkich kontraktorów.

Ja akurat (póki co) jestem po dobrej stronie - tak jak paru z nas tutaj. Proces podwyżkowy się odbył normalnie. Mało tego - dalej zatrudniamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, quevas napisał:

bullshit

1 - kolo pisze o jakiejś panice w PL (bo ją zna z TV) a potem opisuje praktycznie to samo co u nas (różnice - może poza maskami - to detale)

2 - kolo pisze o tym, że duńczycy nie gadają o tym i w ogóle nie ma tematu praktycznie - akurat mam na FB sporo Duńczyków i generalnie patrząc po tablicy to wypisują mniej więcej to samo co Polacy odnośnie pandemii (a raczej jedni i drudzy wypisywali, bo temat już - i tu i tu - stał się znacznie mniej nośny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Camelus napisał:

Tu znam akurat potwierdzony przypadek z Wrocławia - jedna ze znanych firm pogoniła od razu wszystkich kontraktorów.

Ja akurat (póki co) jestem po dobrej stronie - tak jak paru z nas tutaj. Proces podwyżkowy się odbył normalnie. Mało tego - dalej zatrudniamy.

ja słyszałem o Volvo, a Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, quevas napisał:

ad. 1 ] paniki dowodzi decyzja o zamykaniu lasów, parków, skwerów i czort jeden wie, czego jeszcze, czyli jedna z kluczowych róznic między podejściem do rzeczy Duńczyków i Polaków

Jak Duńczykom powiesz - macie kurwie nie wchodzić masowo do lasów to Duńczycy nie wejdą masowo do lasów.

W Polsce - gdzie mamy sporo osób, które policjantów określają mianem kulsonów i nawołują do buntu przeciw 'reżimowi' z byle powodu - trzeba niestety stosować inne metody (a przecież przed zakazem już nawet tu w temacie różne osoby, jak np ely3 - którego raczej o miłość do PiSu bym nie posądzał - pisały jak słabo wygląda zachowanie obywateli w tym temacie)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, quevas napisał:

przedstawia swój punkt widzenia na podstawie dostępnych źródeł informacji

 

Skasowałem bo mi się nie chce o Derdzińskim pisać. Tamten przez ciebie cytowany korzystał z dostępnych źródeł informacji, ty w przeciwieństwie do niego non stop cytujesz albo wyborczą albo onet.pl. Rzetelne źródło informacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

Szwecja - cztery razy mniejsza populacja, cztery razy mniejsza gęstość zaludnienia, cztery razy więcej zgonow. Naprawdę, jest na czym się wzorować Q. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RonnieArtestics napisał:

cztery razy mniejsza gęstość zaludnienia

Tutaj się to powtarza wielokrotnie i dlatego chcę zwrócić uwagę, że zdecydowana większość obywateli mieszka na południu i tam gęstość zaludnienia jest o wiele wyższa niż średnia. Za to na północy to już gigantyczne pustki. Więc co do różnych krajów to nie tylko liczy się gęstość zaludnienia, ale także jak się ta gęstość się rozkłada. I tutaj Szwecja jest tego wyraźnym przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julekstep napisał:

Jak Duńczykom powiesz - macie kurwie nie wchodzić masowo do lasów to Duńczycy nie wejdą masowo do lasów.

W Polsce - gdzie mamy sporo osób, które policjantów określają mianem kulsonów i nawołują do buntu przeciw 'reżimowi' z byle powodu - trzeba niestety stosować inne metody (a przecież przed zakazem już nawet tu w temacie różne osoby, jak np ely3 - którego raczej o miłość do PiSu bym nie posądzał - pisały jak słabo wygląda zachowanie obywateli w tym temacie)

Sądzę, że nie chodziło o lasy, parki itp. Aby trafić do lasu, trzeba przejść przez klatkę, zatankować. Nie sposób też kontrolować podróżujących, bo zawsze będą jechać do lasu, parku.

Gdyby była furtka, to przecież Janusz już prasuje parawan, wydziela miejsce z rana i w te pędy łapie kleszcze pod "swoim" drzewem.

Wystarczy spojrzeć na wykresy, gdzie Niemcy, Austria wychodzą z pandemii, przestrzegając zakazów i inne kraje gdzie nie da się trafić do odbiorcy.

Co do reszty pełna zgoda. Karność polskiego społeczeństwa, na co dzień, jest taka sobie, a kombinowanie płynie w żyłach. Szkoda, że nie da się zrozumieć, że to w żaden sposób nie przekłada się na dobrobyt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cardi napisał:

Skąd info?

Bezpośrednio od kolegi który tam pracował (i poleciał) i właśnie ogarnia sobie rekrutację do nowej firmy.

Gość nie ma żalu, wie na co się decydował idąc w b2b i jakie to niesie za sobą ryzyko. Nie wszyscy jednak z tego ryzyka zdawali sobie sprawę. Chociaż w obecnej sytuacji to i etat nie daje gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.