Skocz do zawartości

Simbasket - wolne miejsca


Krzemo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym poinformować, iż są wolne miejsca w lidze Simbasket (http://e-nba.pl/forum/194-simbasket/). Jeśli byłby ktoś chętny i chciałby wcielić się w rolę GMa jednej z drużyn, prosiłbym aby zgłosił się do nas:

Gra polega na prowadzeniu drużyny NBA, mając do dyspozycji ograniczony budżet (jak w realnej NBA) jaki można przeznaczyć na podpisywanie zawodników. Istotnym elementem rozgrywki jest ocena potencjału zawodników i podpisywanie kontraktów w takiej wysokości, bu odpowiednio zbilansować skład. FA trwa 5 rund i odbywa się w drodze licytacji zawodników wedle określonych zasad, w ramach budżetów, którymi dysponują drużyny. FA uwzględnia prawa birda, MLE, LLE i pochodne tych wyjątków.

W naszej lidze od jakiegoś już czasu po parkietach biegają tacy zawodnicy jak Michael Jordan, Hakeem Olajuwon, Kobe Bryant, Lebron James, Dwyane Wade czy Carmelo Anthony, którzy bezpośrednio konkurują ze sobą. Obecnie mistrzem są 76ers w składzie z m.in. Shaqiem, Barkleyem, Casselem i Okurem.

Każdego gracza oprócz parametrów fizycznych opisuje 16 zindywidualizowanych parametrów (w skali 1 do 100) składających się umiejętności w obronie i ataku InsideScoring, Jumpshot, 3P, Handling, Passing, Quickness, PostD, PerimeterD, DriveD, Stealing, Blocking, Oreb, Dreb, Jumping, Strength, Potential.

Każdy ma możliwość ustawiać własną taktykę wg. której jego drużyna będzie rozgrywała mecze. Wyniki meczów są symulowane przez program, w oparciu o taktyki, parametry zawodników + czynnik losowy. Poprzedni sezon do podejrznia tutaj: http://simbasket.pl/html/


W ciągu roku kalendarzowego rozgrywamy dwa sezony Simbasketowe. Tak więc, gra się toczy szybciej niż w realu, dzięki czemu jest więcej zabawy. W chwili obecnej jesteśmy przed startem FA. Tak więc jest to idealny moment na dołączenie się do ligi i rozpoczęcie budowania drużyny po swojemu. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Obecnie do wzięcia są:

Bulls w składzie z Pippenem, Olajuwonem, Horacem Grantem, Joe Dumarsem i Ronem Harperem

Raptors w składzie z Eltonem Brandem, Vincem Carterem, T'Maciem i Dellem Currym

Sonics w składzie z Amare, Kwame, Coreyem Maggette, R.Jeffersonem i Kirkiem Hinrichem

Coś się jeszcze może zwolni.

PS. Moda prosiłbym o podczepienie tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz Po zapoznaniu się z "mechaniką" gry w trakcie sezonu wystarczy ustawiać taktykę - pilnować kontuzji i reagowąc ma matuchupy.

Więcej uwagi trzeba poświęcić w trakcie FA, gdy licytujemy kontrkaty zawodników, ale to jest częstotliwość raz na pół roku przypilnować 5 wieczorów.

Bulls nie rozwalają systemu choć to mocny skład :) przy czym zawodnicy w Simbaskecie rozwijają się z sezonu na sezon w sposób indywidualny w oderwaniu od realnej NBA, tylko parametry wejściowe w rookie sezonie są projektowane pod realia. Co sezon gra symuluje rozwój zawodników czy zwijanie się emerytów. Są pewniaki, ale i totalny pionek może się rozwinąć w gwiazdę. Kozakami w simbaskecie byli Marcus Banks czy Pavel Podkozine.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ciekawie tylko u mnie patrząc na doświadczenia z rotto nie jestem w stanie reagować co wieczór na matchup. Nasz beGM ma skokowa absorbcje czasu ale nie dam rady co kolejka robić adjs. Czasem zaglądałem do waszego tematu i mnie wyniki śmieszyły bo były bez zrozumienia. Nie dam rady w staranny sposób przypilnować każdej kolejki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ignazz napisał:

Brzmi ciekawie tylko u mnie patrząc na doświadczenia z rotto nie jestem w stanie reagować co wieczór na matchup. Nasz beGM ma skokowa absorbcje czasu ale nie dam rady co kolejka robić adjs. Czasem zaglądałem do waszego tematu i mnie wyniki śmieszyły bo były bez zrozumienia. Nie dam rady w staranny sposób przypilnować każdej kolejki. 

Simbasket jest dużo mniej absorbujący od beGM  (w RS prawie nikt nie zmienia taktyki 'pod matchup lol)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie trzeba pilnować taktyki dla każdej kolejki, nawet jeżeli trafi się kontuzja (w taktyce ustawiasz 3 na każda pozycję), jeżeli dobierzesz optymalną taktykę w ataku i obronie dla swojej drużyny to można na tym jechać przez sezon, ale jakieś tam korzyści można uzyskać pilnując przede wszystkim kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Skąd wiadomo, którzy zawodnicy są dobrzy? Mamy podgląd do tych 16 skill? Na jakiej podstawie mogę sądzić, że Olajuwon jest lepszy od Mozgova? 

Czy ogrywanie rookasów ma wpływ na ich rozwój czy decydują zupełnie losowe czynniki?

Tak jest podgląd do zawodników, więc można ocenic kto w jakim aspekcie jest dobry a w innym słaby. 

Ogrywanie nie ma wpływu. Na rozwój wpływa parametr potencjału, który mają rookie, najlepsi startują z 100, mniej perspektywiczni maja odpowiednio mniej. Po każdym sezonie program sumuluje rozwój i zmienia grywalne skille w oparciu o wiek, potencjał i "rzut kostka". Ci z wyższym potencjalem maja większe szanse na rozwój i odwrotnie, ale nie jest to pewniak. Niżej wybrani gracze też mają szansę stać się gwiazdami.

Starsi awodnicy u których potencjał jest już niski zazwyczaj tracą parametry. 

11 godzin temu, ignazz napisał:

Z czego wynika dobieranie nowych zawodników? 

GM a nie Jordanow 

Chcemy pozyskać troche świeżej krwi. 

Gramy już kilkanaście lat, 20 kilka sezonów przesymulowano, jest rotacja jak w każdej grze fantasy. Jedni poczuli się spełnieni i zrezygnowali, inni stracili w ogóle zainteresowanie forum i mają inne aktywności.

Przy początkach trzeba mieć trochę cierpliwości by skumac zasady licytacji kontraktów podczas FA i zrozumieć mechanikę gry - jakie skille są istotne dla danej pozycji i taktyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.