Skocz do zawartości

Ranking TOP10 seriali


DeltaCenter (zablokowane)

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero zauważyłem taki temat, ale choć nie jestem jakimś serialowym maniakiem to trochę ich przez lata się pojawiło ;)

Trudno porównywać stare seriale, często oparte na emocjach z młodości, a ocena dzisiejszych produkcji przez pryzmat wieku i doświadczenia.

Generalnie z polskich:

I tier: Alternatwy 4, Czterdziestolatek, Wataha

II tier: Kolumbowie, Belfer, Rodzinka.pl, i Kariera Nikosia Dyzmy, 07 głoś się

III tier: Pakt, Kruk, Wakacje z duchami, Czarne chmury, Ślepnąc od świateł, Zmiennicy

Z zagranicznych:

I tier: Czarnobyl, Kompania braci, Allo allo, Różowe lata 7-te, Cyrk Monthy Pythona, Dark, House of Cards

II tier: Soprano, Californication, Z Archiwum X, Miasteczko Twin Peeks, Pingwiny z Madagaskaru, South Park, Przyjaciele, Wersal Prawo Krwi 

III tier: Narcos, Masters of Sex (świetna historia na faktach), Współczesna rodzina, Legion (jeśli lubisz Dark), Sex education (dawno tak inteligentnego serialu o dorastaniu nie widziałem)

Obecnie oglądam na HBO Sukcesję (https://www.filmweb.pl/serial/Sukcesja-2018-779456), którą polecam i próbuję zmęczyć GoT... nie wiem jakim cudem to top 3, bo z sezonu na sezon coraz nudniejszy, za to więcej krwi i seksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dannygd napisał:

Generalnie z polskich:

I tier: Alternatwy 4, Czterdziestolatek, Wataha

II tier: Kolumbowie, Belfer, Rodzinka.pl, i Kariera Nikosia Dyzmy, 07 głoś się

III tier: Pakt, Kruk, Wakacje z duchami, Czarne chmury, Ślepnąc od świateł, Zmiennicy

Generalnie brak Domu (pierwsza połówka GOAT) i Polskich dróg :)

Ja jestem fanem naszych PRL-owskich seriali, wtedy potrafili zrobić robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, montana napisał:

z polskich jeszcze Daleko od szosy. Piękny serial

To prawda, mógłbym w 3 tierze dodać.

@matek Polskich dróg nie widziałem, nawet leci teraz na jedynce w niedziele, ale jakoś nie mogę się zebrać.  Natomiast Dom tylko pojedyncze odcinki, więc nie oceniam.

Generalnie swój urok mają też Noce i Dnie, Wojna domowa (zapomniałem o niej) czy pierwsze 2 sezony PitBulla zanim Vega się "skurwił".

@lorak eee.. pierwsze (1 i 2) miały sporo nagości, kolejne (3 i 4, a nawet 5) więcej seksu, lubieżności i przemocy (tzn. nie wiem jak kolejne, na 5 jestem czekam na Marsz wstydu) no ale tak jak @Dnc pisze - wymagania dzisiejszej widowni nie są zbyt wygórowane.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2019 o 12:26, DeltaCenter napisał:

 

Głos oddało 36 użytkowników, którzy w swoich TOP10 wymienili łącznie 145 seriali.

i jak dobrze widzę nikt nawet nie wspomnial o The Wonder Years, a to przeciez serial wyjątkowy, magiczny, przesmieszny, cudowny , legendarny.

jednak to jestem jeszcze w stanie zrozumiec, no ale zeby nikt nigdzie ani slowa o Buźce i Murdocku?!? tylko ten Omar ciagle i Omar jakby innych czarnuchów nie było , by go prawdziwy madafuka Baracus pozamiatał pod dywan w pierwszym lepszym starciu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2019 o 18:16, marzec napisał:

i jak dobrze widzę nikt nawet nie wspomnial o The Wonder Years, a to przeciez serial wyjątkowy, magiczny, przesmieszny, cudowny , legendarny.

jednak to jestem jeszcze w stanie zrozumiec, no ale zeby nikt nigdzie ani slowa o Buźce i Murdocku?!? tylko ten Omar ciagle i Omar jakby innych czarnuchów nie było , by go prawdziwy madafuka Baracus pozamiatał pod dywan w pierwszym lepszym starciu ;]

Baracus nie gwizdał 😕

Btw. Oglądam breaking bad i choć postaci są fajne to wkurza mnie ze Non stop idzie nie po jego myśli i wszystko co najgorsze mu się przytrafia. Obejrzałem 2 sezony - dalej jest tak samo bo nie wiem czy tracić czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackmagic napisał:

Btw. Oglądam breaking bad i choć postaci są fajne to wkurza mnie ze Non stop idzie nie po jego myśli i wszystko co najgorsze mu się przytrafia. Obejrzałem 2 sezony - dalej jest tak samo bo nie wiem czy tracić czas?

Też mnie to wkurzało na początku, wprowadzało taką nerwówkę w oglądanie. Później to pasmo porażek się jeszcze zwiększa, ale zawsze w jakiś zajebisty sposób z tego wychodził. Nie będę Ci spoilerował ale napiszę, że zrobił byś wielką głupotę jak byś skończył oglądać na 2 sezonie. 3 sezon mnie rozniósł, choć jak to Walter, znów nie wszystko pójdzie tak jak by chciał.

Nie bez powodu ten serial to TOP2 naszego forum i chyba top15 ever w jakimś tam rankingu prestiżowym. 

To co mnie rozwala to to, że sezony są mega wyrównane, nie odstają, nie ma naciąganej fabuły, nie przynudzają jak np w House of Cards bywało. 1, 2 i 4 sezon zajebisty, 3 nudny a 5 to już im się chyba pomysły kończy. O szóstym z szacunku do tytułu po prostu nie wspomnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eld napisał:

Też mnie to wkurzało na początku, wprowadzało taką nerwówkę w oglądanie. Później to pasmo porażek się jeszcze zwiększa, ale zawsze w jakiś zajebisty sposób z tego wychodził. Nie będę Ci spoilerował ale napiszę, że zrobił byś wielką głupotę jak byś skończył oglądać na 2 sezonie. 3 sezon mnie rozniósł, choć jak to Walter, znów nie wszystko pójdzie tak jak by chciał.

Nie bez powodu ten serial to TOP2 naszego forum i chyba top15 ever w jakimś tam rankingu prestiżowym. 

To co mnie rozwala to to, że sezony są mega wyrównane, nie odstają, nie ma naciąganej fabuły, nie przynudzają jak np w House of Cards bywało. 1, 2 i 4 sezon zajebisty, 3 nudny a 5 to już im się chyba pomysły kończy. O szóstym z szacunku do tytułu po prostu nie wspomnę. 

Dzięki to oglądam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2019 o 14:08, blackmagic napisał:

Dzięki to oglądam dalej

Wchłonąłem dzisiaj ostatnie dwa odcinki Breaking Bad.

No mózg rozje***y. Obawiałem się piątej serii, że naciągane będzie, że nudne a tu "......" na makasa. Nie będę spoilerował, ale przerwać oglądanie tego serialu i nie dojść do ostatniego odcinka to jak zdobyć jakąś fajną różową, zaciągnąć ją do siebie bez jakiś sztuczek, po czym zrobić jej herbatkę i grzecznie zamówić taksę aby bezpiecznie wróciła. 

The Wire widzę u nas TOP 1. Na Netflixie nie ma, czy pod jakimś innym tytułem funkcjonuje?

Ktoś oglądał "Zadzwoń do Saula"? Warte czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eld napisał:

Wchłonąłem dzisiaj ostatnie dwa odcinki Breaking Bad.

No mózg rozje***y. Obawiałem się piątej serii, że naciągane będzie, że nudne a tu "......" na makasa. Nie będę spoilerował, ale przerwać oglądanie tego serialu i nie dojść do ostatniego odcinka to jak zdobyć jakąś fajną różową, zaciągnąć ją do siebie bez jakiś sztuczek, po czym zrobić jej herbatkę i grzecznie zamówić taksę aby bezpiecznie wróciła. 

Witaj w klubie przyjacielu, rozsiądź się wygodnie :) 

Btw 11.10 El Camino, zabookuj sobie wieczór :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.