Skocz do zawartości

Ranking graczy NBA


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, january napisał:

Przy skali 1-10, jak najbardziej kilku graczy powinno dostać 10,0 :) U mnie chyba pięć dziesiątek i z 8-9 dziewiątek poszło.

Ale raczej nie Durant na RS 19/20^

Ps : Kiedy wyniki będziesz @fluber robił swoją drogą?

Zależy od dynamiki przyrostu głosów, ale minimum do soboty głosy będę zbierał.

18 minut temu, january napisał:

Przy skali 1-10, jak najbardziej kilku graczy powinno dostać 10,0

Żaden gracz nie ma 10,0. Jest jeden gracz, który ma dwie dziewiątki i reszta 10,0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjąłem bardzo surową ocenę. 10 dostali tylko Harden, Giannis i Leonard - trójka sprawdzonych, regularnych graczy, którzy mogą pociągnąć drużynę do niesamowitych wyników. Potencjalna czołówka MVP za rok. 9 to Curry, PG, Jokić, Embiid, Lillard, LeBron i Davis, czyli sprawdzeni superstarzy, którzy w najbliższym sezonie powinni zagrać na bardzo wysokim poziomie i mogą doskoczyć do tych najlepszych w regularze i są blisko tych z "10", ale jednak pół stopnia niżej. Za to cała masa dostała "1" i "2". Jedynki dla graczy, którzy są uzupełnieniem rotacji i to raczej ujemnymi. Albo nawet się nie łapią porządnie do rotacji. Bardzo łatwo ich zastąpić. "2" to dla graczy, którzy są słabi, ale mają jakiś aspekt w którym są lekko powyżej przeciętnej. Ot, solidny zadaniowiec, który jest w stanie funkcjonować w drużynie. "3" to dla graczy poziom wyżej, czyli mają coś bardzo dobrego, ale reszta jest raczej słaba. Wg mnie oceną wyjściową jest 1, a nie 5. A dlaczego? Bo nie robimy rankingu wszystkich graczy NBA, gdzie "5" to standardowy przeciętny gracz. Szukamy najlepszych. Więc przeciętny gracz, czy jakiś średnio perspektywiczny rookie to 1, góra 2, a all star (wg mnie) to od (na ogół) 5-6 wzwyż. Ale różnice między najlepszymi, a solidnymi all-starami to zawsze kilka punktów. Zrobiłem to po to, by rozdzielić i uwypuklić różnice między Giannisem (czy kimś z tej półki) od Goberta czy Jamala Murraya. Poza tym tych z "9" i "10" to jest niewielu, a posiadanie więcej niż jednego czyni z Ciebie contendera. A goście z "6" to nadal poszukiwani i wartościowi gracze, ale można ich zastąpić. Nie bezproblemowo, ale da się. Coś w stylu - Denver byłoby w stanie znaleźć gracza dającego podobny wkład jak Murray, ale raczej nie są w stanie znaleźć kogoś, kto da im podobny wkład jak Jokić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał:

Bo jego impact na ofensywę to jest pewnie TOP10 all-time

Wciąż: czy można ocenić kogoś jako ideał, jeśli podstawowe wymogi ideału nie zostały spełnione? Jeśli bawimy się w sztywne oceny to powinny być zachowane pewne standardy. Dycha Leonarda nijak się ma do dychy Hardena w takim zestawieniu, bo stawiamy między nimi znak równości, tj. - kolokwialnie mówiąc - zakładamy że stanowią taką samą perfekcyjną wartość dla swojego zespołu. A TAK NIE JEST. I o to mi się rozchodzi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eld napisał:

Ja sobie przyjąłem inną ocenę. 10 dałem sporo ale to głównie oparte na sympatii, nadziejach na rozwój i ogólnym osobistym hype. Tegoroczni rookies prawie wszyscy dostali ode mnie "1" bo nie wiem na co ich stać w warunkach NBA.

A możesz podać parę przykładów tych "10". Oczywiście, nie tak oczywistych jak Giannis czy Leonard. U mnie jedyna "kontrowersyjna" nota 10/10 to Draymond Green. Jednakże patrząc na zmiany kadrowe GSW, problemy zdrowotne GSW i CY Draymonda, mogę założyć, że ten zagra epicki sezon. 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eF. napisał:

A możesz podać parę przykładów tych "10". Oczywiście, nie tak oczywistych jak Giannis czy Leonard. U mnie jedyna "kontrowersyjna" nota 10/10 to Draymond Green. Jednakże patrząc na zmiany kadrowe GSW, problemy zdrowotne GSW i CY Draymonda, mogę założyć, że ten zagra epicki sezon. 

Nie mogę.

RODO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kore napisał:

Indywidalna ocena jest - jak sama nazwa wskazuje - kwestią indywidualną, ale czy z definicji ocena 10 nie powinna być odpowiednikiem "IDEAŁU"?

może też oznaczać pewien poziom w odniesieniu do reszty ligi. co chyba też jest sensowniejsze niż twoja propozycja, bo idealnego (w sensie bez wad) gracza nigdy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lorak napisał:

może też oznaczać pewien poziom w odniesieniu do reszty ligi. co chyba też jest sensowniejsze niż twoja propozycja, bo idealnego (w sensie bez wad) gracza nigdy nie było.

Brian nie może się z Tobą zgodzić

Brian_Scalabrine_of_the_Boston_Celtics_at_NBA_Media_Day_2007.png.323515a255da39baf12655ccffe878f5.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy wybierać tylko na RS to będę ciekawy jak wypadnie Steph. Jest proven RS goatem, a dajecie go za Leonardem który leniuc***e (tzn. Stać go na więcej, ale widać, że świetnie gospodaruje siłami) na boisku w tym okresie. Temat wart dyskusji

Swoją drogą świetna robota Fluber, niestety mam przez parę dni w dostępie tylko telefon, więc swoje wyniki będę przesyłał pojedyńczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjąłem taką skalę do oceny:

Kibel np. Dennis Smith Jr. - 1
Daleki rezerwowy np. Antonio Blakeney - 2
Przeciętny rezerwowy np. Kris Dunn - 3
Solidny, ale tylko z ławki np. Evan Turner - 4
Dobry backup/słaby sarter  np. George Hill - 5
Solidny starter np. Tomas Satoransky - 6
Bardzo wartościowy starter np. Marcus Smart - 7
All star player np. Eric Bledsoe - 8
Franchise player np. Kyrie Irving - 9
Superstar np. James Harden - 10

Większość rookasów ma u mnie 1 i 2, bo pewnie taki impact będą dawać w pierwszym sezonie gry.

1 godzinę temu, Eryko napisał:

Jak mamy wybierać tylko na RS to będę ciekawy jak wypadnie Steph. Jest proven RS goatem

Za ostatnie 5 lat to bezsprzecznie RS GOATem jest James Harden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MarcusCamby napisał:

Za ostatnie 5 lat to bezsprzecznie RS GOATem jest James Harden.

Dlatego napisałem, że temat RS GOAT'ów jest ciekawy i wart dyskusji. Tak właściwe to trudno twojemu stwierdzeniu zaprzeczyć jakoś bardzo, ale mimo wszystko na dziś dzień stawiam go poniżej Stepha (może przemawia przeze mnie sympatia do jego talentu). Ale to może się zmienić, jak tylko znajdę czas to chętnie się temu przyjrzę. Tak odbiegając od tematu, to na dobrą sprawę jestem w stanie wymienić tylko 4 kandydatów do tego miana za ostatnie 5 lat (coś mi umyka?) - Steph, Harden i duet Lowry/DeRozan (kontrowersyjne?)

Edytowane przez Eryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kore napisał:

Indywidalna ocena jest - jak sama nazwa wskazuje - kwestią indywidualną, ale czy z definicji ocena 10 nie powinna być odpowiednikiem "IDEAŁU"? Jak taki ulung defensywny jak Harden może mieć w takim układzie perfect score?

"idealista" sie znalazl : )))

z drugiej strony ocena "1", troche to taka mieszanka bo kazdy ma odczucia co dla niego oznacza skala 1-10 - troche za duzo pracy a np patrze na Cavs i obaj SexLandy jako rozgrywajacy a nie chociaz jeden jako rzucajacy. niech strace, zrobie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, julekstep napisał:

mhm

u mnie wiekszosc sie zawiera w przedziale 1-6, 7+ to zarezerwowane naprawde dla wyrozniajacych sie graczy. Durant dostaje 1, bo nic nie zagra ani nie pomoze (wszak oceniamy 19/20 sezon). 5-tka to taki przecietny starter, 6 dobry starter - pomiedzy Lebronem (10) a ta 6tka pare gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.