Skocz do zawartości

Seattle NHL Expansion


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, J. Lo napisał:

Tylko ten Ron Francis mi się tam nie podoba. Sorry, ja wszystko rozumiem, że legenda i w ogóle, ale przy czasach Rona jako GM Canes chowają się nawet mroki średnowiecza 😛

Haha. Nie czepiaj się. Podwaliny jakieś tam zostawił po sobie :PAho (chyba największy steal, bo 2 runda!!!) i Necas mu wyszli w drafcie. Teraz będzie "bardziej doświadczony" :D ;) 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J. Lo

Wyjaśnijmy coś sobie, żeby nie było nieporozumień :)

Nie uważam, że RF jako GM Canes wykonał jakąś dobrą robotę. Nie czarujmy się, tak nie było. Ale były rzeczy, które mu się udały i na tym korzysta obecny zespół, który jest całkiem niezły, z czym chyba wypada się zgodzić ;)

Wybór w drafcie (z dosyć niskim numerem, bo 2 runda) gracza takiego jak Aho, który jest od jakiś 3 lat liderem tego zespołu i pewnie prędko się to nie zmieni, można odnotować jako sukces. Ściągnięcie do zespołu kolejnego bdb fińskiego napastnika, Teravainena to również świetna decyzja. Wybór w drafcie Necasa też. 

Po jego odejściu, nowy GM wykonał tak naprawdę 3-4 ruchy i ten zespół nagle stał się sporym zaskoczeniem i drużyną, która doszła do Finału Konferencji. Wymiana po Hamiltona i Niederreitera. Wybór w drafcie Svechnikova i jakby to nie zabrzmiało, zatrudnienie Mrazka. Z niczego nie dałoby się tego zbudować. Myślę, że rozumiesz o co mi chodzi. 

Podam jeszcze taki przykład. Pewnie wiesz z czym kojarzy się kibicom Islanders, era rządów pana o nazwisku Garth Snow i jakie mają o nim zdanie jako GM'ie tego zespołu. Podjął wiele fatalnych decyzji, a zespół był słabiutki (w porywach, od czasu do czasu, przeciętny). Lekko mówiąc, dobrze, że go już nie ma na Long Island :D... ale do czego zmierzam. I temu partaczowi trafiły się pozytywne rzeczy. Wybór Barzala w drafcie, Beauvilliera, a wcześniej takich graczy jak Nelson, czy kilku innych. Za to mu można podziękować. Myślę, że tyle wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Wybór w drafcie (z dosyć niskim numerem, bo 2 runda) gracza takiego jak Aho

Sam chętnie posłucham co masz na myśli „takiego jak Aho”? W sensie jak wysoko w hokejowej hierarchii według Ciebie ten zawodnik się znajduje?

Nie wiem dlaczego ale brzmi jakbyś go dość mocno przeceniał (nie umniejszając oczywiście, bo naprawdę przyjemnie się go ogląda).

Po prostu chciałbym poznać Twoją opinie gdzie mniej więcej się on znajduje - między jakimi zawodnikami?

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Raven2156 napisał:

Sam chętnie posłucham co masz na myśli „takiego jak Aho”? W sensie jak wysoko w hokejowej hierarchii według Ciebie ten zawodnik się znajduje?

Nie wiem dlaczego ale brzmi jakbyś go dość mocno przeceniał (nie umniejszając oczywiście, bo naprawdę przyjemnie się go ogląda).

Po prostu chciałbym poznać Twoją opinie gdzie mniej więcej się on znajduje - między jakimi zawodnikami?

Ciężko mi tu na gorąco robić jakieś rankingi graczy, a i fanem takich rankingów po prostu nie jestem. 

Co mogę powiedzieć. Aho, 23-letni chłopak, od trzech lat lider Hurricanes (drużyny na poziomie PO), od dwóch praktycznie gracz na poziomie 1pkt na mecz (za sezon 18/19 to z tego co pamiętam był nawet top10-12 do Hart Trophy). Początek zeszłego sezonu miał słabszy, ale potem się rozegrał i było bardzo dobrze. Bardzo inteligentny zawodnik z doskonałą techniką użytkową, świetnie jeżdżący na łyżwach, bardzo dobry playmaker i snajper (38 bramek w skróconym sezonie!). W dodatku dosyć dobry w obronie (notuje dużo przechwytów i widzimy go na tali nawet w PK, a to o czymś świadczy). Ma wszystkie cechy, by przez lata być kompletnym graczem. W PO też już zdążył pokazać się z bdb strony. Imho, naprawdę duży talent i biorąc pod uwagę młody wiek, powinien mieć jeszcze rezerwy. Wybranie franchise playera w 2 rundzie draftu to chyba steal, prawda? :)

@kcp78

dodasz, jako fan fińskiego hokeja coś od siebie o Aho? 

edit:

@Raven2156

Dobra wypiszę dla Ciebie czołowych centrów tej ligi moim zdaniem ;)

McDavid, MacKinnon i Crosby to absolutna elita. Jeśli Draisaitla liczymy jako centra to będzie blisko. A dalej jest sporo ciekawych nazwisk i ciężko mi tak na szybko zrobić ranking.

z młodszego pokolenia widzę w czołówce: Eichel, Matthews, Pettersson, Point, Aho, Barzal, Barkov

z bardziej doświadczonych: Małkin, Bergeron, O'Reilly, Kopitar, Scheifele, Tavares, Zibanejad, Backstrom. Pewnie jeszcze by się ktoś znalazł, ale teraz sobie nie przypomnę. 

Jak widać no czołówka to jest. Top20 (a i top15 brzmi rozsądnie) myślę spokojnie Aho z potencjałem na jeszcze więcej. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!

Przyznam szczerze, że dla mnie Canes są drużyną pokroju koszykarskich Grizzlies - niby mają w miarę fajnie ułożony skład choć wiadomo bez rewelacji poza tym kompletnie nie potrafiłbym go wymienić w całości (lub prawie całości). Do tego raczej rzadko oglądam ich mecze stąd moja ciekawość do Canes a skoro Ty widziałeś pewnie tych meczy więcej to ciesze się, że podzieliłeś się swoimi własnymi przemyśleniami na ten temat. :) 

Pamiętam, że w zeszłym roku miałem przyjemność oglądać Playoffs z udziałem Hurricanes i przyznam, że bardzo fajnie się to oglądało (chyba, że po prostu na taki mecz trafiłem) ale no wyglądali na ekipę bardzo "Fun to Watch".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Ubiegłej nocy odbył się expansion draft i taki o to skład zmontowali sobie na ten moment w Seattle:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2021_NHL_Expansion_Draft

W linku listy graczy, których chroniły poszczególne zespoły. 

Jednak to nie koniec, bo należy się spodziewać jakiś wymian ze strony Kraken. Generalnie postaram się w dzień trochę więcej napisać, co myślę o tych wyborach. Niemniej warto już teraz wspomnieć, że duże cap space sobie zostawili Seattle przed FA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka raczej nieciekawie wygląda ten zespół, a szczególnie formacja ataku. Było trochę ciekawych nazwisk, w które mogli pójść, choć też z wyższymi kontraktami. Brakuje mi w tych wyborach nieco ryzyka. Jednak najpierw krótko o tym co się działo kilka dni przed draftem. 

Np. Nashville wiedząc, że Seattle wybierze Arvidssona, wymienili go do LA Kings za jakieś wybory draftowe, żeby nie stracić go za darmo. Colorado z tego samego powodu wymieniło Gravesa do New Jersey za jakiegoś młodego gracza i chyba pick 2 rundy. Leddy poleciał do Detroit za 2 rundę i Panika (btw. Lamoriello wykonał bdb robotę, bo spakował od razu ten pick i jakiś jeszcze jeden i wysłał nieszczęsny kontrakt Ladda do Arizony, dzięki czemu zrobiło się sporo miejsca na RFA). Warto też wspomnieć, że Ben Bishop zrzekł się klauzuli no-trade, żeby Dallas mogli chronić Chudobina. 

Przechodząc już konkretnie do wyborów Francisa. Jeśli chodzi o bramkę to dostępni byli, m.in. Price (!!!) i Bishop, ale ich kontrakty pewnie przeraziły GM'a Seattle. Wybór padł na rezerwowych bramkarzy Panthers i Capitals, czyli Driedgera i Vanecka. Ten Driedger jako backup ostatnimi czasy prezentował się zdecydowanie lepiej, niż podstawowy bramkarz Bobrowski, Vanecek nieźle się pokazał w Waszyngtonie, ale krótko mówiąc szału nie ma i tak jak Pablo napisał drugiego Flowera na horyzoncie nie widać, a wiemy jak obsada bramki jest ważna. Ciężko odpowiedzieć czy ten duet to udźwignie. 

Obrona to najmocniejszy punkt tego zespołu. Giordano, który pewnie zostanie kapitanem, powinien dać radę zagrać jeszcze na wysokim poziomie. Larsson, Oleksiak, Dunn, Soucy, Lauzon to też solidne nazwiska i ta formacja powinna być całkiem dobra. 

Atak to już trochę bieda. Gourde (tu się spodziewam, że gość może trochę odpalić w większej roli niż w Tampie), Eberle (spodziewałem, że będzie jednak chroniony i to Bailey trafi do Kraken, ale Lamoriello wolał chronić ludzi od czarnej roboty, być może słusznie, bo jednak ta 4 linia Islanders to bardzo mocny punkt w systemie Trotza), Donskoi, Jarnkrok, Tanev, jeszcze jakieś nazwiska graczy z bottom lines. No bieda. A do wzięcia byli choćby Van Riemsdyk z Flyers (był do wzięcia też obrońca Gostisbehere czy Voracek, a wybór padł na Twarynskiego, którego nawet w sumie mało kto kojarzy). Był do wzięcia Tarasenko (może kontrakt nieprzyjemny, chłopak po poważnych kontuzjach, ale tu imho można było ryzykować, bo to potencjalnie skrzydłowy do pierwszej linii. Był też Kerfoot z Toronto do wzięcia. Z pewnością już z tymi trzema nazwiskami wyglądałoby to znacznie lepiej. 

Ale dołóżmy plusy. Na pewno duże cap space, bo mają jakieś 30mln miejsca pod czapką. Może tak zamierzają wzmocnić formację ataku? Kto wie. 

Kolejny plus to dość przeciętna dywizja pacyficzna, więc jest szansa jednak o te playoffy z marszu zawalczyć. 

Zobaczymy, spodziewam się jeszcze wielu ruchów, wymian wokół Seattle + dojdą za kilka dni wybory draftowe, m.in. #2, z którą dojdzie prospekt, który raczej od razu wskoczy do zespołu. Zapowiada się ciekawe lato, a potem sezon weryfikacji :)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy transfery które mnie ruszyły jeśli chodzi o ten team:

Gourde - jeden z moich fav grajków ostatnich lat, taki goblin który Cie wkurw@a jak jestes w przeciwnej drużynie ale do tego świetnie gra. Jedyny minus dla Seattle to, że bedzię miał operacje i o ile się nie myle na 4 miechy wyklucozny z gry. 

Blackwell - niestety moi Rangers tracą dobrego grajka (na szczęście dzieje się transferowo i Goodrow powinien to zapchać chociaż za za duży kontrakt imo)

Tanev - kolejny nitty gritty player, wariat których brakuje mi w Rangers i jeden z nielicznych graczy dla których ogladałem Pittsburgh w minionym sezonie. 

 

To tyle, może lineup jakoś nie porwał, ale nie zapominajmy, że w przypadku Vegas media i ludzie też nazywali ich zbieraniną odrzutów z wyjątkiem Fleurego, a gdzie zajechali.

 

PS. Steve Yzerman znow robi cuda, pisaliscie tu troche o Canes, wiec oficjalnie mozna ich pocisnac za to, ze oddali bramkarza, wychodowali taka perelke (swietnie gral przeciw Tampie)

no nic Detroit wroci mowie wam;) jeszcze z dwa sezony.

 

Moj wniosek po drafcie Kraken...nie zdobędą tytuły, jest potencjał, Tampa też już go nie zdobędzie;) , Shaw Kemp jest gruby, a Lynch bekowy jak zwykle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraken ciekawe ruchy dosyć. Przede wszystkim podkradali bramkarza Avs. 

Wogole to Avs wychodzą na największego przegranego obecnego offseason. Stracili 1G, zaraz pewnie stracą Lando. Makar fajnie podpisany, aczkolwiek myślałem, że lekka promocja będzie. 

 

Najlepszy kontrakt w lidze podpisała i tak Tampa. Taki clutch w PO gracz jak Point za taką kasę to jest steal. Oni spokojnie na Poincie i Kucheriovie są z 5 mln do przodu. 

Ciekawe gdzie wyląduje Eichel, bo że odejdzie wydaje się nieuniknione. Ktoś musi zaryzykować bo do gry prędko nie wróci. 

All in poszło Blackhawks, ale się nie dziwię, trzeba wykorzystać ostatnie lata ich najlepszego gracza P. Kane'a. Dziwi tylko, ze zwycięzcą Vezziny poszedł totalnie za darmo. Nie pamiętam czegoś takiego jeszcze. 

 

Czekam na resztę ruchów, ale na ten moment wydaje się, że Avs nadal bez finału będą, na Zachodzie już normalnym pewnie Vegas w końcu wrócą do finału chyba, że znowu coś się popsuje na ostatniej prostej, a na Wschodzie no cóż, dynastia najlepszeszej organizacji trwać powinna jeśli nie będzie kontuzji w PO. Chociaż oni i Puchar potrafili wygrać bez Stamkosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, Raven2156 napisał:

Jedno jest pewne - raczej nie ma co mówić o powtórce świetnego inauguracyjnego sezonu jak miało to miejsce w przypadku Golden Knights.

Na chwile obecną obserwując Kraken jest to zespół mega niepoukładany który ewidentnie potrzebuje czasu.

Vega lepiej dobierało graczy. No i dostali złoty strzał w postaci bramkarza. Teraz widać ,że kluby lepiej chroniły swoich kluczowych graczy i to co zostało Kraken tworzy mozaike ale niezbyt dobrze dopasowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.