Skocz do zawartości

Seattle NHL Expansion


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że przyda się temat zbiorczy który będzie służył publikowaniu wszelakich informacji dotyczących najnowszej ekspansji ligi NHL o drużynę z Seattle.

Najnowszy News:

Według Seattle Times Hall of Famer Ron Francis zostanie zatrudniony jako prezes generalny nowej drużyny z Seattle.

Więcej info tutaj: https://www.seattletimes.com/sports/hockey/hall-of-famer-ron-francis-to-be-hired-as-general-manager-of-seattles-new-nhl-team/?utm_source=share&utm_medium=ios_app

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic pewnego ale Oak View Group (grupa która zamierza sfinansować projekt NHL w Seattle zarejestrowała 38 domen internetowych w których przewija się wariacja 13 nazw własnych.

To najprawdopodobniej właśnie jedna z tych nazw zostanie wybrana przez zarząd klubu. Są to kolejno:

Cougars, Eagles, Emeralds, Evergreens, Firebirds, Kraken, Rainiers, Renegades, Sea Lions, Seals, Sockeyes, Totems, Whales.

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renegades brzmi fajnie ale kurczę jak można rozważać takie perełki jak chociażby „Seattle Sockeyes”? 😂

4DB67BF5-A461-4FFD-950B-591D5A6B89B3.jpeg.3381af9f12b8cae1aafd10cc1bdb9362.jpeg

Eagles to głupi pomysł, bo drużyna będzie mylona z dużo bardziej popularnymi Philadelphia Eagles (NFL). Poza tym nie podoba mi się pomysł Whales i Totems.

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 15:51, Pepis21 napisał:

Z tego co się czyta to Sockeyes ma w tej chwili największe szanse na bycie nazwą drużyny, Totems i Kraken za to miały wypaść z wyścigu.

Jeżeli tak się stanie to nawet nie próbuje sobie wyobrazić maskotki drużyny i przedmeczowego show z udziałem „Sockeyes”. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
17 godzin temu, Dnc napisał:

I co w końcu jaka nazwa została wybrana? 

I co to jest Sockeyes?

Na razie jeszcze żadna nazwa nie została oficjalnie potwierdzona. Najprawdopodobniej niebawem ją poznamy.

W necie można znaleźć wiele grafik koncepcyjnych jednak są to tylko przypuszczenia takie jak np. to:

2.png

A co do samej nazwy "Sockeyes" można to utożsamiać z "Salmon" czyli po prostu Łososie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podobno to "sockeyes" już zaklepane, mi tam wszystkie się niezbyt podobają poza Grunge, ale ponoć ta nie zyskała aż takiego rozgłosu :P w sensie nazwa nie muzyka :) Ogólnie taka kasa za tym idzie, żeby fajnej nazwy nie można było wymyślić, jak dla mnie foki to by było totalne mega :) jeszcze po angielskiemu może by przeszło, ale jak sobie wyobrażam jak  komentatorzy w polsce by to mówili, to mam czystą polewkę 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, elwariato napisał:

Podobno to "sockeyes" już zaklepane, mi tam wszystkie się niezbyt podobają poza Grunge, ale ponoć ta nie zyskała aż takiego rozgłosu :P w sensie nazwa nie muzyka :) Ogólnie taka kasa za tym idzie, żeby fajnej nazwy nie można było wymyślić, jak dla mnie foki to by było totalne mega :) jeszcze po angielskiemu może by przeszło, ale jak sobie wyobrażam jak  komentatorzy w polsce by to mówili, to mam czystą polewkę 🤣

Masz jakieś źródło? Chętnie bym przeczytał.

Jeżeli będzie tak jak mówisz to szczerze powiedziawszy będę zawiedziony... Ale z drugiej strony w Seattle lubią chyba literę „S” - Supersonics, Seahawks a teraz Sockeyes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Raven2156 napisał:

Masz jakieś źródło? Chętnie bym przeczytał.

Jeżeli będzie tak jak mówisz to szczerze powiedziawszy będę zawiedziony... Ale z drugiej strony w Seattle lubią chyba literę „S” - Supersonics, Seahawks a teraz Sockeyes.

to chyba w internetowej wersji jakiegoś periodyka z Seattle (times). Czemu zdziwiony, chyba z wszystkich plotek ta nazwa się przewija najczęściej, choć oczywiście na 100% nie wiadomo,  może sami mocodawcy jeszcze nie są do końca zdecydowani

PS słowem przy okazji tego wątku, ciekawi mnie czy w nhl faktycznie potrzebna jest kolejna ekipa, oprócz odpowiedniej liczby zespołów w konferencjach oczywiście. Tak patrząc po zainteresowaniu, to chyba liga by nie ucierpiała, gdyby przeniesiono ekipy z Florydy czy Arizony, to pierwsze które przychodzą mi na myśl ale jak tak patrze po frekwencjach to Hurricanes czy Islanders tłumów nie gromadzą. Przy okazji tych dwóch ostatnich jest jeszcze dorobek, ale z drugiej strony w Karolinie ten hokej specjalnie długo jeszcze nie bytuje, a dedykacja fanów chyba podobna jak za czasów Whalers :P Wyspiarze największe sukcesy święcili już z 4 dekady temu, wspominanie tego to jak u nasz przypominanie repry Kazimierza Górskiego

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 02:34, elwariato napisał:

to chyba w internetowej wersji jakiegoś periodyka z Seattle (times). Czemu zdziwiony, chyba z wszystkich plotek ta nazwa się przewija najczęściej, choć oczywiście na 100% nie wiadomo,  może sami mocodawcy jeszcze nie są do końca zdecydowani

PS słowem przy okazji tego wątku, ciekawi mnie czy w nhl faktycznie potrzebna jest kolejna ekipa, oprócz odpowiedniej liczby zespołów w konferencjach oczywiście. Tak patrząc po zainteresowaniu, to chyba liga by nie ucierpiała, gdyby przeniesiono ekipy z Florydy czy Arizony, to pierwsze które przychodzą mi na myśl ale jak tak patrze po frekwencjach to Hurricanes czy Islanders tłumów nie gromadzą. Przy okazji tych dwóch ostatnich jest jeszcze dorobek, ale z drugiej strony w Karolinie ten hokej specjalnie długo jeszcze nie bytuje, a dedykacja fanów chyba podobna jak za czasów Whalers :P Wyspiarze największe sukcesy święcili już z 4 dekady temu, wspominanie tego to jak u nasz przypominanie repry Kazimierza Górskiego

Islanders doczekają się swojej własnej, nowej hali i wtedy miejmy nadzieję, że frekwencja na trybunach znacząco wzrośnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2019 o 16:56, Raven2156 napisał:

Islanders doczekają się swojej własnej, nowej hali i wtedy miejmy nadzieję, że frekwencja na trybunach znacząco wzrośnie. :)

w sumie jestem w szoku że oni dalej grają w tym nassau, ta hala to nawet po jakimś tam odświeżaniu, urąga standardą nhl. W zasadzie to nawet na Polskie warunki ciężko by się nią było pochwalić :P  ok z tym ostatnim trochę przesadzam, ale z samymi Islanders to chyba większy problem niż tylko z halą, ludzie do barclays nie chodzili bo mówili że to nie ich i nie dla hokeja, niby to całe coliseum ma swój, jakby nie patrzeć :P unikatowy klimat i charakter/historię, ma też wiernych kibiców, niektórych co to nawet pamiętają sukcesy z lat '80 :) ale i tak w porównaniu z Rangers bidnie to wygląda. Teraz znowu trochę z tego Long Island emigrują bo będą bliżej Queens, wielka kasa pójdzie na tą halę, w sumie nie wiem czy ma to sens, choć może będzie jak nowe otwarcie. Ale tutaj się rozpisałem o NYI, a powiedzmy otwarcie jak coś to pantery i kojoty pierwsze powinny pójść do odstrzału, przykro mi to mówić ale wyłącznie w związku ze stosunkiem jaki mam do przyrody :) ok jeśli zyski są, można powiedzieć luz, poziom może spada ogólnej rywalizacji, ale jest tam jakaś większa różnorodność, co to lubi. 

Z Huraganami też ciekawa sprawa, mam do nich sentyment, sukcesy były, ale powiedzmy sobie szczerze i teraz i naście lat temu, jak niektóre mecze sobie człowiek prześledzi to jest tam dosyć "drętwawo". W zasadzie aż dziw bierze bo jak na warunki Raleigh to powinni chuchać i dmuchać o swoją jedyną ekipę w top ligach, vide Jazz w SLC, ale czasami jakoś mi to tak nie wygląda. Choć oczywiście mówię to z odległej perspektywy, i jak by nie było raczej laika.

PS jak o Nassau Coliseum wspomniałem to mi si e Melona Arena przypomniała. Hala tak brzydka, że aż rewelacyjna, serio było mi jej żal, gdy się dowiedziałem że ją wyburzą. Teraz Pingwiny mają nową, pewnie bardziej wygodną halę, ale taka jak większośc teraz obiektów na jedno kopyto, bez wyrazu, szczególnie patrząc przez pryzmat też starej. Jak ją wspominam to zawsze mnie dziwiło, że pod tą kopułą tyle miejsca i tyle kibiców jest wstanie się pomieścić :)        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.