Skocz do zawartości

Filmy i Highlighty


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, kcp78 napisał:

pare razy musialem odtworzyc, by dostrzec 'spryt' tkachuka! b. ladna brameczka!

 

23 godziny temu, kcp78 napisał:

moj starszy brat nie lubi hokeja, bo, jak mawia, 'nie widzi krazka!'. widze, ze i mnie takie 'niedowidzenie' coraz czesciej dopada :( ...

No to jest główny problem, gdy jakość obrazu nie jest doskonała, a szczególnie w telefonie ciężko o idealny obraz. Sam (w telefonie) też dopiero po kilku powtórkach w pełnej okazałości dostrzegłem sposób strzelenia tej cudownej bramki, ale już w skrócie tego meczu, podczas jednej z przerw w meczu Islanders-Lightning, oglądanego na telewizorze, bez problemu zauważyłem manewr Tkachuka za pierwszym razem. Obserwując mecz hokejowy na żywo w hali, taki problem jak zauważenie krążka praktycznie w ogóle nie istnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka filmików z ostatnich dni. 

1.

Coraz śmielej sobie radzą #1 i #2 ostatniego draftu. 

2.

Petarda Laine. Nie było co zbierać. 

3.

Czysta poezja oglądać tego chłopaka w akcji. Bożyszcze lodowisk NHL. Za Oceanem już ma ksywkę McJesus. 

4.

A tu brutalne wejście Nicka Foligno. Okropnie to wyglądało. Sędziowie uznali to wejście za "illegal check to the head" i "charging". Kara za przewinienie "major" plus "game misconduct", czyli całe 5min gry w osłabieniu drużyny (nawet, gdy stracą bramkę) oraz koniec spotkania dla zawodnika faulującego. W dodatku Foligno dostał 3 mecze zawieszenia, natomiast Bellemare ma wstrząśnienie mózgu i na pewno nie zagra w najbliższym spotkaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja miała miejsce w ostatnim spotkaniu Winnipeg Jets - Colorado Avalanche. Otóż, już w 30 sekundzie spotkania, bramkarz Avs, czyli Pavel Francouz doznał kontuzji i musiał opuścić lodowisko. Tak to wyglądało:

W jego miejsce na tafli pojawił się 22-letni Szwed, Adam Werner, dla którego był to niespodziewany debiut w lidze NHL. Koniec końców wyszedł on znakomicie, bo Werner prezentował się kapitalnie, zaliczając wiele spektakularnych obron, nie dając się ani razu pokonać zawodnikom Jets. Reasumując, pierwszy mecz w NHL, 40 obronionych strzałów i pierwszy shutout w karierze + okazałe zwycięstwo drużyny (4-0). Debiut marzenie. Gratulacje!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDavid 3 bramki i 3 asysty. Można? 😁 Ten facet jest niewiarygodny (!!!) i jego kolega z ataku, Draisaitl w sumie też 😂, bo dołożył w tym meczu 5 asyst i obaj w tym momencie niszczą klasyfikację kanadyjską. Coś jak w tamtym sezonie do pewnego momentu, duet Colorado Rantanen-MacKinnon, jednak w tym przypadku myślę, że gracze Oilers mogą wytrzymać do końca na czele stawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2019 o 13:34, Braveheart22 napisał:

Trzeba przyznać, że piękny strzał, ale co w takim razie powiedzieć o tej interwencji. WOW

Wielki szacun dla Fluery’ego. To co zrobił było po prostu niesamowite i Amerykanie zwykli coś takiego nazywać „Unhuman Reaction”. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, mecz z gatunku tych "do jednej bramki", ale Nylander tu pokazał spore umiejętności i z dużym luzem to wykończył. 

 

Za to "Król Henrik", jak widać, jeszcze jest w stanie wygrywać mecze dla swojej drużyny. Tu akurat miał bardzo dużo szczęścia, ale trzeba też docenić instynkt, wyczucie momentu, w którym należy w odpowiednie miejsce skierować swój kij. Niesamowicie ważna interwencja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czeskie duo gwarantuje zwycięstwo Bruins w OT. Kapitalna akcja. (Ależ pięknie, by było zobaczyć kiedyś polskie duo w takiej akcji :D)

 

2. Jeśli tamten rajd i podanie Pastrnaka było kapitalne, to co powiedzieć o rajdzie i wykończeniu Provorova? BTW kawał grajka będzie z tego chłopaka.

 

3. Zawsze fajnie zobaczyć podanie w stylu "lob pass", które drugi zawodnik wykańcza z taką łatwością. Za to, Barzal pokazał jak świetnie jeździ na łyżwach, a do tego potrafi się zabawić pod bramką rywala. Złoty chłopak Islanders 😊.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.nhl.com/stars/video/cogliano-opens-the-scoring/t-277437402/c-4775174

Jak myślicie ta bramka powinna być uznana? 

Wg mnie to nie było przypadkowe zagranie łyżwą. Mimo lekkiej przewagi Stars to ten mecz mógł się całkiem inaczej ułożyć, gdyby nie ta bramka i nie jest powiedziane, że Islanders nie wywieźli, by punktów z teksasu. Nawet w sezonie regularnym szkoda takich błędów sędziowskich. Oby tylko w żadnym meczu PO się one nie powtarzały. No chyba, że nie jestem obiektywny w tym przypadku, jak sądzicie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Braveheart22 napisał:

https://www.nhl.com/stars/video/cogliano-opens-the-scoring/t-277437402/c-4775174

Jak myślicie ta bramka powinna być uznana? 

Wg mnie to nie było przypadkowe zagranie łyżwą. Mimo lekkiej przewagi Stars to ten mecz mógł się całkiem inaczej ułożyć, gdyby nie ta bramka i nie jest powiedziane, że Islanders nie wywieźli, by punktów z teksasu. Nawet w sezonie regularnym szkoda takich błędów sędziowskich. Oby tylko w żadnym meczu PO się one nie powtarzały. No chyba, że nie jestem obiektywny w tym przypadku, jak sądzicie? :D

Szczerze powiedziawszy wygląda na to stricte celowe zagranie. Ewidentnie łyżwa została obrócona w taki sposób by skierować krążek prosto do bramki a tym samym nie był to po prostu rykoszet.

Moim zdaniem bramka nie powinna zostać zaliczona i mówię to jak najbardziej obiektywnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu innych kibiców Teksańczyków, więc czuję się wywołany do tablicy...

Może bym się zastanawiał, gdyby nie widok z góry, ale to ujęcie jak dla mnie rozwiewa wszelkie wątpliwości. Cwaniactwo "strzelca" prima sort. Najpierw na tyle delikatne trącenie, żeby zebry mogły nie zauważyć, a potem jeszcze na wszelki wypadek można się wywalić...

Co nie znaczy, że coś mi się nie podoba w wyniku. Dają, to brać (co też mówię całkowicie obiektywnie), zwłaszcza że prosty rachunek prawdopodobieństwa każe przypuszczać, że następnym razem to nas przekręcą. Per fas et nefas, a jak boli, to przepraszam, ale ma boleć! 🙂

Za to dyskutowałbym, czy można to uznać za błąd sędziego. To raczej efekt luki w przepisach, bo koniec końców to sędzia decyduje, czy zagranie było celowe, czy nie. A wystarczyłoby ująć sprawę bardzo prosto: jest łyżwa (nastrzelona czy nie), NO GOAL, koniec, kropka. Bez tego niestety takie rzeczy zdarzają się i będą się zdarzały dalej.

Podobnie jest choćby z przepisem dotyczącym pola bramkowego. Co po jego powiększeniu, jak decyzję podejmuje sędzia. A sędzia może uznać, że napastnik nie przeszkadzał bramkarzowi, choćby na nim usiadł. (Niewiele przesadzam, jakoś w zeszłym sezonie widziałem taki przewał, choć już Wam teraz nie powiem, kto z kim grał). Moim zdaniem nie przeszkadzał i co mi zrobicie, a ten facet sam mi mówił przed meczem, że lepiej mu się broni, jak ktoś na nim siedzi.

Niestety we wprowadzenie zdroworozsądkowych zmian nie wierzę, bo od jakiegoś czasu Liga ma obsesję na punkcie tego, żeby padało więcej bramek (nie wiem po co, bo dla mnie wynik 1-0 po dogrywce to szczyt marzeń).

Edytowane przez J. Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając temat, znalazłem wiadomą bramkę Granlunda (pozdrowienia, KCP... swoją drogą z ruskim komentarzem chyba jeszcze tego nie widziałem, a te głosy Rusów, którzy ewidentnie starają się robić dobrą minę do złej gry i ewidentnie im to nie wychodzi...), więc dorzucę coś w podobnym klimacie.

Tak, ten film naprawdę trwa GODZINĘ CZTERDZIEŚCI, ale jest to jeden z najlepszych meczów, jakie miałem przyjemność oglądać (chyba tylko ostatni z zeszłorocznej serii Caps vs Pens może się z nim równać).

(Niestety chyba filmik jest za długi, żeby go tu wrzucić, bo wyskakuje błąd, ale wystarczy wpisać na youtube HOCKEY FINLAND 5-0 USA. Jeśli uznacie, że post bez filmu w temacie FILMY trochę nie pasuje, to proszę o skasowanie i przepraszam).

Co tu gadać, król był jeden i miał na imię Teemu. Ech... Do końca wierzyłem, że przed igrzyskami 2018 usłyszymy coś w rodzaju: "Wiecie, tak naprawdę to coś tam trenowałem, chyba jeszcze nie zardzewiałem i tak sobie myślę, że jak się wam przydam, to wrócę na te dwa tygodnie". W końcu jak to śpiewał pewien rudzielec, heroes never die, ale cóż. To se ne vrati, wielcy odchodzą, zostają solidni rzemieślnicy. (Chyba się starzeję i popadam w ton, że za moich czasów, to u, panie...).

Miłego oglądania, przeżyjcie to jeszcze raz, bo warto 🙂 

PS. Tak, wiem, że gdyby jankesi wykorzystali choć jeden rzut karny... A gdyby świnie miały skrzydła, to bekon spadałby z nieba 🙂 

Edytowane przez J. Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 02:30, kcp78 napisał:

ladna. jednakowoz, mniejsza dynamika, i mniejsza trudnosc 'elementow technicznych'. no i nie ta ranga spotkania! :P ...

@kcp78 Svechnikov chyba przeczytał powyższy wpis i nie odpuścił :P

https://m.youtube.com/watch?v=3wQOIKzDJ_A

Niesamowity jest ten chłopak :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Braveheart22 napisał:

@kcp78 Svechnikov chyba przeczytał powyższy wpis i nie odpuścił :P

https://m.youtube.com/watch?v=3wQOIKzDJ_A

Niesamowity jest ten chłopak :D

 

nie przecze, ale to wciaz nie 'to'. mikael po drodze odebral krazek przeciwnikowi, po czym minal obronce...btw - petrus palmu [swietny grajek, jeno mikry, stad tez nizsze ligi, a nie nhl] tez taka brameczke sieknal...

...canes maja zajebista sile ofensywna w tym sezonie!...

 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kcp78

Szanowny Panie Kolego, toż to ja znam tego młodego Fina i jego bramkę, jeszcze z czasów gry w OHL widziałem :D

Co do jego gry w NHL, to liczę, że w końcu się przebije. W zasadzie, to on ma podpisany kontrakt z Canucks, a do ligi fińskiej jest wypożyczony.

https://www.eliteprospects.com/player/112892/petrus-palmu

On talent, umiejętności ma, tylko przy jego warunkach fizycznych, to potrzeba czasu, żeby zmężniał. Taki Zuccarello zadebiutował w NHL, mając lat 23. Palmu ma teraz 22 i oby w niedalekiej przyszłości poszedł śladem Norwega. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Braveheart22 napisał:

@kcp78 Svechnikov chyba przeczytał powyższy wpis i nie odpuścił :P

https://m.youtube.com/watch?v=3wQOIKzDJ_A

Niesamowity jest ten chłopak :D

Oops, I did it again :-D 

A najlepsza w tym wszystkim jest mina Connora pod maską. Skrzyżowanie klasycznego "Aaaale o co chooodzi?" z zastanawianiem się, czy za coś takiego to lunąć typowi od razu, czy jeszcze poczekać.

Co nie zmienia faktu, że nadal Granlund > Świecznikow. "Ciężar gatunkowy" meczu Suomi z Rusami to coś jedynego w swoim rodzaju. Pamiętam, że po tamtym 3-0 pewien facet z szeroko pojętych okolic Lahti powiedział mi coś w stylu: "Teraz to już wszystko nieważne, oni mogą pozostałe mecze przegrać po 0-5, a i tak będą mieli powitanie, jakby zdobyli złoty medal". Odwalić TAKĄ akcję w TAKIM meczu zakończonym TAKIM wynikiem, to mniej więcej coś takiego, jakby Finowie w czasie Wojny Zimowej zdobyli nie tylko Leningrad i Moskwę, ale nawet Władywostok 🙂 

Edytowane przez J. Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.