Skocz do zawartości

Ciekawostki


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ptak wchodzimy w kwestie mniejszego i wiekszego zła a zło to zło, ciezko to rozkminiac. Jako kibica Rangers zmartwilby mnie brak Panarina (jeden z moich fav grajkow, ktory mocno krytykowal Putina za co swego czasu musial poleciec na dywanik) i Igora na bramie (bez niego szanse na puchar znacznie by spadly) ale gdybym wiedział, ze anulowanie kontraktow wszystkich ruskich grajkow sprawi, ze chociaz jedna osoba w tej wojnie nie zginie to pewnie bez wahania bym podjal taka decyzje gdybym mial takie sily sprawcze. 

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na chwileczkę, już za momencik...

Kessel rozegrał swój 989 mecz z rzędu bez opuszczenia ani jednego spotkania, wyrównując rekord Yandle'a. Jutro może zostać samodzielnym liderem jako Iron Man.

No i jeszcze 11 meczów i pęknie 1000 meczów granych z rzędu. Bez przerwy na ból zęba, pogrzeb psa, czy też po prostu kontuzję. Szacun.

Chcesz być Iron Manem? Jedz hod dogi ze sporym nadzieniem.

Dodam, że ostatni mecz opuścił 31.10.2009, jako gracz Toronto. Prawie 13 lat temu. A i te 13 lat wkrótce pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 12:40, Szabla napisał:

Slafkovsky jest drugim debiutantem w historii, który strzelił debiutanckiego gola w hali, w której go wybrano z nr 1. Pierwszym takim był Ed Jovanovski w 1995 r. (draft w 94)

Ot taka malo istotna ciekawostka ;)

Poza tym stal się najmłodszym Słowakiem strzelającym debiutanckiego gola.

31 dni młodszy niż Marian Gaborik tak nawiasem mówiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc-Andre Fleury pobił rekord Henki Lundqvista w ilości shot outów. 62. Tyle Fleury ma na swoim koncie meczów bez puszczonej bramki.

 

Ovi'emu brakuje jednego gola do wyrównania rekordu Gordiego Howe'a. Nie... Jeszcze nie teraz Ovi wskoczy na drugie miejsce w ilości strzelonych bramek (choć pewnie to się stanie  w tym sezonie). Ale Owieczkin wyprzedzi i strąci Howe'a z 1go miejsca pod względem ilości zdobytych goli dla jednego klubu, jeśli dla Capotals zdobędzie jeszcze 2 gole. Wtedy, to nie będzie nikogo strzeli tyle goli w barwach jednego klubu co Owieczkin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szabla napisał:

Marc-Andre Fleury pobił rekord Henki Lundqvista w ilości shot outów. 62. Tyle Fleury ma na swoim koncie meczów bez puszczonej bramki.

Mała poprawka. To chodzi o mecze wygrane w karnych ("shootout" wins) i taki rekord pobił. Mecze bez puszczonej bramki, czyli "shutouts" to trochę inna bajka. Jest na 14 miejscu aktualnie i z aktywnych bramkarzy oczywiście najwyżej. 

Na czele legendarny Martin Brodeur. 

https://www.quanthockey.com/nhl/records/nhl-goalies-all-time-shutouts-leaders.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go nie lubić, ale gość to jest fenomen. Oglądanie jego strzałów (i generalnie co się dzieje na lodzie, kiedy on wyjeżdża, jest w tercji przeciwnika i szuka pozycji, o pp gdzie obrony i bramkarze są często bezradne już nawet nie wspominając) robi wrażenie. 

Niech sobie bije rekordy, ale na takie wpadki jak wczoraj przeciwko Arizonie i ogólnie słabsze wyniki zespołu to na pewno się obrażał nie będę ;)

... 

Z innej beczki. Kilka dni temu wrzucałem w innym temacie hattrick Karlssona. Kolejny dobry występ Szweda przyniósł nowe ciekawostki. 

Drugi twitt już nie do końca aktualny, ale z tego względu, że doszedł kolejny mecz, gdzie Karlsson znowu punktował (asysta), a i koledzy punktowali jak był na lodzie. Robi wrażenie ten start Szweda i bardzo mnie cieszy. Oby zdrowie dopisywało. Szkoda tylko, że San Jose na ten moment to mizerny zespół. 

W ogóle, jak się spojrzy na klasyfikację kanadyjską wśród obrońców to na czele mamy trzech Szwedów (Karlsson, Dahlin, Lindholm), a dopiero za nimi Makar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Martha’s Vineyard to mała wysepka u wybrzeży amerykańskiego stanu Massachusettes. Liczy sobie niespełna 18 tysięcy mieszkańców i jest nazywana „Hockey Island”.

Mega ciekawa sprawa. Podziwiam upór i dążenie do celu mimo trudności lokalizacyjnych tych chłopaków. :)

 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzieś podczas meczu rzuciła mi się ciekawostka komentatorów, że Toronto Maple Leafs mają aktualnie pobity rekord NHL dotyczący meczów z rzędu ze zdobytą choć jedną bramką. Aktualna seria to 111 meczów.

Niestety nie jestem w stanie tego nigdzie znaleźć i potwierdzić. Ktoś poratuje tą statystyką? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raven2156 napisał:

A wy jak myślicie? Jest na to szansa? :) 

 

a za to gwarantują Puchar Stanleya? :D

Myślę, że nie będą umierać za ten rekord zawodnicy Bruins, bo oni mają inne priorytety. Jak już przewaga nad resztą stawki będzie w pełni bezpieczna to mogą lekko spuścić nogę z gazu, żeby nie ryzykować kontuzji, złapać trochę oddechu, świeżości, powoli przechodzić mentalnie już na playoffy. 

Ale jeśli pobiją ten rekord, a potem zgarną Puchar to znaczy, że mieliśmy do czynienia z wielką dominacją jednego, genialnego zespołu w tym sezonie. 

Szanse oczywiście są, samo tempo zwycięstw jakim idą to wyraźnie pokazuje, ale nie napalałbym się bardzo. 

Btw, Tampa pamiętamy jak skończyła tamten sezon. 0-4 w pierwszej rundzie. Detroit też w 96 roku tytułu nie zdobyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies widziałem filmik, że to "Ostatni taniec" Bruins i sa w gazie bo to top ich chemistry, mixu mlodosci z doswiadczeniem no i paru graczy pewnie zniknie z roostera po tym sezonie.

Zgadzam się, chociaz NHL i NBA to jednak inne bajki i jest wg mnie duzo wieksza roznia miedzy sezonem zasadniczym a playoffs w hokeju niz w NBA. Zobaczymy, gdyby pobili rekord i zgarneli puchar to fajnie bo bylibysmy pokoleniem, ktore bylo swiadkami legendy. Nie fajnie natomiast, że to Bruins (choc szyje sobie i synowi ich bluzy z winter classic heh):P Gdyby nie Marchand to bym im mocno kibicowal w tym roku, no ale szczury...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.