Skocz do zawartości

Golden State Warriors 2019/2020


Araggorn

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę jestem mocno zaskoczony tym, co tu się odjebało. Bob Myers jest mistrzem, stracił gościa który i tak w następnym sezonie by nie pomógł a zyskał młodego All-stara, który nigdy nie grał w tak doborowym towarzystwie jak Steph, Green i Thompson plus mocno pokrzyżował plany Lakersom jeżeliby Leonard pozostał w Kanadzie. Zostało przedłużenie Kevona i za MLE znaleźć skrzydłowego.

PS. Oczywiście szkoda Dre, ale cóż taki jest sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to taki ruch, jeżeli zaszkodzi Lakers to tak, ale DLO za maxa na 5 lat w miejsce Duranta i Iggiego to jest jednak osłabienie, szczególnie że Klay sezon ma stracony pewnie, a za rok trzeba przedłużać Greena, który pewnie będzie celował w maxa. Raczej w tym roku ciężko będzie o bycie contenderem ze względu na zdrowie Klaya, a za rok kasy będzie jeszcze mniej jak Green będzie chciał maxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dante napisał:

Czy ja wiem czy to taki ruch, jeżeli zaszkodzi Lakers to tak, ale DLO za maxa na 5 lat w miejsce Duranta i Iggiego to jest jednak osłabienie, szczególnie że Klay sezon ma stracony pewnie, a za rok trzeba przedłużać Greena, który pewnie będzie celował w maxa. Raczej w tym roku ciężko będzie o bycie contenderem ze względu na zdrowie Klaya, a za rok kasy będzie jeszcze mniej jak Green będzie chciał maxa. 

 

Durant przecież jest out na sezon, a Iggi jest bliżej emerytury. Patrząc z czysto matematycznego punktu widzenia to DLO da więcej produkcji niż Iggi i Durant przy niższej cenie (Iggi to ~17 mln a Durant >30). Miękki reset w wykonaniu Warriors.

Inna sprawa, że mogą teraz rozważyć odpuszczenie Klay-a (co z finansowego punktu widzenia, byłoby bardzo rozsądne). Co do Greena to nie zdziwię jeśli go wymienią w trakcie sezonu.

Bo idea płacenia mu supermaxa to kiepski pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak DLO niedlugo osiagnie ten impact Hardena, o ktorym czytalem na forum, to chyba Warriors zrobili dobry deal i instant rebuild XD

Ogolnie wzieli co bylo, bo bez snt straciliby Duranta za darmo i zostaliby bez kasy na innych graczy. Dobry move, nawet jesli podejrzany fit, moze go przehandluja dalej w sezonie za jakiegos winga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo predzej dar poleci w trakcie sezonu za 2/3 solidnych grajkow niz odpuszcza raymonda czy klaya.

stracili iggy'ego i to jest na minus, z 2 strony bylo wiadomo, ze wczesniej czy pozniej to nastapi.

miekki reset dajacy im duze pole manewru, zamiast zostac z niczym maja fajnego grajka, ktorego moga wymienic na pick i solidnego rolesa/rolesow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lu- napisał:

Myślę, że ok. 15 grudnia 2019 roku lub po powrocie Klaya pójdzie w kolejnym dealu, za kogoś na SF, bo tu, po oddaniu Iggy'ego Warriors są goli i weseli. 

Nie poleci bo nie może. Podpisany RFA jest niewymienialny chyba przez pół roku czy jakoś tak.

2 godziny temu, marzec napisał:

 

Generalnie jednak dlo z curry mogą się całkiem dobrze uzupelniac

No, szczególnie w obronie będą się bardzo dobrze uzupełniać.

Ciekawi mnie co z Klayem dalej w takim razie. Niby miała być przedstawiona oferta minuta po otwarciu okna a tu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 100lare napisał:

A to już nie jest załatwione ?

A było gdzieś oficjalne info? Oczywiście mogłem przegapić w tym natłoku latających cyfr i nazwisk mimo śledzenia wszystkiego do 1:30 w nocy.

Curry-DLO-Klay. Klay na trójce? Już w sumie kiedyś mocno grał na tej pozycji ( 15/16 ), ale kurde on jest najlepszy na SG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pewnie Drayem pohandluja, bo nie ma zupelnie sensu mu placic takich chorych pieniedzy. Spodziewalem sie, ze sezon sobie odpuszcza, zeby zejsc z kontraktow, a tu widze nowa hala i tego typu sprawy wymagaja jednak walki o cos co rok. Iguodala juz dawno nie jest wart takich pieniedzy jakie mu mieliby placic i w sumie pewnie dalej sie beda liczyc...

55 minut temu, Eld napisał:

A było gdzieś oficjalne info? Oczywiście mogłem przegapić w tym natłoku latających cyfr i nazwisk mimo śledzenia wszystkiego do 1:30 w nocy.

Curry-DLO-Klay. Klay na trójce? Już w sumie kiedyś mocno grał na tej pozycji ( 15/16 ), ale kurde on jest najlepszy na SG. 

Ten sezon pewnie sprobuja z Klayem na trojce, tym bardziej, ze wraca pozniej. Jak nie wypali, to Russella puszcza dalej i beda mieli dalej najlepsze 1-2 w lidze i potencjalnie Draya i Russella pod wymiany, zeby ich obudowac. Pieciu grajkow, z ktorych kazdy grozi trojka to jest chyba maksymalizacja tego, co Kura moze robic dla druzyny. Zeby sie nie powtorzyla sytuacja z finalow, gdzie mogli go potrajac bezkarnie zostawiajac Iguodale czy Draya wolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polskignom napisał:

Teraz pewnie Drayem pohandluja, bo nie ma zupelnie sensu mu placic takich chorych pieniedzy. Spodziewalem sie, ze sezon sobie odpuszcza, zeby zejsc z kontraktow, a tu widze nowa hala i tego typu sprawy wymagaja jednak walki o cos co rok. Iguodala juz dawno nie jest wart takich pieniedzy jakie mu mieliby placic i w sumie pewnie dalej sie beda liczyc...

Teraz po odejściu Duranta na pewno nie będą handlować Greenem. Nie widzę takiej opcji. 

Tego DLO moim zdaniem srogo przepłacili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Teraz po odejściu Duranta na pewno nie będą handlować Greenem. Nie widzę takiej opcji. 

dokładnie, a nawet powiedziałbym "Duranta & Iguodali" - bez tych dwóch ich rotacje w defensywie  poszły mocno w dół, i zwyczajnie Green zdaje sie byc niezbedny by utrzymac (a nawet nie utrzymac, bo to raczej niemozliwe,  ale nie pozwolic mocno spasc w dol) poziom w defensywie. 

1 minutę temu, polskignom napisał:

Dray bedzie chcial supermaxa. Nie widze, zeby mu go dali. Dray jest superspoko rolesem, zajebisty w def, potrafiacy kreowac itd., ale mimo wszystko jest uzupelnieniem skladu. Jak ma byc druga opcja, to zaczynaja sie schody, bo jednak brakuje scoringu.

jesli tam grajo DLO, Curry & Klay, to zdaje mi sie ze bedzie co najwyzej czwarto - idealna dla niego sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dray na playoffs to jest taka opcja, że każdy z 16 teamów w nich grający chciał by go u siebie. Naprawdę nie widzę możliwości aby go gdziekolwiek puścili. Prędzej rzeczywiście w Lutym gdzieś DLO pogonią jak zobaczą jaki to leń i co się dzieje tutaj w temacie przez Januarego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Eld napisał:

Teraz po odejściu Duranta na pewno nie będą handlować Greenem. Nie widzę takiej opcji. 

 

Green był spasiony w tym sezonie i Bob musiał przeprowadzić interwencje.

"Bob said, 'If we're going to win a championship, you have to get in shape,'" Green says. "I was like, 'Oh, I know. I'm fat as hell right now. Give me two weeks. It will probably take 10 days, but give me two weeks for sure and I'll be good.

"'My birthday is March 4, so I want to enjoy my birthday, but right after, on March 10, my diet starts.'"

https://www.espn.com/nba/story/_/id/26891462/how-draymond-green-found-zen

Green wcześniej miał takie odpały, że zaciągał rowerek stacjonarny do sauny, aby stracić wagę.

Green to super wartościowy zawodnik, ale w obecnej sytuacji Warriors (Curry ~40 baniek, DLO ~22, Klay ~40) i Green za supermaxa to wagony kasy w taxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lu- napisał:

Matko Bosko, co to się stanęło. Żaden scenariusz z setek offseasonowych plot nie zakładał tego, co się wydarzyło. 

Wygląda na to, żeDubs wzięli, co było na stole, by nie oddawać KD za nic, gdy DLO pasuje im jak świni siodło. Myślę, że ok. 15 grudnia 2019 roku lub po powrocie Klaya pójdzie w kolejnym dealu, za kogoś na SF, bo tu, po oddaniu Iggy'ego Warriors są goli i weseli. 

O czym ty gadasz. Pisałem od dawna, że na 99% Durant odejdzie i będzie szukał nowych wyzwań. Dla mnie to było pewne.
Bez tej kontuzji było to jeszcze bardziej oczywiste. Wreszcie będzie normalny układ sił w nba. Bo GSW z Durantem to było lekkie przegięcie.
Lakers, jeśli pozyskają Leonarda to też byłoby niedobre dla rywalizacji. Im więcej drużyn ma wyrównane szanse na mistrzostwo tym ciekawsze widowisko dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iggy jednak 36 lat w styczniu do tego jebitny kontrakt to musiało prędzej czy później nastąpić. Poza tym nie oszukujmy się ten sezon i po były w jego wykonaniu zwyczajnie beznadziejne. 

Władze gsw jakoś wielkich błędów w ostatnich latach nie popełniają czy to w drafcie czy w ogórkowy, także mozna się spodziewać że roster z początkiem sezonu będzie bardzo ok a powrót Klaya pewnie spowoduje że będą dalej contederem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.