Skocz do zawartości

TV


P_M

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qled-qe55q67rat.bhtml#opinie

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55ru7472u.bhtml#opinie

ktod doradzi czy warto brac tego qleda?

generalnie potrzebuje 55 cali

kryteria jakość obrazu

latwosc ogarniecia wifi,bluetooth, smart apek tj youtube i netflix.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wejdź sobie na testy i fora (no. HDTV).

Generalnie kilka m-cy temu wymieniałem plazmę (nieodżałowaną jeśli chodzi o płynność, czerń, generalnie jakość obrazu - który nie jest robiony z założenia w 4k tak aby uwydatniać zalety TV) i moje spostrzeżenia (we współpracy z kolegą który na co dzień testuje tv) były takie:

- szukaj Android TV, każdy inny system po czasie (najczęściej gwarancji) nie daje wsparcia dla nowych wersji apek (taki problem ma z Samsungiem moja siostra, która opłaciła Spotify które przestało grać :))

- zastanów się czy na 100% chcesz matryce VA - ona jest super w monitorach, kiedy patrzysz głównie na wprost. Jak oglądasz pod kątem to tylko IPS i OLED (a nie wprowadzające w błąd QLED które są tylko marketingiem Samsunga)

- jak oglądasz sportu dużo to Sony ma najlepszy system dot. antysmużenia (bije nawet OLEDy dwukrotnie droższe), nawet te 60hz dają radę, ale lepsze będą 120.

- jak oglądasz głównie kablówkę, często w SD lub HD ale max. 720 to IPS lepiej znosi niedoskonałości obrazu i wygładza krawędzie, VA i OLED wyostrza problem.

- Najlepszy test to test w sklepie gdzie poprosisz o odpalenie kablówki a nie programów producenta które są robione pod konkretne modele. Okazuje się często że TV za 3500 gra lepiej od tego za 5 czy 7... :)

- pamiętaj że jak oglądasz z odległości pow. 1,5 metra to ludzkie oko nie odróżnia full HD od 4 czy 8k :)

Ps. Ja kupiłem tego Sony - jakość obrazu, wykonania, świetny system motionflow i Android TV. W testach bije na głowę tego Samsunga a nawet potrafi zawstydzić tańsze OLEDy. Polecam!

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-55xf8596.bhtml

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię estetykę samsunga ale Qleda rzeczywiście chwała raczej sprzedawcy tylko tej marki. 

Zmieniając mieszkanie na dom na jesień spotkam się z kolejnym wyzwaniem czyli pójście w wielkość 

obawiam się ze 65” okaże się za mało i skusi mnie coś 75” 

jakościowo LG podobno obok sony i panasonica dobrze wypada 

tylko taka wielkość tv wymusi kompromisy bo ponad 9999 nie wychylę się przy tylu wydatkach urządzenia domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.