Skocz do zawartości

Utah Jazz 2019/20


elwariato

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon za płotem, draft zbliża się wielkimi krokami myślę, że to dobry moment żeby wystartować z nowym tematem. Ok tak naprawdę to robię to tylko na złość @ely3 :P

Zeszły rok był jaki był, dla jednych udany dla innych taki sobie, z Lindseyem na pewno mogę się zgodzić że Jazz to dobra ekipa, ale do bycia bdb sporo jej brakuje. Nadchodzące lato, ponoć, ma być gorące, jak wieść gminna niesie niepodobne do standardowych nad SLC bo jakaś gruba ryba ma wpaść przy pomyślnych wiatrach. Co z tego wyjdzie pieron wie, ale wola ściągnięcia jakiegoś wymiatacza ponoć jest szczera. Z plotek jakie przedostały się, z jakby nie było hermetycznej organizacji, wynika że parol zagięty jest na dwójce Tobajasz i Dlo. Harris byłby ze wszech miar mile widziany, wpasowałby się zapewne wyśmienicie, bo miejsce dla takiego grajka i na sf i na pf jest, nie mówiąc że taka podpora w ataku dla tej ekipy to byłoby coś co może ją wrzucić na poziom wyżej. Co Sixers mają dla niego naszykowane nie wiem, który jest w rankingu prio też nie mam pojęcia, zapewne Butler stoi tam trochę wyżej ale to pewnie @Julius będzie wiedział lepiej. Co do Dlo to pieron wie jak sprawy się mają, do momentu plotek z Irvingiem bym był pewny, że zostanie w Nets, szczególnie po tym ostatnim sezonie, ale jeśli Kyrie miałby zaszczycić Brooklyn swoim jestestwem, to może faktycznie jest do wyciągnięcia, a skoro tak lubią się ze Spidą, to być może Russel jest tylko o klęknięcie Mitchella od bycia w Jazz :P Jestem trochę sceptyczny co do efektywności takiego backcortu, ale skazywać na porażkę go nie mogę, choć oczywiście wolałbym, żeby za gruby hajs ściągnęli wspomnianego Harrisa i dogadali się z Rickim, alebo przepłacili odpowiednio Brogdana który na pg byłby chyba nawet lepszym fitem dla Jazz niż Hill był swego czasu.

Co do draftu rozpisywać się specjalnie nie będę, z 23 pickiem wielkich nadziei rozpalać nie sposób, od dawna wspominam, że najbardziej widziałbym Tya Jeroma, bo talent jest, warunki też nie zgorsze, z miejsca mógłby wskoczyć do składu, plus jakby nie udało się ściągnąć żadnego top pg a Ricki by odszedł, to też nie byłoby takiej dziury w składzie. 

Na sam koniec aby zachować pozory profesjonalizmu tego postu to skład jaki jest raczej pewny zapodam, plus wspomnę że Fav ma roczną, opiewającą na  ok 18 mln,  umowę która nie jest gwarantowana, czy wejdzie do rachunku to pewnie sporo zależy od "polowania" na fa. Bym zapomniał Niang ma też opcje ekipy, ale pewnie zostanie, i KK mówił coś o zakończeniu kariery więc zobaczymy

 Gwarantowane kontrakty mają:

 

Rudy Gobert

 

$24,258,427

 

Joe Ingles

 

$11,454,546

 

Dante Exum

 

$10,600,000 forever prospect option

 

Kyle Korver

 

$7,500,000

Jae Crowder

 

$7,815,533

 

Donovan Mitchell

 

$3,635,760

Raul Neto

 

$2,100,000

Grayson Allen

 

$2,432,520

Tony Bradley

 

$1,962,360

Georges Niang

 

$1,645,357

Royce O'Neale

 

$1,618,520

 

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bardzo dobrze ,że założyłeś

 

Na razie wiadomo ,że chcą pójść w kreatorów i strzelców i podobno parcie jest spore. O Russellu jest coraz głośniej. O Tobiasie widziałem różne plotki łącznie z tym ,ze maxa mu nie dadzą

Ja bym poczekał bo w Jazz zazwyczaj plotki rzadko się potwierdzają

Klika uwag co do salary

Neto nie ma gwarantowanej umowy.

Niang i Royce również nie mają

Korver ma zagwarantowe tylko 3,5 mln jakby co

Exum ma 9,1 a nie 10,6 mln a Gobert i Ingles mają po ok 0,5-0,75 mln więcej niż zapisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, allen napisał:

Te 24 banki Goberta to żart.

Ok dobry jest ale 24 banki?  Dajcie żyć. 15 max dla centra bez rzutu. 

Nie wiem co Ciebie burzy ale Gobert to gracz 17  w NBA ( no powiedzmy ,ze z grupy 14-20) a za rok będzie na liście płac ok 50 miejsca.

Gobert nie ma rzutu ale pod koszem nikt go nie zostawi bez pilnowania a nawet dość często rywale pakuje dwóch graczy pod koszem by go powstrzymać( zwłaszcza jak Rubio z Favorsem stoją w rogu ) . On ofensywy Jazz nie pogarsza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, allen napisał:

Lubie czytać posty w temcie Jazz ale te 14-20 Goberta mi nie pasuje. 

Mamy 30 ekip. Kazda ma lidera a niektore nawet 2.

90% tych jedynek jest leszpa od Goberta, ktory jest w Jazz nr 2.

Jakim cudem upchnales go na 17tym miejscu?

ja jako "hater" może nie powinienem się wypowiadać, ale poniekąd zgadzam się z @allen , w sensie w rs jeszcze było legit, ale ogólnie czy center o takim profilu gry w obecnej nba powinien tak zapychać budżet? Powiedzmy sobie szczerze, na teraz to łatwiej zbudować ekipę w oparciu o np. gościa pokroju Cus(zdrowy oczywiście :P) niż Gob

 

PS.  Ty był na treningach przed draftowych i ponoć faktycznie jest szansa że Jazz będą go chcieli wybrać, bo zrobił dobre wrażeni. I ponoć opcja Dlo coraz bardziej realna, po ruchach Nets, choć tu może kaskę na niego szykują. Ogólnie mam mieszane uczucia, jak już pisałem, ale zobaczymy, pół biedy jakby jeszcze tego mopa ze łba zgolił :)

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, allen napisał:

Lubie czytać posty w temcie Jazz ale te 14-20 Goberta mi nie pasuje. 

Mamy 30 ekip. Kazda ma lidera a niektore nawet 2.

90% tych jedynek jest leszpa od Goberta, ktory jest w Jazz nr 2.

Jakim cudem upchnales go na 17tym miejscu?

https://bleacherreport.com/articles/2816478-ranking-nbas-top-100-players-of-2018-19-season-so-far#slide20

https://www.theringer.com/nba/2019/2/18/18228916/top-25-nba-players-first-60ish-games

https://nbamath.com/crystalbasketball-ranking-all-nba-players-for-2018-19/

A jakbym wrzucił zaawansowane statystyki to byłby i w TOP 10

Uwielbiam to hejtowanie Goberta choćby i za PO a tu się okazuje ,że taki Harden zrobił najniższe TS w serii od 2014 i serii z Blazers więc może jednak Gobert nie jest taki zły jak go niektórzy malują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując te wyniki świetnie widać które strony idą za realna siła i analiza statystyk a które za historycznością gracza z bardziej za zasługi ujęciem. 

Gob kręci się gdzieś pomiędzy 15/30 w zależności od doboru statystyk i pobrania defensywnych próbek po prostu lub wyliczenia jak się to przekłada na dzisiejsza ofensywna nba. 

Dla jazz jest cenniejszy niż dla innych ekip po prostu i wysoka ocena fana jazz akurat tu nie jest takim klasycznym overratingiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką max ofertę może dostać Brogdon w to lato? dla mnie to ogólnie prosta sprawa jak Harris przepada to wolałbym dać 20+ jemu niż nawet iść bezpiecznie z rocznym wypożyczeniem po Conleya. Brogdon to jest tego typu grajek, że nawet jak przepłącisz to i tak będziesz zadowolony bo dzięki niemu ekipa będzie znacznie lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił wielkie wrażenie na pierwszym dniu Kombajna. 

Słyszałem ze 18/19 pick może być na niego uruchomiony ale jest szansa gdyby niespodziewanie lepszy fit pozostał dla spurs. 

Gracz świetny 

dobry i szybki po obu stronach 

bardzo szybki z piłka 

dobrze przejmuje guardow w obronie 

dobra praca nóg w obronie 

brak trójki jest sporym ograniczeniem 

4 dni temu miał dobry workout w... jazz 

jest szansa gdy spurs wpadnie ktoś inny z 19 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, elwariato napisał:

zaczekasz sobie tydzień to dostaniesz odpowiedź, a ja tym czasem ponawiam jaką max umowę może dostać Brogdon?

A po co zastanawiasz się nad umową którą Bucks wyrównają?

W dniu 12.06.2019 o 22:18, karl napisał:

Ja mam lepsze pytanie - czy Samanic przetrwa do naszego picku? Chciałbym bardzo, bardzo.

A po co Jazz kolejny center?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2019 o 05:59, ely3 napisał:

A po co zastanawiasz się nad umową którą Bucks wyrównają?

A po co Jazz kolejny center?

zamiast pytaniem na pytanie odpowiedzieć to byś napisał ile :P niszczycie forum jako źródło użytecznej wiedzy :)

 

PS właśnie o to mi chodzi, że może nie wyrównają jeśli ta kaska może być relatywnie duża, szanse wątpliwe ale zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Tuesday, June 18, 2019 o 01:11, polishllama69 napisał:

Conley podobno blisko Utah, ciekawe co poleci w drugą stronę

No to już wiadomo  co . Tak naprawdę niewiele 

Po1 jazz oddali capu spacer na maksymalna ofertę.  Teraz co najwyżej mogą mieć 15 mln

Po2 oddali dwóch rotakcyjnych graczy z czego zależy mi Korvera bo jego trójki nie raz nam ratowały mecz. Jae wchodził często za Favorsa i dawał sporadycznie dobra trójkę i ścęcia pod kosz ale obaj nie byli starter ami to byli 6 i 9 gracz w rotacji. 

Po 3 busta Graysona.  On nawet w rotacji nie był plus słaby picK słabego draft u

Jedyne czego żałować można to tego drugiego wyboru z 2022 tyle ze wtedy i tak by go oddawali za darmo 

A co Jazz zyskało.  System Snydera jest najlepszy kiedy rozgrywający po zasłonie od Goberta grozi wjazdem lub trójką.  Tak było z Hillem  i tak w drugiej części poprzedniego sezonu z Rubio .

Conley to swiety obrońca.  Ma dobry rzut po koźle.  Teraz rywale nie będą mogli odpuszczac PG na obwodzie.  Jazz ma drugiego gościa który potrafi sobie coś kreować.  Jak dla mnie duży skok do przodu.  Teraz pewnie przedłuża Sefaloshe.  Dołoży kogoś za room Mle i kogoś za bi np Ellington 

No i raczej Favors zostanie.  To naprawde  graczej mocno zżyty z Salt LakeCity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2019 o 15:04, Hancock napisał:

A Favorek nie jest przypadkiem gwarantowany dopiero od 6/7? lipca? Moga wtedy dogadac kogoś za ~25mln do 6 lipca i spuscic Favorsa na drzewo. O ile ten potencjalny 4 do brydża nie odjebie Bjelicy to chyba brzmi jak plan.

Favors jest do 7 lipca niegwarantowany ale z ciekawostek to

1 - Po wymianie Conleya kilku FA zapałało miłością do Jazz i podobno Portis jak i Harris nagle chcieliby do Jazz.

O ile ten pierwszy jest realną opcja o tyle ten drugi raczej nie bo choć chce to jednak wciąż chciałby dostać maxa

2 - Jazz w dniu draftu totalnie zaskoczyli . Wzieli 3 kolesi z jakiś zapomnianych lig . Do tego stopnia ,że kilku speców od NCAA nie miało tych zawodników w ogóle w swoich modelach

Cyferki w tym momencie są mega złudne niemniej cała trójka ma niesamowicie długie łapska. Wiem ,że Jazz potrafi czasem z drugiej rundy stworzyc cuda ale jakoś trudno mi uwierzyć ,że Brantley będzie drugim Crowderem. Chyba najciekawiej zapowiada się niejaki Oni z Yale ale w sumie jedynie co O ni(m) znalazłem to ten wpis sprzed pół roku Givoniego

 

Jazz nawet jeśli podpisza Potisa to nie chce rezygnować z Favorsa ale pożyjemy zobaczymy co wyjdzie. To już w sumie tylko 6 dni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na Utah Jazz 2019/20
  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.