Skocz do zawartości

Houston Rockets 2019/20 - w drodze po tytuł


rw30

jaki wynik przewidujesz w przyszlorocznych finalach? (chill, możesz zaznaczyć więcej niż jedno odpowiedź jeśli nie jesteś pewny)  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaki wynik przewidujesz w przyszlorocznych finalach? (chill, możesz zaznaczyć więcej niż jedno odpowiedź jeśli nie jesteś pewny)

    • Rockets vs. Bucks 4:1
    • Rockets vs. Raptors 4:0
    • Harden vs. Pacers 79:73
    • Rockets vs. 76ers 4:2
    • Harden vs. Paul 38.1M : 38.5M


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba przyznać, że Harden rozgrywa niesamowity sezon, ale Giannis gra średnio 7 minut mniej, a w tym czasie robi 31/13/6, 56% z gry, 32% za trzy i gra jak DPOY. Do tego drużyna prezentuje się o wiele lepiej od Rockets. I mimo tego wybór nie jest tak oczywisty, który zawodnik powinien otrzymać MVP.  A przecież LeBron również rozgrywa kapitalny sezon, i nie zapominałbym o Donciciu, który gra na równi z nimi, ale ma trochę słabszy support, a przy tym świetny bilans. Ciężki wybór, ale jeszcze sporo czasu do końca RS. Na ten moment  to chyba nie chce być inaczej - 1.Giannis, 2.Harden, 3.James/Doncić 

btw, to chyba pierwszy taki sezon w historii, kiedy aż czterech graczy mogłoby dostać MVP i nagrodzenie każdego z nich nie było by kontrowersją 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o Rakietach, więc porozmawiajmy o MVP. 

Ja ma LBJ dopiero na 4 miejscu. Dla mnie ten sam casus co Z Kurą i Durexem. Davis naprawdę wygląda kozacko i ciężko ich oceniać oddzielnie (AD mam gdzieś 5-7 W zależności od momentu sezonu).

Gdzieś czytałem że jeśli chodzi o statystykę to Janek, Luka i Harden grają statystycznie all time sezony, i to trochę peszek Jamesa. Dla mnie Europejczycy są jednak wyżej w wyścigu o MVP. 

Podsumowując James jest fantastyczni ale jego wyczyny i Rakiety już nie są tak sexy jak dwa lata temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dapunk20 napisał:

Ten Harden to ma pecha jednak. W tym sezonie 39/8 na 64 TS sobie chłopina robi (+naprawde przyzwoita obrona) a w MVP nawet top2 pewnie nie skończy bo Giannis z LeBronem 60+ W robio, eh :)

 

Pecha miał już dużego w sezonie 2014/2015, bo był wtedy całkiem bliski zdobycia MVP sezonu. Za ten sezon może dostać MVP tylko, jeśli jego ekipa będzie w Top 2 zachodu, a Lakers poza Top 2.
Przeczuwam jednak, że Lakers nie odpuszczą walki o najlepszy bilans i nagrodzą Lebrona.
Z Hardenem może być tak jak z Bryantem w sezonie 2005/2006 i 2006/2007. Efektowne popisy strzeleckie nie dały mu nagrody MVP, gdy zespół nie jest w ścisłej czołówce konferencji Top 1-2. Odskocznią od tej reguły było MVP dla Westbrooka w 2017, gdy jego zespół wykręcił dopiero 6 miejsce w konf., ale wiadomo za co mu dali.

Harden poprawił się sporo w skuteczności za 3 punkty w porównaniu do początku sezonu. W grudniu gra na razie na znacznie lepszym procencie niż w listopadzie. Ciekaw jestem jak będzie wyglądać ewentualna seria Rockets vs Lakers/Clippers i taktyka krycia Hardena.

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hardena na #1 w wyścigu po MVP. Biorąc pod uwagę jakie ma "wsparcie", zwłaszcza od Westbrooka to dziw bierze, że oni ciągle są w walce o HCA na Zachodzie. Jedyne wsparcie ma od Tucker, który po cichu wymiata po obu stronach parkietu. Ponadto Capela gra nieźle, ale głównie dzięki Hardenowi, który go mocno uruchamia. House jest mega pożyteczny. Reszta to Westbrook, Rivers, Sefolosha czy starzy Nene i Chandler. Bez Hardena to by walczyli o Top5 loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, dannygd napisał:

Chyba Cię Westbrick przeczytał i postanowił grać przyzwoicie 😉

Ciekawe na jak długo?

Do allstar game. Później popatrzy na tabelki, staty i stwierdzi że musi podgonić zbiórki i asysty co by znów z TD na koniec RS skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dannygd napisał:

Chyba Cię Westbrick przeczytał i postanowił grać przyzwoicie 😉

Ciekawe na jak długo?

 

chciałbym się mylić, ale póki takich meczy nie zobaczę więcej, to skomentuję to tak jak Artur Boruc kiedyś skomentował porażkę Legii z jakoś  słabo drużyno:

raz do roku to i kura pierdnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie wiem czy ktoś widział sekwencję Westbrooka z 3 kwarty vs 76ers.

mega głupia strata przy wyprowadzaniu [chciał odbić piłke od pleców Simmonsa, tylko że Simmons stał jakieś 4-5 m od niego więc wiadomo było że będzie to trudne] / missed open dunk / przestrzelony layup / spudłowane open3 / zły inbound do Hardena. To wszystko na przestrzeni, nie wiem, 120-150sek?  all time Shaqtin fool. Prawie udało mu się utrzymac 76ers w grze, ale Harden & Capella pokrzyżowali jego plany.

 

Btw kolejne little improvement ze strony Mike D - Harden zrezygnował praktycznie z przetrzymywania piłki do ostatnich sekund zegara 24 i odpalania wtedy 3pt fadeaway'a. Grają szybciej i jakoś płynniej ta piłka chodzi niż w poprzednich latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rw30 napisał:

nie wiem czy ktoś widział sekwencję Westbrooka z 3 kwarty vs 76ers.

mega głupia strata przy wyprowadzaniu [chciał odbić piłke od pleców Simmonsa, tylko że Simmons stał jakieś 4-5 m od niego więc wiadomo było że będzie to trudne] / missed open dunk / przestrzelony layup / spudłowane open3 / zły inbound do Hardena. To wszystko na przestrzeni, nie wiem, 120-150sek?  all time Shaqtin fool. Prawie udało mu się utrzymac 76ers w grze, ale Harden & Capella pokrzyżowali jego plany.

 

 

zaczyna się na 3:40 i trwa około minuty. I nie, to nie było 120-150 sek tylko ok 100. Epic

 

 

 

btw fajne videa tego gościa, nie mam czasu teraz się bliżej przyjrzeć, ale jeśli faktycznie są wszystkie possessions poszczególnych graczy to złoto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 21:20, rw30 napisał:

Btw kolejne little improvement ze strony Mike D - Harden zrezygnował praktycznie z przetrzymywania piłki do ostatnich sekund zegara 24 i odpalania wtedy 3pt fadeaway'a. Grają szybciej i jakoś płynniej ta piłka chodzi niż w poprzednich latach. 

dział AA (skrót od anonimowi alkoh Advanced Analytics) Forumowej Bojówki Rakiet z Houston ustalił, że Rakiety majo najwyższy pace w lidze. Także ten, niedzielni fani którzy przez parę ostatnich lat pisali "ofensywa Rockets to radosne odpalanie trójek w 6. sekundzie akcji" mogo wreszcie to pisać i nie będę dostawiał żadnych emotek tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.