Skocz do zawartości

Houston Rockets 2019/20 - w drodze po tytuł


rw30

jaki wynik przewidujesz w przyszlorocznych finalach? (chill, możesz zaznaczyć więcej niż jedno odpowiedź jeśli nie jesteś pewny)  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaki wynik przewidujesz w przyszlorocznych finalach? (chill, możesz zaznaczyć więcej niż jedno odpowiedź jeśli nie jesteś pewny)

    • Rockets vs. Bucks 4:1
    • Rockets vs. Raptors 4:0
    • Harden vs. Pacers 79:73
    • Rockets vs. 76ers 4:2
    • Harden vs. Paul 38.1M : 38.5M


Rekomendowane odpowiedzi

cieszy mnie że nikt nie wspomina po tym meczu o grze Rockets i że zbiórki Capeli zabrały cało waszo atencję. 

Także ja się dopasuję i też o grze Rockets wspominał nie będę :P

btw @dapunk20  dopóki McLemury rzucajo w Rockets open 3, podawanie statystyki 'open3' jako argument przemawiający za wysoko  jakościo ofensywy zupełnie się nie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chytruz napisał:

Co do Bena i Capeli, to reb rate maja podobne, ale w czasach Bena jeszcze probowano zbierac w ataku, wiec o te zbiorki trzeba bylo sie troche wiecej narobic.

a teraz trzeba wyłazić z łapą na łuk ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chytruz napisał:

No nie wiem, sytuacje kiedy center musi bronić wysoko nadal są sporadyczne, za to czterej non-centrzy z defaultu muszą bronić dalej niż 15 lat temu, wiec tu znów więcej zbiórek dla centra 

Ale przy trójkach piłka może się odbić dalej niż po rzucie z bliższej odległości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chytruz nie zgodze sie (co do centrow 'sporadycznie broniocych wysoko', bo ogolnie wyliczenie czy wiecej pilek jest 'dla centra' czy mniej, to trudna sprawa mi sie zdaje), jest obecnie sporo wiecej niz  kiedys pick-n-rolli gdzie wysoki musi przejac ballhandlera i nie moze go odpuscic na dystansie - kiedys czesto nie bylo problemu zeby zaslaniany obronca wrocil do ballhandlera czy to over czy under the screen. 

1 minutę temu, Zdzich napisał:

Ale przy trójkach piłka może się odbić dalej niż po rzucie z bliższej odległości ;)

to samo chcialem pisac. Z drugiej strony pomyslalem, ze trojki w dluzej mierze 'wymłóciły' rzuty z  dalekiego 2pkt dystansu , które tez odbijaly sie mocno... choc pewnie nie az tak jak te za 3 :P  

Z kolei jest wiecej  jest tez rzutow spod kosza , ktore czesciowo wymlocily te z półdystansu --- i nie wiem wcale, czy łatwiej je centrowi zebrać (niż te z półdychy), bo często angażuje się on wtedy w bronienie penetrującego członk zawodnika i nie za bardzo myśli / ustawia się na zbiórkę

 

także ten, nie są to proste wyliczenia, ale pewnie kamery tych obecnie stosowanych systemów rejestrujących rejestrują teraz w którym miejscu zbiórka ma miejsce..... ale czy rejestrują gdzie piłka spada (przy tzw team rebounds? ) no i pewnie i tak nie ma danych historycznych żeby porównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rw30 napisał:

 nie zgodze sie (co do centrow 'sporadycznie broniocych wysoko', bo ogolnie wyliczenie czy wiecej pilek jest 'dla centra' czy mniej, to trudna sprawa mi sie zdaje), jest obecnie sporo wiecej niz  kiedys pick-n-rolli gdzie wysoki musi przejac ballhandlera i nie moze go odpuscic na dystansie -

Jest wiecej, ale koniecznosc bronienia niskich przez wysokich na obwodzie jest troche rozdmuchana. W PO, gdzie topowe teamy z topowymi guardami musza zylowac kazde possesion ma to duzo wieksze znaczenie niz na codzien w RS. Niektore teamy prawie nigdy nie wychodza wysoko i zupelnie daja sobie rade.

Poza tym on average wszyscy bronia dalej, nie tylko center.

Btw, Ben akurat czesto wychodzil bardzo wysoko i blitzowal ballhandlera.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dapunk20 napisał:

rzygam tym pierdolonym Westbrookiem już, niech on się połamie najlepiej.

 

ja bym go sprzedał za 2 drugorundowe picki, mogą być chronione top45 + nagie zdjęcia cheerleaderek 

jeszcze tydzień temu próbowałem za niego wydębić Lou Williamsa, ale przyznaję - byłem najebany i chyba tylko dlatego odważyłem się na taką bezczelność. Na trzeźwo nigdy by mi to do głowy nie przyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórym przydałby się Xanax, hehe. To Westbrook już nie jest TOP20 ligi? 😄

Btw, chyba większość userów przewidziała, że to się nie uda. RW0 jest niereformowalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tweedy napisał:

Harden niedługo spierdoli jak KD

trochę wątpię, goście typu KD jednak bardziej nadają się na drugą opcję czy też opcję 1.5, Harden, przynajmniej póki co, słabo. 

sfojo drogo Morey miał dobry pomysł żeby ściągnąć gwiazdę z rozpadającego się OKC tylko ściągnął nie tego gościa co trzeba było. Tylko też nie wiem na ile jakaś legitna '1.5' opcja chciałaby na dzień dzisiejszy grać z Hardenem. Jednak 3 lata z CP3 / Brookiem to, wydawałoby się świetna okazja żeby nauczyć się trochę grać bez piłki, choćby o to żeby dać sobie odpocząć (wydaje mi się że ciągłe granie tych iso jednak bardziej daje po nogach niż jakieś cuty ze skrzydła, które, btw, w pierwszych latach w Houston czy jeszcze w OKC grał częściej, teraz już prawie wcale). Z drugiej strony osiąga w tym iso epicką skuteczność, więc nie żebym jakoś po nim jechał... a jednak w PO jeśli tfojo drugo opcjo jest Westbrook ver. 19/20, to twoje szanse na coś poważnego zdają się liche. Ciężka rozkmina, wiem.

 

Anyways, ten meczyk z Clippersami całkiem dobry był, gdyby Rockets przycisnęli trochę bardziej w D w końcówce (nie mówię o tym ostatnim rzucie Leonarda bo to było ciężkie do obrony, ale którąś z tych 3 trójek mogli wybronić) to była szansa to wziąć, bo w ostatnich 3 minutach PJ czy nawet Westbro coś tam trafili (a wcześniej w 3 i 4 kwarcie całkiem dobrą ofensywę dawali przez długi czas Thabo czy McLemur, co nie codzień będzie miało miejsce). Jednak koniec końców star power Clipps jest mooocny, Lou jako 3 opcja to naprawdę wymarzona sytuacja dla niego i dla jego zespołu. Poza tym PG wydaje się jeszcze daleki od szczytowej formy, więc tym bardziej trzeba to było wygrać. Choć z drugiej strony Rockets też byli bez 2 zawodników z 6 najlepszych.

Capela to trochę statsiarz, no nie? rzuca się na te łatwe zbiórki, skacze po kolegach, LOL.

Harden co za rzuty trafia to jest czasem coś niesamowitego  (wiem, odkrywcze). TS za ten mecz z Clipps: 0.773   A jeszcze bardziej niesamowite jest to, że w niektórych lineupach, bedąc podwajanym, sam sie przebija przez dwóch obrońców. Bo mógłby oddać, ale trochę jełopy z nim biegają w drużynie i przewaga 4:3 im nie wystarcza żeby coś wrzucić do kosza.

 

Tak czy inaczej, wracając do pierwszego akapitu - ciekawe co Morey wymyśli, bo nie wiem jak wam, ale mi granie z Westbrookiem jako drugo opcjo w poważne PO wydaje się niemożliwościo raczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston miało fajny comeback, ale Westbrook zmissował wide open layup na 114-111 i Dallas znowu uciekło. Już pomijając ten jego chaos twórczy i to, że grzeje mu się beret to co stało się z jego jumperem ? Nigdy nie rzucał wybitnie no, ale na jakimś akceptowalnym poziomie jednak, a tu od 2 lat ceglarnia niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.