Skocz do zawartości

Kolano po acl


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem jeszcze raz spróbować wrócić do w miarę regularnego grania po drugim aclu i myślę nad jakimś porządnym zabezpieczeniem kolana

Mam ortezę formy Oppo która dostałem po pierwszym zerwaniu i trochę przez ostatnie dwa dni z nią na kolanie pobiegałem za piłką po boisku

Jest na pewno lepiej niż kiedy bawiłem się z synem bez niczego ale może jest coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Jest na pewno lepiej niż kiedy bawiłem się z synem bez niczego ale może jest coś lepszego

Jak drugi raz Ci poszło to znaczy, że albo ktoś spaprał rekonstrukcję, albo kiepska rehabilitacja i "obudowanie" było. BTW. Jak waga?

Generalnie to szczerze współczuję, ale pocisnąłbym ile dasz rady "pro-rehabilitacji" - tylko wtedy wrócisz do jakiejkolwiek sensownej aktywności fizycznej (również tej z synem). Orteza na krótki czas ok, ale później upośledza Ci ruch nogi i mięśnie wspomagające.

Inaczej to zostanie Ci jazda na rowerze, pływanie i... kibicowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie waga i forma nie są problemem bo regularnie ćwiczę pływam i jeżdżę rowerem do tego trzymam się diety (poza okresem od świąt do dziś)

Rehabilitacja też była długa i profesjonalna, między innymi 6 tygodni w szpitalu rehabilitacyjnym plus oczywiście NASA ćwiczeń w domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem zwolennikiem "zabezpieczania" kolana jakimiś ortezami itp. Na dłuższą metę zrobisz sobie więcej złego niż dobrego w ten sposób.
Kolano powinno być obudowane mięśniami i wzmocnione strukturalnie, wtedy masz naturalne zabezpieczenie. Może tylko Ci się wydaje, że rehabilitacja była profesjonalna? Sam miałem rekonstrukcję acl i mogę teraz bez żadnych problemów grać, biegać i robię przysiady nawet z ciężarem 120kg bez najmniejszego bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.