Skocz do zawartości

Piwa- ciekawostki , co polecacie itp


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, ely3 napisał:

Wiem ,że tu większośc woli kraftowe piwa ale będąc w Belgii cały tydzień testowałem różne których nigdy nie widziałem w Polsce i trafiłem piwo Chimary 150

Nie wiem czy ktoś z Was miał okazję próbować akurat tego mocnego piwa stworzonego na 150 lecie istnienia browaru ale jest to zdecydowanie najlepsze piwo tego browaru.

Do którego znanego w Polsce byłbyś w stanie je porównać? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ely3 napisał:

Wiem ,że tu większośc woli kraftowe piwa ale będąc w Belgii cały tydzień testowałem różne których nigdy nie widziałem w Polsce i trafiłem piwo Chimary 150

Nie wiem czy ktoś z Was miał okazję próbować akurat tego mocnego piwa stworzonego na 150 lecie istnienia browaru ale jest to zdecydowanie najlepsze piwo tego browaru.

Piszesz o tym?

Chimay 150 Trappist Blonde Ale – Belgia
 

rocznica była w 2012 wiec ono zostało zrobione na reedycje czy brałeś z 10 letniej kolekcji?

https://sklepimpuls.pl/product/chimay-150-trappist-blonde-ale-belgia/
 

tu można kupić ale boje się pic piwa 0,75 za 50 zeta  ;) 

Mocno kwiatowe smaki wiec moje ulubione trippel/dobble trzech kumpli nie podrobi tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ely3 napisał:

Jeszu a ja w Belgii za 2 euro 0,33 kupowałem. Ale w smaku nie jest kwiatowe choć opis taki ma

Cccitttt… nie pisz tylko o tych cenach w politycznym ;)

a tak na serio to lubię te głębokie smaki belgijskich piw gdzie przebija nawet smak drożdżami i ma moc ponad 9% co w polskim wydaniu jest niezjadliwe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignazz napisał:

Piszesz o tym?

Chimay 150 Trappist Blonde Ale – Belgia
 

rocznica była w 2012 wiec ono zostało zrobione na reedycje czy brałeś z 10 letniej kolekcji?

https://sklepimpuls.pl/product/chimay-150-trappist-blonde-ale-belgia/
 

tu można kupić ale boje się pic piwa 0,75 za 50 zeta  ;) 

Mocno kwiatowe smaki wiec moje ulubione trippel/dobble trzech kumpli nie podrobi tego 

https://sklepimpuls.pl/product/chimay-150-trappist-blonde-ale-belgia/

18 zł za 0,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

@ignazz @jack

 

To teraz coś z podobnej półki tylko zdecydowanie w smaku mocniej chmielowe

. https://store.belgianshop.com/special-beers/2029-papegaei-8-13l.html

Tego w Polsce nie dostaniecie to taki lokalny flamandzki smak . Równie mocne jak wczorajszy Chimay ale jednak inny smak

Zawsze chętnie sięgam po belgijskie piwa bo wiem, że nawet nieznane mi piwo będzie przyjemne w odbiorze. 

Za to w krafcie już mocno zawęziłem zainteresowania do ipy od Pinty, Nepomucena, Piwnego Podziemia i Ziemi Obiecanej czasem Funky Fluid a ciemnych piw od Pinta Barrel Brewing. Mogę polecić przede wszystkim ze względu na jakość i brak wtop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ely3 jakieś belgijskie harnasie i dębowe mocne wam tu wciska.

Ja lubię browar Bury z Jaworzna. Jako miłośnik stoutów mam dość ograniczony wybór bo musi być ciemne i nie za mocne (karmi jest jak najbardziej ok)

Jakoś nie przepadam za mocnymi piwami a kiedyś je lubiłem.

Z polskich koncerniakow to tylko Miłosław chmielowy lager, pilsner i czarna fortuna. Oraz bezalkoholowe z tego browaru. Trzymają poziom, kupisz w żabce i nie dasz 10 za piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś pisze w jednym zdaniu Karmi i OK powinien się przenieść z ta złota twórczością do politycznego albo przerzucić się na bieganie. 

A jeżeli równocześnie krytykuje smak piwa belgijskiego to dodatkowo zalecam szybki test na covid 

W Polsce największe koncerny piwne wykupiły wszystkie duże i średnie browary i produkują napój piwo podobny na poziomie przemysłowym praktycznie chemicznie bez naturalnych składników.  Wszystkie te Warki Lechu tyskie harnasie żywce heinekeny carlsbergi rozlewane w Polsce to siki z żółci. Tymczasem na każdej starówce beczkowe jakie kupisz to coś z tej stajni wielkiej 4 koncernów. Każdy shit taki sam. 

To nawet nie ma smaku piwa. Nawet perła się stoczyła. 

Czesi potrafią. My nie. Choć żyjąc historia uważamy się dalej za naród piwoszy. 

To już mocno spedalone peroni czy jakaś stella jest lepsza. 

Żal to przyznać bo kiedyś czarny special czy 10,5 wchodziło. 

Oj zjebal się w narodzie smak piwa 

Karmi 😀😀😀😀

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2022 o 19:45, ely3 napisał:

@ignazz @jack

 

To teraz coś z podobnej półki tylko zdecydowanie w smaku mocniej chmielowe

. https://store.belgianshop.com/special-beers/2029-papegaei-8-13l.html

Tego w Polsce nie dostaniecie to taki lokalny flamandzki smak . Równie mocne jak wczorajszy Chimay ale jednak inny smak

Jeśli chodzi o lokalne smaki to w browarze restauracyjnym PG4 https://pg4.pl/pl/piwo można napić się, ale też zakupić zabutelkowane gdańskie piwa - jopejskie, krolliger i starogdańskie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz

Wszystko prawda z tym że Czesi są daleko w tyle za nami jeśli chodzi o kraft i ogólnie o innowacyjność, style piwne tak samo jak i Niemcy, jest to typowe dla krajów które wcześniej miały już dobrze rozwinięty rynek piwowarski.Przeciętne czeskie piwo nawet z browaru koncernowego jest wyraźnie lepsze niż polskie piwo z koncernu.Wiele osób z powodu co raz droższych kraftów po prostu przerzuci się na tańsze piwo, sam co raz częściej pije Svijany czy Holbę tym bardziej że bardzo lubię typowo czeskie masełko w piwie, Miłosław też ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Parę lat temu jeździłem do sklepów specjalistycznych żeby kupować nowości, przede wszystkim było ich na tyle mało że każdy sztos na rynku był znany.Teraz jest tyle browarów i piw że sam często wybieram IPA które wiem że jest dobre - skoro kosztuje już 15 zł za butelkę a nie 8 czy 10.

Btw. Z piw belgijskich tylko Lambici 🤤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.