Skocz do zawartości

Piwa- ciekawostki , co polecacie itp


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jack napisał:

Macie zapas jakiegoś piwa by móc je pić jeszcze długo po tym jak zniknie ze sklepów? Ja zrobiłem zapas kwasu theta bo ciężko znaleźć coś podobnego. 

Na pewno wysokoprocentowe, takie najlepiej się starzeją czyli wszelkiego rodzaju risy, barley wine no i ze względu na specyfikę stylu lambic.Jednak dobrze sprawdzić opinie na temat danego piwa, jeśli jest alkoholowe, ostre to leżakowanie może mu dużo dać a piw mocnych ale genialnych szkoda bo duże prawdopodobieństwo że straci.Imperator Bałtycki, Komes Barley Wine, Imperium Prunum trzymałem długo w piwnicy i mocno zyskały, z koncerniaków Żywiec Porter fajnie się starzeje ale zależy która warka bo są duże rozbieżności.Jakby ktoś z forumka miał untappd to podrzucam swój profil :) 

https://untappd.com/user/Seweryn

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła przesyłka z kraftklub.pl

na pierwszy ogień poszły GOLDEN LAKE german pills 

bardzo ładnie wyważona goryczka. Jak większość piw rzemieślniczych niefiltrowanych i niepasteryzowanych dosyć krótka data ważności wiec te 20 szt ( promocja była za 5 zeta) szybko zjada ze stanu. Warte polecenia bo nie takie agresywne w smaku jak atak chmielu ale wartosci i goryczkę  ma 

w bonusie dopakowałem bo dostawa płatna 16pln pojedyncze sztuki na próbę 

lzy zołzy 

dzień wolny

czarna wołga 

porter bałtycki 

nie ukrywam ze skorzystam ponownie choć zainteresowałY mnie browarY

NIEPOMUCEN 

TRZECH KUMPLI - butelka DUBBEL mnie intryguje  

ktos coś popijał?

 

image.jpeg.c47afa5a6d8f0bc957cd0bcd8d30ed97.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ignazz napisał:

ktos coś popijał? 

Piłem wszystkie 3 z belgijskiej serii Trzech Kumpli i jestem trochę rozdarty bo z jednej strony polski kraft trzeba wspierać ale w tej cenie (w supermarketach nawet taniej) można kupić w marketach oryginalne belgijskie piwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za belgijskimi stylami jakoś specjalnie nie przepadam oprócz lambiców dlatego nie piłem dubbla i tripla z Trzech Kumpli ale ich etykiety są mega, szczególnie te dwie, ich IPA to dla mnie top3 w Polsce i tutaj moim zdaniem na ich poziomie jest tylko Pinta i Ziemia Obiecana.Ja ostatnio piłem m.in 2000 kolumbijskich pesos i niech was ręka Boska broni żeby kupić to piwo :D Artezan od dłuższego czasu mocno daje ciała przynajmniej jeśli chodzi o jasne piwa i ja na razie straciłem do nich zaufanie, szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sewer napisał:

Artezan od dłuższego czasu mocno daje ciała przynajmniej jeśli chodzi o jasne piwa i ja na razie straciłem do nich zaufanie, szkoda kasy.

Jeśli chodzi o zakupy piw z Artezana to kieruję się prostą zasadą - kupuję tylko te piwa, które mają niestandardowe etykiety 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspieracie lokalny kraft w czasach kryzysu ? :) Ja regularnie wspieram Browar Profesja, działający we Wrocławiu, robią bardzo przyzwoite piwa.

Z ostatniej dostawy :)

 

IMG_20200407_122047.jpg

W dniu 4.04.2020 o 19:38, jack napisał:

Macie zapas jakiegoś piwa by móc je pić jeszcze długo po tym jak zniknie ze sklepów?

Leżakuję kilka porterów. Bojan zrobił świetnego na przełomie 2018/2019, w tym roku otworzyłem jedną i mam jeszcze 2 butelki :) fajnie sobie można sprawdzić jak piwo z czasem się zmienia.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po tygodniowych testach ww. wynalazku i polecam ludziom, którzy tęsknią za zapachem basenu ;]

Czy jest skuteczny to nie wiem, bo używam okazjonalnie (pewnie jest skoro nadal wszyscy w trójkę jesteśmy zdrowi ;]) ale jedno trzeba mu przyznać - nie wysusza rąk na wiór jak standartowe środki na bazie alkoholu.

A wracają do piwnych tematów, to parę dni temu we wrocławskiej Drink Hali dorwałem na promocji 'Silver Star' - East Coast IPA w kolaboracji Pinta/Trzech Kumpli. Stara dobra szkoła goryczkowej IPA z początków rewolucji piwnej w PL. W regularnej cenie (12,5 zł...) znajdziemy pewnie setki ciekawszych piw, ale za piątaka to wypiłbym skrzynkę, a jak ktoś lubi solidnie nachmielonego potworka, to brać bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Wiem ,że tu większośc woli kraftowe piwa ale będąc w Belgii cały tydzień testowałem różne których nigdy nie widziałem w Polsce i trafiłem piwo Chimary 150

Nie wiem czy ktoś z Was miał okazję próbować akurat tego mocnego piwa stworzonego na 150 lecie istnienia browaru ale jest to zdecydowanie najlepsze piwo tego browaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.