Skocz do zawartości

Piwa- ciekawostki , co polecacie itp


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

@ely3wspomniał o noteckim, jesli się nie mylę to z browara Czarnków, dobre krajowe piwo tam ważą, podobnie jak w browarze zamkowym z Raciborza, którego nazwę przywołał kolega wyżej. Z Polski to absolutny top jak dla mnie, ale że temat też o "ciekawostkach" to człowiek by czymś błysnął :P ok w zasadzie to nie wiem czy jest się czym chwalić ale miałem okazję niedawno spożywać coś co się zwało Brekeriet Picnic Sunrise, w zasadzie taki "radler" idealnego świata :) większości pewnie nie zachęci ta cenzurka, ale serio ciekawa lemoniadka, smak kwaskowy, trochę wpadający w malinę, naprawdę orzeźwiający, a że ok 3% to można spokojnie obalić za kółkiem ;) ze Szwecji to cuś, ponoć dla nowej rzeszy islamistów, mało gorzały żeby wyrzutów sumienia nie mieli, szczególnie przy detonacjach :)

 

PS ten browar w Czarnkowie to jeszcze niedawno na sprzedaż był, parę mln trzeba by wyłożyć, ponoć głównie na remont, ale myślę że jakby ściepę wśród forumowiczów zrobić to by się uzbierało, później spółdzielnię pracy moglibyśmy założyć. W sumie co lepszego w życiu można by porabiać, pędzić browara gadając o koszu :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar się warzy, pędzisz gorzoł

A z wynalazków. Lets cook browaru deer bear. Strasznie dziwne i trudne do opisania. Bardzo owocowe, kwaskowe (a tych rzeczy w piwie nie lubię) ale pije się całkiem przyjemnie

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
2 godziny temu, Roger napisał:

Szeryf imo to najlepsza polska IPA, a wypiłem chyba większość stale dostępnych. W dobie niedochmielenia i skrętu w hazy w polskim krafcie, to Szeryf to potężne pizdnięcie.

A PanIPani w różnych wersjach próbowałeś? To tak na szybko, ale jest sporo lepszych IP od Szeryfa, choć oczywiście każdy ma swój smak. 

Jeżeli nie próbowałeś to polecam. Dodatkowo IPY z Maltgarden, Ziemi Obiecanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie PanIPani to był taki jeden z pierwszych skrętów w soczkowatość, której w ipach nie lubię i to rozrosło się już tak bardzo, że na kranach ciężko spotkać cokolwiek z normalnych ipa, a większość to właśnie hazy. Dla mnie Szeryf to właśnie taka konkretna ipa bez kombinowania. Może mnie poniosło z tym najlepsza, bo najlepsza jest TIIPA z Wrężla ale na pewno w czołówce jak dla mnie.

Z Maltgardena próbowałem tylko risy, trochę zniechęca mnie ten browar cenowo. Ziemi Obiecanej we Wrocławiu nie widziałem albo po prostu nie zauważyłem, w dobie ilości piwa w sklepach. Tak z ciekawości spojrzałem na ratebeer i w top 5 mają trzy ipasoczki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to zupełnie odszedłem od picia klasycznej IPA. Jasne piwa piję właściwie tylko latem i wybieram wtedy Sour, Gose albo New England. Polecam zwłaszcza serię ddh z AleBrowaru.

Ale jak się robi chłodniej to zaraz wyjeżdżają RIS z Porterem, najlepiej imperialnym. Do tego chętnie Barley Wine, Strong Ale, Belgia i Koźlaki. Byle nie wędzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.